Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

176093
BugünBugün65
DünDün420
Bu HaftaBu Hafta2192
Bu AyBu Ay15682
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1760936
Online 8
   
Pazar, 18 Eylül 2022 18:53

19 Eylül – 25 Eylül Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by Figen KIZILTAŞ

 

Sonbahar ekinoksu başlıyor. Yöneticilerin diplomasi trafiği yönetecekleri, geçmiş sorunları uyum ve dengeyle çözebileceğimiz bir dönemdeyiz. 

 

19 EYLÜL PAZARTESİ

Haftaya Ay’ ın Yengeç burcundaki hassas enerjileriyle başlıyoruz. Haftaya damgasını vuracak Güneş Pluto arasındaki olumlu açıda bize güç ve dirayet veriyor. Geçtiğimiz son günlerin gerginlik yaratan enerjilerinin ardından ne istediğimizi bilerek hareket etme şansımız var. Gücümüzü ve kararlılığımızı ortaya koyabilir; güçlü ve nüfuslu kişilerin desteğini alarak ilerleyebiliriz. Ancak Merkür ve Jüpiter’in karşı karşıya geldiğini unutmayalım...Tutamayacağımız söz ve vaatler vermeyelim; abartılı istek ve taleplerde bulunmayalım; pireyi deve yapmayalım. 

Bugün Ay ise Yengeç burcundaki yolculuğunda ve duygusal motivasyonlarımız yüksek...Hem korunmak kollanmak anlaşılmak isteyecek hem de bu davranışları karşımızdakiler için isteyeceğiz. Evimiz, ailemiz, sevdiklerimiz, vatanımız yaşamlarımızın odak noktası olacak; tepkilerimizi ise hislerimizden yola çıkarak vereceğiz...

Akşam saatlerinde Ay’ın Ay düğümleri ve Venüs ile olan olumlu açıları duygusal olarak uyum ve dengeyi sağlayabileceğimizin işareti...İlişki ve işbirliklerimizdeki sorunları çözebilir; düşüncelerimizi duygularımızla harmanlayabiliriz. Ay düğümlerinin de devrede olması kadersel motivasyonların yüksek olacağını göstermekte...Gece yarısında etkisini hissedeceğimiz Ay Uranüs olumlu kontağı farkındalık yaratacak ve bizleri yenilenmelere açık kılacak. Daha önce akılda olmayanları düşünebilir; tavrımızı değiştirebiliriz. Sürprizli ve beklenmeyen durumlar da gelişebilir.

 

20 EYLÜL SALI

Ay bugün de Yengeç burcunda ilerlemekte...Duygusalız ve sübjektif davranışlar göstermeye meyilliyiz. Gün boyunca enerjisi etkin olacak Venüs Uranüs arasındaki olumlu açı ise özel ilişkiler, işbirlikleri ve finansal alanda yeni gelişmelere; farkındalıklara ve uyanışlara yol açmakta...Günün ilk bölümündeki Ay Neptün olumlu açısının etkisiyle duygusal manada karışık, hassas, kırılgan veya affedici ve kucaklayıcı olabiliriz. Gelişmeleri oluruna bırakabilir ve akışta ilerlemekten de çekinmeyebiliriz.

Ancak öğle saatlerindeki Ay Pluto karşıtlığı bu havayı sertleştirebilir. Duygusal çekişmeler yaşayabilir; güç savaşlarına girebiliriz. Karşımıza çıkan gelişmeler ise bizleri zorlayabilir. Günün sonraki saatlerinde Güneş Ay olumlu açısının devreye girecek olması koşulları daha akışkan hale getirebilir. İşlerimizi daha rahat ilerletebilir; bir sonuca vardırabiliriz.Ay; saat 18:56 sonrasında boşlukta olacağından yeni girişimler yerine eldeki işlerle ilgilenmek doğru olacaktır. Ay’ın geceyarısı saat 23:37’de Aslan burcuna geçişiyle birlikte artık bambaşka bir atmosferde olacağız.

 

21 EYLÜL ÇARŞAMBA

Aslan burcunda ilerleyen Ay’ın kendimizi özgüven ve cesaretle ortaya koymaya zorlayan etkileri eşliğinde güne başlayacağız. Ancak gelişmeleri kendi isteklerimiz ve arzularımız doğrultusunda ilerletmek istememize rağmen bunda pek başarılı olamayabiliriz zira artık enerjilerin kapandığı bir süreçteyiz...Her ne kadar elimizi kolumuzu bağlayan enerjiler aktif olsa da sabah erken saatlerde Ay’ın Merkür ve Jüpiter ile olumlu görünümleri son bir hamle yapmaya elverişli zamanlara işaret etmekte...Akşam saatlerindeki Ay’ın Ay düğümleriyle olan sert açısı kadersel ve dönüm noktası yaratacak konuları ortaya çıkarabilir. Gerilim ve çekişmelere açık olacağız.

 

22 EYLÜL PERŞEMBE

Ay Aslan burcundaki yolculuğunu sürdürmekte...Ay ile Mars’ın sabah saatlerindeki olumlu açısı cesaretimizi, hamle gücümüzü arttırmakta. Yeni bir şeylere başlamaktansa sonlandırmak ve nihayete erdirmek için uygun süreçler olabilir. Öğle saatleri sonrası ise biraz yorucu olacak zira Ay; Satürn ile Uranüs arasındaki sert açıyı tetikleyecek yani bazı kırılmalar; beklenmedik gelişmeler; tarz ve tavır değişikleri gündeme gelecek. Bu açıyı olumlu kullanabilirsek yolunda gitmeyen durumları yeniden inşaa etme fırsatı yakalayabiliriz. Ay akşamüstü saatlerinde 14:06 sonrası artık boşlukta ilerleyecek,

 

23 EYLÜL CUMA

Sabah karşı saat 04:04’tte Güneş burç değiştirip Terazi burcuna geçecek. Artık uyum, denge ve diplomasinin öne çıkacağı; ilişki, işbirlikleri, estetik kaygıların ve sanatsal faaliyetlerin önem kazanacağı bir dönem başlıyor. Sene içinde dört kez çıkardığımız Güneş’in öncü burçlara giriş haritasında Sonbahar için Aslan burcu yükselmekte ve yine Ay Aslan burcunda yer almakta...Ay’ın Satürn’den aldığı açı ve Tepe noktasındaki Boğa burcu ve yöneticisinin para evinde Neptün’den aldığı sert açı finansal işlerin sıkıntı yaratacağına işaret etmekte...Huzur ve güvenli koşulları sağlama pek kolay olmayacak gibi...

Güneş’in Merkür ile iletişim içinde olması ise geçmişteki bazı konularla ilgili yeni duyuruların; plan ve projelerin olacağının göstergesi...Ay’ın yönetimle ilişkili burçta olması ve Güneş’in yakın komşularımızı gösteren evde olması bu konularda da gelişmeler ve bir diplomasi trafiğinin yaşanacağına işaret etmekte. 

Güne dönersek Güneş’in geri giden Merkür ile kavuşumu ilişki ve işbirliklerinde yaşanan sorunların yeniden ele alınmasını gündeme getirebilir. Bu kez uyum ve dengeyi yakalamak adına bizleri çözüm odaklı kılabilir.

Sabah saatlerinde 10:53’te Başak burcuna ilerleyen Ay ile egonun çemberinden çıkacak daha sağduyulu ve akılcı yaklaşımlarda bulunacağımız bir sürece gireceğiz. Eşzamanlı olarak ise retro hareketinde olan Merkür Başak burcuna geri dönecek...Yani eski sorunları bu kez daha detaylı düşünerek revize etmek için ele alacağız. Gün boyu etkin olacak Venüs Neptün karşıtlığı ise finansal işlerde, ilişki ve işbirliklerinde yanılgı, aldanma ve hayal kırıklığına yol açabilir. Gerçekçi olmaya bakalım.

 

24 EYLÜL CUMARTESİ

Venüs Neptün karşıtlığının yanılgılı, hayalperest ve yüksek beklentili enerjilerinin etkisinde güne başlayacağız. Gerçekçi ve kontrollü olalım...Ay ise bugünlere titiz, detaycı, akılcı ve planlı Başak burcunda...Gün içinde Ay’ın Ay düğümleriyle olumlu açısı sağlam koşullarda ilerleyebilmek belli stratejileri oluşturmaya elverişli görünüyor. Analizler ve akılcı hareketler yapılabilir. Akşam saatlerindeki Ay Mars sert kontağıyla koşullara gerilim hakim olabilir; sert enerjiler ortaya çıkabilir. Dikkatli ve temkinli olmakta fayda var.

Geç saatlerdeki Ay Uranüs olumlu açısı devrede olacağından bazı yenilenmeler ve yön değişikleri şartları olumluya taşıyabilir. Sürprizlere ve beklenmedik gelişmelere de açığız.

 

25 EYLÜL PAZAR

Gün Ay Neptün karşıtlığının yaratacağı duygusal olarak naif, karışık ve dalgalanmalara açık enerjilerle başlayacak. Yanılgı, hayal kırıklığı, yönsüzlüğün yanı sıra fedakarlıklar, affedici ve bağışlayıcı olma ihtimalimiz var. Eşzamanlı  Ay’ın Venüs ile kavuşumu hoşluklar ve fırsatlar getirecek olsa da dikkatli olmalı; beklentilerimizi gerçekçi tutmayı bilmeliyiz. 

Öğle saatlerine doğru Ay’ın Pluto ile olumlu kontağı bu yönsüzlüğe ve fazla duygusal hareketlere bir son verebilir. Daha dirayetli ve kararlı adım atar hale gelebiliriz. Geri hareketindeki Merkür’ün Ay ile birlikteliği ise geçmişi sorgulatabilir; yaşanmışlıkların bir kez daha gözden geçirilmesine yol açabilir.

Ay 15:49 ila 19:43 saatleri arasını boşlukta geçirdikten sonra Terazi burcuna ilerleyecek. Artık önümüzde ilişki, işbirliklerinde uyum ve dengeleri sağlamaya yönelik enerjiler devrede olacak...

 

Read 362 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.