Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

176093
BugünBugün62
DünDün420
Bu HaftaBu Hafta2189
Bu AyBu Ay15679
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1760933
Online 10
   
Pazar, 28 Ağustos 2022 12:26

29 Ağustos – 04 Eylül Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

Harekete geçme enerjisinin yoğun olduğu günlerdeyiz. Fırsatların peşinden giderken risk alabilir, aşırıya kaçabilir, önceliklerimizi belirleyemeyebiliriz.

 

 

 

29 Ağustos Pazartesi

Haftaya Başak burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Hafta sonu gerçekleşen yeniayın başlangıç isteğiyle dolu olabiliriz ancak saat 12:45’ e kadar Ay’ ın boşlukta olması sabah saatlerinde yeni atmamamız gerektiğini gösteriyor. Yine de elimizdeki işleri tamamlayabilir, gündelik çalışmalarımıza devam edebiliriz.

Öğleden sonra Ay’ ın Terazi burcuna geçişi ve Merkür’ le kavuşuma gitmesi olayları hızlandırabilir. Telefon elimizden düşmeyebilir, sürüncemede kalmış imzalar atılabilir, ilişkilerde hareketlilik yaşanabilir. Mars görünümünün de devreye girmesiyle, sosyal hayatımız canlanabilir, bilgi ve iletişim trafiği artabilir. Akşam saatlerini gruplar içinde, arkadaşlarla geçirebilir, bol bol paylaşımda bulunabilir, kendimizi canlı ve enerjik hissedebiliriz.  

30 Ağustos Salı

Güne iniş çıkışlı duygularla başlayabiliriz. Özellikle ilişkilerde başkalarını adım atması için cesaretlendirebilir ama aynı cesareti kendimiz gösteremeyebiliriz. Karşımızdakilerin kendi başına adım atma isteği bizi yaralayabilir, isteklerimizin hiçe sayıldığını düşünebiliriz. Sabah saatlerinde aşırıya kaçmaya, her şeye müdahil olmaya, keyif ve estetik amaçlı harcamalar yapmaya meyilliyiz. Bugünün en önemli konusu dengeli davranmak, hezeyanlara kapılmamak olacaktır. Akşama doğru daha sağduyulu olabilir, ilke ve kurallarımız doğrultusunda harekete geçebiliriz.

31 Ağustos Çarşamba

Dünün aksine güne dengeli ve uyumlu bir ruh haliyle başlayabiliriz. Ancak ilerleyen saatlerde üstümüzde baskı hissedebilir, aksiliklerle uğraşabiliriz, manipüle edilebiliriz. Saat 13:45 – 20:10 arası Ay boşlukta olacağından ağır aksak ilerleyebilir, verimli olamayabiliriz. Ancak akşam saatlerinde Ay’ ın Akrep burcuna geçmesiyle birlikte bakış açımız değişecek, olaylara derinlemesine bakabileceğiz.

Bu haftaya damgasını vuran Mars, Jüpiter kontağının etkisini fazlasıyla hissedeceğiz. Risk almak, girişimlerde bulunmak ve özellikle ticari fırsatların peşinden koşmak isteyebilir, hızlı hareket edip, hızla harekete geçebiliriz. Uluslararası ticaret, ithalat, ihracat, turizm konularında gelişmeler yaşanabilir.

01 Eylül Perşembe

Ay, Akrep burcundaki yolculuğunu sürdürürken oldukça verimli ve yaptığımız işe odaklanmış olabilir, yeni başladığımız çalışmalarda ilerleme kaydedebiliriz. Ancak Ay’ ın Jüpiter, Mars arasında ki görünümü olumsuz etkilemesi önceliklerimizi belirleme konusunda zorlanacağımızı gösteriyor. Karşımıza çıkan fırsatları değerlendirirken iki arada bir derede kalmamız bu fırsatları kaçırmamıza neden olabilir. Uzun uzun düşünüp, derinlere dalmak, bütün riskleri hesaplamaya kalkmak yerine sezgilerimize güvenerek adım atmalıyız.

02 Eylül Cuma

Ay hâlâ Akrep burcundayken gece yarısından itibaren gerilimli açılar kuracak. Güne şartları ve koşulları değişmiş bir gündemle uyanabiliriz. Bugün olayları kontrol etmekte zorlanacağımızdan gelişmeleri dikkatle takip etmeli ve uyum sağlamalıyız.

Merkür, Jüpiter arasında ki gerginlikte devrede olacağından haddimizi aşan sözler etmemeli, büyük beklentiler içine girerek durumu içinden çıkılmaz bir hale getirmemeliyiz. Oldu bitti zannettiğimiz işler bir anda tersine dönebilir, yeni stratejiler geliştirmek zorunda kalabiliriz.

Gün içinde bize yardımcı olacak, tevekkel içinde olmamızı sağlayacak ve sezgilerimizle, derinden ilerlememize neden olacak görünümlerde mevcut olduğundan öfkemizi kontrol altına almalı, sağduyuyla gidişatı gözlemeliyiz.

Özellikle akşam saatlerinde ilişkilerde gerilime dikkat etmeli, kıskançlık ve kontrol etme isteğiyle gerginlik yaratmamalıyız. Bize verilen değeri beğenmeyebilir, daha fazla güç, saygı ve beğenilme isteyebiliriz.

03 Eylül Cumartesi

Gece yarısından sonra Ay, Yay burcuna geçiyor ancak dün başlayan gerilimli enerjiler tam gaz devam ediyor, kendimizi ve sınırlarımızı zorlamaya meyilliyiz. Hemen tartışmaya girebilir, kendi görüşlerimizi başkalarına dayatmaya çalışabilir hatta haddimizi aşabiliriz. Zaten aşırıya kaçmak, abartılı tepkiler vermek günün konusu olacak.

Bugün cesur, iyimser ve girişimciyiz. Potansiyelimizi ortaya çıkarmak, risk almak ve engellerle mücadele etmek istiyoruz. Ancak ayağımız her an ufak tefek taşlara takılabilir, sorular beklemediğimiz yerden gelebilir. Durumu toparlamak isterken de hem kendimizi hem de karşımızdakileri aşırı zorlayabiliriz. Sosyal ve hareketli olduğumuz bugün yollarda kurallara uymalı, ağzımızdan çıkanı kulağımız duymalı, gereksiz rekabete girmemeliyiz.

04 Eylül Pazar

Haftanın son gününe geldiğimizde Ay, hâlâ Yay burcunda. Sabah saatlerinde keyifli ve uyumlu bir enerji akışı var. Dünün rekabet ve hız getiren hallerinden kurtulup olaylara sakin ve geniş bir perspektiften bakabiliriz. Etrafımızdakilerle sohbet etmek, danışmak, entelektüel faaliyetlerde bulunmak hoşumuza gidebilir. Duygusal açıdan da daha dengeli ilerleyebiliriz. Ancak akşam saatlerinde kafamız karışabilir, enerjimiz düşebilir, net ve objektif olmakta zorlanabiliriz. Gelişmeleri yanlış anlama ihtimalimiz olduğundan hemen harekete geçmemeli, önemli adımlar atmamalıyız.

İyi haftalar

Read 353 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.