Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

113525
BugünBugün105
DünDün1107
Bu HaftaBu Hafta1212
Bu AyBu Ay17810
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1135259
Online 5
   
Çarşamba, 05 Mart 2014 23:04

Mars Terazi Burcunda Geri Hareketinde Çelişkiler Çoğalıyor

Written by  Beki BARON

Diplomasi ve adalete her zamankinden daha çok ihtiyacımızın olduğu bir dönemdeyiz. Biz olmayı öğreneceğiz.

 

 

 

 

Kuzey Ay düğümü yaklaşık bir buçuk yıl kalacağı Terazi burcuna geçiş yaptı. Kuzey Ay düğümü transitleri o süreç boyunca öğrenmemiz gereken konuların açığa çıkmasını sağlar. Kadersel olaylar farkındalığımızı arttırarak zor da olsa gitmemiz gereken yönü belirler. Gerçi bu arada gruplar ve ilişkiler vasıtasıyla karşımıza çıkan fırsatlar bizi sevindirse de bilmediğimiz bir yolda ilerlemenin kuşku ve endişelerini de beraberinde taşırız. Bu dönemde Güney Ay düğümünün Koç burcunda yer alması güdüsel ihtiyaçların her zamankinden daha fazla doyurulmak istendiğini gösteriyor. Ama yapıcı bir bencillikle gitmemiz gereken yol bellidir. Kuzey Ay düğümü bence her şeyden önce yaşamımızdaki zarafeti, nezaketi, objektifliği öğretmeli bizlere. Ezilmeden uzlaşmanın, yıkıcı tavizler vermeden anlaşmanın, yolunu bulmamız gerekiyor. Tabii ki ilkel çocuksu ve sabırsızca atılan adımlar ilişkilere zarar verdiği kadar dengemizi de bozarak kayıplara neden olacaktır. Sanırım Temmuz ayının sonuna kadar Mars’ın Terazi burcundaki hareketi hepimizi ciddi sınavlara tabi tutacaktır. Üstelik Mayıs sonuna kadar da süren Mars’ın geri hareketi büyümenin, olgunlaşmanın, hasada hazır bir meyve olmanın bütün evrelerini bizlere yaşatacaktır. Bir çocuğun kontrol edilemez öfkesinin sonucunun cezalar almak olduğunu ve bu yolla büyürken yaşadığı sıkıntıları biz de tekrar tekrar yaşayabiliriz. Mücadele gücümüz bu kadar zayıflamış ve içe dönmüşken; hırsları kontrol edemeden direk savaşa girmenin sonuçları yıkıcı olabilir. Yalnız kalmaya giden bir cezalandırma ile karşı karşıya kalabiliriz.                                      

Diplomasi yeteneğinin çok önem kazandığı günlerdeyiz. Benden bize gitmenin dayanılmaz ağırlığını hissederken adaletin hepimiz için gerekli olduğunu öğreneceğiz. “Kişiye özel adalet kişiyi sadece yalnız bırakır.” Ezilmeden ve ezmeden tartışmayı her uzlaşmazlığın içinde zarif çatışma yöntemleri bulabilmeyi bana değil bize yönelik çözümler üretmeyi becerebilirsek bu süreçten kazançlı çıkabiliriz. Geçmişten gelen krizleri aklımıza ilk gelen hali ile çözmek büyük kayıplara yol açabilir. Geleceğe ancak ortak çıkarları gözeterek güvenle bakabileceğimizi öğrenebilmeyi diliyoruz.

Read 3165 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.