Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

143224
BugünBugün173
DünDün620
Bu HaftaBu Hafta3769
Bu AyBu Ay5857
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1432246
Online 5
   
Pazar, 31 Ocak 2021 19:19

01 Şubat – 07 Şubat Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Venüs, Kova burcuna geçiyor. İlişkilerde zorlayıcı ve sahiplenici olmamalı, birbirimizin sınırlarına saygı duymalı, her şeye burnumuzu sokmamalıyız.

 

01 Şubat Pazartesi

Haftaya Başak burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Sabah saatlerinde işleri toparlama, düzeni oturtma ve hijyen, sağlık, temizlik gibi konularla ilgilenmek için çok uygun. Çok kısa bir süre boşlukta kaldıktan sonra Ay, saat 14:30 civarı Terazi burcuna geçecek ve daha sosyal, aktif bir ruh haline bürüneceğiz. Artık önümüzdeki birkaç günü ilişkilerimize odaklanarak, sevdiklerimizle iletişim ve paylaşım halinde geçirebiliriz.

Etkisini birkaç gün boyunca hissedeceğimiz Güneş/ Mars zorlu görünümü de bugün kesinleşiyor. Şartları zorlayarak, inatlaşabilir, geleneksel yapıdan farklı olmak için çaba sarf edebilir, konfor alanımızın dışına çıkabiliriz. Bize sıra dışı gelen konularla uğraşmak ya da alıştığımız standartları kaybetmek güvenimizin sarsılmasına yol açabilir. İşin içinde güç ve para varsa tartışmayı uzatmamakta ve gereksiz çekişmelerden uzak durmakta fayda var.

Bugün Venüs Şubat sonuna kadar kalacağı Kova burcuna geçiyor. Arkadaşlık ilişkilerimiz canlanabilir, gruplar içinde yer alabilir, sosyal medyadan gelişen ilişkilere daha fazla zaman ayırabiliriz.

02 Şubat Salı

Ay, Terazi burcundaki yolculuğunu sürdürürken gün boyunca olumlu etkiler altındayız. Bugün elimizi attığımız işlerde bizi destekleyen, onaylayan kişilerin varlığını hissedebilir, rahat bir ilerleme sağlayabiliriz. Tabii Merkür’ ün geri harekette olduğunu unutmamalı ve sıfırdan bir işe başlayıp önemli imzalar atmamalı, kararlar almamalıyız. Ancak süregelen iş ve ilişkilerde uyum ve keyif yakalayabiliriz. Duygu ve düşüncelerimiz arasında da bir uyum yakalayıp, kendimizi daha rahat ifade edebilir, paylaşımlarda bulunabiliriz. Sosyal çevremizle iletişim halinde olacağımız, uzun süredir devam eden girişimlerden olumlu geri dönüşler alabileceğimiz bir gündeyiz.

03 Şubat Çarşamba

Saat 09:15’ te Ay, son açısını Merkür’ le kurduktan sonra boşluğa düşüyor. Tüm günü yarım kalan işleri bitirmeye, ihmal edilmiş arkadaşları, aile fertlerini aramaya ayırabiliriz. Etmemiz gereken telefonları edip, eksikleri giderebilir, aklımızda kalan bütün çalışmaları sonuca erdirebiliriz. Aynı zamanda kişisel bakımımızla ilgilenebilir, biraz boş zaman yaratıp, keyfini çıkarabiliriz. Ancak saat 17:15’ te Ay’ ın Akrep burcuna geçmesiyle birlikte bu keyifli enerjilerden çıkıp, oldukça çekişmeli ve rahatsız edici bir ortama girebiliriz. Önümüzdeki iki gün boyunca işler hiçte tahmin ettiğimiz gibi ilerlemeyebilir, zorluklarla mücadele etmemiz gerekebilir. Özellikle bu akşam ilişkilerde zorlayıcı ve sahiplenici olmamalı, birbirimizin sınırlarına saygı duymalı, her şeye burnumuzu sokmamalıyız.

04 Şubat Perşembe

Haftanın en zorlu günündeyiz. Ay, bir çok gezegenle olumsuz açılar kuruyor ve gökyüzündeki sert görünümleri bir bir tetikliyor. Günün tamamında hem özel hem de sosyal ilişkilerde uyumsuzluk ve gerilim var. Hayatımızdaki otorite figürü olan kişilerle güç savaşlarına girmemeli, kendimizi sıkıntılı duruma düşürecek taleplerde bulunmamalıyız. Üstümüzdeki baskının arttığı, duygusal açıdan rahat olamayacağımız bir gündeyiz. Yatırım yapmak, spekülatif para hareketlerinde bulunmak ve riskli hamlelere kalkışmak iyi sonuç vermeyecektir. Para piyasalarının çok dengesiz olduğu, sert iniş çıkışların yaşanacağı bu günlerde ani harcamalardan uzak durmalıyız. Taşların yerinden oynamaya müsait olduğunu bilerek mümkün olduğunca sakin ve sağlam olmalı, olmazı oldurmaya çalışmamalıyız.

05 Şubat Cuma

Saat 12:20’ ye kadar elimizdeki işleri bitirip, görüşmelerimizi yapabiliriz. Gerçi dünden beri devam eden gerilim hâlâ rahat hareket edemeyeceğimizin göstergesi ancak daha sabırlı davranabiliriz. Akşam saatlerine kadar Ay, boşlukta olacağından iki ileri bir geri adım atabilir, planımıza sadık kalamayabilir, attığımız adımlarda yalpalayabiliriz. Kendi içimize dönüp derinleşebilir, huzursuzluktan kurtulmanın yollarını arayabiliriz. Saat 20:15’ te Ay’ ın Yay burcuna geçmesiyle birlikte içinde bulunduğumuz karamsarlıktan çıkmaya başlayabilir, daha enerjik ve pozitif olabiliriz.

06 Şubat Cumartesi

Güne Yay burcundaki Ay’ ın neşeli enerjileriyle başlıyoruz. Bir çok kişiden destek alabilir, ortak eylem planları yapabilir, bir arada olmak isteyebiliriz. Ancak özgürlüğümüzün ve hareket halinde olmanın önem kazandığı bugün maalesef bir araya gelmekte zorlanabiliriz.

Zaten etkisini birkaç gündür hissettiğimiz Venüs/ Satürn kavuşumu bugün kesinleşiyor. İlişkilerde mesafe ve soğumalar olabilir. Sevdiklerimizi yanımızda hissedemeyebilir ya da gerçekten onlardan uzak düşebiliriz. Bu dönemde sosyal ve romantik ilişkiler bizim için keyif alanı olmaktan çıkabilir, daha çok sorumluluk almamızı gerektiren veya bizi baskılayan bir durum haline gelebilir. Karşımızdakilere sevgimizi gösteremeyebilir, paylaşımda bulunamayabiliriz. Yeni ilişkiler başlamadan bitebilir, uzun soluklu ilişkilere ara verilebilir ya da daha ciddi hedefler konulabilir. Bu haftanın tamamında ilişkiler ciddi testlerden geçecek gibi görünüyor.

07 Şubat Pazar

Günün neredeyse tamamında Ay, Yay burcunda boşlukta ilerliyor. İlişki ve uyumun sembolü Venüs’ ün bugünde devam eden zorlu görünümü çok dengesiz ve iniş çıkışlı bir gündem oluşturabilir. Ani kopmalar, para ve güven kayıpları yaşanabilir. Önümüzü görmekte zorlanabilir, beklenmedik durumlarla karşılaşabiliriz. Güneş, Kuzey Ay Düğümü arasında dün başlayan ve bugünde devam eden uyumlu görünüm olumlu haberler almamızı ve bizi destekleyen kişi ve gruplarla bir araya gelmemizi sağlasa da sonuca varamayabiliriz. İletişim trafiğini doğru yönetir ve abartılı tepkiler vermezsek günü sakin geçirmeyi başarabiliriz.

İyi haftalar

Read 894 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.