Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

151716
BugünBugün3
DünDün956
Bu HaftaBu Hafta4682
Bu AyBu Ay19725
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1517165
Online 7
   
Pazar, 11 Temmuz 2021 21:21

12 Temmuz – 18 Temmuz Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by  Figen KIZILTAŞ

 

 

Romantizm dolu bir haftadayız. Sürpriz aşklar kapıda.

 

12 TEMMUZ PAZARTESİ

Hafta iletişim gezegeni Merkür ile fırsatlar gezegeni Jüpiter’in olumlu açılarının altında başlıyor… İletişim trafiği, bilgi paylaşımları ve aktarımları  yoğunlaşıyor… Kişisel alanda kendimizi geliştirebileceğimiz; iç dünyamızın derinliklerine inerek duygu ve düşüncelerimizi rahat ifade edebileceğimiz imkanları bulabiliriz. Ancak duygusallığımızı abartabilir; düşünsel manada pireyi de deve yapabilir; kaprisli hareket edebiliriz. Dış dünyada ise eğitim, yayıncılık, uluslar arası işler, hukuk ve ulaşımla alakalı konularda fikirlerimizi dile getirme şansı bulabilir; maddi manevi fırsatlarla karşılaşabilir veya başarılı olabiliriz.

Ayrıca bugün Aslan burcunda ilerlemekte olan Ay; kendimize olanı güveni arttırmakta, kendi bildiğimizi okumakta kararlı kılmakta ve isteklerimizin peşinden gitme tutkusu vermekte… Sabah saatlerinde Ay ve Uranüs arasındaki sert açı beklenmedik durumlar ve kararlar getirebilir; otorite konumundaki kişi ve kurumlarla olan işlerde bizleri sürprizlere açık hale getirebilir.

İlerleyen saatlerle birlikte Ay’ın Venüs ve Mars ile kavuşumu ise gerek ilişkiler gerekse de finansal konularda hareketliliğe yol açabilir. Ego ve hırs yapmaz  yücegönüllü davranabilirsek koşullarımızı dengede tutabiliriz.

Ay saat 15:29 sonrasında boşlukta olacağından yeni girişimler ve başlangıçlar için uygun bir süreçte olmadığımızı bilmeli; tamamlanması gereken işlerimizle ilgilenerek günün geri kalan kısmını geçirmeliyiz.

13 TEMMUZ SALI

Günün ilk saatlerinde Ay halen Aslan burcunda ve boşlukta ilerlemekte… Bu yüzden yeni girişimler için Ay’ın Başak burcuna geçeceği saat 11:30 sonrasını beklemek yerinde olacaktır…

Öğle saatlerine doğru değişen atmosfer bizleri rehavet duygusundan ve kişisel hırslardan biraz olsun uzak tutacak gibi… Karar ve davranışlarımızda sağduyumuzu devreye alabilecek; hem kendi hem de başkalarının faydasına olabilecek şekilde hareket etmeyi tercih edeceğiz. Detayları önemseyecek; analiz yapmayı tercih edecek; planlar doğrultusunda adımlar atacağız. Çalışmak, üretmek, bir değer yaratmak ise ön planda olacak…

Ay’ın Merkür ile olumlu açısı da hem duygu hem de düşüncelerimizi birbiriyle örtüştürerek yargıya varmamıza yardımcı olacaktır. 

Ancak gün boyunca etkisini hissedeceğimiz Venüs Mars kavuşumu hem özel hem de sosyal ilişkilerde tutkulu davranışlara, problemli durumlara ve yoğun hırslara yol açabilir. Dikkat.

14 TEMMUZ ÇARŞAMBA

Başak burcunda ilerleyen Ay’ın eşliğinde bugün de planlı, programlı ve hedefliyiz… Mantıklı ve makul düşünüp; sağduyumuzla hareket etmeye meyilliyiz. Ay’ın Uranüs ile uyumu farkındalığımızın yüksek seyredeceğine; yeni fikirlere açık olacağımıza; sıradanlığımızı aşacağımıza işaret etmekte… Günün ilk bölümünde sürprizler ve fırsatlar her an kapımızı da çalabilir.

Ayrıca bugün Güneş Neptün arasındaki olumlu açının önümüzdeki iki gün boyunca devrede olmasıyla hayal dünyamızın zenginleşecek; ideallerimize ulaşma imkanı bulabilecek; yaratıcığımızı da aktif kullanabileceğiz… Bu birkaç gün ruhsal ve manevi anlamda bizleri mutlu ve tatmin edecek çalışmalar yapabilir; iç dünyamızla rahat iletişime geçebiliriz.

Akşam saatlerinde Güneş Ay arasındaki oluşacak uyumlu açının olumlu etkileri altında olacağımızdan işlerimiz akıcı ilerleyebilir; ilişki ve işbirliklerimiz adına pozitif gelişmeler yaşayabiliriz. Ayrıca sağduyumuz bizlere yol gösterecek; söylemlerimiz de duygularımıza tercüman olacak gibi….

15 TEMMUZ PERŞEMBE

Ay Başak burcundaki seyrini bugün de sürdürmekte… Sabah saatlerinde Neptün ile kuracağı karşıtlık güne belirsiz ve pek net olmayan koşullarda başlayacağımızı anlatmakta… Ayrıca Güneş ve Neptün arasındaki açının da etkisi altında olduğumuzdan hassasiyetlerin ve duyarlılığın yüksek olduğu bir zaman dilimindeyiz.

Ay 09:46’da son açısını Pluto ile kurduktan sonra saat 17:31 ‘e değin boşlukta ilerleyecek… Eldeki işlere ve tamamlanması gereken işlere yönelmek için uygun bir zaman diliminde olacağız.

Akşamüstü saatlerinde Ay’ın Terazi burcuna geçişiyle birlikte önümüzdeki birkaç gün uyum ve denge arayışında olacak; ilişki ve işbirlikleriyle alakalı pek çok gelişmeyle karşılaşacak; güzellik, sanat ve artistik çalışmalara daha fazla yöneleceğiz…

16 TEMMUZ CUMA

Ay Terazi burcundaki seyrini sürdürmekte…

Her ne kadar uyum ve denge arayışında olsak dahi günün ilk bölümünde bu isteğimizi sağlamak pek mümkün değil gibi zira Ay ve Merkür arasında uyumsuzluk söz konusu… Duygularımızla düşüncelerimiz birbirleriyle pek örtüşmeyecek sanki… Bu yüzden bazı kararsızlıklar; fikir değişiklikleri, gerilim ve çatışmalar bizi yorabilir.

Günün ikinci yarısında ise Ay Satürn arasındaki uyum bizlere kararlılık ve netlik getirebilir. İstek ve hedefler için sorumluluk alabilecek; ciddiyetle işlerimize yaklaşacak; otorite konumundaki kişilerden ise destek bulabileceğiz…

17 TEMMUZ CUMARTESİ

Ay halen Terazi burcunda…

Ay’ın Mars ve Venüs ile uyumlu açıları güne olumlu enerjiler eşliğinde başlamamıza imkan sağlayacak… Hamle yapma potansiyelimiz artacağı gibi ilişki ve işbirlikleri adına da pozitif durumların ortaya çıkması olası… Ancak maddi konularda gereksiz harcamalar yapma riskine karşı dikkatli olmakta fayda var.

Günün ikinci bölümünde Güneş ve Ay arasındaki sert açı günün olumlu enerjilerini sertleştirebilir; gerilim ve çatışmalara yol açabilir. Ancak yine de uyum ve dengede kalmak adına gayret gösterirsek ve duygularımızı kontrol altına alabilirsek sorunlu koşulları aşma fırsatı yakalayabiliriz.

Ay 14:03 ila 21:38 saatleri arasını boşlukta geçireceğinden her zaman dile getirdiğimiz gibi yeni başlangıçlardan uzak durmalı; yarım kalmış ve tamamlanması gereken işleri vaktimizi değerlendirmeliyiz.

Güneş ve Pluto arasındaki sert açı zaman zaman bizleri baskı altına alan ve içsel gerilim yaratan koşullara zemin hazırlayabilir. Güç savaşları ve çekişmeleri yaşanabileceği gibi yüksek motivasyon ve hırs ile hedef odaklı olabiliriz.

Akşam saatlerinde Akrep burcuna geçen Ay ile yoğun duygusallığın yaşanacağı ve tutkuların benliğimize hakim olacağı bir sürece adım atacağız gibi görünmekte… Ay’ın Jüpiter ile uyumlu ve akıcı açısı bu duygu selini körükleyecek gibi… Duygu ve tutkularda kaybolmayalım...

18 TEMMUZ PAZAR

Ay Akrep burcunda… Güne kararlı ve ne yapmak istediğimizi bilerek başlayacağız… İç sesimiz ve hislerimiz de bizlere yol gösterecek…

Ay Merkür olumlu kontağı zihnen, fikren ve manen uyum içinde olacağımıza; içimize sinen kararlar alıp; adımlar atacağımıza işaret etmekte…  Kendimizi rahat ifade edebileceğimiz gibi çevremizdekilerle kolay iletişim kurabileceğiz…

Günün ikinci yarısında Ay’ın Satürn ve Uranüs ile sert kontakları gerek duygusal gerekse de sosyal yaşamda bazı kırılmalara yol açabilir. Israrcı olmak ve körü körüne istek ve tutkuların peşinden gitmek zarar getirebilir. Olumlu anlamda yorumlarsak eğer bu sert açılar dönüşüm ve eskiyi geride bırakıp yeni şekillenmelere de yol açabilir.  

Read 494 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.