Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

176093
BugünBugün60
DünDün420
Bu HaftaBu Hafta2187
Bu AyBu Ay15677
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1760931
Online 7
   
Cuma, 04 Nisan 2014 23:26

15 Nisan'da Dolunay ve Ay Tutulması

Written by Beki BARON

Sürprizlerle Dolu Yeniay’ın ardından; yine sürpriz sonuçlar alabiliriz.

 

 

 

 

 

 

15 Nisan’da İstanbul saatiyle 10:45’te Terazi burcunun 25 derecesinde oluşacak Dolunay ve Ay tutulması; 31 Mart’ta tohumu atılmış başlangıçların sonuçlarının yavaş yavaş görülmeye başlandığı bir süreci işaret etmekte. Sürprizlerle dolu Yeniay’ dan dan elimizde kalanları görmenin zamanı geldi. Bu dolunayın; ülkemizin doğum haritasında ki Satürn ve Merkür’ün üzerinde gerçekleşmesi,  otoritelerin; üzerimizdeki baskısının yol açtığı sorunların açığa çıkacağını, iletişim kanallarının tıkanmasıyla yaşanan gerilimin had safhaya ulaşacağını göstermekte. Tutulma haritasına baktığımızda Merkür ve Üranüs kavuşumunun 10. Evde olması; söylemlerin sert, bencilce, rekabete açık ama bir o kadar da yeni ve farklı olacağını görüyoruz. Tutulma haritasında ülkemizi ilgilendiren birçok konuda (toprak bütünlüğü, halk güvenliği, ekonomik gelişmeler) sonuç almaya yakın eylemlerin belki de halka ilk defa açıklanacağını göreceğiz. Sözün özü, her şey bitmiş olabilir, bizler de bunu ilk defa duyuyor olabiliriz. İdari kadrolar açısından zorlukların ve karmaşanın devam edeceğini söyleyebiliriz. Bütün dolunaylarda olduğu gibi bu dolunayda da kişisel seçimlerimizin sonuçlarını alarak attığımız adımların gerçekleri ile yüzleşmek durumunda kalabiliriz. Koç-Terazi aksının bize anlattığı ben-biz olma durumunu tam anlamıyla deneyimleyebiliriz. Aniden açığa çıkmış gibi görünen fikirler, aslında daha önce konuşulmuş ancak şimdi görünüyor olmaya başlamış olabilir. Terazi burcundaki Ay’ ın kavuşuma gittiği Kuzey Ay düğümü bize gitmemiz gereken yolun birlikte hareket etmek olduğunu gösteriyor. Tutulmanın yükselen burcunun Yengeç olması (ki ülkemizin yükselen burcu ile aynı) çok önemli ve tetikleyici olayların olabileceği bir dönem yaşayacağımızı anlatıyor. Toplumsal olarak harekete geçmek yerine bireysel çıkışların olması, çok sert tepkiler ile karşılanabilir. Bu süreçte değerlerimizi muhafaza etmekte zorlanabiliriz.

Dolunaylar, gerilimleri açığa çıkartır, fakat bu dolunay süregelen gerilimin açığa çıkması ile beraber aslında aynı temaların üzerinde dönüp dolaşacağımızı gösteriyor. Bu haritanın en güzel tarafı Balık burcundaki Venüs ve Yengeç burcundaki Jüpiter arasındaki olumlu görünüm. Bu konumlanma bir parça da olsa geleceğe dair umutlarımızı tazeleyeceğimizi, merhamet dolu iyicil duygularımızı kullanabileceğimizi göstermekte. Karşımızdan gelecek baskılar, şimdiye kadar bizi yıldırmış olsa da bu inanca ve umuda olan ihtiyacımızla geleceğimizi yeniden yapılandırabileceğimiz fırsatları yakalayabiliriz umarım.

Read 5882 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.