Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

159686
BugünBugün463
DünDün580
Bu HaftaBu Hafta3056
Bu AyBu Ay14062
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1596864
Online 5
   
Çarşamba, 20 Haziran 2012 23:02

Huysuz Nihayet İşbaşı Yaptı

Written by  Berna AŞKIN

Tutulmalar bitti, Jüpiter burç değiştirdi. Satürn ve Venüs düz harekete dönmeye hazırlanıyor. Yukarıda hareket var.

 

 

 

Sevgili Koç; bu ay iletişim evinde bayağı bir şenlik var. Şimdi bir durum değerlendirmesi yaparsak Venüs İkizler burcunda geri gidiyor ve İkizler burcunda Güneş ve Ay tutulması yaşandı üstelik Güney Ay Düğümü de orada.  Sanırım senin dilin tutuldu arkadaşım veya çenen düştü. Birde ne dediğin anlaşılsa bütün sorunları çözeceksin. Standart söylemlere göre; kardeş, kuzen, komşu ve yakın çevreyle ilişkilerinde ilginç gelişmeler olabilir. Yalnız bu yakın çevre dediğimiz alan biraz geniş. Bakkalın çırağından, mahallenin kasabına kadar herkes bu gruba dahil olabilir. Yani her an bakkalla, postacıyla aşk yaşamaya başlayabilirsinJ7 Haziran’da Merkür Yengeç burcuna geçtiğinde seni sosyal medyadan biraz uzaklaştırmış olabilir ama 12 Haziran’da Jüpiter’ de İkizler burcuna geçerek seni tekrar facebook, twitter sultanı  yapmıştır . Senin gibi herşeye heves eden bir arkadaşın bu dönem yeni kurs ve eğitimlere merak sarması da kaçınılmaz.


 


 

Sevgili Boğa; senden iyi kimse paranın kıymetini bilemez. Fakat son bir aydır yaşadığın ekonomik dalgalanmalara senin bile aklın ermiyor herhalde. Olaylar kontrolden çıktı “Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete” durumu var. Fakat 12 Haziran’ da Jüpiter İkizler burcuna giripte, 28 Haziran’ da da Venüs düzelince durumu toparlayabilirsin. Hatta son yılların en verimli dönemini yaşayabilirsin. Tabii keyiflerin için yaptığın harcamaları da abartma sonra pişman olursun benden demesi. Hele 19 Haziran’ da ikinci kez İkizler burcunda açılan Yeniay varya kaçtı diye saçını başını yolduğun fırsatları birer birer karşına çıkarabilir. 21 Haziran’ da Güneş Yengeç burcuna geçince sende bu parayla ilgili konulardan biraz çıkıp duygusal konuşmalar yapmaya başlarsın artık.

 


 


 

Sevgili İkizler; ne desem bilmem ki tam bir pişmiş tavuk sendromu yaşıyorsun. Son bir yılına baktığımızda hayatında bayağı bir olay oldu. Burcunda gerçekleşen Güneş ve Ay tutulmaları yetmezmiş gibi Venüs’ te İkizler’ de geri gitmeye başladı. 12 Haziran’ da Jüpiter’ de burcuna geçti ve bu sene İkizler burcunda ikinci kez Yeniay açıldı. Sen hareketi, sürekli bir şeyler olmasını ve değişimi seven bir arkadaşımızsın ama bu kadarı seni bile yoruyordur. Neyse aslında Jüpiter imdada yetişti hayatını biraz daha kolaylaştıracak. Haziran/ 2013' e’kadar burcunda kalacak kıymetini bil ama kilolara dikkat et.  Bu yaz aşk hayatın bayağı hareketleneceğe benziyor ama sende bir karar ver artık. Herkese mavi boncuk dağıtarak yürümez bu işler. Haa unutmadan söyleyeyim evlilikti, boşanmaydı aceleye gelmez bu işler biraz daha düşün bir sakinleş öyle karar ver tamam mı?


 


 

Sevgili Yengeç;  bu sıralar bir şeyler oluyor sen kontrol edemiyorsun. Herşey bir anda olup bitiyor ve sen dışındasın çemberin ama kabakta sana patlıyor. Neyse 7 Haziran’ da Merkür burcuna geçiş yaptı da biraz daha kendini ifade etme şansın oldu. Aslında bu izolasyon sana iyi gelmiş bile olabilir kendini dinleme fırsatın oldu. Şimdi 21 Haziran’ da Güneş’ te burcuna geçince artık topluma karışabilirsin. Canım benim asıl sorun şu Uranüs/Pluto karesinde yatıyor. Artık eşin mi desem, ortağın mı, yakın ilişkilerin mi yoksa danıştığın birileri mi bilemem seni dönüşüme zorluyor farkındaysan. Sen direndikçe arıza çıkıyor, sonunda ailende bu koroya eşlik etmeye başlamış olabilir. Neyse şimdi mızmızlık zamanı değil. Hazırlan kontrol sana geçiyor, sosyal ortamlar seni bekliyor. 4 Temmuz’ da Mars burç değiştirince sosyal ortamın, iş hayatın bayağı bir hızlanacak, seçimlere zorlanacaksın. Ama sen en duyarlı kararı verirsin sevgili duygusal arkadaşım.


 


 

Sevgili Aslan; İkizler burcunda gerçekleşen hareketler seni de sosyal ortamların sultanı yapmıştır artık. Nerede bir organizasyon nerede bir parti başrolde sen varsın sanırım. Gerçi Merkür Yengeç burcunda kendini ifade etmen zorlaşmıştır ama olsun 26 Haziran’ da Aslan burcuna geçiş yaparak tekrar etrafa emirler yağdırmana, dediğim dedik ortada dolanmana olanak sağlayacaktır. Şimdi koskoca Jüpiter yaklaşık bir yıl kalacağı İkizler burcuna geçti ya ( kesin duymuşsundur hepimiz borazan çalıp duyurusunu yaptık) şimdi seni hedefler konusunda tutabilene aşk olsun. Gerçi sen istikrarlı bir arkadaşımızsın ama yine de her gün kendine yeni bir hedef koyup, geleceğe yönelik bir sürü proje üretebilirsin. Bu arada arkadaş çevren fazla kalabalıklaşabilir haberin ola. Birde önüne çıkan her derneğe başkan olmaya çalışma gözünü seveyim.


 


 

Sevgili Başak; Mart / 2011’ den beri Güney Ay Düğümü hem kariyerinde hemde sosyal ortamında sana bayağı bir oyun oynadı. Bir türlü kontrol edemediğin  kadersel olaylar işlerinin rast gitmesini engelledi. Hatta toplum önünde zor durumlara düşmüş bile olabilirsin. Ama koskoooca Jüpiter imdadına yetişti. Gerçi şu an Venüs hala geri durumda ama 28 Haziran’ dan sonra o da düzelecek ve önümüzdeki bir yıl boyunca işlerin açılmaya başlayacak. Çok çalışkan ve birazda memnuniyetsiz bir arkadaşımız olarak, artık çabalarının karşılığını almaya başlayacaksın. Yalnız bu seferde fırsatlar çifter çifter gelebilir. Senin gibi detaylara takılan, kılı kırk yaran biri için en mükemmel kararı verme aşaması da bayağı zorlu olacaktır. Gerçi sen uzmanlaşmaktan yanasın ama birden çok alanda birden at koşturmaya başlayabilirsin. Neyse her zaman ki gibi kendini yıpratıp saçını süpürge etme de sonra şikayetlerinden kafamız şişiyor vallahi.


 


 

Sevgili Terazi; bu sıralar oluşan iletişim trafiğinden istediğin ilişkileri yakalayabilir misin bilemem ama tamda senin istediğin gibi sürekli ilişki halinde olma söz konusu. Şimdi yönetici gezegenin Venüs 28 Haziran’ a kadar geri harekette olduğundan gelişmeler ya sonuçlanmadı ya da istediğin gibi ilerlemedi. Gerçi 12 Haziran’ da Jüpiter İkizler’ e geçtiğinde için kıpır kıpır olmuş ümitle dolmuşsundur.  Yaz tatili planlarını yurtdışı seyahatleri üzerine kurmaya başlamış, yeni akademik eğitimler üzerine planlar yapmaya başlamış olabilirsin. Mahkemelerde devam eden davalar lehine sonuçlanabilir, yine iyisin valla. Benden kaçacağını zannediyorsan yanılıyorsun. Hesap ver bakalım başka kültürlerden aşklar mı arıyorsun yoksa yurtdışına çıkmış eski sevgilin geri mi döndü. Neyse Satürn 25 Haziran’ da burcunda düz hareketine başlayıp, Mars’ ta 4 Temmuz’ da burcuna geçince kontrol sana geçecek, ak koyun kara koyun belli olacak.


 


 

Sevgili Akrep; senin ilgi alanın belli, Jüpiter’ in İkizler burcuna geçişiyle mutluluk dolu günler seni bekliyorJ Fakat Venüs 28 Haziran’ da düzelene kadar fazla bir performans bekleme. Finansal konularda şansım açıldı diye sakın ipin ucunu kaçırma, bu sene bütün bankalar sana kredi verebilir ama birde bunların ödemesi var unutma.  Zaten Satürn ilişkilerin tadını iyice kaçırdı üstüne üstlük geri giderek durumu daha ağırlaştırıyor. Neyse 25 Haziran’ da düzeliyor da biraz kendini toplayabileceksin. Aslında senin için tam girişim zamanı hele Merkür 26 Haziran’ da Aslan burcuna geçince iş ve sosyal hayatında derdini anlatabilir duruma geleceksin. Yalnız dikkat etmemiz gereken bir durumumuz var. Hani şu senin yoldaşın Mars varya işte o 4 Temmuz’ da Terazi burcuna geçiyor. İşte orada şenlik başlıyor. İkizler’ de ki Jüpiter ve Venüs’ le açı yapmaya başlayınca gelsin gizli ilişkiler, gitsin kulisler. Valla bu dönemde senin gibi entrika uzmanı bir arkadaşın bile kafası karışabilir.


 


 

Sevgili Yay; ne olacak senin bu halin bilmem ki. Yav bir yerinde dur be arkadaşım. Bir orada bir burada “ayran gönüllü” olup çıktın sende. Bu Uranüs seni iyice çılgın yaptı ama 4 Temmuz’ da Mars Terazi burcuna geçince dikkatli olmalısın. Giriştiğin maceraların sonu beklenmedik şekilde gelebilir. Sen iyisimi fazla risk alma, hız yapma, kendine dikkat et tamam mı? Tabii ilişkilerine de dikkat çekmek gerekiyor. Yıldırım aşkı mı desem, uzun süreli birliktelik aniden bitiyor mu desem bilemedim. Bu arada hem Jüpiter hem Venüs evlilik ve ortaklıklarda bahtını açıyor. Hatta bu konuda öyle bir kalabalık oluşuyor ki seçim yapmakta zorlanabilirsinJ Allah artırsın gözümüz yok ama olmayanları da düşün, gözümüze gözümüze sokma canımJ 26 Haziran’ da Merkür Aslan burcuna geçince tam senin gibi yabancı kültürlere düşkün biri için fırsatlar başlıyor. Yurtdışıyla haberleşme artabilir hatta araya bir uzun yolculukta sıkıştırabilirsin.


 


 

Sevgili Oğlak; senin gibi işimde işim, kariyerimde kariyerim diyen bir arkadaşımız için son aylarda ilerleme sağlayamamak bayağı zor olmuştur. Ama bak “sabreden derviş muradına ermiş”. 25 Haziran’ da Satürn düz hareketine döndükten sonra iş hayatındaki durulma ve ertelenmeler biterek,  hız kazanabileceksin. Uzun süredir beklediğin terfi de gelebilir, iş başvurularından biri de kabul edilebilir. Eh Jüpiter’ de senin bu çalışma hayallerini destekleyecek önümüzde ki bir yıl boyunca iş yerinde yatar kalkarsın artık. Bir sürü çalışma arkadaşın ve projen olacak, hayırlı olsunJ Yalnız bu Uranüs Pluto karesi seni bütün sene zorlayabilir. Şehir, ülke değiştirmekten, ani hedef değişiklikleriyle hayatı dönüştürme evlilik, boşanma ne istersen bahtına. Tabii sen güçlü ve ne istediğini bilen biri olarak herşeye hazırlıklısındır. Eminim önümüzdeki beş yıllık kalkınma planın, her türlü durum için birbirinden farklı beş stratejin bir yerlerde hazırdır.


 


 

Sevgili Kova; bu senenin en kısmetlisi sen olacaksın sanırım. Koooskoocaa Jüpiter girmiş aşk evine, bolluk, bereket dağıtıyor. Flörtler, keyifli sohbetler, birbirinden farklı ve ilginç hobiler seni bekliyor. Bu arada sana düşen seçim yapmak, fırsatlar içinden en iyisini seçersin artık. Aslında ben bu dönemde senden yaratıcı fikirlerle dolu bir bilim kurgu romanı bekliyorumJ  Hele şu Venüs 28 Haziran’ da düzelsin de bak o zaman nasıl hızlı ilerliyor olaylar. Fakat Mars 4 Temmuz’ da Terazi burcuna geçince özellikle yolculuklarda dikkatli olmalısın. Birde biliyorum dilin kemiği yok ama yine de ağzından çıkanı kulağın duysun derim. Sonra patavatsızlığına sen bile şaşırırsın benden söylemesi. Tabii Haziran sonu Temmuz başında harcamalarına da dikkat etmelisin. Tamam senin parayla pulla pek işin olmaz ama bu kadar da keyfe para harcanmaz ki canım. Birde bence yaz aylarında borsadan uzak dur. Kaçmıyor ya canım, sonra oynarsın.

 


 

Sevgili Balık; son altı aydır karşına kim geçtiyse sana akıl vermeye çalıştı, seni biraz hırpaladı ama sabret az kaldı. 4 Temmuz’ da Mars Terazi burcuna geçince bu sıkıntılar hafifleyecek   fakat bu seferde finansal konular gündeme gelecek. Zaten senin gelirlere bir haller oldu. Ne zaman paran var ne zaman yok belli olmuyor. Birgün cebin dolu bir gün boş. Aniden öyle bir harcama yaparsın ki sen bile ne olduğunu anlamazsın. Ama arkadaşım sende biraz dalgınsın unutuveriyorsun ödemeleri sonra faiziyle karşına çıkınca beni şom ağızlı ilan etmeJ Neyse ki Jüpiter sana yardıma geldi. Aileden hele babandan destek istemenin tam zamanı. Bana kalsa Haziran/ 2013’ e kadar fırsatı değerlendir bir ev almaya bak derim ama sen bilirsin. 28 Haziran’ da Venüs düzelsin de bakarsın artık ev mi alacaksın, tadilat mı yapacaksın yoksa taşınacak mısın belli olur. Sevgili alıngan arkadaşım, havalar sıcak buluttan nem kapmana gerek kalmadı, arkadaşlarınla boş yere dalaşma, Güneş Yengeç’ teyken yaşamın keyfini çıkarmaya bak. 


 

 

 

Read 9854 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.