Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

176090
BugünBugün34
DünDün420
Bu HaftaBu Hafta2161
Bu AyBu Ay15651
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1760905
Online 4
   
Cumartesi, 10 Eylül 2022 10:55

12 Eylül – 18 Eylül Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

Hedef ve beklentilerimizle ilgili kafamız karışabilir, enerjimiz ve özgüvenimiz düşebilir, sonuca ulaşmayacak, yanlış adımlar atmaya meyilli olabiliriz.

 

12 Eylül Pazartesi

Haftaya Koç burcunda hareket eden Ay’ ın hızlı ve rekabetçi enerjileriyle başlıyoruz. Sabah saatlerindeki Mars görünümüyle birlikte güne çok hareketli bir başlangıç yapabiliriz. Ticari faaliyetler ve iletişim trafiği artabilir, kısa yolculuklara çıkılabilir. Bugün bizi yıpratan konu ve kişilerle yüzleşebilir, ufak tefek sözlü tartışmalar yaşayabiliriz. Aynı zamanda devreye giren Ay, Kiron kavuşumuyla etrafımızdakileri cesaretlendirmek, deyim yerindeyse “gaza getirmek” isteyebilir, bu sayede korkularımızla yüzleşerek bizde harekete geçebiliriz. Bireysel kararlar alıp, girişimlerde bulunacağımız bugün öğleden sonra yoğun tempo azalabilir. Daha sağduyulu ve sakin davranabilir, kendi doğrularımızı ön plana çıkarıp, ilkeli olmaya çalışabiliriz. Akşam saatlerini gruplar içinde geçirebilir, sosyal paylaşımlarda bulunabilir, fikir alış verişleri yapabiliriz.

Günün tamamında önceliklerimizi belirlemekte zorlanacak, kişisel beklentilerimiz, hedeflerimizle, topluma faydalı olmak, alışkanlıklarımızı devam ettirmek arasında gidip geleceğiz.

13 Eylül Salı

Sabah saatlerinde Ay, son açısını Pluto ile kurduktan sonra boşluğa düşüyor ve saat 14:40’ a kadar boşlukta kalıyor. Günün ilk yarısında üstümüzde baskı hissedebilir, bir şeyleri yetiştirmek ya da başarmak için hırslanabiliriz. Duygusal gerilimin yüksek olduğu öğle öncesi saatlerde şartları fazla zorlamadan elimizdeki işe bakmakta ve eksiklerimizi gidermeye çalışmakta fayda var.

Saat 14:40’ da Ay’ ın Boğa burcuna geçmesiyle birlikte son birkaç günün temposu da iyice düşmeye başlıyor. Önümüzdeki birkaç gün boyunca maddi manevi güvenlik konuları ön plana çıkabilir, huzur beklentimiz artabilir.

14 Eylül Çarşamba

Ay Boğa burcundaki yolculuğunu sürdürürken, gün içinde bir çok görünüm yapacak. Özellikle öğleden sonra ortam hareketlenecek ve ekonomik konular gündemin baş köşesine oturacak. Bugün maliyet bilincimiz çok yüksek olacak, elimize aldığımız her şeyin gerçek fiyatını, kıymetini sorgular olacağız. Alış verişlerde pazarlık yapıp, indirimleri kovalayabiliriz. Yatırımlarda bulunmak, paramızın değerini korumak istediğimiz bugün adım atmadan önce Merkür’ ün geri harekette olduğunu unutmayalım ve yeni başlangıçlardan uzak duralım.

İlişkilerde de güvendiğimiz kişilerle bir arada olmayı tercih edebilir, sağlam temeller üzerine inşa edilmiş birliktelikler içinde olmak isteyebiliriz. Artık Venüs Başak burcunda olduğundan fazla bir romantizm beklentisi içine girmemekte fayda var. Bize huzur veren, hayatımızı kolaylaştıran ilişkilere çekilebiliriz. Gruplardan alacağımız destekle de maddi kaynaklarımızı güvence altına almak isteyebilir, bu arada ufakta olsa stokçuluğa yönelebiliriz. Ancak akşam saatlerinde yaşanan ani gelişmeler fırsatları ve farkındalıkları beraberinde getirdiği gibi güvenli alanımızın dışına çıkmamamızı da gerektirebilir. “Dereyi geçerken at değiştirmek” zorunda kalmamız huzurumuzu kaçırabilir, gerilim artabilir, inatlaşmalar yaşanabilir. 

15 Eylül Perşembe

Dün başlayan gerilim gece yarısından sonra dağılmaya başlayacak ve daha güvenli sularda yüzmeye devam edeceğiz. Gün boyunca kendi içimizde uyum ve dengeyi yakalayacak, bilgisine güvendiğimiz kişilerden, aile büyüklerinden, otoritelerden destek alabileceğiz. Bugün başladığımız işlerimizde rahat ilerleyebilir, görüşmelerden ve toplantılardan olumlu sonuç alabiliriz. Sezgilerimizin de devrede olacağı öğleden sonrasında kendimizi güçlü ve kararlı hissedebilir, kendimizden hoşnut olabiliriz.

Ancak etkisi bugün başlayan ve hafta sonu yoğun bir şekilde hissedeceğimiz Venüs, Mars gerilimli ilişkisi kafamızı karıştırabilir. Sosyal ve romantik ilişkilerde memnuniyetsizlik yaşayabiliriz. Dedikodular ve sonuca ulaşmayan konuşmalar kavgalara neden olabilir. İçimizde bir şeyler eksik duygusu oluşabilir, estetik kaygılar artabilir.

16 Eylül Cuma

Güne İkizler burcundaki Ay’ın hem bedenen hem zihnen hareketlilik ve dinamizm kazandıran etkileri eşliğinde başlayacağız. Ay, Jüpiter ve Merkür ile olumlu açılarda olacağından bugün iletişim trafiği yoğun geçebilir; fikirler havada uçuşabilir; düşünceler eyleme geçebilir. Geçmişte elimizden kaçırdığımız fırsatları yeniden yakalama imkanı bulabilir veya geçmişteki hatalarımızı bir kez daha değerlendirip kendimize dersler çıkarabiliriz. Ayrıca yurtdışı ve yabancılarla olan işler; yolculuklar; hukuksal ve akademik alandaki çalışmalarda gelişmeler yaşayabiliriz.

Yeni karşılaşmalar ve tanışmalar gündeme gelebileceği gibi anlaşma, sözleşme, eğitim, ulaşım ve ticari işbirlikleriyle ilgili de yeni durumlar yaşanabilir. Ancak Merkür’ün geri hareketinde olduğunu unutmamalı; sonradan ortaya çıkabilecek sorunların olabileceğini öngörerek hareket etmeliyiz.

Neredeyse hafta başından beri Güneş ve Neptün karşıtlığının etkisi altındaydık...Bugün bu etkiyi de maksimumda hissedeceğimizden bir idealin peşinden körü körüne gideceğimizden yanılgılara, aldanmalara, yanlış kararlara, fedakarlıklara veya kayıplara açığız...

Kendimize olan güvenimizde ve inancımızda azalma yaşayabilir; yanlış adımlar atabiliriz. Dikkat. Yine bugün Venüs ile Mars arasındaki gerilimli açı, ilişki ve işbirliklerinde uyum ve denge kaybına yol açabilir. Beraberliklerde stresler, tartışma ve çatışmalar yaşanabilir. 

17 Eylül Cumartesi

Ay İkizler burcundaki yolculuğuna devam etmekte...Bir önceki günün zorlu enerjileri halen aktif...Yanılgılara, fedakarlıklara, yanlış kararlara ve ego çözülmelerine açık bir gündeyiz...Ay; sabaha karşı erken saatlerde Venüs Mars arasındaki sert açıyı tetikleyeceğinden güne huzursuz ve gerginlikler altında başlama riski var. İlişki, işbirlikleri ve finansal konular stres altında olabilir. Ani alınacak kararlar ve söylemler bizleri sorunlarla uğraşmaya itebilir. Öğle saatlerinde Ay’ın Satürn ile uyumu sorumlulukları hatırlatıp bizleri gerçekçi ve ciddi düşünmeye itecek olsa da ilerleyen saatlerde devreye girecek enerjiler bu olumlu havayı yeniden dağıtabilir. Gün ortasını sorunları gidermek için lehimize kullanalım. Akşam saatlerinde gökyüzünde etkisini hala koruyan zorlu Güneş Neptün karşıtlığına Ay da katılacağından koşullar bir hayli riskli ve kaygan zeminde olacak. Duygu ve düşünceler birbiriyle örtüşmeyeceğinden içsel çekişmeler, dalgalanmalar ve inişler çıkışlar yaşanabilir. Geçtiğimiz hafta Dolunay ile ortaya çıkan konular son günlerde bizleri bir hayli zorlamış, kararsız ve karmaşa içinde bırakmış olacağından Ay’ın bu ikiliye olan açısı belki bu duruma olumlu ya da olumsuz son noktayı koyabilir. 

18 Eylül Pazar

Ay 00:50 ila 06:55 saatlerini İkizler burcunda boşlukta geçirdikten sonra Yengeç burcuna geçerek duygularımızla daha rahat temas etmemize imkan sağlayacak. Ay’ın Yengeç burcunda ilerleyeceği önümüzdeki birkaç gün boyunca hislerimiz, iç sesimiz bize yol gösterecek; duygusal itilimlerimizle hareket edeceğiz. Evimiz, ailemiz, sevdiklerimiz, bizleri duygusal açıdan besleyen herşey ön planda olacak; onları korumak ve sahip çıkmak birincil gayemiz olacak. Ayrıca karar alırken ve adım atarken objektif olamayabilir; sübjektif davranışlar gösterebiliriz. Ay Yengeç burcuna girdikten sonra bir süre başka gezegenlerle açı kurmadan ilerleyip akşam saatlerinde Jüpiter ve Merkür’ün arasındaki gerilime ortak olacak... Zihnimizi kurcalayan düşüncelerin yoğun ve abartılı duygularla ortaya çıkma; gerilimli ve tartışmalı bir zaman diliminin yaşanma ihtimali var. İyi haftalar….

 

 

Read 380 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.