Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

155951
BugünBugün169
DünDün616
Bu HaftaBu Hafta169
Bu AyBu Ay11078
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1559518
Online 4
   
Cuma, 29 Nisan 2016 12:43

Mars Akrep ve Yay burcunda geri harekette

Written by  Birgül Güler

Mars geri harekette, ancak geçmiş sorunları çözerek ilerleyebiliriz.

 

 

Mars savaşçı bir gezegen olmakla birlikte mücadeleci ve komutandır. Haritalarımızda hayatımızdaki yaşam enerjimizi, motivasyonumuzu, fiziksel ve cinsel gücümüzü, mücadele alanlarımızı, kendimizi nasıl ifade ettiğimizi, savaştığımız alanları ve savunma mekanizmamızı temsil eder.

Mars her 2,5 yılda bir, 2 ay kadar retro yapar. Bu yıl 17 Nisan – 30 Haziran tarihleri arasında Yay-Akrep burçlarında retro yapacaktır. Ateş ve su elementinde geri harekette bulunan mars bilinçaltımızı, içgüdülerimizi sezgilerimizi ve taşın altındaki konuları tetikleyerek ortaya çıkarıp, bu konularla mücadele etmemize ve savaşmamıza neden olabilir.  Marsın yay burcundaki konumu  medya yayıncılık, uluslar arası ilişkiler, ticaret, eğitim öğrenim, seyahat, din adalet, hukuk  ve siyasi konuların ön plana çıkabileceğini göstermektedir. Marsın Akrep burcundaki güçlü konumu ise fanatizm, gizlilik, kibir ve ego savaşlarını arttırabilir.

17 Nisan ile 30 Haziran tarihleri arasında geri hareket edecek olan Mars, enerjimizin azalmasına, sabrımızın denenmesine, stres ve mücadele alanlarının artmasına neden olabileceği gibi, öfke ile kalkıp, düzeltilmesi zor olan olaylarda yaşamamıza neden olabilir. Hemen arkasından retro yapacak olan Pluto ise olayları biraz daha zorlaştırıp, güç savaşları haline getirebilir.

25 Mart ile 13 Ağustos tarihleri arasında Satürn’ün de Yay burcunda geri harekette olması  sorun ve sorumluluklarımızın altını çizmekte ve yapılandırmamız gereken olayları vurgulamaktadır. 

28 Nisan ile 22 Mayıs tarihleri arasında Boğa burcunda geri dönecek Merkür ise maddi ve manevi güvenlik ihtiyaçlarımızı sorgulatan tarzda olabilir.  Sosyal ve kişisel olarak birbirimizi yanlış anlayabilir, yanlış anlatabiliriz. Birçok alanda gecikmeler, aksamalar, çatışmalar, mücadeleler ve kazalar söz konusu olabilir. Elektronik ve mekanik eşyalarımızda arızalar olabileceği gibi internet ve iletişimle ilgili her türlü alanlarda sorunlar yaşamamızda mümkündür.

10 Mayısta bolluk bereket ve şans veren Jüpiteri’n düz seyrine dönmesiyle birlikte biraz nefes alabiliriz.

Dolayısıyla birçok gezegenin Retro yaptığı zorlu bir üç ay bizleri beklemektedir.  Bu süreç içerisinde sabırlı olmak, öfkemizi kontrol etmek ve sağduyulu olmak, dolduruşa gelmemek önemlidir. 30 haziran tarihinden sonra şartların daha olumlu gelişebileceğini görebilir, yılın sonlarına doğru ise  çaba ve emek sarf ettiğiniz her alanlarda olumlu gelişmeler bekleyebiliriz.

Bu dönem içerisinde gökyüzünde olan bütün açıların (Retro, kavuşum, kare vb.) hepimizin yüksek hayrına olacağını bilmelisiniz…

 

Birlik, Beraberlik ve Sevgi olun

 

Sevgi ile kalın…

Birgül Güler

 

KOÇLAR VE YÜKSLEN BURCU KOÇ OLANLAR:

Marsın geri harekette olacağı bu süreçte enerjinizin daha az olduğunu hissedebilirsiniz. Kendinizi kısıtlanmış ve stresli hissetmeniz mümkün. Trafikte ve seyahatlerinizde aksamalar ve küçük kazalar yaşamamak adına ultra dikkat etmeniz gerekebilir. Erkek kardeşleriniz veya eşinizin akrabalarından kaynaklı bazı sorunlar veya sorumluluklarınız olabilir. Ayrıca yasal konularda sorunlar yaşayabilir, eğitim ve yurtdışı bağlantılı işlerinizde gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. İş amaçlı gittiğiniz seyahatlerde problemlerin olması veya yaptığınız girişimlerin olumlu gelişmemesi söz konusu olabilir.  Bu dönem içerisinde yapmanız gereken plan ve projelerinizi biraz daha ağırdan almalı, küçük detayları bile incelemelisiniz.    

27 Mayıs ve 30 Haziran tarihleri arasında ise başkalarından gelebilecek paralarla ilgili konular gündeminizde olabilir. Kredi, nafaka ve miras gibi ortaklaşa kazanılan gelirlerinizde aksamalar, gecikmeler söz konusu olabileceği gibi borç bulmakta ve geri ödemelerinizde de sıkıntılar yaşamanız mümkün. Eşinizin gelirlerinde ani düşüşler yaşamanız da olası... Bu nedenle maddi anlamda çok fazla risk almamanız gereken bir dönem olarak görülmektedir.

30 Hazirandan sonra şatların daha iyi olacağını düşünerek istek ve hırsınızı bu tarihten sonraya bırakmanız daha olumlu sonuçlar almanıza neden olabilir.

 

BOĞALAR VE YÜKSELEN BURCU BOĞA OLANLAR:

Burcunuzda gerilemeye başlayacak olan Merkür’ün retrosu ile  birlikte kişisel  ve sosyal alanlar da bazı aksamalar olması mümkün. 17 Nisan ile 27 Mayıs tarihleri arasında yatırımlarınız, gayrimenkulleriniz ve ortaklaşa gelirlerinizde beklenmedik gecikmeler yaşayabilirsiniz. Banka hesaplarınızda, kredilerinizde yanlışlıkların olması muhtemel. Borç vermeniz gereken olaylar söz konusu ise uzun vadede bu borcunuzu alamayacağınızı bilmelisiniz. Ödemelerinizi de zamanında yapamayabilirsiniz. Dolayısı ile çok büyük borçlar altına girmek doğru bir davranış olmadığı gibi risk barındıran işlere adım atmanız da çok doğru olmayacaktır. Karşınıza çıkabilecek sürpriz ödemelerde sabrınızı test eden tarzda olabilir. Bu dönem içerisinde başkalarının kaynakları ve bu kaynakların idare edilmesi gibi konularda da ön planda olmak isteyebilirsiniz. Bu zaman içerisinde yaşadığınız olayların temeli, maddi konular olması nedeniyle karşınızdaki kişileri kırıp, dökmemeye de dikkat etmelisiniz. Ayrıca bu dönemde Ökül mistik konularda ilginizi çekebilir.

27 Mayıs ve 30 Haziran tarihleri, ikili ilişkileriniz ve ortaklı işlerinizin çok ön planda olduğu bir dönem. İlişkilerinizde geçmiş kökenli sorunların tekrar vuku bulması ve bunların üzerinden geçilmesi gerekebilir. İlişkilerinizde ortak bir karar almanız çok zor görünse de sağduyulu ve sakin kalmanız gerekebilir. Açık düşmanlarınızın sayısının artığını görebileceğiniz gibi karşınızdaki kişiler ile mücadele gücünüzün de azaldığını hissedebilir, savunmasız kalabilirsiniz.  Eşiniz sevgiliniz ve ortağınız ile ilgili konularda hırslı yaklaşımlarınızın çözüm getirmeyeceğini bilmeli, evlilik ve ortaklık kurma gibi düşüncelerinizi Temmuz ayına ertelemeniz daha olumlu sonuçlar almanıza neden olabilir.

 

İKİZLER VE YÜKSELEN BURCU İKİZLER OLANLAR:

Her ne kadar hızlı düşünen ve aktif bir yapınız olsa da 17 Nisan ile 27 Mayıs tarihleri  arasında harekete geçmek, karar almakta, kendinizi ifade etmek ve isteklerini açıklamak konusunda zorlanmalar söz konusu olabilir. İkili ilişkilerinizde, işbirliklerinizde problemlerin olması mümkün.  Daha önceden yapmış olduğunuz anlaşmaların, sözleşmelerin tekrar üzerinden geçmek durumunda kalabilir ve bu konularda çeşitli mücadeleler içerisine girebilirsiniz. Karşınızdaki kişilerden kaynaklanan ufacık bir olay bile, birden çözümsüz hale gelebilir veya ilişki içerisinde olduğunuz kişilerin size dost hane yardım isteğini yanlış anlayabilir / onlarla kavga ve rekabet içerisine girebilirsiniz. Bu anlamda karşınızdaki kişileri iyi anlayıp dinlemek sizin adınıza daha olumlu olabilir. İlişkileri ve ortaklıkları iyi gitmeyen ikizler ise;  acele ve riskli kararlar alabileceği gibi (yollarını ayırma kararı vs) almaları mümkündür. Bu sürecin geçici olduğunu bilerek büyük kararların altına imza atmamalı ve Eylül ayından sonra daha net ve olumlu kararlar alabileceklerini bilmelidirler.

27 Mayıs ve  30 Haziran tarihleri  arasında ise güneşin burcunuza geçmesiyle içsel dürtüleriniz artacak ve bununla birlikte günlük rutinlerinizde ve iş hayatınızda cesur ve kararlı bir şekilde ya hep, ya hiç diyen bir tarz sergileyebilirsiniz. Fakat mücadele ettiğiniz konular sizin için tehlikeli olabileceği gibi çok fazla ilerleme kaydedemeyebilirsiniz. Özellikle iş hayatınızda otorite kişiler veya iş arkadaşlarınız tarafından agresyonyaşayabilir ve abartılı rekabetler içerisine girebilirsiniz.

Bu dönem sizin için,  eksik olan konu ve projelerinizin üzerinden geçmek için uygun  biz zaman olabilir. olabilir.  Ayrıca sağlığınız ile  ilgili konular da gündeminizde olabilir.  Sürekli ertelediğiniz sağlık sorunlarınız varsa bu konularında çözüme ulaşması gerektiğini hissedebilirsiniz.  Fakat ameliyat gerektiren bir durumunuz varsa bunu daha sonraki bir tarihe ertelemeniz daha doğru olacaktır. Dikkatsizlik, sakatlık ve sabırsızlık nedeniyle çeşitli kazalara da açık olduğunuz bu dönemi sakin ve gergin ortamlardan uzaklaşarak geçirmeniz hem sizin, hem de çevrenizdeki kişiler için  daha huzurlu kararlar almanıza neden olabilir.

 

YENGEÇLER VE YÜKSELEN BURCU YENGEÇ OLANLAR:

17 Nisan ile 27 Mayıs tarihleri arasında günlük rutinlerinizde, çalışma alanlarınızda, yanınızda çalışan yardımcılarınızda, evcil hayvanlarınız ve sağlığınızda çeşitli problemlerin çıkması mümkün. Bunlar ile birlikte  bir çok angarya işlerle de uğraşmanız söz konusu.  Çalışma koşullarınızın değişmesi, mesai saatlerinizin uzaması, odaklandığınız konular ve planlarınızda duraklamalar yaşamanız mümkün. Bu dönem içerisinde ikili  ilişkilerinizde deuyumsuzluklar yaşayabileceğiniz  gibi   yakın çevrenizle  rekabet etme,  çatışma  içerisinde olmanız da olası. Bedensel sağlığınızın önem kazandığı bu sürede daha temkinli olmalısınız. Çünkü bu dönemde baş ağrıları, ufak ev ve iş kazaları, yanıklar ve hormonel bozukluk gibi sıkıntılar görülebilir.

27 Mayıs ve  30 Haziran tarihleri  arasında ise aşk ve romantik konular, çocuklar, sanatsal konular, spor ve spekülatif konuların ön plana çıkacağını söyleyebiliriz.

Eski flörtlerinizle karşılaşabilir, görüşmeler yapılabilirsiniz. Eski defterlerinizi açabilir bu alanlarda çeşitli mücadeleler içerisine girebilirsiniz. Evli olan yengeçler ise çocuklarının sağlık  problemleri ile ilgilenebilir veya çocukları ile daha fazla  zaman geçirebilirler. Sosyal ve sportif aktivitelerinizde  kaza ve sakarlıklara açık olduğunuzu bilmeli daha temkinli davranmalısınız. Finansal konularda,  şans oyunları, yada  borsa gibi risk ve spekülasyon içeren girişim ve yatırımlar için hiç uygun bir zaman olmadığını söyleyebiliriz.  Bu tip girişimlerinizi 30 Hazirandan sonra daha rahat bir şekilde yapmanız  mümkün.   Bu dönem içerisinde  kendinizi ifade edememek, duygularınızı anlatamamak  gibi sorunlar yaşamanız bir yengeç olarak sizi  oldukça gergin hissetmenize neden olabilir.. Bu sebeple bu dönem içerisinde sakin kalmak, empati kurmak çok işinize yarayabilir.  Yaratıcı ve sanatsal işler ile uğraşan yengeç burçları ise  30 Haziran dan sonra çok güzel işler ortaya çıkarabilir.

 

ASLANLAR VE YÜKSELEN BURCU ASLAN OLANLAR:

17 Nisan ile 27 Mayıs tarihleri arasında enerjinizin biraz düştüğünü, konsantre olamadığınızı hissedebilirsiniz. Aşk ve sevgi konularının ön planda olacağı bu dönem içerisinde yeni veya geçmiş ilişkilere yelken açmak için doğru bir zaman olmadığını söyleyebilirim. Çocuk sahibi olan aslanlar ise, çocukları ile ilgili çeşitli gelişmeler yaşayabilir, sağlıkları ile ilgilenmek durumunda kalabilir. Çocuk sahibi olmak isteyen Aslanlar ise bu dönemi olumlu bir şekilde değerlendirebilirler. Yeni hedef ve ideallerinize hırsla gitmek isteyebilirsiniz. Fakat girişimlerinizden hemen sonuç alamayacağınız gibi çeşitli sıkıntılar ve güç savaşları ile karşılaşmanız da olası. 

27 Mayıs ve  30 Haziran tarihleri  arasında ise ev aile ile ilgili konuların gündeminizde olacağı bir süreç olabilir. Aile büyüklerinizin sorun ve sorumlulukları ile uğraşabilir veya otorite kişiler ile bazı fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz. Ailenizin, vatanınız ve güvenliğiniz için çeşitli mücadeleler vermeniz de mümkün olabilir.

İş ve kariyer hayatınızda kendinizi ispatlamak adına çok fazla çalışabilir fakat beklediğiniz takdiri alamayabilirsiniz. Bazı Aslan burçları ise işlerinden ayrılabilir veya iş değişikliği yapmak için girişimlerde bulunabilir.  Yatırımlarını ve  gayrimenkullerini değerlendirmek isteyen Aslanlar için de  olumlu bir süreç olduğu söylenemez. Dolayısı ile her türlü girişiminizi  30 Haziran dan sonrasına bırakmanız  daha verimli görülmektedir. Bunula birlikte ufak ev kazalarına da açık olduğunuz bu dönemde daha dikkatli olmanız gerekebilir. Temiz hava almak, doğa yürüyüşleri yapmak ve hobilerinize yönelmek sizi canlı ve mutlu hissettirebilir. 

 

BAŞAKLAR VE YÜKSELN BURCU BAŞAK OLANLAR;

Hayatınızın her alanında çeşitli değişimler, dönüşümler yaşayacağınız ve hayatınızı yapılandırmanız gereken uzun  ve önemli bir süreçtesiniz.17 Nisan ile 27 Mayıs tarihleri arasındaki Marsın retro hareketi sizi en çok ev, aile ve yakın çevre konularında etkiyebilir. Aile içi gerginlikler, tartışma ve kırgınlıklar görülebilir. Bu yüzden özellikle aile içi ilişkilerinde sağduyulu davranmaya çok fazla özen göstermek durumunda kalabilirsiniz. Ebeveynler  veya otorite kişiler ile sorunlar olabileceği gibi onlarla ilgili sorumluluklarınızın da arttığını hissedebilirsiniz.  Kariyeriniz, çalışma alanlarınız, yapacağınız başlangıçlar ve atılımlarla ilgili bir takım problemler, sorunlar yaşayabilirsiniz. Ev almak-satmak, kiralamak için çok uygun bir zaman olmamakla birlikte resmi evraklarınızla ilgili aksilikler ve gecikmeler yaşamanız da söz konusu olabilir.

27 Mayıs ve 30 Haziran tarihleri arasında ise yakın çevre ilişkilerinizin gündemde olabilir. Kardeş, kuzen akraba ve komşularınızla beraberliklerinizin yoğun olabileceğini dönem. Bu beraberlikleriniz sırasında fazla eleştirel ve sabırsız davranmanız sizin kırıcı ve kavgacı bir hal almanıza neden olabilir.  Eğitim ve öğreniminize  daha fazla emek harcamanız gerekebileceği gibi bu konuda umduğunuz verimi de alamayabilirsiniz. Marsın buradaki konumu trafikte, kısa ve uzun seyahatlerinizde kazalara açık olduğunuzu göstermektedir. Bu alanlarda daha fazla dikkatli ve temkinli olmakta yarar vardır. Aile, yakın çevre, eğitim ve kariyerinizle ilgili proje ve girişimlerinizi 30 Hazirandan sonraya ertelemeniz daha olumlu ve tatmin edici sonuçlar almanıza neden olabilir.

 

TERAZİLER VE YÜKSELEN BURCU TERAZİ OLANLAR:

Yazılı ve sözlü iletişiminizin çok yoğun olabileceği 17 Nisan ile 27 Mayıs tarihleri arasında bu dönem içerisinde çok dikkatli olmalı, huzurunuzu bozacak hal ve tavırlardan kaçınmalısınız. Hukuksal konular, eğitim, seyahat gibi konularda olmadık sorunlarla karşılaşmanız mümkün. Daha önceden yaptığınız anlaşma ve sözleşmelerin tekrar üzerinden geçmek durumunda kalabileceğiniz gibi bazı sözleşmelerin feshi de söz konusu olabilir.

Kardeşlerinizle ilgili konuların çok ön planda olacağı bu sürede sorun ve sorumluluklarınız artabilir, aranızda yaptığınız işbirlikleri birden sizin mücadele alanınız haline de gelebilir. Ayrıca trafik ve seyahatlerinizde de çok dikkat etmeniz gerekebilir. Her ne olursa olsun öfke kontrolünüzü hiç bırakmamanız sizin için daha olumlu olacaktır.

27 Mayıs ve  30 Haziran tarihleri  arasında  maddi konular ve finansal krizlerle karşılaşabilirsiniz. Kazançlarınızın azalması veya borçlarınızı toparlayamamanız söz konusu olabilir. Hiç beklemediğiniz masrafların ortaya çıktığını görebilirsiniz. Finansal konular ile uğraşan veya yatırım sektöründe çalışan teraziler bu süreç içerisinde çok dikkati hareket etmeli, dolduruşa gelip risk almamalıdır. Maddi güvencenizi sağlamak veya hak ettiğiniz kazancı elde etmek için çok fazla mücadele vermek durumunda  kalabilirsiniz.  Ayrıca çok fazla para harcamak isteyebilir, maddi sıkıntı içerisine girebilirsiniz.   Bu dönem içerisinde acele alınan kararlar ile parasal kayıplara maruz kalmanızda mümkün olabilir.  Dolayısıyla yeni projelerinizi, yatırım ve kazançlarınızı 30 Hazirandan sonra değerlendirmeniz sizin adınıza daha uygun bir zaman olarak görülmektedir.  

 

AKREPLER VE YÜKSELEN BURCU AKREP OLANLAR:

Yönetici gezegeniniz olan Mars ın  Retro hareketi sizi oldukça etkileyebilir. 17 Nisan ile 27 Mayıs tarihleri arasında kazançlarınız ve maddi gelirlerinizde dalgalanmalar olması muhtemel. Harcama hissinizin çok yoğun olduğu bu dönemde ayağınızı yorganınıza göre uzatmanız daha doğru olabilir. Hatta beklediğiniz paraların gelmemesi,  bu konuda mücadele etmenize ve çatışma yaşamanıza neden olabilir.  Değerleriniz ve yeteneklerinizle ilgili konularda çok hırslı ve kararlı olabilirsiniz. Fakat hırs ile başladığınız konuların sürekli ertelendiğini ve ilerlemediğini görebilirsiniz. Sakin kalmanın ve sabırlı olmanın size önemli kapılar açtığını görebilirsiniz.

 

27 Mayıs ve 30 Haziran tarihleri arasında burcunuzda bulunan Mars mücadele  gücünüzü ve enerjinizi arttırabilir.  Bu dönem içerisinde sağlığınıza özen göstermelisiniz. Kazalara açık olduğunuz bu süreçte tez canlılığınızdan dolayı sakarlık ve yaralanmalar da görülebilir. Ayrıca kendinize duyduğunuz aşırı güven nedeniyle dominant tavırlar sergileyebilirsiniz. Bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde ani kararlar alabileceğiniz gibi egonuza yenik düşebilir ve karşınızdaki kişileri rahatlıkla kırabilirsiniz. Dolayısıyla  mücadele gerektiren her türlü konuyu 30 Haziran sonraya bırakmanız daha olumlu olabilir.

 

YAYLARA VE YÜKSELEN BURCU YAY OLANLAR:

Burcunuzda geri hareket edecek olan Mars sizi biraz yorabilir ve çok fazla mücadele vermeniz gereken konuları su yüzüne çıkarabilir.17 Nisan ile 27 Mayıs tarihleri arasındaiş - çalışma hayatınızda, sosyal ve kişisel ilişkilerinizde beklenmedik olaylar görülmesi söz konusu olabilir.  Mücadele verdiğiniz konularda hayal kırıklıklarına uğrayabilir, gecikmeler veya aksamalar görülebilir. Bu nedenle  kendinizi biraz gergin ve huzursuz hissetmeniz de olası. Benlik duygunuzun artmasıyla birlikte objektif bakış açınız biraz daralabilir ve  yaşamınızda ihmal ettiğiniz gerçeklerle yüzleşmeler de söz konusu olabilir.  Ayrıca burcunuzda konumlanmış olan Mars; kaza ve sakarlıklara da açık olduğunuzu vurgulamaktadır. Fiziksel  yenilenmeler, estetik yaptırma gibi konular için çok uygun bir zaman olmamakla birlikte ameliyatlar için de aynı şey söz konusu. Bu dönem içerisinde yapacağınız plan,  proje ve girişimlerinizi zamana yaymak daha doğru bir adım olarak görülebilir. Sakin kalmak, olayları çok boyutlu düşünmek ve riske girmemek başarılı sonuçlar almanızı sağlayabilir.

27 Mayıs ve  30 Haziran tarihleri arasında enerjinizin azaldığını hissedebilirsiniz. Kendinizi yorgun, halsiz hissetmeniz mümkün. Bağışıklık sisteminizin hassaslaşmasıyla bağlantılı olarak çeşitli rahatsızlıklarla karşılaşmanız da mümkün. Bu sebeple ruhsal ve bedensel sağlınızla ilgilenmek, dinlenmek hatta biraz tek başınıza doğada zaman geçirmek  size iyi gelebilir. Sizi rahatlatacak, ruhsal dengenizi korumanızı sağlayacak yoga, meditasyon gibi çalışmalara da katılabilirsiniz. Ayrıca bazı gizli olayların ortaya çıkması söz konusu olabileceği gibi, arkanızdan çevrilen olayları görmeniz, hissetmeniz de mümkün. 30 Hazirandan sonra bir çok alanda şartların lehinize döndüğünü görebilirsiniz.

 

OĞLAKLAR VE YÜKSELEN BURCU OĞLAK OLANLAR:

17 Nisan ile 27 Mayıs tarihleri arasında enerjiniz, motivasyonunuzun düşük olması nedeniyle sağlığınıza dikkat etmeniz ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz gerekebilir. Enerjinizin içe döndüğü bu dönem de yalnız kalmak ve isteklerinizi gizli bir şekilde yapmak isteyebilirsiniz. Uzun zamandır üzerinde çalışma yaptığınız, emek verdiğiniz konularda çok fazla ilerleme kaydedemeyebilir veya beklediğiniz takdiri alamayabilirsiniz. Bu nedenle kendinizi kısıtlanmış hissedebilir,  panik yapabilir ve risk alabilirsiniz. Gizli düşmanlarınızı fark edebileceğiniz gibi gizli ilişkiler içerisine de girebilirsiniz.  Bilinçaltınızın çok haraketli olduğu bu süreçte dua, meditasyon ve yoga gibi konularla rahatlayabilir, iç huzurunuzu ve maneviyatınızı güçlendirebilirsiniz.   

27 Mayıs ve 30 Haziran tarihleri arasında sosyal alanlara yönelebilirsiniz. Gruplar , dernekler ve organizasyonlar içinde bulunabilir, bu alanlarda çalışmalar yapabilirsiniz. Fakat bu sürede hedef ve ideallerinizde, günlük rutinleriniz de bazı gecikmeler aksamalar olabilir. Bulunduğunuz toplum içerisinde çeşitli fikir ayrılıkları yaşayabilir ve bununla birlikte gergin ortamlar içerisinde kalabilirsiniz. Kariyerinizden gelen kazançlarınız da azalmalar olabileceği gibi yatırımlarınızda da sıkıntılar görülebilir. Bu süre içerisinde egonuzun sesini dinlememek ve sakin kalmak yerinde olabilir.  30 Haziran dan sonra şartların daha iyi olabileceğini görebilir, hedef ve ideallerinizi tekrar yapılandırma şansını bulabilirsiniz.

 

KOVA VE YÜKSELEN BURCU KOVA OLANLAR:

17 Nisan ile 27 Mayıs tarihleri arasında sosyal gruplar içerisinde, gurup ve derneklerde, birlik içerisinde olduğunuz her konuda bazı fikir ayrılıkları ve beklenmedik mücadeleler olması mümkün. Özellikle yabancılarla yapılan işbirliklerinde, eğitim ile ilgili uğraşlarda bazı gecikmeler ve problemler çıkması olası. Ayrıca otorite (özellikle  erkek )kişilerden çok fazla destek bulamayacağınız bir dönem olabilir. Eski arkadaşlarınız, flörtleriniz ile tekrar birliktelikler söz konusu olabileceği gibi üzerini kapattığınız veya atladığınız her türlü konu ile yüzleşmek zorunda kalabilir, ancak sağduyulu yaklaşımınızla telafi etme şansı da bulabilirsiniz. Gelirlerinizde, alacağınız primlerde veya maaşlarınızda gecikmeler ve sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Hedef ve ideallerinize ulaşmakta biraz zorluklar yaşayabileceğiniz bir süreç olarak  görülmektedir.

27 Mayıs ve 30 Haziran tarihleri arasında ise iş, kariyer, toplumdaki duruşunuz ve aile hayatınız ile ilgili konuların gündeminizde olduğu görülmektedir. Bazı olaylar nedeniyle  babanız veya aile büyükleriniz ile ilgili kendinizi ağresif hissedebilir veya mücadele etmeniz gereken konular içerisinde bulabilirsiniz. İş ve ev kazalarının da olabileceği bu dönemde daha temkinli hareket etmek doğu olabilir.  İş-kariyer hayatınızda çok fazla çalışmak zorunda kalabilir ancak bunun maddi - manevi karşılığını alamayabilirsiniz.  Yöneticilerinizden, amirlerinizden çok fazla destek göremediğiniz gibi kendinizi sürekli savunmak durumunda da kalabilirsiniz. Üst ve otorite kişiler ile çekişmeler, kavgalar ve abartılı rekabet ortamlarından uzak durmak, sakin ve sağduyulu davranmak belirlediğiniz hedeflere daha rahat ulaşmanızı sağlayabilir. 30 Haziran dan sonrası sizin için  şartların daha iyi olabileceği, önünüzü daha rahat görebileceğiniz ve daha sağlam kararlar alabileceğiniz bir süreç olarak görülebilir.

 

BALIK VE YÜKSLEN BURCU BALIK OLANLAR:

Hayatınızın her alanında çeşitli değişimler, dönüşümler yaşayacağınız ve hayatınızı yapılandırmanız gereken uzun ve önemli bir dönemdesiniz.  17 Nisan ile 27 Mayıs tarihleri arasındaki Marsın retrosu toplum önündeki duruşunuz, kariyeriniz ve iş alanlarınızda kimi zaman destek, kimi zamanda köstek olmak için hazırlanmakta.  İş değiştirme, işten ayrılma gibi durumlar ile karşılaşabileceğiniz gibi, aceleci tavırlar ve gözü kara girişimlerden kaynaklı üzücü sonuçlar alabilirsiniz. Yöneticileriniz veya babanız ile aranızda bazı sürtüşmeler, çekişmeler yaşanabilir. Bu dönem içerisinde yaptığınız bütün iş ve projelerinizde çok dikkatli olmak, sorumlu davranmak, detayları atlamamak önemlidir. Yaptığınız her işin başarı veya başarısızlığı sizin eliniz olabilir. Bu süreçte tahammül sınırınız, mücadele gücünüz, duygularınız testten geçiyor olabilir. Fakat bu dönem içerisinde kariyer ve hedeflerinize ulaşmak adına sakinliğinizi, soğukkanlılığınızı korumalı öfkenizi sürekli kontrol altında tutmalısınız.

27 Mayıs ve 30 Haziran tarihleri arasında ise; medya yayıncılık, yurtdışı bağlantılı işler, yabancılar ile ilişkiler, dış ticaret, eğitim, seyahat ve yasal konular ile ilgili bazı problem ve gecikmeler yaşamanız mümkün. Ticaret ve yurtdışı bağlantı işler ile uğraşan balıklar ise; bu dönemde riskli girişimlerden uzak durmaları daha uygun olabilir.

Kardeşleriniz ve eşinizin akrabaları ile ilgili konular da gündem maddeniz haline gelebilir.  Sosyal çevrenizde, hayat görüşlerinizden kaynaklı fikir ayrılıkları içerisinde olabileceğiniz gibi dini ve felsefi konularda tartışmalar ve gergin ortamlar içerisinde kalabilirsiniz. Trafikte ve seyahatlerde stresli olaylar ile karşılaşabilirsiniz. Kaza ve sakarlıklara çok açık olduğunuz bu dönem içerisinde daha temkinli davranmanızda yarar vardır.

Manevi duyguları ve inançları çok güçlü olan sevgili balıklar… 30 Haziran tarihine kadar bu duygularınızı daha çok besleyerek sevginin, saygının hayatınıza mükemmel kapılar açtığına bir kez daha şahit olabilirsiniz.

 

 

Read 3336 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.