Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

102938
BugünBugün388
DünDün654
Bu HaftaBu Hafta1042
Bu AyBu Ay11059
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1029388
Online 5
   
Çarşamba, 20 Şubat 2013 21:35

Merkür 5. ve 6. Evlerde

Written by  Dr.Sevinç KOÇAK

Merkür evlerde yazı dizimizin 3.bölümü.
 
 
 
 
 
 
 
5.EV’DE MERKÜR:
 
Merkür’ün bu evde yer alması, öncelikle aşk ve romantik ilişkilerde Merküryen kişilerin çekici gelme olasılığını arttırırken, aşkın doğasında zekâ ve iletişim özelliklerinin daha ön planda olduğunu, salt sevgi-şefkat-tutku gibi duyguya dayalı bir aşk düşüncesinden çok, birlikte entelektüel zevklerin paylaşılabileceği, arkadaşlık unsurlarının daha önemli olduğu bir ilişki modelinin istendiğini gösterir diyebiliriz. Aynı şekilde, çocuklarla olan ilişkide de arkadaşlık ve zihinsel paylaşımlar ön plandadır. 5. Ev Merkür; “içerisinde zekâ unsuru olmayan” herhangi bir kişiye ilgi duymamayı getirir diyebiliriz. Bu kişi romantik aşk beslenen kişi de olabilir, 11 ev ilişkisi nedeniyle arkadaşlar ve sosyal ortamlar da olabilir. Sanatsal yaratıcılık ve hobilerde bile bir zekâ faktörü vardır, örneğin bilimsel unsurları sanatla birleştirir vb. Bütün bu özellikler göz önüne alındığında 5. Evde bulunan Merkür’ün sert açılarda ve konumlamada olması haritaya ve dolayısıyla kişiye “geveze bir partner”, “çok dinamik bir çocuk” “çok fazla hobi ve yaratıcılığa düşkünlük” getirebilir diyebiliriz. Ancak bunların yanı sıra kötü konumlanmış bir 5. Ev Merkür’ü, aşksız bir hayat, sosyal ortamlarda bulunamamak ve çocuklarda zihinsel sorunlar gibi ciddi durumlar da getirebilir ki bunların oluşmasında başka evler ve gezegenlerle de çok sert ve sıkı şekilde ilişki içerisinde olması gerektiğini söyleyebiliriz.
 
 
 
 
6.EV’DE MERKÜR:
 
Merkür’ün 6.evde bulunması, günlük rutinlerde hızlı ve dinamik bir şekilde hareket etmeyi, iş ortamında arkadaşlık ve zekânın ön planda olduğunu, çoğunlukla genç kişiler ile birlikte çalışıldığını, aynı anda birden çok iş ile ilgilenebilme potansiyeli olduğunu, işinin içinde medya-iletişim-seyahat gibi Merkür özelliklerinin olduğunu, tüm iş ve birlikte çalıştığı ortamlarda kişinin iletişiminin güçlü olduğunu, zaman zaman derinleşmese ve yüzeysel de olsa gerçekçi ve rasyonel bir şekilde değerlendirmelerle işini ele aldığını söyleyebiliriz. Sağlık konularında işitme-anlama-ifade etme konuları kişinin rahatsızlıklarına konu olabilir. Beslemek istediği hayvanlar küçük ev hayvanlarıdır, melodik ses çıkaran Kanarya vb olabileceği gibi, Papağan gibi iletişime yönelik hayvanlar ya da hızlı hareket eden, Sincap, Kedi gibi dinamik ve birebir iletişim içerisinde olabileceği hayvanlardır.  
6.evde bulunan Merkür’ün sert açı ilişkisi içerisinde olması ve malefik gezegenlerle koordinasyonu, sayılan 6.ev özelliklerine olumsuzluklar getireceği şüphesizdir. Kişinin kendisini bitip tükenmeden işine adaması, tekrar tekrar aynı işi yapması ve tatmin olamaması gibi durumların yanı sıra, evde ev hayvanlarına tahammülsüzlük, hijyen saplantısı, birlikte çalıştığı kişilerle münakaşalı-gergin ortamların olması, sinirsel gerginlikler ve güvensiz iş ortamı olması, çok hızlı gelişen iş ortamı değişiklikleri gibi durumları belirtebiliriz. 
 
Read 9757 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.