Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

176089
BugünBugün23
DünDün420
Bu HaftaBu Hafta2150
Bu AyBu Ay15640
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1760894
Online 6
   
Pazar, 04 Eylül 2022 21:23

05 Eylül – 11 Eylül Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by Figen KIZILTAŞ

 

Balık burcunda dolunay, Merkür geri harekete başlıyor, Venüs’ de Başak burcuna geçiyor. Olayları akışına bırakabilirsek fırsatlarla karşılaşabiliriz. 

 

5 EYLÜL PAZARTESİ

Güne sabaha karşı erken saatlerde Oğlak burcuna geçen Ay’ın sorumluluklarımızı hatırlatan; bizleri planlı programlı ve gerçekçi olmaya yönelten enerjileri eşliğinde başlayacağız. İşimiz, gücümüz, kariyer hayatımız, ailevi konular; gelenek görenekler, devlet ve kurumlarla olan ilgili işler; görev ve yükümlülükler bugünlerde bir hayli ön planda olacak...Duygusallığa pek yer vermeyecek hayatı ve içinde bulunduğumuz koşulları ciddiyetle ve gerçekçi gözlemlerle ele alacağız.  Zaman zaman karamsar ve endişeli de olabiliriz. 

Günün ikinci bölümünde Ay; Jüpiter ve Merkür ile sert açılarda olacak yani yüksek beklentilere girebilir, tutulamayacak vaatlerle karşılaşabilir, boyumuzu aşan sözler söyleyebiliriz. Ayrıca yanlış anlamalar; tartışmalar ve görüş ayrılıkları da yaşanabilir. Ancak akşam geç saatlerde devreye girecek olumlu enerjilerle bu etkilerden sıyrılacak daha pozitif koşullarda olacağız. 

Bugün sevginin, ilişkilerin ve kısmetlerin gezegeni Venüs Aslan burcunu terk ederek Başak burcuna geçiyor. Artık daha temkinli, seçici, müşkülpesent olacak adeta kılı kırk yararak hareket edeceğiz. Eder değer dengesine önem vereceğimizden kendimize yakışanı yapmayı tercih edecek; yararımıza ve faydamıza olanı seçeceğiz. 

 

6 EYLÜL SALI

Ay bugün de Oğlak burcundaki seyrine devam etmekte...Sabaha karşı erken saatlerde Güneş ve Ay arasında oluşan olumlu kontakla bir gün öncesinin dengesiz enerjileri yerini uyuma ve uzlaşıya bırakacak. Günün ilk bölümünde işlerimizi daha rahat ilerletebilir; şartlar akıcı olacağından rahat kararlar alabilir; çevreyle ilişkilerimizi dengeli kurabiliriz. Ay’ın Aydüğümleriyle kuracağı açılar kadersel ve dönüm noktası sayılabilecek gelişmeleri de beraberinde getirebilir. Gün ortası ise sürprizlere açık geçebilir. Ay’ın Uranüs ile olumlu açısı bizleri yeni fikirlere, adımlara, kararlara, duyumlara açık kılmanın yanında farkındalık yaratan durumlarla da yüz yüze getirebilir. 

Akşam saatleri ise olayları akışına bırakacağımız; duygusal manada daha anlayışlı, tevekkel olacağımız bir zaman dilimi olabilir. Ay’ın Neptün ile olan olumlu kontağı hırslarımızı törpülememize; duygularımızla mantığımızı örtüştürerek hareket etmemize imkan sağlayabilir. Ancak geceyi ertesi güne bağlayan saatler oldukça sert geçebilir zira Ay Pluto kavuşumu devrede olacak...Tutkularımıza yenilmeden kontrollü davranmaya gayret etmeliyiz.

 

7 EYLÜL ÇARŞAMBA

Ay; saat 00:42 ila 06:41 saatlerini boşlukta geçirecek ve Kova burcuna ilerleyecek...Ancak Ay; son açısını Pluto ile kavuşarak yaptığından sabaha kadar olan süreç zorlu geçebilir. Duygusal manada içsel çekişmeler yaşayabilir; kontrolsüz öfkelenebilir ve hırslarımıza yenik düşebiliriz. Dış dünyada ise bizi zorlayan ve hırpalayan olaylarla karşılaşabiliriz. 

Güne sabah erken saatlerde Kova burcuna geçen Ay eşliğinde başlayacağız...Yaşadıklarımızdan edindiğimiz deneyimleri artık belli bir vizyonla ortaya çıkarma zamanı geldi. Kova burcundaki Ay ile kişisel hırslarımızı bir kenara bırakacak hepimizin lehine olanın peşinden gideceğiz. Toplumsal konular; kitleleri ilgilendiren işler; takım çalışmaları; grup ve dernek faaliyetleri sürecin ana temaları olacak. Ayrıca bilimsel konular; keşifler; teknolojik ve dijital platformdaki çalışmalarda hız kazanacak...

Ay ile Jüpiter arsındaki olumlu kontak ise bahsettiğimiz bu konularla ilgili büyümeye ve artışa yol açabilir; hız kazandırabilir. Ay Merkür arasında oluşan olumlu açı ise fikir ve düşüncelerimizi rahat ifade etmemize; çevremizdekilerle iletişim kanallarının akıcılığına; doğru kararlar almaya yardımcı olabilir. Günün son bölümü aklımızdakileri dile getirme; görüşmelerde başarı yakalama ve fikir birliğine varma konusunda oldukça elverişli geçebilir. 

Gece yarısına doğru etkisini yoğun hissedeceğimiz Ay Mars olumlu kontağıyla bu saatler bir hayli hızlı ve hareketli olabilir. Karar almak ve hamlede bulunmak için içsel motivasyonumuz yüksek seyredebilir. Ancak tartışmalardan ve gerilimden uzak durmayı unutmayalım.

 

8 EYLÜL PERŞEMBE

Ay Kova burcundaki ilerleyişini sürdürürken Ay’ın sabah saatlerinde Ay düğümleriyle olan stresli açısı kadersel veya geçmişe dair bazı konuların gündemi bir hayli meşgul edeceğine işaret etmekte...Öğle saatlerindeki Ay Uranüs arasındaki gerilimli açının varlığı sürpriz gelişmelerin ve beklenmedik durumların habercisi...Ani fikir değişikleri yapabilir; gelen haber ve duyumlar sonucunda farklı bir çizgi izleyebiliriz. Gelecek planlarımızı yeniden gözden geçirebilir; grup, dernek ve takım çalışmalarıyla alakalı çarpıcı gelişmelere şahit olabiliriz. Akşamüstüne doğru Ay Satürn ile kavuşacağından artık gerçekçi olma ve sorumluluk alma zamanı...Baskı ve yükler altında hissetsek dahi işleri veya yaşananları ciddiyetle ele alabilir; belli bir zemine inşa etmek için çaba gösterebiliriz. Güçlü ve yetkin kişilerle biraraya gelebilir; zor da olsa işlerimizi ilerletmenin bir yolunu bulabiliriz. Kurumsal işler, ailevi konular ve yerleşimle ilgili ise yeni gelişmeler de ortaya çıkabilir. 

Ay saat 15:33 sonrasında boşlukta ilerleyeceğinden günün akışı belirsizlikler içerebilir. Koşulların öngörülmesi zor olacağından yeni girişimler yerine tamamlanması gerek işlerimizle ilgilenebiliriz

 

9 EYLÜL CUMA

Sabah Balık burcuna geçen Ay ile duygusal motivasyonların yüksek olacağı bir güne başlayacağız. Ertesi gün Dolunay gerçekleşeceğinden  öncesinde enerjiler bir hayli dağınık ve karmaşık olabilir. Planlı ve belli bir program dahilinde ilerlemek kolay değil...Ancak sezgilerimiz ve iç sesimiz bizim rehberimiz olabilir. Günün büyük bir bölümüne damgasını vuracak Ay’ın Venüs ile karşıtlığı hem maddi hem de manevi konularda bizleri gergin ve bir hayli stresli kılabilir. Gerek ilişkiler gerek işbirlikleri ve gerekse de finansal işler açısından zorlu bir zaman dilimi geçirebiliriz. Akşamüstüne kadar olan zaman diliminde kontrollü olmaya bakalım.

 

10 EYLÜL CUMARTESİ

Ay Balık burcundaki yolculuğuna devam etmekte...Ay her ne kadar duygusal Balık burcunda ilerliyor olsa da gökyüzü bir hayli gerilime açık...Bir önceki geceden etkisini hissedeceğimiz Ay Mars sert açısının yoğun enerjisiyle güne başlarken sert ve gerilimli bu atmosferin tartışmalara, çatışmalara, kaza ve sıkıntılara yol açabileceğini bilelim...Öğle saatlerinde bu gerilimli enerjinin hemen ardından 12:58’de Balık burcundaki Dolunay gerçekleşecek...Bu Dolunay’ın mottosu ‘Olayları zorlamak yerine belki akışına bırakmak daha olacak’.

Başak burcu planlamak; en iyisini seçmek için didiklemek, tedavi etmek iken Balık burcu bir tarafıyla akışta ilerlemek ve ilahi olana güvenmek; bir tarafıyla da fedakarlık etmek veya kurban olmaktır...

Bu Dolunay da Ay bir sonraki açısını Uranüs ile yapacağından olumlu anlamda beklenmedik durum ve gelişmelere açık koşullara da işaret etmekte...Belki şartları akışına bırakmayı bilirsek önümüze yeni kapılar açılacak ve fırsatlar çıkacak...Zaten Merkür’ün de bugün geri harekete dönecek olması da fikir ve düşüncelerde geçmişe dönük değerlendirmeler yapılması gerektiğinin işareti gibi...Merkür yaklaşık üç hafta boyunca geri gideceğinden ilişkilerde, işbirliklerinde, diplomatik konularda, anlaşmalarda, hukuk ve yargıda bazı aksama ve sorunlarla karşılaşabiliriz. Uyum ve dengeyi yakalamak kolay olmayacağından sıkıntılar yaşayabiliriz. Terazi burcu güzellikle, estetik ve artistik konularla da alakalı olduğundan bu alanlar da bazı problemli durumlar ortaya çıkabilir. Akşam saatlerindeki Ay Neptün kavuşumu duyguların yükseldiği; hassasiyetlerin arttığı bir süreç olabilir.

 

11 EYLÜL PAZAR

Balık burcunda ilerleyen Ay son açısını Pluto ile kurduktan sonra 03:28 ila 09:46 saatleri arasını boşlukta geçirdikten sonra dinamizmin burcu Koç’a geçecek.Koç burcuna geçen Ay ile artık önümüzde hareketli, aktif, rekabetin olduğu zamanlar olacak...Liderliğimizi ortaya koymaktan çekinmeyecek; hamle kabiliyetimiz artacak ve yeni girişimlerden kaçınmayacağız. Koç burcu mücadele etmekle de ilgili olduğundan istek ve hedeflerimiz için adeta bir savaşçı gibi davranacağız. Ayrıca bugün Güneş Uranüs olumlu açısı da etkin olacağından bireysel ve özgürce hareket isteyecek; kendimizi yenilemekten çekinmeyecek ve ezberi bozabileceğiz.

Akşam saatlerindeki Ay Jüpiter kavuşumu ise cesaretimizin artmasına; risk almaya yatkınlığa yol açabilir. İçgüdüsel hareket edebilir; ayrıntılı ve detaylı düşünmeden arzularımızın peşinden koşabiliriz.

 

Read 295 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.