Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

176089
BugünBugün24
DünDün420
Bu HaftaBu Hafta2151
Bu AyBu Ay15641
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1760895
Online 3
   
Pazar, 17 Temmuz 2022 15:24

18 Temmuz – 24 Temmuz Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

Güneş ve Merkür Aslan burcuna, Venüs Yengeç burcuna geçiyor. Ekonominin hareketleneceği, güven, güvenlik ve enerji krizlerinin yaşanabileceği günlerdeyiz. Tarım ürünlerini korumaya almalıyız.

 

 

 

18 Temmuz Pazartesi

Haftaya Balık burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Sabah saatlerinde Ay’ ın yaptığı görünümler güne ılımlı ve olumlu bir ruh haliyle başlayacağımızı gösteriyor. Uzun bir tatilin ardından ufak ufak üstümüzdeki rehaveti atabiliriz. Gerçi yaklaşık saat 09:45 – 14:20 arasında Ay boşlukta olacağından en fazla elimizdekileri işleri tamamlayabilir, gündelik sohbetleri yürütebiliriz ancak öğleden sonra Ay’ ın Koç burcuna geçmesiyle birlikte tempo birden fazlasıyla hareketlenebilir.

Bugün Merkür, Pluto arasında ki gerilim iyice tırmanmaya başlıyor.  Gün içinde ailevi ve duygusal konularda ki söylemlere dikkat etmeli, manipülasyona maruz kalabileceğimizi hesaba katmalıyız. Karşımızdakiler bizi ikna etmek için kırılgan ve duyarlı olduğumuz noktaları harekete geçirebilirler.

Venüs’ ün Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte ise önümüzdeki günler milli ve manevi konularda daha duyarlı olabiliriz. Aileyle zaman geçirmek ya da aile kurmak isteyebilir, evimizi güzelleştirmeye çabalayabiliriz.

19 Temmuz Salı

Ay, Koç burcundaki ilerleyişini sürdürürken Jüpiter ve Kiron’la kavuşuyor. Güne büyük bir enerjiyle başlayabilir, aceleyle bütün işlerimizi halletmeye kalkabiliriz. Fazla cesur ve risk almaya hazır olduğumuz sabah saatlerinde deyim yerindeyse “kabımıza sığamayacağız”. Fırsatları kaçırıyormuş duygusuyla güdüsel hareket edebiliriz. Bu enerjik halimizi başkalarına da yansıtabilir, etrafımızdakileri cesaretlendirebilir, girişimlerde bulunması, bireysel kararlar alarak adım atmaları konusunda yüreklendirebiliriz.

Ancak etkisini dünden beri hissettiğimiz ve yarında hissedeceğimiz Güneş, Pluto karşıtlığı bizi aşağıya çekebilir. Kendi istek ve hedeflerimizde ilerlerken karşımız bizi engelleyen kişi ve kurumlar çıkabilir. Baskı altında kalabilir, kişiliğimizin ezildiğini, üstümüzde güç uygulandığını hissedebiliriz. Lider ve yöneticiler açısından da bugün işler kolay ilerlemeyebilir, kendi iradelerini ortaya koymakta zorlanabilirler.

Bugünün diğer bir önemli gökyüzü hareketi de Merkür’ ün Aslan burcuna geçmesi olacak. Önümüzdeki günlerde sesimiz daha yüksek çıkabilir, kendi düşüncelerimizden başka kimseye kulak asmayabilir, dramatik ve teatrel bir iletişim tarzına bürünebiliriz. Bu dönemde dünyadaki liderlerin yüksek perdeden, fazla özgüvenli ve kibirli söylemleri olabilir.

20 Temmuz Çarşamba

Ay, hâlâ Koç burcundayken sabah saatlerinde sağduyulu ve olgun davranabilir, uzmanlardan destek alabiliriz. Ancak gün ilerlemeye başladıkça güç savaşları artabilir, üstümüzdeki baskı arttıkça sağa sola saldırır hale gelebiliriz. Özellikle öğleden sonra davranışlarımızı kontrol altına alamayabilir, öfkeli ve kırıcı tavırlar sergileyebiliriz. Elimizi attığımız işlerde karşımıza çıkacak engelleri aşmak için tecrübelerimizden faydalanmalı, çocuksu davranmamalıyız. Akşam saatlerinde Ay boşlukta olacağından yeni girişimlerde bulunmak yerine sakince durum değerlendirmesi yapmak daha akıllıca olacaktır. Saat 21:30 civarında Ay’ ın Boğa burcuna geçmesiyle birlikte biraz daha ağır hareket edeceğiz ama Ay, Merkür uyumsuz görünümü devrede olacağından inatlaşmaktan ve bildiğimizi okumaktan da vaz geçmeyeceğiz.

21 Temmuz Perşembe

Ay, Boğa burcunda yolculuğuna devam ederken daha önceki yazılarımızda bahsettiğimiz yangınları ve gıda krizini tetikleyici gelişmeler olabilir. Özellikle Ağustos’ un ilk haftasına kadar tarım arazilerine çok dikkat etmeli, tarım ürünlerine bir zarar gelmesini önlemeliyiz.

Bugün iniş çıkışlı bir ruh halindeyiz. Sabah saatlerinde sevecen ve uyumlu davranabilir, kendi keyif ve isteklerimize düşkünlük gösterebiliriz. Ancak öğleden sonra içimizde biriktirdiğimiz öfkeyi dışa vurabilir, güvenliğimizden endişe edebilir, sahip olduklarımızı kıskançlıkla kendimize saklamak isteyebiliriz. Hızdan, ani alınan kararlardan ve duygusal patlamalardan uzak durmalıyız. Bu arada yatırımlarımızı tekrar gözden geçirmeli ve riskli alanlardan uzaklaşmalıyız. Harcama ve kazanç dengesini tutturamayabilir ya da para hırsıyla yanlış yatırımlara yönelebiliriz.

22 Temmuz Cuma

Ay, hâlâ Boğa burcunda ilerliyor. Sabah saatlerinden itibaren gelişmeleri takip etmekte zorlanabilir, krizlere hazırlıksız yakalanabiliriz. Özellikle güven krizleri yaşayabilir, para piyasalarında ki şaşırtıcı hareketlilikten dolayı da sıkıntı yaşayabiliriz. Birde önümüze çıkan engeller iyice hareket etmemizi engelleyebilir. Enerji kısıtlamaları ya da internet, sosyal medya gibi konularda ki gelişmeler oldukça zorlayıcı olabilir. Dikkatli olmalı, gereksiz adımlardan kaçınmalıyız. Dijital para piyasaları içinde sarsıcı bir hareketlilik olabilir.

Bugün Güneş, en parlak olduğu Aslan burcuna geçiyor. Önümüzdeki günlerde bazı liderlerin yıldızı fazlasıyla parlarken, bazıları oldukça zorlanabilir. Sahne ve şov dünyası ön plana çıkabilir, yaratıcılık gerektiren çalışmalar artabilir. Özgüvenin ve ego çekişmelerinin bol olacağı bir dönemdeyiz.

23 Temmuz Cumartesi

Zorlu geçen birkaç günün ardından biraz nefes alabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz. Sabah saatlerinde Ay’ ın İkizler burcuna geçmesiyle birlikte iletişim trafiği hızlanabilir, merak ve hevesle olan biteni öğrenmeye çalışabiliriz. Gün boyunca sosyal ortamlarda bulunabilir, sosyal medya da aktif olabilir ve kısa yolculuklara çıkabiliriz. Sohbet etmek, fikir alışverişlerinde bulunmak, yabancılarla ilişki de olmak ve düşüncelerimizi paylaşmak için çok uygun bir gündeyiz.

24 Temmuz Pazar

Yine hareketli ve aktif olabileceğimiz bir gündeyiz. Zihinsel faaliyetler ve paylaşımlar yine üst düzeyde olacak. Yakın çevremizle zaman geçirebilir, açık havada olabilir ve kendimizi iyi ifade edebiliriz. Keyifli ve mutlu haftalar……….

Read 511 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.