Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

159684
BugünBugün441
DünDün580
Bu HaftaBu Hafta3034
Bu AyBu Ay14040
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1596842
Online 7
   
Pazar, 26 Eylül 2021 20:24

27 Eylül – 03 Ekim Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by  Figen KIZILTAŞ

 

 

Merkür Terazi burcunda geri hareketine başlıyor. Romantik ve sosyal ilişkilerde dikkatli olma zamanı.

 

 

27 EYLÜL PAZARTESİ

Bugün iletişim gezegeni Merkür Terazi burcunda geri hareketine geçiyor… Yani  18 Ekim’e kadar yaklaşık üç hafta boyunca iletişimde bazı sorunlar yaşanabileceği gibi yakın ve sosyal ilişkiler, işbirlikleri, eğitime ait konular, hukuksal işler, anlaşma ve sözleşmeler mercek altında olacak… Gündemde olanlarda bazı pürüzler ve ertelenmeler yaşanırken geçmişte konu olmuş olanlar ise yeniden önümüze gelecek…

İkizler burcunda ilerleyen Ay dün yine hava elementinde olan Güneş , Satürn ve Mars ile olumlu açılar kurmuştu. Bu olumlu enerji bugüne de sarkacak gibi görünüyor … Yani işler günün ilk bölümünde akıcı ve sorunsuz ilerleyecek… Ancak Merkür retrosunda olduğumuzu  unutmayalım tabii… Düşünce dünyamızda dengede kalmaya bakmalı üzerinde çalıştığımız işlerde doğru değerlendirmelerde bulunmaya  gayret etmeliyiz.

Ay’ın İkizler burcundaki yolculuğu sürecinde zihinsel olarak oldukça aktif oluruz. Pek çok fikir zincirleme aklımızdan geçer. Ayrıca eğitim, ulaşım, ticaret, alış verişler hız kazanır; yakın çevremizdekilerle diyaloglarımız ise yoğunlaşır. Yani bugün oldukça hareketli geçeceğe benzer…

Akşam geç saatlerde Ay’ın Neptün ile kuracağı kare açı bazı bulanıklara, dağılmalara ve karmaşaya neden olabileceğinden hem düşünsel hem de duygusal manada karışık olabilir; seçim yapmakta ve ilerleyeceğimiz yönü belirlemekte zorlanabiliriz.

28 EYLÜL SALI

Ay halen İkizler burcundaki yolculuğunu sürdürmekte…

Ay Jüpiter olumlu açısı altında güne umutlu ve iyimser bir ruhla başlayabiliriz.

Yine erken saatlerdeki Ay Merkür olumlu kontağı zihnen yoğun olacağımıza; bilgi alış verişinde ve iletişim alanında hareketlilik yaşanacağına işaret etmekte… Geçmişteki konuların yeniden önümüze çıkma veya aklımıza gelme ihtimali de yüksek… Ayrıca ertelediğimiz veya ihmal etimiz konuları yeniden ele alma kararı da alabiliriz.

Ay 07:19 ila 16:35 saatleri arasında boşlukta… Yani yeni başlangıçlardan uzak durmalı; eldeki tamamlanması gereken işlerlimize yönelmeliyiz.

Ay’ın Yengeç burcuna geçişiyle birlikte önümüzde iç sesimizi dinleyeceğimiz ve daha duygusal hareket edeceğimiz zamanlar var. Evimiz, ailemiz, sevdiklerimiz, vatanımız, bizi manen doyuran ve güvende hissettiren konular önem kazanacak ; gündemde öne çıkacak gibi…

Ay’ın geç saatlerde Güneş’e olan sert bakışı günün son bölümü zorlu ve sıkıntılı enerjiler altında geçebilir.

29 EYLÜL ÇARŞAMBA

Ay Güneş karesinin halen aktif olacağı bir sabaha uyanacağız. Dengede kalmak ve akıcı bir şekilde ilerlemek zorlayacak… Duygularla düşünceler birbiriyle örtüşmeyeceğinden içsel bir sıkıntının da yaşanması olası… Otorite konumundaki kişi ve kurumlarla olan işler de karışabilir. Ancak bir yanıyla yine de bizleri hareket e geçiren ve aktif kılan enerjiler altındayız.

İlerleyen saatlerle birlikte Ay’ın Mars ile kuracağı sert açı bizleri daha da motive edebilir. Ancak dikkatli olmayız zira tartışmalara ve çatışmalara açık bir ortam var.

Bu sert atmosferin yanı sıra Venüs Neptün olumlu kontağının hoş etkileri gün boyunca bizlerle olacak. İlişkilere romantizm  ve güzellikler katarken iletişimimize ve sevgi alış verişlerimize hassasiyet ve duyarlılık kazandıracak… Ayrıca yaratıcılığımızı arttıran etkiler altında olacağımızdan sanatsal ve artistik yeteneklerimizi daha rahat ortaya çıkarabileceğiz.

 Güneş ve Satürn arasındaki olumlu açı disiplinli hareket etmemize ; istek ve hedeflerimiz için sorumluluk almamıza yardımcı olacak. Konusunda yetkin ve otorite sayılabilecek kişilerle de iletişime geçmememize olanak sağlayacak gibi… Gerçekçi bakış açısıyla değerlendirmeler yapabilir; uzun vadeli olacak işlere adım atabiliriz.

Akşam saatlerindeki Ay Uranüs olumlu kontağı ani fırsatlara; yeniliklere ve farkındalıklara bizleri açık kılabilir. Sürprizler ve beklenmedik gelişmeler de bizleri şaşırtabilir

30 EYLÜL PERŞEMBE

Ay’ın Neptün ve Venüs ile kuracağı yumuşak açı güne duygusal manada hassas ve naif başlamamıza yol açabilir.

Hislerimizi rahat ifade edebilir; ilişkilerimizde ruhsal tatmini yakalayabiliriz. Ayrıca tutumumuz toleranslı, anlayışlı ve affedici olabilir. Fedakarlıkta bulunmaya da gönüllüyüz…

Günün ikinci yarısında Ay’ın Merkür ve Pluto’ya olan sert açıları bu sakin enerjilere gölge düşürebilir. Fikir çatışmaları ve ayrılıkları uyum ve dengeden uzaklaşmamıza neden olabilir. Söylemlerimiz sertleşebileceği gibi kendi isteğimizi kabul ettirmek adına ısrarcı olabiliriz.

Ay saat 17:58 sonrasında boşlukta olacak…

1 EKİM CUMA

Ay sabaha karşı erken saatlerde 03: 53’ ten sonra Aslan burcunda… Artık önümüzde keskin ve sert enerjiler var.

Merkür ve Pluto arasındaki stresli açını halen devrede olmasından dolayı söylemlerimiz bugün de etkili ancak  baskıcı nitelik taşıyabilir; tavizden ise uzak olabilir. Sert ifadeler de iletişimi ve paylaşımları zora sokabilir. Dikkatli ve sağduyulu davranalım…

Sabah saatlerindeki Mars Kiron karşıtlığı bedensel olarak yaralayıcı olabileceği gibi hız ve hareketimiz üzerinde olumsuz etkilere yol açabilir.

 Ay’ın Aslan burcundaki seyri sürecinde kendimizi özgüvenle ortaya koymak isteyecek; otoritemizi ve gücümüzü sergilemekten çekinmeyeceğiz. Ancak günün ikinci yarısından itibaren bu arzularımızın gerçekleşmesini ketleyen  durumlar söz konusu…

Ay’ın Satürn ile karşıtlığı yetersizlik hissi duyabileceğimize; otoritemizin sarsılabileceğine; bazı engel ve kısıtlamalarla uğraşmak zorunda kalacağımıza işaret etmekte. Ayrıca ailevi konularda sıkıntı ve problemlerin de ortaya çıkması olası gibi.

Akşam saatlerindeki Güneş ve Ay arasında kurulacak olumlu kontak sayesinde bu zorlu atmosferi geride bırakabilir; dengeleri yeniden sağlayabilir; uyumu yakalayabiliriz. İlişki ve işbirlikleri adına da hoş gelişmeler yaşanabilir.

Ay Mars olumlu açısı ise bizi dinamik ve heyecanlı kılarken isteklerimiz adına da cesaret verebilir.

2 EKİM CUMARTESİ

Ay halen Aslan burcundaki yolculuğunu devam etmekte…

Sabah saatlerindeki Ay Uranüs sert kontağı ani ve beklenmedik gelişmeleri de beraberinde getirecek gibi… Planlar değişebileceği gibi sert çıkışlar ve kopuşlar gündemde olabilir. Yani sabah saatlerinde beklenmeyeni bekleyelim…

Venüs Pluto olumlu açısı ise bu zorlu enerjilere bir nebze olsun rahatlık katacak… Gerek ilişkiler gerekse de finansal konulara olumlu anlamda  yön değiştirici ve itici bir güç olacak.

Akşamüstünden sonra Ay’ın Jüpiter ile kuracağı açılar yüksek beklentiler, yüksek harcamalar ve fazla talepkarlık getirebilir.  Örneğin sevgimizi abartılı gösterebilir; harcamalarımızı arttırabilir veya yeme içmede  aşırılıklara kaçabiliriz.

Günün son açısı Ay ve Merkür arasında oluşacağından aklı selim, sağduyulu  ve mantıklı davranma imkanı bulabilir; rahat iletişim kurabilir; fikir ve düşüncelerimizi rahat ifade edebiliriz.

3 EKİM PAZAR

Ay sabaha karşı erken saatlerde Venüs ile son açısını kurduktan sonra 02: 42 ila 11: 37 saatleri arasını boşlukta geçirecek. İlişkiler ve parasal konular adına zorlu zamanlar yaşanabilir.

Öğlene kadar olan zaman diliminde Ay boşlukta olacağından zamanı  akışta kalarak geçirebilir; yeni girişimlerde bulunmak yerine eldeki işlerle ilgilenebilir veya dinlenmeyi tercih edebiliriz.

Öğle saatlerinde Ay ın Başak burcuna geçişiyle birlikte balsamik faz yani kapanışlara ve sonlanmalara açık bir evreye gireceğiz. Bugün iç huzurumuzu yakalamak pek kolay olmayabilir zira aklımızı kurcalayan durumlar; gelecek planları bazı endişeler yaşamamıza yol açabilir. Bir yanımız daha iyimserken içten içe bizleri kaygıya düşüren düşünceler zihnimizi istila edebilir.

 

Read 603 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.