Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

176090
BugünBugün37
DünDün420
Bu HaftaBu Hafta2164
Bu AyBu Ay15654
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1760908
Online 5
   
Pazartesi, 25 Kasım 2013 12:43

Yükselen Burcunuza Göre Venüs Oğlak ve Venüs Geri Hareketi

Written by Beki BARON

 

24 Aralık 2005 ile 03 Şubat 2006 tarihleri arasındaki olaylar bize oldukça ışık tutacaktır. Bu tarihlere geri dönerek yaşadıklarımızı gözden geçirmemiz ve yeniden değerlendirmemiz için uygun bir fırsat olabilir.

Yükselen burçlara göre Venüs’ün Oğlak burcundaki yolculuğunu ve geri hareketini incelemeden önce bu döngünün daha önce yaşandığı yıllara göz atmakta fayda var.  24 Aralık 2005 ile 03 Şubat 2006 tarihleri arasındaki olaylar bize oldukça ışık tutacaktır. Hayatlarımızda bu tarihlere geri dönerek yaşadıklarımızı tekrar gözden geçirmemiz ve yeniden değerlendirmemiz için uygun bir fırsat olabilir. O yıllarda yaşananlar elbette ki birebir tekrarlanmayacak ama en azından gelişmelerin ipuçlarını verecektir. Fakat daha yakın tarihimizde ki olayları da gündeme getirmemiz doğru olacaktır. Oğlağın karşıt burcu olan Yengeç’te 3 Haziran- 27 Temmuz 2013 tarihleri arasında hareket eden Venüs, o günlerde yaşanılanların rövanşı veya sonuçlarının alınması ile ilgili gelişmelere de işaret etmekte.

Özellikle bu süreç içindeki Venüs- Pluto kavuşumu, Venüs- Uranüs karesi ve Venüs-Jüpiter karşıtlığı gündemi belirleyecek konuları açığa çıkartacaktır.

Farkındalığımızın yüksek olması hepimize ilişkileri farklı bir gözle değerlendirme fırsatını da verebilir.

 

Yükselen Burçlara göre konuyu değerlendirdiğimizde..

 

Koç Burcu: Bu dönem iş ve sosyal hayatınızdaki dönüşümü tetikleyen veya belirleyen bir süreç olarak yaşanabilir. Yaşamınıza dair aldığınız kararları birçok açıdan birden değerlendirerek sonuca varabilirsiniz. Köklerinizden gelen geleneksel aile değerleriniz ve vatana bakış açınız sahte ve çıkarcı ilişkilerin varlığı ile tekrar sorgulanabilir. Kariyeriniz ve hedefleriniz inançlarınızla ters düştüğünde zorlu bir seçim süreci yaşayabilirsiniz.

Boğa Burcu: Bu süreçte yaşananlar sizin inanç ve görüşlerinizi oldukça etkileyebilir. Öncelikle hayata bakış açınızda bir dönüşüme gitmek gerekliliği hissedebilirsiniz. Günlük yaşamınızı oluşturan düşünceler ve iletişim modelinizi sorgularken kontrolünüzde olmayan gelişmelerin gerilimini yaşayabilirsiniz. Hissettiğiniz huzursuzluğun kaynağına inebilmek için sorgusuz kabul ettiğiniz fikirleri tekrar değerlendirmekte fayda var.

İkizler Burcu: Venüs' ün geri hareketi finansal olaylar ile ilgili birçok konuyu açığa çıkartarak beklide önünüzü açacak. Ortak paralar, krediler ve borçlar sizin gündeminizi belirlese de aslında bu konular ile ilgili krizlerinizi çözmesi için fırsatta verebilir. Kariyerden elde ettiğiniz kazançlarda ve kendinize koyduğunuz hedeflerde değişikliğe gidilmesi sizin başkaları ile paylaşmakta olduğunuz kaynaklara da (miras, vergi, sigorta, nafaka gibi ) bakış açınızı yeniden yapılandıracaktır. Sahte ilişkilerin temizlenmesi dönemsel krizler yaratsa bile konu ile ilgili farkındalık olumlu sonuçlar almanızı sağlayabilir.

Yengeç Burcu: Karşınızdakiler ile kurduğunuz ilişkilerin profosyonel boyutunu sorgulamanız gerekebilir. Duygu yoğunluğu yaşadığınız ilişkiler olaylara gerçek bir gözle bakmanızı engelleyeceği için bu Venüs retrosunda sahte ve çıkarcı kişilerin daha rahat farkına varabilirsiniz. Yaşamsal değerleriniz ve inançlarınız, sizi manipüle etmek isteyenler tarafından kullanılabilir. Ama yüksek gerilimin yol açtığı çatışmalar farkındalığınızı da arttıracak.

Aslan Burcu: İş hayatınızda kurduğunuz çıkar ilişkilerinin ne kadarı gerçekten sizin lehinize çalışıyor sorusunu sorabilirsiniz. Gündelik yaşama ve çalışma ortamına dair yaşanan dönüşümlerin sonuçlarını almak ve sizi içten içe huzursuz eden konuları açığa çıkartmak için bakış açınızı değiştirmenize ihtiyacınız olduğunu göreceksiniz. Aranızda anlaşmazlık olan akrabalar ile ilgili çözüm veya yüzleşmeler yaşanabilir.

Başak Burcu: Hem çocuklar hem de romantik ilişkiler ile ilgili ciddi bir dönüşüm süreci içindesiniz. Sevdiğiniz ve sizi seven kişilerin gerçekte ne kadarı tarafından sevildiğinizi sorgulamanız gerekebilir. Çıkar için kurulan ilişkilerin profosyonel boyutta mı yoksa tamamen sahte mi olduğunun ayırtına varabilir, aşka bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Keyifleriniz ve hobileriniz için daha fazla çaba sarf etmeniz içinde bulunduğunuz krizlerinizi de çözmenize belki de yardımcı olacaktır. Kazançlarınızı değerlendirmek için şansınızı sınamadan hareket etmeli, uzun vadeli stratejilere güvenmelisiniz.

Terazi Burcu: Yaşadığınız yerde, ailevi ilişkilerinizde, geleneksel değerlerinizde yaşanan kökten dönüşüm sürecinin açığa çıkma aşamasına gelmiş olabilirsiniz. Her türlü ilişkide sizi zorlayan fakat farkındalığınızı arttıran gelişmeler yaşıyor fakat tepkilerinizi kontrol etmek istemiyor olabilirsiniz. İçinde bulunduğunuz sosyal ortam ve kariyer hedeflerinize geleneksel bakış açınızın çözülmesinden dolayı varmakta zorlanabilirsiniz.

Akrep Burcu: Çevrenizdekileri ikna etmek için verdiğiniz sözler sizi zor duruma sokabilir. Gizli ilişkiler, anlaşmalar ve kulislerin açığa çıkması, çıkara dayalı sahte işbirliklerinin de görünür olmasını sağlayacaktır. Hayata bakış açınızı korumakta ve muhafaza etmekte zorlanabilirsiniz.

Yay Burcu: Kendinizden emin olmadığınız müddetçe yeteneklerinizi sergilemekten kaçınabilirsiniz. Özellikle maddi konularda geçmişten beri süregelen sorunların çözümü için fırsatlar bulmanıza rağmen hala ekonomik kazançlarınızın yeterli olmadığını fark edebilirsiniz. Ailevi kaynakların paylaşımında yaşanacak krizlerin çözümü için daha çıkarcı davranmanız gerekebilir.

Oğlak Burcu: Venüs’ün burcunuzdaki hareketi sizi oldukça etkileyecek ve yaşamsal kararlar almanıza neden olacaktır. İş ve aile hayatınızda gelişen olaylar çıkarlarınızı fazla önemsediğiniz izlenimi yaratabilir. Karşınızdakilerin sizden beklentileri, sorumluluklarınızı üstlenmeniz olduğu kadar ilişkilere gereken değeri de vermenizdir.

Saka Burcu: Arkanızdan düşmanlık yapmak için kurulan çıkar ilişkileri açığa çıktığında kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz. Fakat hiç beklemediğiniz kişilerin sizi yanıltması hayata farklı bir gözle bakmanız gerektiğini de düşündürtecek. Geçmiş ilişkilerin kontrolünüzde olmadan yaşamınıza girmesi kazanç ve kayıplarınızı tekrar tekrar değerlendirmenizi sağlayabilir.

Balık Burcu: Romantik ilişkilerde beklentilerinizin karşılanmadığını hissedebilir karşınızdakilerden daha fazla şefkat ve duyarlılık isteyebilirsiniz. Arkadaşlarınız içinden size çıkarları için yaklaşanların farkına varmanız incinmenize neden olsa da tekrar bir değerlendirme için olumlu bir süreçtesiniz. Bu arada geleceğe dair hedeflerinizi gözden geçirerek sizi finansal açıdan daha güçlü kılacak ideallere ve ilişkilere yönelebilirsiniz.

 

Read 10866 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.