Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

180227
BugünBugün342
DünDün428
Bu HaftaBu Hafta3030
Bu AyBu Ay1556
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1802273
Online 5
   
Cuma, 13 Mayıs 2016 11:39

Merkür Geri Harekette

Written by Beste Acar Pekiner

Merkür geri hareketteyken kaybolan bir Merkür retro yazısı....

 

 

Merkür Gerilemesi

Öncelikle Merkür nasıl geriliyor? Tabi ki gerilemiyor. Dünyamızı merkez aldığımızda gezegenler dünyanın etrafında döndüğü varsayılarak gezegenlerin hızı dünyanın hızına oranla yavaşladığı zamanlarda gezegenlere geri gidiyor deriz, bazen gezegenler geri giderken bazı zamanlarda da durağan konuma da geçerler...

Merkür yılda genellikle 3 defa retro hareket yapar.

2016 yılında ;

05.01.2016 - 25.01.2016 tarihleri arasında 0 derece kova burcunda başlayıp, 14 derece oğlak burcunda bitiriyor.

28.04.2016 - 22.05. 2016 tarihleri arasında 23 derece boğa burcunda başlayıp, 14 derece boğa burcunda bitiriyor.

30.08.2016 - 22.09.2016 tarihleri arasında 29 derece başak burcunda başlayıp, 14 derece başak burcunda bitiriyor.

19.12.2016 - 08.01.2017 tarihleri arasında 15 derece oğlak burcunda başlayıp, 28 derece yay burcunda bitiriyor.

2016 yılının 2. retrosu böylece 28 Nisan'da başlıyor.22 Mayısta bitiyor.

Retronun derecelerini yazmamın nedeni; o derecelerde gezegenleriniz varsa retronun etkisinden birebir etkilenme ihtimaliniz çok daha yüksek olacaktır.

Merkürden bahsedersek;Yönetici gezegenleri İkizler ve Başak burçları olup, genel olarak bizim mantık ve muhakeme gücümüzü, konuşma- yazma becerilerimizi, iletişim kabiliyetimizi, öğrenme potansiyelimizi, eğitim hayatımızı, zekamızı nasıl kullandığımızı anlatırken, vücudumuzda da solunum yollarını, sinir sistemini ve konuşma merkezimizi temsil eder.

Merkür geri giderken;Zihinsel olarak iç dünyamıza yönelmek isteyebiliriz, kendimize öz eleştirileri daha rahat yapar, hassas olduğumuz konuları daha iyi analiz ederiz. Kendi başımıza kalmak isteyebiliriz, ayrıca bir şeyleri öğrenme sürecimiz de de yavaşlamalar olabilir,düşüncelerimizi kendimize saklamak ister, yanlış anlaşılmaktan da çekinebiliriz. Genel olarak iletişimlerinizde sıkıntılar yaşanabilir.  Yolculuk yapacaksanız istenmeyen aksilikler oluşabilir, haberleşme araçlarında- elektronik aletlerde bozulmalar görülebilir. Ticari anlaşmalarınızda, projelerinizde gecikmeler sözkonusu olabilir.

Gerileme Döneminde; Retroya girmeden önce yaptığımız işleri kontrol etmek, düzenlemek ve eksikliklerimizi tamamlama süreci olarak algılamamız yerinde olacaktır. Yeni faaliyetlerde bulunmak için ''uygun bir zaman değil'' diyebiliriz!!!!!! Elektronik aletler alacaksanız retro sonuna bırakmanızı tavsiye ederim zira sürekli arızalanma ve bozulma riski ile karşı karşıya :))))) Bu dönemde alınan kararlar size kısa vadede sonuç getirecektir, uzun soluklu işler için retronun bitişini beklemekte fayda var. Retrolar geçmişten bize gelen şeyleri de ifade eder adı üstünde retro:)) Mesela eski bir arkadaşınızla yeniden iletişime geçebilir, yarım kalmış eğitimize geri dönebilirsiniz.

Merkür gerilemesi Boğa Burcunda olunca;sahip olduğumuz değerler( maddi- manevi) , kendi güvenliğimiz, güvencemiz ile ilgili size aksaklıklar, engeller ve problemler yaşatabilir. Rahatımız, konforumuz bu süre içinde bozulabilir. Kendimiz için en uygun olan finansal kaynakları düşünmeye başlarız.

 

Koç ve Yükselen Koçlar için;Finansal kaynaklarınızda, paranızı harcama ve biriktirme konularında aksilikler ve gecikmeler yaşanabilir. Bu süre zarfında bir anlaşmaya imza atmak zorundaysanız eğer maddi olarak güvenliğinizi tehdit eden bir durum olup olmadığına çok dikkat etmelisiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa için;İnsanlarla iletişimizde kendinizi doğru ifade edebilmenizle ilgili yanlış izlenimlere sebep olabilirsiniz, Kendi değer yargılarınızı süzgeçten geçirmek için doğru bir zaman . Sağlığınızla ilgilenebilir, check-up yaptırmaya gerek görebilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler için;İç dünyanızda kendinizle yüzleşmeler yaşayabileceğiniz bir dönem. Eksikliklerinizi görebilir, bunları gidermek için kendinizi revize edebilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç için;Sosyal çevrenizde uzun zamandır görüşmediğiniz insanlara, eski arkadaşlarınıza rastlayabilirsiniz. İş çevreniz tarafından yürüttüğünüz veya uygulamak istediğiniz plan-projeleriniz bir süreliğine askıya alınabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan için;Kariyerinizde ilerlemenizin yavaşladığı, ne istediğinizi sorguladığınız bir dönem. Retrodan sonra işlerinizde daha hızlı gelişmeler olacaktır. Üstlerinizle anlaşamadığınız konular olabilir bunları enine boyuna incelerseniz retrodan yararlanmış olursunuz. Toplum önünde duruşunuzla ilgili insanlara bir şeyler anlatmak zorunda bırakılabilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak için;Eğitim, yurtdışı, yabancılar, seyahatlerle ilgili projeleriniz, istekleriniz askıya alınabilir, yabancılarla iletişimlerinizde sorun çıkabilir(e-mail gitmeyebilir, biletinizde sorun olabilir vs.) Karşı taraf ile bir türlü sağlıklı iletişim kuramıyor olabilirsiniz. Hukuksal konularda eski davalarınız yeniden gündeme gelebilir.

Terazi ve Yükselen Terazi için;Eski borçlarınızla ilgili ödemeler çıkabilir. Kredi, nafaka, başkalarına ödemeniz gereken her türlü masraf yeniden gündeme gelebilir. Elinizde biriktirmiş olduğunuz paranız varsa bu zaman diliminde birikmiş borçlara ve eski ödemelere gidecektir.

Akrep ve Yükselen Akrep için;İkili ilişkileriniz, ortaklıklarınız, evliliğinizde geçmişten kalan mevzular yeniden açılabilir. Kendinizi güvende hissetmediğiniz hangi konu varsa karşınızdaki kişiyle yeniden bu konuları konuşacaksınız. Ağzınızdan çıkana ve yanlış anlaşılmalara dikkat etmeliyiz.

Yay ve Yükselen Yay için;Çalışma hayatımızda ve günlük yaşantımızda aksilikler ve sakarlıklar yaşayabiliriz. Çalışma arkadaşlarımıza güvenmekte zorlanabilir, verilen sözlerin tutulmadığını görebiliriz. Sağlığımız konusunda da geçmiş rahatsızlıklarımız nüksedebilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak için;Özel hayatımızdaki kişi ile iletişimimizde sıkıntılar yaşanabilir. Birbirinizi anlamadığınızı, iletişim kuramadığınızı düşünebilirsiniz. Bunun geçici bir durum olduğunu söylemek isterim! Bekarlar için ise eski sevgiliniz yeniden ortaya çıkabilir. Çocuğunuzla da bu dönemde zıtlaşmalar yaşanabilir. Yeni bir hobiye başlamak isterseniz retronun bitişini bekleyin derim. Sunum vs. gibi göz önünde bir şey yapacaksanız konuşma metninizi tekrar tekrar kontrol edip sahnede oluşabilecek teknolojik sorunlara da önlem alırsanız retronun hakkını vermiş olursunuz:))))

Kova ve Yükselen Kova için;Evinizde yapmak istediğiniz bazı değişiklikler istediğiniz gibi olmayıp içinize sinmeyebilir. Ev ile ilgili konuşulacak bir konu varsa düşüncelerinizi doğru ifade edemiyor olabilirsiniz. Uzun zamandır haber almadığınız akrabalarınızdan da haber gelebilir.

Balık ve Yükselen Balık için; Yakın çevre, kardeşler, komşularımızla daha yoğun ilişkiye geçebiliriz. Uzaktaysanız kardeşiniz sizi ziyarete gelebilir, size kendisiyle ilgili bir konuyu anlatıp, maddi- manevi desteğinizi isteyebilir. Ticari ilişkileriniz varsa gecikmeler, aksamalar, zamanında yapılmayan işlerle uğraşılabilir. İnternet, pazarlama gibi konularla uğraşıyorsak işlerimizi planlamalı, düzenlemeli retro sonrasına hazırlamalıyız.

Read 8885 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.