Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

159685
BugünBugün453
DünDün580
Bu HaftaBu Hafta3046
Bu AyBu Ay14052
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1596854
Online 4
   
Perşembe, 04 Ekim 2012 22:38

Huysuz Kusur Kalır mı?

Written by  Berna AŞKIN

Satürn Akrep'i bir de Huysuz Astrolog'dan okuyun.

 

 

 

 

Sevgili Koç; çok önemli bir dönemden geçtin. Son 2.5 senedir evlendin, boşandın, ortaklık kurdun, eyleme geçtin, ayağına dolaşan, seni sürekli engellemeye çalışan çok oldu. Senin gibi başına buyruk bir arkadaşın alışık olmadığı bir süreçti, karşı taraf sürekli seni adil misin, uyumlu musun diye sorguladı. Üstelik gelişen olayların senin kontrolünde olmaması ve daima işbirliğine ihtiyaç duyman, bizim “Yalnız Kurdu pardon keçiyi” bayağı zorlamış olmalıJ Olsun nelere alışmadı bu bünye bunun da altından kalkmışsındır. Şimdi kurduğun ilişkilerin, işbirliklerinin tamamen duygusal tarafına yani “parasal boyutuna” bakalımJ Hem Satürn hemde Kuzey Ay Düğümü Akrep burcuna geçerek senden bir şey talep ediyor. Kontrollü risk almanı. Gerçi ayak sesleri gelmiştir duydun mu bilmem. Şimdi ortak kaynaklarda eline geçecek fırsatları iyi değerlendirip, dönüşüme ayak uydurman gerekiyor. Tamam tamam sana dönüşüm demeyecektim unuttum. Haklısın Uranüs ve Pluto seni dönüşüm konusunda bu kadar zorlarken birde Satürn’ ün üstünde tepinmesine hiç ihtiyacın yok. Fakat sende unutma değer sıralamanı iyi yap, onun yüzünden para kaybederim diye korkarken onu kaybedebilirsin. Tabii kontrollü dönüşüm derken cinsel tercihlerini dönüştürmeni kast etmedim benim senden tek beklentim kriz yönetiminde de başarılı olduğunu göstermendi.


 


 

Sevgili Boğa; güzel bir yıl geçirmiş olduğunu umuyorum. Jüpiter; kilo almaktan başka konularda da işe yaramıştır İnşallah. Gerçi şimdi de para evinde seni desteklemeye başladı senin gibi paraya, lükse, konfora hiç önem vermeyen bir arkadaşımız! bu durumdan pek hoşnut olacaktır. Aramızda konuşuyoruz şurada sende bende biliyoruz ki sen değişimden hiç mutlu olmayan senin olanı muhafaza etmek için sonuna kadar savaşan, düzenim, rahatım bozulmasın diye kendini paralayan bir arkadaşımızsın. Ama işte hayat böyle bir şey be dostum. Sen fazla mı yapıştın huzuruna gelir birileri bozar bu huzuru. Adamı mecbur bırakırlar risk almaya, dönüşüme. Değerlerinin sınırlarını senin kadar keskin çizenlere herşey göründüğü kadar değildir derinlerde birşeyler ara derler. Satürn ve Kuzey Ay Düğümü senin rahatını kaçırmanın peşinde değil inan bana. Sadece ilişkiler aracılığıyla güven, huzur ve paradan başka değerlerin farkına varmanı sağlamaya çalışacaklar. Hayat bazen sevdiklerin için risk almanı gerektirir ve en büyük değer bu ilişkileri muhafaza etmekte gizli olabilir. Sende inat etme ama sok elini bakalım taşın altına.

 

 


 


 

Sevgili İkizler; benim akıllı, istikrarsız ve heyecanlı arkadaşım. Son onsekiz aydır karşında birileri davul çaldı; “yaşananları popülist ve günlük düşünceler gözüyle görmekten vazgeç, büyük fotoğrafa felsefi bir gözle bak diye” duydun mu? Zaten ilişkiler tepetaklak oldu, aşka, keyiflere ve zevklere bakış açın değişti yani umarım değişmiştir. Fakat hep söylediğim gibi her inişin bir çıkışı var. İşte Jüpiter seni desteklemeye geldi. Tabii Satürn ve Kuzey Ay Düğümü; senin gibi hiçbir konuda istikrar sağlayamayan kararsız ve çabuk sıkılan dostları, günlük rutinlerini yapılandırmak zorunda bırakacaklar. Hergün aynı saatte uyanıp işe gitmeni izlemek bayağı keyifli olacakJ Çalışma ortamında sıkıcı ve zorlu  bir düzen, iş arkadaşlarınla aranda bir mesafe olacak korkma. Karşına çıkacak fırsatları iyi değerlendirirsen hem sağlığın hem kariyerin güven altında olacak. Tabii eski düşmanlar tekrar karşına çıkıp seni yolundan çevirmeye çalışabilir. Fakat unutma hayallerini gerçekleştirmenin yolu biraz zorludur ve senin gibi zeki bir çocuk bunu başarabilir. Bu gazda senin gibi bir hava elementine yeter sanırım.

 


 


 

Sevgili Yengeç; ne yaptın son iki senedir bilmem. Yani resmen slogan gibi yaşadın hayatı “Çarşı herşeye karşı”J Haklısın valla ne diyeyim herşey sana karşıydı. Ama umarım anlamışsındır, aile ilişkilerinde sonsuz tavizle bir yere varılamayacağını. Sorumluluk almak ve düzen kurmak için her zaman uyumlu davranmak yetmez, bilgelikte gerekir. Sahiden ne yaptın evlenip, barklanabildin mi bu dönemde. Aslında kontrolün elinde olmadığı bu süreçte, en doğrusu iç dengeni koruman olacaktır ki Jüpiter imdadına yetişti. Bilinçaltında “bir iyimserlik”, “ bir herşey iyi olacak” sezgisinin bayağı hayrı dokunacak. Şimdi bu Satürn ve Kuzey Ay Düğümünün sana ne faydası dokunacak biliyor musun? Yaşamdan keyif almanın başka başka boyutlarını keşfetmene yardımı olabilir. Yeni bir aşk, bir çocuk veya hobi edinebilirsin. Yaratıcılığını kullanmanın yollarını bulabilir, sevdiklerinin sorumluluğunu üstlenebilirsin. Yalnız borsa da iyi bir tüyo yakalarsan bana da haber vermeyi unutma, gizli bilgilerin akışını benimle de paylaş lüüüütfeeen. Bak 12. Evinde ki Jüpiter sana iyilik yapmanı söylediğinde şunu unutma, ağlayarak, korkman ve saklanman bir işe yaramaz. Sevdiklerin için risk alman, krizleri göğüslemen gerekebilir. Bizim “Çaycı Hüseyin” modunda dolaşan minik Pluto ödünü patlatıyor ama boşveeeer tutkulu ve derin bir aşka yelken açtın mı hepsini unutursun.

 


 

 

Sevgili Yüce Kralım Aslan; muhteşem Sülüman’ ım eve Hürrem geliyor haberin var mı? J Son iki senedir eğitimler, yolculuklar, sosyal medya falan derken bayağı yoğundun. Ehh kariyerinde iyi bir süreçten geçti, artık derinlere dalmanın zamanı geldi. İş ve aile hayatında keskin dönüşlerin yaşanacağı bir döneme giriyorsun. En iyi iş elimde ki iştir, aman burada huzurum yerinde diye düşünür, toplumsal statü ve güvenceye sıkı sıkıya bağlanırsan fırsatları kaçırırsın haberin olsun. Zaten son bir senedir dışarıya odaklanıp evi ihmal ettin artık ailenin sorumluluklarını alma zamanı geldi. Yaşlılarını, ebeveynlerini ziyaret etmeli, cici çocuk olup ellerini öpmelisinJ Tabii fazla diplere dalıp soy ağacını çıkarmaya da çalışabilirsin. Birde Home Office açıp işleri evden takip etmeye başladın mı deymeyin keyfine. Artık dünyayı fethetmekten vazgeçip birkaç sene evinin, yurdunun düzenini yeniden yapılandırmakta fayda var. Tabii bu arada finans evinde ki Neptün’ ü unutma, ev kredisi işini abartma. Gerçi Aslan yatağından belli olur ama sen yine de sınırlarını fazla zorlama.

 

 

 


Sevgili Başak; son iki senedir ev, iş ve sosyal hayatında bayağı bir cümbüş yaşandı. Şimdi Satürn’ ün Akrep burcuna geçişiyle birlikte senin gibi bir endişe kumkuması artık iyice “gamlı baykuş” haline dönüşür. Sen ki her şeyin en mükemmelini yapıp bütün detayları gözden geçirirsin ve hiç kimseyi beğenmezsin ama artık senin de bu kafayı değiştirme zamanın geldi. Görüş ve düşüncelerinin revizyona ihtiyacı olduğunun farkına varman gerekiyor. Tabii Satürn Terazi’ deyken umarım maddi manevi değerlerinle ilgili farkındalık geliştirmiş, gerekli yapılandırmayı başarmışsındır. Yoksa Uranüs bu konuda seni sallamaya devam eder haberin olsun. Sende haklısın aslında Neptün geçmiş karşına dostu düşmanı göremez olmuşsun. Atı alan Üsküdar’ ı geçiyor, arkandan dolaplar dönüyor en son sen öğreniyorsun   “ama ama nasıl olur” diye hayıflanıyorsun. Demem o ki benim endişeli arkadaşım aklını başına topla, iş hayatında karşına çıkacak fırsatları kaçırma. Daha dipteki bilgiye nasıl dalarım diye yeni eğitimlere mi başlarsın, ilim Şam’ da olsa bulmak için yollara mı düşersin bilmem ama hem Jüpiter hem Satürn kılı kırk yarmadan yazmayı, çizmeyi, konuşmayı ve düşünmeyi becerirsen sana kıyak geçebilir. Eeee Rabbim bazılarına Cleveland yolunu bazılarına da kalem kağıdın yolunu gösteriyor neylersin.

 


Sevgili Terazi; Büyük usta Satürn’ den son iki senedir “Kişiye özel” dersler aldınJ Ne yaptın sınavları geçebildin mi? İlişkilerini, ortaklıklarını yapılandırabildin mi? Tepkilerini dengeli ve adil verebildin mi? Kişiliğini ve imajını sağlam temellere oturttun mu? Tipik Terazi uyumundan vazgeçip, her hıyar diyenin peşinden koşmaktan vazgeçtin mi? Herşeyden önemlisi kendine yeni bir yol çizebildin mi?  Eğer geçemediğin sınav varsa merak etme nasıl olsa 7 yıl sonra bütünleme sınavı varJ Şimdi geçmişi bırakıp önümüze bakalım. Öncelikle kendine bir gelir kaynağı bulsan iyi edersin. Sen ki eşin, ortağın, ailenin parasına çok güzel sahip çıkıyorsun ama artık sadece başkalarının kazançlarına odaklanmaktan vazgeçmen gerekiyor. Gruplardan, eşten, dosttan hatta evrenden yardım alacaksın yeter ki sen çalışmaya gönüllü ol. Aslında çok güzel bir döneme giriyorsun. Çünkü sen virüs koruma programı gibisinJKrizleri kasaya kilitlemenin yeterli olduğunu zannediyorsun. Şimdi krizleri kasaya saklamadan gereğini yaparak hatta gerekirse kesip atarak çözmeyi, dönüşmeyi ve yeni ufuklara açılmayı öğreneceksin. Birde kendi paran üzerinden risk almayı öğreneceksin. Yolun açık olsun.

 

 


Sevgili Akrep; Sen ki kulislerin, gizli ilişkilerin, gizemlerin, entrikaların efendisiydin ama son 2.5 senedir nasıl zorladı bu konular. Eeee Deveden büyük Fil, Akrepten büyük Satürn varJ Bu süreçte fazla bir girişimde bulunamadın, hayatı akışına bıraktın ama şimdi otuz yılda bir gelecek bir fırsat geçiyor eline. Çok önemli bir döneme giriyorsun. Şimdi sen; herkesi dönüştürmeyi ve manipüle etmeyi seven bir arkadaş olarak önce kendinin dönüşmesi gerektiğini anlayabilirsin. Zaten Pluto bir süredir değiştir bu kafayı deyip duruyordu sana, aynı türküyü Satürn ve Kuzey Ay Düğümü’ de çığıracak. Peki ne istiyor bu efendiler senden. Önce kendine sağlam bir yol çizmeli, hangi limana yanaşacağını bilmelisin. Sırf kafayı değiştirmek yetmeyecek, hedeflerini, yönünü, çevreyle temasını, ilişkilerini, imajını hatta görüntünü yeniden yapılandırman gerekiyor. Kendi öfkeni, hırsını, düşüncelerini ve kıskançlıklarını başkasının üstünden harcamaktan vazgeçerek, daha direk ifade etmelisin.  Değerini başkasının üzerinden belirlememeli, ilişkilerine tutunmak yerine, kendine güvenmelisin. Her şeyden önce sorumluluk almalısın. Dümeni eline alma zamanı geldi. Sana kriz gibi görünen olaylar, senin dönüştürme gücünün elinde fırsata dönüşebilir. Risk almak, dibine kadar gitmek senin işin ama körü körüne gitmeden kotarabilmelisin bunları. Yaa biliyorsun aslında benim senden ödüm kopuyor bir de bu sınavdan başarılı çıkarsan kendime kaçacak bir delik bulmam gerekecek.


Sevgili Yay; benim deli dolu, çılgın arkadaşım haa pardon beni arkadaş listenden çıkardın mı? Ne yani Satürn 11. Evden geçti, sende dost, arkadaş ve gruplar listende eleme yaptın ilk sırada da beni mi çıkardınL Yav ben hedeflerini falan yapılandırırsın zannetmiştim ama piyango bana vurdu demek ki. Eh ben şimdi sana bir Satürn Akrep döktürmez miyimJ Seni korkutmak gibi olmasın ama çok güçlü gizli düşmanlarla karşılaşabilirsin( Hehehe intikamJ) Aslında senin gibi sürekli hareket halinde olmak, sonunu düşünmeden bütün risklere atlamak isteyen bir arkadaş için nefis bir dönem olabilir. Bi dur, bi sakin ol. Bir süre etliye sütlüye karışmasan, akışa teslim olsan, “bir ben vardır, benden içeri” yi arasan nasıl olur. Belki emekli olur, hazır Neptün evdeyken deniz kenarına falan yerleşirsin. Derin düşüncelere dalar, en iyi başaracağın şeyi “komplo teorilerini ” üretirsin. Belki de okült bilimler üzerine yeni bir kariyer yapılandırırsın, olmadı MİT’ e başvurursun. Hiç birini mi beğenmedin, yardım kuruluşlarında, hastanelerde falan gönüllü olursun. Yani iç huzurunu muhafaza edecek, korkuların ve fobilerinle uğraşmayacak bir şeyler bul çünkü bu dönemde iç ve dış düşmanların olacaktır. Ama ihtiyacın olan korunma senin şuursuz iyimserliğinde mevcuttur. İş yerinde tembellik yapma bi de yemene içmene dikkat et. Bu sıralar fazla hareketli olmayacaksın obezliğin sınırlarını zorlarsın benden demesi. Evlilik, ortaklık, işbirliği teklifleri çifter çifter geliyor diye de hemen şımarma.


Sevgili Oğlak; Şimdi sen bana diyorsun ki Koç’ a da keçi diyorsun bana da. Ama arada ki farkı hemen hatırlatayım sen “keçi” değil bizim “yaşlı tekesin” J Sakalın da var bence sana kendi aramızda “Abdurrahman Çelebi” diyelim ne dersinJ Yav sende ki bu; “ ben başöğretmenim, bana şaka yapılmaz” tavrı da beni çok geriyor. Bana sürekli bir “oğlum bak git” bakışın var ki ne yapacağımı şaşırıyorum, alınıyorum valla. Son iki buçuk senedir öyle bir dönemden geçtin ki benim sana söyleyeceğim fazla bir şey kalmadı aslında. İşin, evin, düzenin her şeyden önemlisi sen değişmiş olabilirsin. İş ve sosyal hayatında aldığın sorumluluklar terfi etmeni ve hedeflediğin pozisyona gelmeni sağlamıştır umarım. Artık kendine yeni hedefler koyma zamanı. Geleceğini yeniden yapılandırırken, grup ve derneklerle ilişkilerinde de bir dönüşüm geçirebilirsin. Hiçbir çıkar gözetmeden!!! bir siyasi partiye yakınlık hissedebilir, hatta ciddi sorumluluklar üstlenerek, vatanına, milletine faydalı olmak için çaba sarf edebilirsin. Tabii kimse senin Başbakanlığı falan hedeflediğini söyleyemez. Sen mütevazi ve hırsları olmayan birisin ne de olsaJJJ Gerçi sen işe yaramayan dost ve arkadaşları şimdiye kadar çoktan devreden çıkarmışsındır ama kalanları da Satürn vasıtasıyla kesip atarsın artık. Tabii yeni gruplar ve insanlar hayatına girecek ve seninle çok daha duygusal!!! ilişkiler kuracaklarıdır.


Sevgili Kova; artık eski sevgililerinden kurtulabilir, entelektüel faaliyetlerde bulunucam diye, seminer, sempozyum ve sergi gezmekten vazgeçebilirsinJ  Gerçi yurtdışı, akademik eğitim, medya, mahkeme ve uzun yolculuklarla ilgili dönem dönem kısıtlanmalar yaşamış olabilirsin ama görüş ve düşüncelerini yapılandırman için fırsatlar da yakalamış olmalısın. Şimdi senin için çok önemli bir süreç başlıyor. Sen ki akıllı ve zeki bir arkadaşımızsın. Artık iş ve sosyal hayatında da görünür olmanın ve sorumluluk almanın zamanı geldi. Kendine yeni bir kariyer yapılandırabilir, üstlerinin verdiği ağır işler ve sorumluluklarla baş etmek zorunda kalabilirsin. Fakat sonunda büyük ödülü kazanabilir, takdir edilecek başarılar elde edebilirsin. Yalnız bu işlerden başarılı çıkmak için kontrol edebileceğin riskleri almalı ve hırslarını doğru yer ve zamanda devreye sokabilmelisin. Amma bu dönemde çok dikkatli olmalısın çünkü her ne yaparsan hemen herkes tarafından duyulabilir ve kendini bir anda bir skandalın baş kahramanı olarak da bulabilirsin. Yine de elalem ne der deyip kendine kısıtlama, bazen elalemin değil senin dediğin sana değer katar. Bence tembellik yapmamalı, evde huzur içinde oturmanın rehavetinden çıkmalısın. Birde şu inadım inat huyundan vazgeçsen ne iyi olur. Şu “herşeyi ben bilirim” tavrınla ve mesafeli duruşunla sana da bir şey denmiyor ki be arkadaşım. Yoksa ben sana daha ne geyikler yapacaktım ama ürktüm vallaJ Haa bu arada eski aşklar gitti ama yenilerin çifter çifter gelmesi gözümden kaçtı zannetme.


Sevgili Balık; bana kalsa şu Satürn ve Kuzey Ay Düğümü transitinin en şanslı kişisi sensin.  Zaten Jüpiter’ de yardım ediyor birde şu Neptün olmasaydı değmeyin keyfine. Finansal konular, ortak kaynaklar, derin ilişkiler ve paylaşımlar seni bayağı zorladı, aile ilişkilerinde işler çığrından çıkmış olabilir ama Jüpiter şimdi bu ilişkileri toplamana destek verir. Artık görüşlerinin, bakış açının dönüşme zamanı. İnandığın konular hakkında daha derin bilgiler edinebilir, profesyonelleşebilirsin. Sen vazgeçmeye ve kaçmaya meyilli bir arkadaşımızsın ama doğru bildiğini sonuna kadar savunabilir, gemiyi ilk terkeden farelerden değil son terkeden kaptanlardan olursan başarı senindir. Yeter ki araştırmanın, öğrenmenin, dibe inmenin gerekliliğine inan. Ama “anam babam ” usulü bildiğinden şaşmazsan, böyle gelmiş böyle gider diye düşünürsen çok yanılgılara düşersin haberin olsun. Hayat bazen kurtlanmış bulguru gözden çıkarıp Dimyat’ a gitmeyi gerektirir yürü be arkadaşım. Tabii bu süreçte aradan bir akademik eğitimi çıkarırsan, Hindistan’ mı olur, Tibet’ mi olur birde yolculuğa çıkarsan erersin kesin. Yalnız çok derinlere dalıp “komplo teorisyeni” olup çıkma başımıza, o iş bana ait bozuşuruz sonra.

 


 

Read 11309 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.