Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

180226
BugünBugün338
DünDün428
Bu HaftaBu Hafta3026
Bu AyBu Ay1552
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1802269
Online 4
   
Perşembe, 07 Kasım 2013 22:14

Venüs Oğlak Burcunda

Written by Beki BARON

Venüs uzun bir süre kalacağı Oğlak burcuna geçti. İş ve çıkar ilişkileri ön planda

Venüs; mitoloik olarak pek çok isimle anılmakta. Bunlardan biri de “Afrodit”  Afrodit kelime anlamıyla “Deniz köpüğünden doğan” demektir. Bir istiridye kabuğundan çıktıktan sonra Horalar tarafından süslenmiş ve giydirilmiş, gezdiği yerlerde güzelliğinden ve hoşluğundan övgüyle bahsedilmiştir. Fakat maalesef istemeden evlendiği kocası Hephaestus’ u bir türlü sevememiş ve sürekli aşkı, sevgiyi arayışını sürdürmüş. En ünlü aşığı Mars ile oldukça fırtınalı bir ilişkisi olmuş.  Gerçi Mars haricinde bir çok ilişkisi olsa da her seferinde affedilmiş ve Olimpos’ ta yerini korumayı başarmıştır.   Olimpos Tanrıları gibi insanlar ve tabiatta onun saçtığı neşe ve sevinçten etkileniyor, altınla ve daha birçok değerli şeyle özdeşleştiriliyor, dünyayı güzelleştirdiği düşünülüyordu.

Mitolojisinden de anlaşıldığı gibi Venüs; ilişkilerimizi, keyiflerimizi, zevklerimizi, değerlerimizi, para kazanma ve harcama kapasitemizi, nasıl sevdiğimizi ve sevildiğimizi simgeliyor. Venüs; 5 Kasım – 5 Mart tarihleri arasında Oğlak burcunda hareket edecek ve bu süreçte  Oğlak burcunun kuru ve soğuk doğasından dolayı kendini rahat ifade edemeyecektir.  Venüs gibi samimi ve organizatör bir gezegen huzur arayışını farklı kanallara yöneltmek zorunda kalabilir. Oğlak burcunun ilişkilere yaklaşımı çıkarcı ve mesafelidir. Bu konumda kişi kendine fayda sağlayacak kişilere ve işbirliklerine yönelerek olaya bakış açısını toplumsal statü bazında değerlendirecektir. Bu dönemde daha kariyeristik, ciddi ve ağırbaşlı ilişkilere yönelebiliriz. Venüs Oğlak burcundaki hareketini devam ettirirken 22 Aralık itibariyle geri dönmeye başlayacak ve bu hareket 31 Ocağa kadar devam edecek. Çıkar için kurulan sahte ilişkilerin farkına varıldığı bir dönem yaşanacak olabilir. Gerçekte faydamıza olacak iş ve sosyal birliktelikler bir sınavdan geçerek yerine oturabilir. Ama tek taraflı menfaatlerin söz konusu olduğu ilişkilerde ciddi sarsıntılar yaşanabilir. Özellikle Venüs düzeldiği 31 Ocak tarihinden bu burçtan çıkacağı 5 Mart’a kadar olan süreçte farkındalığımızın daha da artması söz konusu olabilir.

Ülkemiz açısından da baktığımızda, gezi olaylarının yaşandığı dönemde Venüs’ün Yengeç burcunda olduğunu dikkate alırsak şimdi tam karşısındaki bu geri hareketin farkındalığımızı daha da arttıracağını, kayıp ve kazançlarımızı başka bir gözle tekrar değerlendirebileceğimizi görebiliriz. Sonuçta zaten bize ait olanın bize verilmesinin ayırdına varabiliriz. Bu ayırt etme süreci içinde gelişmeler gerçekten bizim çıkarlarımız doğrultusunda mı yoksa öyle mi gösterilmiş, umarım daha net bir şekilde anlayabiliriz.

Haftaya Retro Hareketin Yükselen Burçlara Göre etkilerini inceleyeceğiz.

 

Read 10920 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.