Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

157727
BugünBugün257
DünDün444
Bu HaftaBu Hafta2058
Bu AyBu Ay11655
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1577274
Online 4
   
Pazar, 19 Eylül 2021 14:10

20 Eylül – 26 Eylül Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Balık burcunda verimli bir hasat dolunayının ardından sonbahar ekinoksu geliyor. İlişkilerde güven test ediliyor.

 

20 Eylül Pazartesi

Haftaya Balık burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Hem Balık burcunda gerçekleşecek dolunay hem de sonbahar ekinoksu önemli gelişmelerin yaşanacağı bir dönemde olacağımıza işaret ediyor. Güne oldukça akıcı ve destekleyici bir atmosfer hâkim. Gece yarısından sonra gerçekleşecek dolunayın olumlu ve verimli enerjilerini gün boyunca kullanabilir, işlerimizi kolaylıkla halledebiliriz. Dolunaya eşlik eden Merkür/ Jüpiter görünümü özellikle eğitim, hukuk, entelektüel paylaşımlar ve yurt dışıyla ilgili konularda hızla sonuca ulaşabileceğimizi, kendimizi doğru ifade edebileceğimizi gösteriyor. Bugüne kadar gösterdiğimiz çabanın karşılığını alabilir, aslında ne ektiysek onu biçebiliriz. Başak burcu doğası gereği ürünleri hasat edip, kışa hazırlanmanın, salçaların, turşuların, konservelerin hazırlanacağı bir dönemdir. Şehirlerde yaşayanlar bunu çok hissedemese de çok çalışıp, kılı kırk yarıp, hijyen koşullarını yerine getirerek üretim yaparsak kışı rahat geçirebiliriz. İşte bu dolunayda bu kadar iş yükünün altından yardımlaşarak, bilgi alış verişinde bulunarak, imece usulü kalkabileceğimizi gösteriyor. Duygularımızı gösterebileceğimiz, sezgilerimizi kullanabileceğimiz ve evrensel akışta kalabileceğimiz bir gündeyiz.

21 Eylül Salı

Saat yaklaşık 03:00’ te Balık burcunda gerçekleşen dolunay; duygularımızı en üst seviyede yaşayacağımız, bol bol rüya göreceğimiz bir gece geçireceğimize işaret ediyor. Sabah saatlerinde Ay’ ın Koç burcuna geçmesiyle birlikte oldukça hareketli ve aktif bir güne uyanacağız. Dolunayın etkileri devam ettiğinden hayatımızdan bizi yoran, bağışıklık sistemimizi zorlayan ya da verimliliğimizi azaltan kişi, konu ve alışkanlıkları çıkartma kararı alabiliriz. Özellikle sabah saatlerinde gerek sosyal gerekse romantik ilişkilerde, ortaklık ve işbirliklerinde ciddi gerilimler yaşanabilir, dönüşü olmayan yollara girilebilir. Ne istediğimizi bilerek hareket edebilir, yaşamımızdan fazlalıkları atabiliriz. Ufak tefek sakarlıklara, kazalara açık olduğumuz gün genelinde sakin kalmalı, her şeye hemen tepki vermemeli, nezaketimizi ve saygımızı yitirmemeliyiz. Bugün yapacağımız hatalardan biri de biten bir şeyin yerine aceleyle yeni bir şey koyma çabası olacaktır. Oysa olanın hayrımıza olduğunu düşünüp biraz daha kendimize zaman tanımalıyız. Zaten akşama doğru bizi sakinleştiren ve akılcı olmamızı sağlayan kişiler devreye girecektir. Güneş’ te burç değiştirmeye hazırlandığından enerji ve cesaret ne kadar yüksek olsa da fiziksel olarak bunu kaldıramayacak durumda olabilir, bedenimizi fazla zorlayabiliriz, dikkat.

22 Eylül Çarşamba

Bugün Güneş Terazi burcuna geçiyor ve sonbahar ekinoksu başlıyor. Güneş’ in öncü burçlara geçiş anına göre çıkarılan giriş haritaları önümüzdeki 3 ay boyunca ülke olarak içinde bulunduğumuz koşulları anlamamıza yardımcı olacaktır. Bu ekinoks haritasında İkizler burcu yükselmekte. İkizler burcu ülkemizin kayıpları, hastalıkları, gizli düşmanlıkları sembolize eden alanına denk düşüyor. Üstelik bu dönemde Türkiye hem Mars, hem Merkür hem de Venüs dönüşünü yaşayacak yani ülkemiz açısından son derece hareketli günlerin yaşanacağı bir süreçteyiz.

Halkın güvenliği, konforu ve refahının önem kazanacağı, gerek ulusal gerekse yerel mecliste beklenmedik gelişmelerin olacağı günlerdeyiz. Özellikle ekonomik konular, ödemeler, borçlanmalar ve spekülatif olaylar zorlayıcı olabilir, yabancı ülkelerden, elçilerden gelebilecek düşmanlıklarla karşılaşabiliriz. Sınırlarımızın güvenliği ve iç güvenlik konuları gündemi fazlasıyla meşgul edebilir. Aynı zamanda gençleri, çocukları, sanatçıları ilgilendiren alanda da krizler yaşanabilir. Önümüzdeki günlerde halkın galeyana gelmesine neden olan olaylardan dolayı bireysel hak ve özgürlüklerle ilgili, düşünce ve ifade özgürlüğü ile ilgili söylemler sertleşebilir, sosyal medyanın, basının haber alma yayma haklarında kısıtlanmalar yaşanabilir.

Gün içinde ise yine enerji yüksek. Biraz tahammülsüz biraz bencil biraz da aceleci davranabilir, karşımızdakilerin ne istediğine ya da söylediğine kulak asmadan paldır küldür harekete geçebiliriz.

23 Eylül Perşembe

Günün büyük bir bölümünde Ay Koç burcunda boşlukta hareket ediyor. Bugün gelişebilecek olayları önceden kestirmek oldukça zor olacak, gün içinde dengesiz ve uyumsuz bir ruh halinde olacağız. Her türlü ilişkinin zorlu testlerden geçeceği, kopuş, ayrılış ve güvensizlik enerjisinin bol olduğu bir zamandayız. Birbirimizi anlamak yerine üste çıkmak isteyebilir, karşımızdakinin derdini anlatmasına fırsat vermeden karar alıp ilişkiyi sonlandırabiliriz. Birden çıkan harcamalar ekonomik dengemizi alt üst edebilir, hesaplarımız bir türlü tutmayabilir. Dikkatli olmalı, krizleri sakin kalarak, sağduyuyla yönetmeliyiz.

Saat 15:30 civarında Ay’ ın Boğa burcuna geçişiyle güvenlik ve konfor arayışımız üst seviyeye çıkıyor.

24 Eylül Cuma

Ay, Boğa burcundaki yolculuğunu sürdürürken huzursuzlukta giderek artıyor. İnatlaşmalar, restleşmeler ve manipülasyonlar üst seviyede. Maddi manevi güvensizlik hissi ve geleceğe dair endişeler adım atmamızı engelleyebilir, sahip olduklarımızı korumak adına sürekli savunmada kalabiliriz. Bu içinden çıkılması zor durumda hem ilişkilere hem de bütçemize ciddi zararlar verebiliriz, dikkat.  

25 Eylül Cumartesi

Son günlerdeki gerginlik bugünde devam etmekte ancak devreye giren Mars, Satürn kontağı biraz daha sağduyulu ve diplomatik davranmamızı sağlayabilir. Günün ilk yarısında aşırıya kaçan beklenti ve tavırlar içinde olsak ta sonrasında daha sağlam ve tutarlı adımlar atabilir, maliyet bilinci geliştirebilir, boşa emek ve para sarf etmekten vazgeçebiliriz. Günün ikinci yarısında konforumuza, keyif aldığımız konulara yönelebilir, gerilimden kurtulmak için harekete geçebilir, kendimizi güvende ve huzurlu hissettiğimiz ortamlarda bulunabiliriz.

26 Eylül Pazar

Nihayet hafta boyu yaşanan gerilimi üstümüzden atacağımız keyifli bir güne başlıyoruz. Sabaha karşı Ay’ ın İkizler burcuna geçmesiyle birlikte iletişime ve sosyalleşmeye açık bir gündeyiz. Gün boyunca haberleşebilir, bol bol paylaşımda bulunabilir, arkadaşlarla bir araya gelebilir, bilgi ve fikir alış verişi yapabiliriz. Açık havada yapılacak aktiviteler, eğitimler ve sosyal organizasyonlar hem bilgilendirici hem de keyifli olabilir. Gerçi yarından itibaren Merkür geri hareketine başlayacak ama yine de projeler geliştirmek, ticari kazançların alt yapısını oluşturmak adına güzel bir gündeyiz. İyi haftalar…

 

Read 826 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.