Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

176092
BugünBugün50
DünDün420
Bu HaftaBu Hafta2177
Bu AyBu Ay15667
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1760921
Online 160
   
Pazar, 31 Temmuz 2022 15:21

01 Ağustos – 07 Ağustos Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

Çok hareketli ve şaşırtıcı günlerden geçiyoruz. Hayatımızın yönü beklenmedik bir şekilde değişebilir, krizlerle büyüyebiliriz.

 

01 Ağustos Pazartesi

Haftaya Başak burcunda ki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Özellikle sabah saatleri işlerimizi pratik bir şekilde halletmenin, verimli ve üretken olmanın yollarını bulabiliriz. Her türlü ilişki de uzlaşma yolları bulabilir, herkesin kazanabileceği çözümler üretebiliriz. Başladığımız işlerde hızlıca ilerleyebileceğimiz bugün akşam saatlerinde planlarımız ertelenebilir, ne yöne gideceğimizi kestiremeyebilir, hayal kırıklıkları yaşayabiliriz ancak hemen ardından soğuk kanlılıkla hareket edip, kontrolü tekrar ele alabileceğiz.

Bu haftanın tamamına damgasını vuracak olan Mars, Uranüs, Kuzey Ay Düğümü kavuşumu ise zorlu bir sürecin bizi beklediğini gösteriyor. Dünyada, ülkemizde ve kişisel hayatlarımızda depremler yaşayabiliriz. Güvenlik ve gıda konuları gündemin başında olabilir. Herhangi bir konuda inatlaşmadan önce iyi düşünmeli, kazanç kayıp dengesini doğru kurmalıyız. Bazen küçücük adımlar büyük değişimlere yol açabilir. Elimizdekileri tutalım derken başka alanlarda kayıp yaşayabiliriz. Dünyanın her yerinde beklenmedik gerilimler baş gösterebilir. Borsa, kripto gibi piyasalarda da sıra dışı hareketlenmeler olabilir. Daha önceki yazılarımızda da uyardığımız gibi bu dönem tarım arazilerini haşerelerden, yangınlardan ve diğer zararlardan iyi korumalı, tohumlarımızı ve ekinlerimizi güvenlik altına almalıyız. Bu arada gerek yerel gerekse ulusal mecliste değişimler gündeme gelebilir, teknolojik konularda da gelişmeler yaşanabilir.

02 Ağustos Salı

Sabah erken saatlerde Ay’ ın Terazi burcuna geçmesiyle birlikte sosyalleşme, işbirlikleri ve ilişkiler ön planda olacak. Gün genelinde uyumlu ve dengeli bir akış söz konusu. Venüs’ ün de destekleyici görünümler yapmasıyla birden gelişen flörtler, sürpriz buluşmalar günü hareketlendirebilir. Ani bir kararla dış görünümümüzde değişiklik yapabilir, alış verişe çıkabiliriz. Bizi ekonomik olarak destekleyecek işbirlikleri ve yeni sosyal ortamlar geliştirebiliriz. Akşama doğru ise Güneş’ in ve Ay’ ın Jüpiter’le yaptığı görünümler abartmaya, her konuda aşırıya kaçmaya meyilli olacağımızı gösteriyor. Yine de geceyi neşeli, keyifli ve iyimser enerjilerle kapatabilir, romantik ilişkilerde hoş gelişmeler yaşayabiliriz.

03 Ağustos Çarşamba

Ay, hâlâ Terazi burcunda ilerlerken dün geceden başlayan keyif ve neşe devam ediyor. Özel ve sosyal ilişkilerde ki gelişmelerde günümüzü güzelleştirebilir. Gerçi beklenti ve taleplerin fazlalığı biraz bunaltıcı olabilir ve sonunda kırıcı olmaya başlayabiliriz ancak gecenin ilerleyen saatlerinde uyum ve dengeyi tekrar yakalayabileceğiz. Bugün ayrıca sanat ve estetik içeren konularda da hareketlilik yaşanabilir, sosyal medyada fazlasıyla zaman geçirip, bol bol paylaşım yapabiliriz.

04 Ağustos Perşembe

Güne Ay, Terazi burcunda başlıyoruz ama yaklaşık saat 15:00’ e kadar Ay boşlukta olacağından yeni başlayan girişimlerden verim alamayabiliriz. Bizde zamanımızı yarıl kalan işlerimizi tamamlayarak, dostlarla, arkadaşlarla bir araya gelerek değerlendirebiliriz. Öğleden sonra Ay’ ın Akrep burcuna geçmesiyle birlikte oldukça zorlu geçecek birkaç güne girmiş oluyoruz. Hafta başında bahsettiğimiz gerilimlerin açığa çıkmaya ihtimali bu iki üç günde çok yüksek.

Bugün Merkür’ de endişeli ve detaycı Başak burcuna geçiyor. Önümüzdeki günlerde daha akılcı ve hesaplı iletişim kurabilir, her söylenenin altında bir anlam arayabiliriz. İnce işçilik, detaylı bir strateji ve derin araştırma gerektiren konularda daha başarılı olabilir ancak bir yandan da fazlasıyla eleştirel ve vesveseli bir düşünce yapısı geliştirebiliriz.

05 Ağustos Cuma

Bugün yaşayacağımız gelişmeler bazılarımız için büyük sürpriz olabilir. Ay, Akrep burcunda ilerlerken iki gün boyunca oldukça zorlu görünümler yapacak. Bu dönemde inatlaşmak, güç savaşlarına girmek bizi daha da zorlayabilir. 12 Ağustos’ ta yaşanacak dolunay öncesinde iplerin bu kadar gerilmesi ve restleşmeler durumu daha da içinden çıkılmaz bir hale getirebilir. Kendimizi çok güçlü bir konumda zannederken aslında “gaza getirildiğimizi” fark edebilir, şişirilmiş egoların cezasını çekebiliriz. Sosyal, romantik, iş ve aile ilişkilerinde yaşanan kırılmalar gerginliği artırabilir. Dünyada da durum farklı değil. Liderlerin kendilerini ön plana çıkarmak için verdikleri mücadele herkesin geleceğini etkileyebilir. Hırslı ve talepkâr davranışlar sergilenebilecek, duygusal krizler yaşanabilecek bir dönemdeyiz, dikkat.

Üstüne üstlük Satürn, Mars arasında ki gerilimli görünüm de artık devrede olacağından dayanıklılığımızın, sabrımızın ve dirayetimizin sınanacağını söyleyebiliriz.

06 Ağustos Cumartesi

Dün başlayan gerilim artık doruk noktasına varıyor. Piyasalarda dalgalanma olmasına neden olabilecek gelişmeler ve beklenmedik durumlar kendimizi güvende hissedemeyeceğimizi gösteriyor. Daha fazlasını almak isterken elimizdekilerden olabilir, hayatımızın yönü değişebilir. Kişisel hayatlarımızda 17-18-19 derece Aslan, Kova, Boğa ve Akrep burcunda gezegenlerimiz yoksa biz durumun içinde olmak yerine gelişmelere seyirci olacağız demektir. Kazaların, kavgaların, arkadan vurmaların bol bol yaşanabileceği günlerdeyiz.

Ancak arada Ay’ ın Venüs ve Neptün’le kurduğu olumlu açılar bizi bir çeşit koruma altına alıyor. Sezgilerimize çok güvenmek zorundayız. Evrenle ve içinde bulunduğumuz ortamla uyum içinde olmak, affetmeyi bilmek ve koşulları fazla zorlamamak krizleri yönetebilmemizi sağlayacak, başkalarının yardımına koşmamız ise bizi iyileştirecek ve gerilimi sonlandıracaktır.

Ay yaklaşık 19:40 civarında boşluktan çıkıyor ve Yay burcuna geçiyor. Henüz Yay burcunun iyimser enerjilerini hissedemeyebiliriz. Duygularımız ve düşüncelerimiz arasında bir ahenk olmadığından duygularımızı doğru ifade edemeyebilir, maksadını aşan cümleler kurabilir, iyi niyetle attığımız adımlardan pişmanlık duyabiliriz.

07 Ağustos Pazar

Haftanın son gününe geldiğimizde Ay, Yay burcundaki yolculuğunu sürdürüyor. Son iki güne oranla moralimiz ve enerjimiz çok daha yüksek. Gerçi hâlâ engelleyici ve test edici koşullar devrede ancak biraz daha fazla destek alacak ve iyimserliğimizi koruyacağız. Kendi içimizde de bir denge ve uyum sağlayabilir, ne istediğimiz hakkında netleşebiliriz. Bugünü sevdiğimiz kişi ve konulara ayırmak, stresten uzak durmak ve mümkün olduğunca açık havada zaman geçirmek iyi olacaktır. Arkadaşlarımızla ya da ailemizle geçirebileceğimiz keyif ve eğlence dolu bir gün dileriz. İyi haftalar………

 

Read 482 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.