Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

176093
BugünBugün65
DünDün420
Bu HaftaBu Hafta2192
Bu AyBu Ay15682
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1760936
Online 6
   
Pazar, 24 Temmuz 2022 21:59

25 Temmuz – 31 Temmuz Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by Figen KIZILTAŞ

 

Aslan burcunda yeniay. İstikrar ihtiyacı gerilimi artırabilir, hem finansal hem de yönetim açısından stresli bir dönem

 

 

25 TEMMUZ PAZARTESİ

Haftaya İkizler burcunun son derecelerinde ilerleyen Ay’ın Satürn ile kuracağı olumlu etkiler eşliğinde başlayacağız. Gerçekçi ve ciddiyiz; sorumluluklarımızı yerine getirmek için hem zihnen hem de bedenen hazırız; planlı programlı davranmaya da meyilliyiz.  Ancak ilerleyen saatlerle birlikte bu motivasyonumuz Ay’ın Neptün ile; Venüs’ün de Jüpiter ile kuracağı açılar nedeniyle değişebilir. Bizi kararsız kılan; rehavete sürükleyen; ikilemde ve yönsüz bırakan; dalgalandıran enerjiler devreye gireceğinden  beklentilerimizi yüksek tutabilir; yanılgı, aldanma ve hayal kırıklıklarına açık olabiliriz.Jüpiter Venüs kontağı ise fırsatları ve yeni imkanları beraberinde getirirken bizleri iyimserliğe; risk almaya; maddi manevi alanda aşırılıklara ve abartılı isteklere de yöneltebilir. Bugün kararlarımız ve hamlelerimizde temkinli olalım; net verileri elde etmeden harekete geçmeyelim.

Ay; 11: 14 ila 20:53 saatleri arasını boşlukta geçireceğinden bu ucu açık koşulları ve beklentili ruh halini tüm gün hissedebiliriz.En iyisi günü elde kalan ve tamamlanması gereken işlerle ilgilenerek geçirmek olacak. Akşam geç saatlerde Yengeç burcuna ilerleyen Ay ile önümüzdeki birkaç gün farklı enerjilerde geçecek...Daha duygusal ve hassas bir bakış açısıyla hareket edecek; evimiz, yuvamız, ailemiz, sevdiklerimiz, vatanımız önceliğimiz olacak.

 

26 TEMMUZ SALI

Ay Yengeç burcundaki yolculuğunu sürdürürken bizi duygusal olarak tatmin eden şeylerin peşine düşebilir; sübjektif değerlendirmelerde bulunur ve sezgilerimizi ön plana alarak adım atabiliriz. Ailevi konulara; sevdiklerimizle aramızdaki iletişime vurgu yapan gelişmeler öne çıkabilir. Birkaç gün sonra yaşanacak yeniay öncesinde olduğumuzdan duygusal arınma ihtiyacı da duyabilir; iç dünyamızın derinliklerinde gezinebiliriz. 

Ay’ın Jüpiter ve Venüs ile kuracağı açıların da etkisiyle bu durum günün ilk saatlerinde katlanabilir. Kırılgan ve hassassiyet içeren enerjiler günün ilk bölümüne damgasını vurabilir. Sevgi alış verişinde şefkati, empatiyi, beklentiyi ve talepleri yükseltebilir; duygusal tepkiler verebilir veya alınganlık gösterebiliriz. Aşırı korumacı davranabileceğimiz gibi yakınlarımızdan da bunu bekleyebiliriz. Maddi konularda ise ihtiyaç dışı harcamalar yapabilir; yeme içmeyi abartabiliriz. 

Bugün Mars ile Merkür arasında sert bir açı  devrede olacağından iletişim alanında, ticarette; görüşme ve anlaşmalarda  zorlu koşullar oluşabilir. Fikir alış verişlerinde tartışma ve çatışmalara çekilebilir; sert ifadeler kullanabiliriz. Bilgi paylaşımları akıcı olmakla birlikte sert ve rekabetçi unsurlar taşıyabilir. Ayrıca bugün trafikte ve yolculuklarda dikkatli olunmalı zira kazalara ve nahoş durumlara açığız.

 

27 TEMMUZ ÇARŞAMBA

Ay Yengeç burcundaki seyrine devam etmekte...Yeniay öncesi kapanan enerjiler içinde olduğumuzdan bugün kendimizi sıkışmış; hareket kabiliyetimiz kısıtlanmış hissedebiliriz. Duygularımız ile kendi isteklerimiz arasında kalabilir; içimize sinmeyen durumlarla karşılaşabiliriz. Kaygıdan uzak durup; sakin ve dengeli kalmaya bakalım. Sabah saatlerinde Ay’ın Mars ve Uranüs ile kuracağı olumlu açılar bu kısıtlı koşullara biraz olsun canlılık ve hareket katabilir. Önümüzdeki günlerde başlatacağımız girişimler için ön hazırlıklar yapabilir; yenilikleri kabullenme cesareti bulabilir ve yüzümüzü değişime dönebiliriz. 

Akşam geç saatlerdeki Ay Neptün olumlu açısı ise duygusallığımızı; hassasiyetlerimizi; affediciliğimizi ve yaşadıklarımızı kabullenmeyi olumlu etkileyebilir. Merhamet duygumuz yüksek olacağından yardımlaşmaya önem verebilir; sevdiklerimizin yanında yer alabiliriz. Ancak aşırı endişe geliştirmekten kaçınalım.

 

28 TEMMUZ PERŞEMBE

Sabaha karşı erken saatlerdeki Ay Pluto karşıtlığının hissettireceği duygusal baskı ve endişeli ruh halimiz Ay’ın Aslan burcuna geçeceği (09:35) saatten sonra biraz olsun dağılacak. Aslan burcuna ilerleyen Ay ile duygusal ruh halinden çıkacak; yüzümüzü dış dünyaya döndürecek; kendimizi güvenle ortaya koymanın peşine düşeceğiz...İrade kullanmak ve yönetmek ise önem kazanacak. Ancak akşam geç saatlerde 20:54’te Aslan burcunda gerçekleşecek olan Yeniay’ a değin yeni girişim ve hamleler için halen sıkışık ve elverişsiz koşullarda olabiliriz. Bu yüzden akşama kadar olan zaman dilimini eksik kalan işleri tamamlamak ve toparlamakla değerlendirebiliriz. Bugün Yeniay ile hemen hemen eşzamanlı olarak gelişmenin gezegeni Jüpiter Kasım ayı sonuna kadar sürdüreceği geri hareketine geçmekte...Adeta maddi manevi anlamda kazanımlarımızı; bakış açımızı ve inançlarımızı sorgulayacağımız ve yeniden değerlendireceğimiz bir döneme giriyoruz. Akşam geç saatlerde gerçekleşecek Yeniay’ın haritasını yorumladığımızda Yükselen burcun ve Satürn’ün de Kova burcunda; Yeniay’ın ise yükselen burca karşıt bir alanda yer almakta olduğunu görmekteyiz.

Kova burcundaki Satürn sorumluluklara; kısıtlılık olsa da değişime; Jüpiter’in Aslan burcundaki Güneş ve Ay’a olumlu duruşu ise risk almaya, hedef odaklılığın yükselmesine ve alevlenmesine yol açmakta. Yani kendi hedef, arzu ve isteklerimiz çok önemli olmakla birlikte başkalarına bağlı olduğumuzu ve içinde bulunduğumuz koşulları gözeterek ilerlemek gerektiği kanısına varıyoruz. Aynı zamanda haritada sabit nitelikteki gezegenlerin yoğunluğu ve Ay düğümlerinin de yine sabit eksende bulunmasından dolayı ortamda bir istikrar ihtiyacıyla birlikte gerilimin olduğunu da görmekteyiz.

Merkür, Mars, Uranüs ve Satürn arasındaki zorlu açı kalıbı hem zihinsel hem de dışsal manada ani değişim ve yıkımlara işaret etmekte...Süreci farklı bir evreye taşımak için hırpalayıcı ancak yenileyici enerjiler bu Yeniay’da iş başında. 

 

29 TEMMUZ CUMA

Ay Aslan burcundaki yolculuğuna devam etmekte...Ay’ın pek çok gezegenle açısı ve Ay düğümlerinin Merkür ile kontağı günün hareketli ve vurgulu geçeceğine işaret etmekte...Merkür’ün kadersel temaları gündeme getiren Ay düğümleriyle olan kontağı önemli kararları, konuşmaları, haber ve duyuruları ortaya çıkarabilir. Eğitim ve ticari alanda; görüşme, anlaşma ve sözleşmeleri de içine alan konularda ise dönüm noktası sayılabilecek gelişmeleri de açığa çıkarabilir. Gün genelinde özellikle öğleden sonraki zaman diliminde Ay; Mars ve Uranüs ile sert açılar kuracağından dikkatli olmakta yarar var. Ani hamlelerde bulunma ve beklenmedik durumlarla karşılaşma olasılığımız yüksek...Var olan düzen ve sistemlerin yenilenme ihtimali olduğu gibi gerilim ve stres yaratan koşullar yıpranmaya veya kopuşlara yol açabilir. Böylesi zamanlarda güç çekişmeleri, inatlaşmalar ve rekabet yaşanabileceğinden rahat ve istikrarlı bir biçimde ilerlemek kolay olmayabilir.

Gerek mali konularda gerek yönetime dair işlerde gerekse de özel yaşantımızda sürprizlere açığız...Gereğinden yüksek harcamalar ve savurganlıklar yapılabilir; kıymet bilmez bir biçimde hareket edilebilir. Ayrıca toprağı, gayrimenkulleri ve yatırımları ilgilendiren alan bir hayli vurgu alabilir.

 

30 TEMMUZ CUMARTESİ

Aslan burcundaki Ay; sabaha karşı erken saatlerde Merkür ile kavuşup Satürn ile sert bir karşıtlık kuracak. Bu gezegen hareketleri bizlere ilk yarıda bir önceki gün yaşanan yoğun enerjilerin halen devrede olduğunun bilgisini vermekte..Yani bir önceki gün ortaya çıkan konuları belli bir düzene koymak istesek dahi başarı sağlayamayabiliriz. Zihnen hazır olmamıza rağmen şartlar henüz olgunlaşmamış olabilir. Hem iletişimde  hem de planlarımızı yürütmekle ilgili bazı engel ve blokajlarla karşılaşabilir; kısıtlanmalar yaşayabiliriz. Düşünceleri net ifade edemeyebilir; bilgi paylaşımları aksayabilir; fikir çatışmalarına girebiliriz. Ulaşım da ise ertelemeler; gecikmeler ve iptaller gündeme gelebilir. Ay 07:29’dan itibaren 21:20’a kadar tüm gün boşlukta kalacağından yeni girişim ve başlangıçlar için acele etmemeli zira pek çok konu ucu açık ve öngörülemez kalabilir. Ancak eldeki işlerle ilgilenmek ve eksik tamamlamak için elverişli zamanlar...

Akşam geç saatlerde Başak burcuna geçen Ay ile daha planlı ve organize olacağımız bir sürece adım atacağız.

 

31 TEMMUZ PAZAR 

Ay titiz, detaycı, planlı ve akılcı Başak burcunda ilerlerken Başak burcunun yöneticisi olan Merkür Satürn ile hala karşı karşıya... Yani iletişim ve paylaşımlar halen aksamaya ve engellere açık...Düşünceleri ifade etmek; fikir birliğine varmak kolay değil; eğitim ve ulaşımla ilgili alanlar ise sorunlara açık...Venüs ile Kiron arasındaki sert kontak iletişimin yanı sıra yakın ilişkiler, işbirlikleri ve finansal konularda bizleri yaralayabilecek durumların varlığına işaret etmekte...Karşılıklı anlayış ve empati göstermek gerekebilir. Bugün Uranüs Kuzey Ay düğümüyle kavuşacak ve yaklaşık on gün boyunca bu seyrini devam ettirerek farkındalığı arttıracak; bazı kadersel gelişmeleri ve değişimleri ortaya çıkaracak...Uranüs aydınlanma; yenilenme; buluşlar; keşifler; sürprizler ve aniden ortaya çıkan gelişmelerle ilgili olduğundan bu süreç boyunca beklenmedik durumlarla yüz yüze gelebiliriz. Kuzey Ay düğümü de Boğa burcunda ilerlediğinden bu yenilenmeler düzenlerimizi ve alışkanlıklarımızı; sabit kaldığımız ve tutunduğumuz konuları veya finansal koşulları ve yatırımları da kapsayabilir. İyi haftalar

Read 475 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.