Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

176091
BugünBugün40
DünDün420
Bu HaftaBu Hafta2167
Bu AyBu Ay15657
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1760911
Online 2
   
Cumartesi, 02 Temmuz 2022 23:05

04 Temmuz – 10 Temmuz Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by

 

Merkür Yengeç, Mars Boğa burcuna geçiyor. Gıda ve güvenlik krizleri kapıda olsa bile bayram tadında bir bayram yaşayabilmek dileğiyle. İyi bayramlar…

 

4 Temmuz Pazartesi

Haftaya Balık burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Gün genelinde üretken ve verimli olma çabası içinde olabilir, sağlık, temizlik, hijyen konularıyla uğraşabiliriz. Ancak hem Mars’ ın hem de Merkür’ ün son derecelerde olması yeni bir işe heves etmekten çok elimizdeki işleri bitirmeye odaklanacağımızın göstergesi. Öğle saatlerinde attığımız adımlar daha kolay ilerlerken akşama doğru kararsızlık yaşayabiliriz. Bulunduğumuz ortamdan ya da yaptığımız işten sıkılabilir, ilişkilerde ufak tefek gerginlikler yaşayabiliriz. Gece yarısına doğru bu gerginlik dağılacak, ufak tefek sürprizler ya da hoş farkındalıklarla geceyi keyifli kapatabileceğiz.

5 Temmuz Salı

Ay, hâlâ Başak burcunda ilerlerken Mars, Boğa burcuna, Merkür’ de Yengeç burcuna geçiyor. Mars’ ın Boğa burcunda ilerleyeceği 20 Ağustos tarihine kadar yiyecek fiyatları, gıda stokları ve güvenlik sorunları en önemli gündemimiz olacak. Zaten Uranüs’ ün Boğa burcuna geçtiği 2018 yılından beri bu konu gündemi meşgul ediyordu ancak artık en önemli mücadele alanımız haline gelecek gibi görünüyor. Temiz, sağlıklı ve uygun fiyatlı gıdaya ulaşmak her geçen gün zorlaşabilir. Her zaman alışık olduğumuz gibi yaz aylarında meyvenin sebzenin güzeline, ucuzuna ulaşmak bu sefer kolay olmayabilir. Temmuz sonuna doğru bu konuya daha fazla dikkat çekmek zorunda kalabiliriz.

Merkür’ ün Yengeç burcuna geçmesiyle birlikte yazılı ve sözlü iletişimde rasyonel olmayı bırakıp duyguları ön plana çıkarabiliriz. Geçmişe duyulan özlem artabilir, kendimizi ifade etmek yerine karşımızdakinin istek ve taleplerini anlamaya yönelebilir, objektif olmaktan çıkıp, yanlı kararlar alabiliriz.

Bugüne dönersek çalışmalarımızı sürdürmek ve kendi halimizde ilerlemek isteyebiliriz ancak akşam saatlerinde enerjimiz iyice düşebilir ve hedeflerimizden şaşabiliriz. Neyse ki gücümüzü hemen toplayacak ve uzun süreli hayal kırıklığına kapılmadan kendimizi güçlü bir şekilde toplayabileceğiz.

6 Temmuz Çarşamba

Gece yarısından hemen sonra Ay Terazi burcuna geçiyor. Haftanın hararetli günlerinden birindeyiz. Sabah saatlerinde iletişim sorunları yaşayabilir, karşımızdakileri farkına varmadan kırabilir ya da kırılabiliriz. Önceleri bu durumu çok fark ettirmeden içimizde yaşamaya çalışsak bile sonrasında duygularımızı abartabilir ve beklentilerimizi yükseltebiliriz. Tartışmaya ve aşırılıklara müsait bir günde olduğumuzu bilerek hareket etmeliyiz. Özellikle akşam saatlerinde sevdiklerimizle sarılıp sarmalanmak isterken, haksızlığa uğradığımızı düşünebilir ve duygularımızı kontrol etmekte zorlanabiliriz. Aile içinde ve yakın ilişkilerde çatışmalar yaşayabiliriz.

7 Temmuz Perşembe

Güne biraz gergin uyansak bile hemen ardından moralimizi düzeltecek gelişmeler yaşayabiliriz. Sevdiklerimizle keyifli sohbetler yapabilir, uyum ve denge içinde olabiliriz. Bugün sosyalleşmek, otoritelerden ya da uzmanlardan fikir almak ve geleceğe dair hedeflerimizi belirlemek için uygun bir gün olabilir. Kendimizi nezaketle ifade edebilir, isteklerimizi doğru bir dille anlatabiliriz. Sağduyunun ve objektif bakış açısının yüksek olduğu bir süreçteyiz. İlişkiler, sanatsal faaliyetler ve kişisel bakımımız ön planda olabilir. Bayram öncesi alış verişler hızlanabilir.

8 Temmuz Cuma

Arife gününe geldiğimizde gerilimde biraz tırmanıyor. Sabah saatlerinde güç çekişmelerine maruz kalırken öğlene doğru hırs, öfke ve şüpheyle hareket edebiliriz. Saat 08:15 gibi Ay’ ın Akrep burcuna geçmesiyle birlikte duygusal bir derinlik ve huzursuzlukta yaşamaya başlayabiliriz. Ufak tefek kazalar, tartışmalar, kıskançlıklar can sıkıcı olabilir. Bayramdan önce yola çıkarken dikkatli olmalıyız. Duygusal olarak bu kadar gerginken söylemlerimizde de haddimizi aşabilir, büyük laflar edebilir hatta boş atıp dolu tutmaya çalışabiliriz. Finansal güvenliğimizi sarsan gelişmeler yaşanabilir, kendimizi rahat hissetmeyebiliriz. Günü tartışmalardan ve gerilimden uzak geçirmeye bakmalı, şartları fazla zorlamamalıyız.

9 Temmuz Cumartesi

Bayramın ilk gününde oldukça iniş çıkışlı bir enerji akışı var. Gün içinde dengeyi tutturmakta zorlanabilir, bir yandan aileyle bir arada olmak, geleneksel bir yapının içinde bulunmak isteyebilir, bir yandan da çıkan krizleri yönetmeye çalışabiliriz. En azından günün planladığımız gibi gitmeyebileceğini hesaba katmalı, sürprizlere açık olmalıyız. Kurban bayramında olduğumuzdan bıçak gibi kesici aletleri de kullanırken dikkatli olmalıyız.

Gece yarısına doğru gerilim biraz daha artabilir, kendimizi engellenmiş ve özgürlüğümüz kısıtlanmış hissedebilir, manipülasyona maruz kalabiliriz. Bütün bu sert enerjilere rağmen duygusal bir derinlik içinde olup, koşullara kafa tutmak yerine olan bitene uyum sağlayabilirsek günü olumlu bitirebiliriz. Bayramınız kutlu olsun.

10 Temmuz Pazar

Bugün dünden gelen gerilimin neredeyse tamamını üstümüzden atabilir, güne akışta kalarak ve duygularımızı kontrol altına alarak başlayabiliriz. Manevi duygularımız özellikle sabah saatlerinde oldukça güçlü olabilir. Öğle saatlerinde Ay’ ın Yay burcuna geçmesiyle birlikte iyimserliğimizi geri kazanacak günün geri kalanını heves ve neşeyle geçirebileceğiz. Bugün yeni yerleri keşfetmek, seyahate çıkmak bize iyi gelecek ve bayramı bayram kıvamında yaşayabileceğiz. İyi haftalar….

Read 569 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.