Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

143224
BugünBugün170
DünDün620
Bu HaftaBu Hafta3766
Bu AyBu Ay5854
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1432243
Online 5
   
Pazar, 10 Ocak 2021 21:05

11 Ocak – 17 Ocak Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Oğlak burcunda yeniay. Beklenmedik ortaklık ve işbirlikleri kurulabilir, bir araya gelemez dediklerimiz bir araya gelebilir. Taşların yerinden oynayacağı, buz üstünde yürüdüğümüzü hissedeceğimiz bir haftadayız.

 

 

 

11 Ocak Pazartesi

Haftaya Yay burcunda boşlukta hareket eden Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Gün genelinde önemli karar almada, yeni bir işe başlamada zorlanabiliriz. Önceden iyi planlanmamış, spontane gelişen olaylara doğru tepki veremeyebilir, işlerimizde ağır aksak ilerleyebiliriz. Gerçi etkisini birkaç gün boyunca hissedeceğimiz Merkür/ Jüpiter kavuşumu ve etkisini hafta boyunca hissedeceğimiz Mars/ Satürn zorlu görünümü günü hiçbir şey yapmadan geçiremeyeceğimize de işaret ediyor. Sabah saatlerinde bir süredir Akdeniz ve Ege denizinde süregelen sıkıntılar ucu açık ve belirsiz bir şekilde artabilir. Askeri hareketlenmeler olsa bile netlik kazanmayacak ya da henüz sonuç alınamayacak gibi görünüyor. Fakat yeniayla birlikte bu durum karşımıza çıkar birliği yapmış bir düşman grubunun çıkmasına yol açabilir.

Hafta ortasına kadar gerek sosyal medyada gerekse yayıncılık alanında önemli gelişmeler yaşanabilir, yeni kararlar ve düzenlemeler gelebilir. İnsan hakları, düşünce özgürlüğü, fikirlerini özgürce ifade edebilme konularında hareketlenmeler olabilir, bilgi paylaşımlarıyla ortak eylem planları yapılabilir. Kova burcundaki bu kavuşum insana dair hak ve hürriyetlerin ön plana çıkmasına neden olabilir. Pandemi sürecinin yalnızlaştırmasına rağmen aynı görüşü paylaşan kişi ve gruplar bir araya gelmeye çalışabilir. Kişisel hayatlarımızda da hedeflerimize ilerlemek, yaşamımızla ilgili idealleri belirlemek ve bu konularla ilgili kararlar almak için uygun bir zamandayız denilebilir.

Saat 16:30’ da Ay’ ın Oğlak burcuna geçerek boşluktan çıkmasıyla birlikte daha organize ve planlı olabileceğiz. Bu saatten sonra bütün gece oldukça hareketli geçebilir. Aynı çıkarı paylaştığımız kişilerle iletişim ve etkileşim halinde olabilir, harekete geçme enerjisini kendimizde bulabiliriz. Yalnız Ay’ ın bütün açıları toprak elementindeki burçlarla olacağından akl-ı selim ve mantıklı davranabilir, duygusal ve zihinsel patlamalar yerine makul taleplerde bulunabiliriz. Özellikle gece yarısına doğru romantik ilişkilerde keyifli saatler geçirebilir ya da çevremizden aldığımız destekle motivasyonumuz oldukça yüksek olabilir.

12 Ocak Salı

Dünden gelen hareketlilik bugün de devam ediyor. Havada pazarlık etmeye çok müsait bir ortam oluşuyor. İstek ve taleplerimizi kabul ettirebilmek adına çok stratejik davranabilir tabir yerindeyse birazda “aba altından sopa” gösterebiliriz. Ay, yarın açılacak yeniay öncesi kapanış fazında ilerlerken iki ileri bir geri gidilebilir, çıkarları korumak ve dengeleri muhafaza etmek adına alınan kararlarda sert değişiklikler yapılabilir. Bu gergin ortam biraz buz üstünde yürümeye benziyor. Siyasal ve ekonomik hareketlilik içinde patinaj yapmadan ilerlemek için zaman zaman daireler çizmeli, çok inat etmeden çark edebilmeliyiz. Özellikle borsadaki iniş çıkışlar zorlayıcı olabilir, bir süredir devam eden iyimser hava dağılabilir. İstikrar ve güven ihtiyacı artacağından dikkatli olmak zorundayız, yatırım yaparken, önemli kararlar alırken birkaç kere düşünmeliyiz.

13 Ocak Çarşamba

Sabah saat sekizde Oğlak burcunun 23 derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor. Pluto gezegeniyle neredeyse tam kavuşumda olan bu yeniay akla hemen derin ve gizli olayları getiriyor. Bir tarafta Kova burcundaki Satürn/Jüpiter/Merkür stelyemu diğer tarafta Boğa burcundaki Mars/ Uranüs kavuşumu ve aradaki sert görünüm taşların yerinden oynamasına yol açabilir. Son derece manipülatif bir dönemden geçerken ülkenin gençlerini, sanatçılarını, kanaat önderlerini harekete geçiren olaylar yaşanabilir. Orijinal fikirlerin açığa çıkacağı, akla gelmeyenin başa geleceği bir süreçten geçiyoruz.

Bu yeniayda dipten ve derinden gelen olaylar silsilesi yaşanacak gibi görünüyor. Bir yandan dünya genelinde protestolar, özgürlük arayışları artacak bir yandan da durumu muhafaza etmek isteyenlerin sert müdahaleleri yaşanacak. Yöneticilerin zafiyet göstermemek için baskıyı ve kısıtlamaları artırması olası. Yeniay’ dan sonra açısı kalmayan Ay; günün devamında öngörülemez gelişmelerin yaşanacağına işaret ediyor. Saat 19:45’ de Kova burcuna geçen Ay, artık ortadaki belirsizliğin sona erip olayların iyice açığa çıkmasına yol açacaktır. Gece yarısına doğru kısa süreli kısıtlamalar ve engellemeler yaşanabilir, şartları fazla zorlamamalı, kışkırtmalara kapılmamalıyız. Spekülatif yatırım araçlarındaki dengesizlik ekonomik zorlanmaları ve büyük kurumsal yapıların sıkıntıya düşmesini de beraberinde getirebilir. Hem politik hem ekonomik arenada revizyona yol açacak gelişmeleri bekleyebiliriz. Bu yeniayda kendini olduğundan daha güçlü ve yenilmez görenler, baskı kurarak ve güç kullanarak yönlendirmeye çalışanlar beklenenden daha büyük kırılmalara yol açabilirler.

14 Ocak Perşembe

Ay hâlâ Kova burcunda ilerlerken saat 12:30’ dan itibaren boşluğa düşüyor ve günün kalanında boşlukta. Hafta başından beri süregelen gerilim etkisini hâlâ sürdürürken daha fazla iletişim kurup, fikir alış verişlerinde bulunabiliriz. Grupların bir araya gelerek bir ideal çevresinde birleşip ekip olarak harekete geçme isteği oluşurken abartılı risk almayı da beraberinde getirebilir. Şartları değiştirmekle, statükoyu muhafaza etmek arasındaki gerilimi fırsat olarak görenler gerginliği pompalayabilir. Ancak gün ilerledikçe olaylara daha objektif bir gözle bakmayı başarabilir, sınırlarımızı çizebilir ve gelişmeleri daha sakin karşılayabiliriz. Bugün yeni bir işe başlamak yerine durum değerlendirmesi yapmakta fayda var.

Bu arada bütün hafta etkisini hissedeceğimiz Venüs/ Mars/ Uranüs arasındaki uyum romantik ilişkilerde keyifli bir süreç geçirmemizi sağlayacağı gibi hiçbir araya gelemez zannettiğimiz kişi ve grupların da bir araya gelmesine yol açabilir. Hem iş hem özel ilişki ve ortaklıklarda verimli bir süreç yaşanabilir aynı şekilde beklenmedik işbirlikleri ve çıkar grupları ortaya çıkabilir. Büyük kurumsal yapılarda da bir şekilde birleşme ya da ortaklıklar kurulabilir.  

15 Ocak Cuma

Ay Kova burcunda ve tüm gün boşlukta. Girişim ve revizyon için uygun bir zaman olmasa da araştırma yapmak ve sohbet etmek için uygun bir zaman. Olaylara farklı bir açıdan bakabilmek için başka görüşleri merak edebilir, entelektüel bir farkındalık içinde olabiliriz. Arkadaşlarla bir araya gelmek, dernekler içinde yer almak ya da geleceğimizi kurgulamak isteyebiliriz. Daha uyumlu ve uzlaşmacı bir tavır sergileyebileceğimiz bir gündeyiz.

16 Ocak Cumartesi

Güne Balık burcuna geçen Ay’ ın naif ve duyarlı etkileriyle başlıyoruz. Bugün herkesle iletişime açık olabilir hatta bir çeşit arabuluculuk yapabiliriz. Bir taraftan herkese hak verip anlamaya çalışacak bir taraftan da olayları akışına bırakıp müdahil olmayacağız. Aslında hafta başından beri oldukça yorgun düştüğümüz için bugün ve yarın etliye sütlüye karışmadan dinlenmek isteyebiliriz.

17 Ocak Pazar

Ay, Balık burcundaki yolculuğunu sürdürürken kendi iç dünyamızla ilgilenmek, hayallere dalmak ya da sanatsal çalışmalar içinde yer almak isteyebiliriz. Kendimizle ve çevremizle uyum içinde olabilir, şartları fazla zorlamadan önümüze geleni kabullenebiliriz. Bir yandan da sevdiklerimizle keyifli zamanlar geçirebilir, romantizm dolu bir ortamda yer alabiliriz. Dua etmek, meditasyon yapmak, kendimizi veya karşımızdakini dinlemek, yardımlaşmak için çok uygun bir gündeyiz.  

Read 935 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.