Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

159681
BugünBugün415
DünDün580
Bu HaftaBu Hafta3008
Bu AyBu Ay14014
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1596816
Online 2
   
Pazar, 18 Temmuz 2021 18:00

19 Temmuz – 25 Temmuz Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Kurban Bayramımız kutlu olsun. Kova burcunda dolunay, herkesin görüş ve beklentilerine saygı ile yaklaşırken başkalarının bize koyduğu sınırlara baş kaldırabiliriz.

 

19 Temmuz Pazartesi

Haftaya Akrep burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Arife günü Ay’ ın açıları biraz zorlayıcı ve sıkışık olsa da bayram haftasında olmanın telaşındayız diyebiliriz. Özellikle tatil planlarının istediğimiz gibi ilerlememesi, ufak tefek aksaklıklar canımızı sıkıp, huzurumuzu kaçırabilir. Öğleden sonra sakarlıklar, öfke patlamaları, rezervasyonlarda sorunlar yaşayabilir, hırsımızı çıkaracak birilerini arayabiliriz. Gerçi yaşanan gerilime rağmen aileden, yakın ilişki de olduğumuz kişilerden bizi destekleyecek, moralimizi yüksek tutacak birileri de yakınımızda olacaktır. Gece yarısına doğru Ay’ ın Yay burcuna geçmesiyle birlikte daha iyimser etkiler altında olabiliriz.

20 Temmuz Salı

Bayramın ilk günü biraz kararsız olsak ta günün keyfini çıkarabiliriz. Yay burcundaki Ay, bize gezmek, açık havada olmak, seyahat etmek isteğinde olacağımızı gösteriyor. Açıkçası Güneş Yengeç burcunda olmasına rağmen pekte aileyle bir arada olmak, geleneksel değerleri yaşamak ve yaşatmak isteğinde olmayabiliriz. Kendimizi fazla zorlamadan günü gelişine uygun bir şekilde geçirebiliriz. Kurban bayramımız kutlu olsun…..

21 Temmuz Çarşamba

Ay, Yay burcundaki yolculuğunu sürdürürken “vur patlasın, çal oynasın” bir gün geçirebiliriz. Tabii ki herşeyin dört dörtlük olmasını beklememek lazım. Günün ilk yarısında biraz kaos, biraz belirsizlik biraz da fazla idealize etmenin hayal kırıklığı olabilir ancak canımızı bir şeylerin sıkmasına izin vermeden sonrasında maceraperest ve iyimser yanımız açığa çıkabilir. Hem fiziksel hem de ruhsal enerjinin yüksek olduğu bugünü risk alarak, sosyal aktivitelerde bulunarak, romantik jestler yaparak geçirebiliriz. Gece yarısına doğru hem Güneş, hem Ay hem de Venüs 29 derecede olacak. Her güzel şeyin sonu vardır dercesine bir sonraki günün ağır başlı enerjilerine hazırlanmamız gerektiğini hatırlatacak.

22 Temmuz Perşembe

Zamanımızı toparlanma ve düzeni yeniden kurmayla geçirebiliriz. Biraz hesap kitap işiyle uğraşabilir, bütçemizi aşıp aşmadığımızı kontrol edebiliriz. Son iki güne oranla daha sorumluluk odaklı olacak, önümüze bakıp, üstümüze düşen görevleri yerine getirmeye çalışacağız.

Bugün hem Venüs hem de Güneş burç değiştiriyor. Venüs’ ün Başak burcuna geçmesiyle birlikte sağlık vurgusu tekrar ön plana çıkıyor. Hijyene, temizliğe daha dikkat etmemiz gereken bir süreç bizi bekliyor. Güneş’ in akşam saatlerinde Aslan burcuna geçmesiyle birlikte ise hedef ve isteklerimizde daha tutarlı ve kararlı olabilecek, ne istediğimizi ifade edip kendimizi ön plana çıkarabileceğiz. Akşam saatlerinde kendimizi şımartmak isteyebilir, onca hesap kitaba rağmen bütçeyi zorlayabiliriz. Memnuniyetsiz bir tavır sergileyebilir, emeklerimizin ya da paramızın karşılığını alamadığımızı da düşünebiliriz.

23 Temmuz Cuma

Bugün gerek sosyal gerekse romantik ilişkilerde zorlayıcı bir tutum içinde olabilir, yaptıklarımızla söylediklerimiz birbirini tutmayabilir. Karşımızdakileri anlamakta zorlanacak, daha önce konuşup sözleşmemize rağmen planlarımızı uygulayamayacağız. Hem duygusal hem de zihinsel açıdan kendimizi baskı altında hissedeceğimiz bir gündeyiz. Şartları zorlayıp, karşımızdakilerin sınırlarını yoklamak yerine biraz daha sakin ve empati kurarak yaklaşabiliriz. Aslında bugün ve yarın sezgilerimiz çok güçlü olacak, başkalarını kırmadan güzel sözlerle ikna edebileceğiz. Yarın gerçekleşecek dolunay öncesi ortamı germenin alemi yok.

24 Temmuz Cumartesi

Sabah 05:37’ de Kova burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Özgürlüklere ve bireysel haklara vurgu yapan bu dolunay halk arasında kutuplaşmaların açığa çıkmasına neden olabilir. Muhtemelen önümüzdeki 15 gün boyunca salgın koşullarıyla ilgili yaşanacak gelişmeler kendimizi biraz da olsa baskı altında hissetmemize yol açacak. Gerçi bir kapanma veya kısıtlanma enerjisi olmasa da alttan alta hastalığın yayılma korkusu kendi kendimizi kısıtlamamıza neden olabilir. Kova dolunaylarında geleneksel yöntemlerin dışına çıkarak bir şeyler yapma isteğiyle dolabiliriz. Farkındalıklar artabilir, teknolojik konulara ilgi çoğalabilir, sistemin dayattığı zorunluluklar gözümüze batabilir. Bir yandan da yaratıcı, ilham dolu bir atmosfer içinde olacağımızdan sıra dışı fikirler havada uçuşabilir. Kendi sınırlarımızı kendimiz belirlemek isteyecek, başkalarının işimize karışmasından hiç hoşlanmayacağız. Bugün fazla gerginlik yaşamamak için kendi işimize bakmalıyız.

25 Temmuz Pazar

Haftanın ve uzun tatilin son günü biraz dikkatli olmakta fayda var. Özellikle sosyal medya paylaşımlarında, internet kullanımında maksadını aşan sözler sarf edip, ortalığı toza dumana katabiliriz. Hala dolunayın etkileri üzerimizdeyken sakin kalmalı, tahriklere kapılmamalı, ego savaşlarına girmemeliyiz. Herkesin görüşüne ve söylemine saygılı davranırsak bir sorun çıkmadan günü atlatabiliriz. Bizim haklarımıza ve sınırlarımıza özen gösterilmesini istiyorsak bizde karşımızdakilere öyle davranmalıyız. İletişimde ya da yollarda yaşanabilecek aksilikleri hesaba katarak hareket edersek daha rahat ederiz. İyi haftalar………

 

Read 862 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.