Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

180226
BugünBugün331
DünDün428
Bu HaftaBu Hafta3019
Bu AyBu Ay1545
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1802262
Online 4
   
Pazar, 21 Ağustos 2022 22:03

22 Ağustos – 28 Ağustos Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by Figen KIZILTAŞ

 

 

Başak burcunda yeniay. Bilgi ve hesap karmaşası yaşanabilir, sağlık konuları ön plana çıkabilir. Komşularla ilişkilere dikkat

 

 

22 AĞUSTOS PAZARTESİ

Haftaya Yengeç burcundaki Ay’ın  duygusal motivasyonları giriş yapmaktayız. Evimiz, yuvamız, ailemiz, sevdiklerimiz, vatanımız yani gönülden bağlı olduğumuz herşey bizler için ön planda olacak ve önümüzdeki birkaç gün boyunca yaşanacak gelişmeler bu temalar çerçevesinde dönecek.Duygularımızı ve iç sesimizi dinleyerek hareket edeceğimizden sübjektif değerlendirmelerde bulunabilir; mantığımızı ikinci planda bırakarak hislerimizle tepki verebiliriz. Ayrıca duygusal inişler çıkışlar yaşayabilir; zaman zaman endişeli ve kaygılı olabiliriz.Gün ortasında Ay’ın Jüpiter ile sert kontağı aşırı uçlara kaçabileceğimize; abartılı reaksiyonlar içinde olabileceğimize işaret etmekte...Sevdiklerimizi ve değer verdiklerimizi koruma ve kollamakta aşırıya kaçabilir; iletişimde fazla empati sergileyebilir; çevremizdekilerden yüksek beklentilerde olabiliriz.

Bugün her ne kadar duygularımızın esiri de olsak Merkür ile Pluto’nun olumlu açısı bir yandan bizleri sağduyulu ve akılcı olmaya yöneltecek, bir yandan da mantığımızı ve duygularımızı örtüştürerek ilerlememize imkan sağlayacak...Merkür Pluto açısı ise derin ve kapsamlı analizlere; stratejik hamlelere ve etkili söylemlerin ortaya çıkmasına yol açabilir.

 

23 AĞUSTOS SALI

Ay halen duygusal Yengeç burcundaki yolculuğuna devam ederken sabah erken saatlerde Başak burcuna geçen Güneş ile sürecin motivasyonu değişebilir.Başak burcundaki Güneş ile egomuzdan ve içgüdüsel itilimlerimizden sıyrılacak; bilgi, akıl, mantık ve sağduyuyla hareket etmeyi tercih edeceğiz. Önümüzdeki günlerde planlı, organize, çözüm odaklı ve üretken olmaya gayret edecek; işlerimizi itinayla ve titizlikle yerin getirmeye çalışacağız. Günün ilk bölümünde Ay’ın Kiron olan sert açısı nedeniyle duygusal olarak yaralanmalara ve bazı nahoş durumlara açıkken bir yönüyle de geçmişteki yaralarımıza şifa getiren gelişmelerle karşılaşma şansımız var. Akşam saatlerindeki Ay Uranüs olumlu açısıyla farkındalık yaratan durumlara; yeniliklere ve sürprizlere açığız.

 

24 AĞUSTOS ÇARŞAMBA

Günün ilk saatlerinde Ay Pluto karşıtlığı etkin olacağından güne duygusal baskı altında ve sıkıntılı başlamamız olası...Otorite konumundaki kişi ve kurumlarla olan işlerimiz zorlu ilerleyebilir; işleri yoluna koymakla ilgili sorunlar yaşayabiliriz. Başarı baskısının getireceği gerginliği hissedebiliriz. Ailevi konular veya aile büyükleriyle alakalı durumlarda ruhen yorucu olabilir. Ay Merkür olumlu açısının devreye girmesiyle birlikte zihnen kendimizi toparlayabilir ve bu hırpalayıcı koşullardan uzaklaşabiliriz. Artık iletişim, bilgi paylaşımları, eğitim, ulaşım, ticaret, görüşme ve anlaşmalarla ilgili alanda rahatlayabilir; daha olumlu bir akış içinde olabiliriz.

Ay; 12:40 ila 16:10 saatleri arasında boşlukta olacağından önemli işleri öğlene kadar tamamlamalı; bu zaman dilimine denk getirmemeliyiz. Akşamüstü Aslan burcuna ilerleyen Ay ile birlikte daha heyecanlı ve aktif olacağımız; kendimizi öne sürmekten ve gücümüzü ortaya koymaktan çekinmeyeceğimiz bir sürece gireceğiz. Ancak enerjilerin kapanmakta olduğunun farkında olarak hareket etmeyi de göz ardı etmemeliyiz.

Ay Aslan burcuna girer girmez Mars ile olumlu bir açı kuracak yani motivasyonumuz ve hareket kabiliyetimiz yükselecek...Daha cesur kararlar alacak ve kendi isteklerimiz doğrultusunda ilerleyeceğiz. Gün boyunca etkili olacak Venüs Kiron olumlu kontağı ilişkiler ve işbirliklerinde geçmişte oluşmuş yara ve sorunların şifacısı olabilir. Aynı zamanda bugün Uranüs beş ay boyunca sürdüreceği geri hareketine başlamakta...Umulmadık durumlar ve  beklenmedik gecikmelerin yanı sıra daha önce farkına varılmayanların da göz önüne ve akla gelmesine yol açabilir.

 

25 AĞUSTOS PERŞEMBE

Güne Aslan burcunda ilerleyen Ay’ın Jüpiter ile kuracağı olumlu açı eşliğinde başlayacağız.  Kendimizden emin olup rahat ifade edebilir; fırsatlara da açık olabiliriz. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var zira fazla talepkâr; kibirli ve beklentili olma aşırılıklara kaçma ihtimali yüksek...Aydüğümleri ve Venüs arasındaki sert açı ilişki, işbirlikleri, estetik, sanat ve parasal alanda kadersel gelişmelerin yaşanacağına işaret etmekte...Aşılması ve çözülmesi gereken durumlar söz konusu olabilir. 

 

26 AĞUSTOS CUMA 

Bugün Ay;  Aslan burcundaki seyrini sürdürürken sabaha karşı erken saatlerden başlayarak günün ilk ışıklarına kadar pek çok gezegenle açı içinde olacak.İlk önce Ay Düğümleriyle sert açı kuracak ardından Venüs ile kavuşacak; Uranüs ile gerilimli Satürn ile karşı karşıya gelecek. Gökyüzündeki bu sert enerjilerden bizler de nasibimizi alabilir adeta bir sıkışmışlık duygusu içinde güne başlayabiliriz. Beklenmedik olaylar karşısında tepki veremeyebilir, hiçbir işimize yetişemeyebilir, istediğimiz gibi hareket edemeyebiliriz. İlişkiler, işbirlikleri, kariyer ve aile hayatımız; finansal durumumuzu etkileyen ani gelişmeler günün ilk bölümünde bizleri bir hayli meşgul edebilir. Ay saat 09:54 sonrasında artık tüm gün boyunca boşlukta ilerleyecek...Bu yüzden işlerimizi akıcı ilerletemeyebiliriz. En iyisi yeni girişimler ve hamleler yerine tamamlanması gereken işlerimizle ilgilenebiliriz. 

İletişim gezegeni Merkür bugün Başak burcundan ayrılıp Terazi burcuna geçiyor. Analitik ve hesaplı düşünce tarzını geride bırakıp artık daha politik, nazik ve denge uyuma yönelik bir üslup  kullanacağız.

 

27 AĞUSTOS CUMARTESİ

Ay, sabaha karşı Başak burcuna geçiyor ve saat 11:16’ da 4 derece Başak burcunda bir yeniay gerçekleşiyor. Mars’ la gerilimli bir açıda gerçekleşen bu yeniay önümüzdeki on beş gün boyunca çok dikkatli olmamız gerektiğine vurgu yapıyor. Ülkemiz haritası üzerinden değerlendirdiğimizde sağlık konuları, kapalı alanlar ve hastanelerde bir karmaşa yaşanması olası gibi görünüyor. Bu dönemde okulların da açılacak olması yorucu ve endişeli bir dönemin bizi beklediğini gösteriyor. Aynı zamanda yollarda dikkatli olmalı, kazaya davetiye çıkarmamalıyız. Bilgi akışında bir sorun yaşanabileceği gibi, gizli bilgilerinde sızdırılması, dedikodu trafiğinin yoğunlaşması gibi sorunlar yaşayabiliriz. Sınırlarımızda askeri hareketlilik yaşanabilir.

Hizmet ve gıda sektörü, sağlık çalışanları, hesap kitap işiyle uğraşanlarda bu gerilimden nasibini alabilir. Hem ülkemizde hem de kişisel hayatlarımızda komşularımızla, kardeşlerimizle ilişkilerimizde de bizi yoran gelişmeler yaşanabilir. Özellikle komşu ülkelerle aramızda oluşabilecek gerginlikler bu döneme damga vurabilir.

Yeniay sırasında Venüs/ Satürn/ Uranüs arasında da zorlu bir açı kalıbı oluşacağı için ilişkilerde ani kopmalar ve soğumalar yaşanabilir. Uzun süreli yorucu ve yıpranmış ilişkiler bir anda gelen bir stresle bitebilir. Estetik amaçlı büyük değişimler için uygun bir süreçte olmayabiliriz. Herşeye rağmen Başak yeniayının verimli ve bereketli geçmesini dileyelim.

 

28 AĞUSTOS PAZAR

Ay, hâlâ Başak burcundaki yolculuğunu sürdürürken düne oranla gerilim biraz daha dinmiş olabilir. En azından farkındalıklar çözüm bulmamızı kolaylaştırabilir. Fakat hayattan keyif alamayabilir, üstümüzde bir atalet hissedebiliriz. Özellikle akşam saatlerinde adım atmakta zorlanabilir, kararsızlık ve önümüzü görememekten dolayı hareketsiz kalabiliriz. Kişisel bakımımızla ilgilenip büyük beklentiler içine girmememiz gereken bir gündeyiz. İyi haftalar…….

 

Read 607 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.