Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

176090
BugünBugün31
DünDün420
Bu HaftaBu Hafta2158
Bu AyBu Ay15648
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1760902
Online 7
   
Cumartesi, 01 Şubat 2014 01:29

Kova Yeniay'ı

Written by Beki BARON

Kova burcunda Yeniay eskiye yeni bir form verebilir.

 

 

 

30 Ocak’ ta saat 23:40 civarında 11 derece Kova Burcunda gerçekleşen Yeni Ay ilkelerimize, hedeflerimize ve geleceğimize daha fazla odaklanabileceğimiz bir dönemi anlatıyor. Yeni Ay haritasına baktığımız zaman 26 derece Terazi burcunun yükselmekte olduğunu ve yöneticisi Venüs’ün de hala geri harekette Oğlak burcundaki yolculuğuna devam ettiğini görüyoruz. Bu Yeni Ay’ın Uranüs ile olan olumlu açısı, içinde bulunduğumuz krizlere bir nebze de olsa farklı bir bakış açısıyla yaklaşabileceğimizi, fırsatların aniden gelebileceğini ve bireysel hak ve özgürlüklere daha fazla önem vereceğimizi göstermekte. Bu dönem ideallerimiz ve bireysel kararlarımız daha fazla gündemde olacaktır. Aynı gün devam etmekte olan Jüpiter Pluto karşıtlığı değerlerimiz, inançlarımız ve muhafaza etmeye çalıştığımız yargılarımız karşısındaki baskın gücün gerilimi daha da tırmandıracağını, çıkar ilişkilerindeki çatışmanın yükseleceğini gösteriyor. Her türlü işbirliği için gerilim devam ediyor fakat beraberinde farklı fikirler de ortaya atılabilir. Diplomasiye ve uzlaşmaya vurgu olmakla beraber sonuçların alınması için biraz daha zamana ihtiyacımız olduğunu görebiliriz. Fakat bu günlerde yaşananlara oldukça dikkat etmekte fayda var. Yeni Ay’ın hemen ardından gündem değişiyormuş gibi görünse de 15 Şubat’ta gerçekleşecek Dolunay ile beraber yine aynı konulara dönüş yapılacağını ve bu sefer yönetim kademelerini sarsacak olayların açığa çıkacağını görebiliriz.

Bu Yeni Ay’ın hayatımıza getireceklerini Yükselen Burç bazında incelersek;

Koç Burcu: Bu süreç hedef ve ideallerinizi ilgilendiren alanda gerçekleşecektir. Yeni belirlediğiniz hedeflere işbirlikleri ile ve ilişkiler vasıtası ile daha rahat ilerleyebileceksiniz.

Boğa Burcu: İş ve sosyal hayatınızda yeni bir atılım yapmanız için karşınıza çıkacak fırsatları beraber çalıştığınız kişiler vasıtası ile bulabilirsiniz.

İkizler Burcu: Yaşama bakış açınızı revize etmek ve sıra dışı görüşlere yer vermek için sevdiklerinizin desteğini alabilir, hobileriniz sizlere farklı bir bakış açısı kazandırabilir.

Yengeç Burcu: Finansal konular ile ilgili yeni çözümler oluşturma sürecinde olabilirsiniz. Ailenizin de desteği ile krizlerden çıkmaya çalışabilir ve uzlaşmaya varabilirsiniz.

Aslan Burcu: Yeni ortaklıklar, işbirlikleri ve ilişkiler için fırsatlar doğabilir. Anlaşmaların, iletişimin hatta sosyal medyanın bu fırsatların gelişinde faydası olabilir.

Başak Burcu: Yeni çalışma gurupları içinde yer alabilir, gündelik rutinlerinize farklılık kazandırmak isteyebilirsiniz. Yeteneklerinizi kullanmak için karşınıza çıkacak fırsatları iyi değerlendirmelisiniz.

Terazi Burcu: Romantik ilişkilere farklı bir bakış açısı veya eski ilişkiye yeni bir renk katabilirsiniz. Hayattan daha fazla keyif alabilmek için karşınıza çıkacak fırsatları kullanmak yeni bir hobi kazandırabilir. İlişkilerde kontrolü ele alma zamanı.

Akrep Burcu: Eve ve aileye dair konular gündeme gelebilir. Kendinizi daha özgür hissetmeye hatta yalnız kalmaya ihtiyaç duyabileceğiniz bu süreçte geleceğe dair planlar yapmak için gizli ilişkiler hatta kulisler size yardımcı olabilir.

Yay Burcu: Önümüzdeki 15 gün boyunca yapacağınız kısa yolculuklar, eğitimler hatta anlaşmalar ufkunuzu açabilir. Kendinizi başka bir dille ifade etmenin yollarını bulmak için arkadaşlardan fikir alabilirsiniz.

Oğlak Burcu: Yeni gelir kaynakları arayışınızın yoğunlaşacağı bu dönemde yeteneklerinizi kullanma fırsatı da bulabilirsiniz. Kariyer planlarınızın içine alternatif çözümleri katmakta fayda var.

Saka Burcu: Özgürlüğünüz, idealleriniz, bireysel kararlarınız ön plana çıkacak. İlişkilerde taleplerinizi açık ve net bir dille ifade ederken alabildiğinize objektif olabilirsiniz. İlkeleriniz doğrultularında davranırken hayata bakış açınızı da bu ilkelerin içine katabilirsiniz.

Balık Burcu: Etki altında kalmamak için yalnız olmaya ihtiyacınız var, ancak bu şekilde geleceğe dair özgün planlar yapabilirsiniz. Duygularınızı ancak çok derinleştiğiniz ilişkilerde açıklamayı tercih edeceksiniz.

 

Dip Not:

Yorumlardaki iyimserlik ve bazı sert açıları görmezden gelmek bir Saka Burcu olarak geleceğe ümitle bakmak istememdendir. Çünkü gökyüzünde Pluto Venüs kavuşumunun karşısındaki Jüpiter bizi sahte uzlaşmalara karşı uyarsa da bunu da yaşayıp görelim diyorum.

Read 4199 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.