Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

143223
BugünBugün158
DünDün620
Bu HaftaBu Hafta3754
Bu AyBu Ay5842
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1432231
Online 8
   
Pazar, 27 Aralık 2020 19:08

28 Aralık – 03 Ocak Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

Yeni yıl öncesi Yengeç burcunda dolunay. Gökyüzünde öncü burçlar harekete geçiyor ve uzun süredir bahsedilen değişimler başlıyor. 2020 yılının son günüde oldukça tempolu ve öngörülemez geçebilir.

 

28 Aralık Pazartesi

Haftaya İkizler burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Jüpiter ve Satürn hava elementindeyken Ay’ ın da hava elementindeki seyri; iletişim, eğitim, yolculuklar ve ticari faaliyetlerle dolu bir güne başladığımıza işaret etmekte. Günün ilk yarısında Ay’ ın Venüs ile sert bir görünüm yapacak olması kararsızlıklara, memnuniyetsizliklere ve ilişkilerde gerilime yol açabilir. Sonrasında Neptün’le uyumsuz görünüm devreye gireceğinden önemli iş, başvuru ve imzaları bugün yapmamakta fayda var. İnternet üzerinden yapacağımız alış verişlerde dikkatli olmalı, fiziksel görünümümüzde değişiklik yapmaya kalkmamalıyız. Sevdiklerimizle aramız boş laflardan ya da dedikodulardan dolayı bozulabilir. İkilemde kaldığımız konular sinirsel gerilime yol açabilir. Özellikle öğleden sonra kulağımıza gelen yalan haberler veya eksik bilgilendirilme iyice yönsüz kalmamıza neden olabilir. Gerçi Ay/ Kuzey Ay Düğümü kavuşumu bir yandan da “ gerçeklerin ortaya çıkmasını” sağlayacağından en umulmadık yerlerden en bilinmedik bilgilere de ulaşabiliriz ancak bu bilgiyle bir süre ne yapacağımızı bilemeyebiliriz. İyisi mi bugün önemli kararlar almadan biraz durumun netleşmesini beklemek ve büyük adımlar atmamak olacaktır.

29 Aralık Salı

Sabah saat 06:00’ da Ay son açısını Mars ile yaptıktan sonra boşluğa düşüyor ve 13:30’ a kadar boşlukta kalıyor. Bu süreyi yılbaşı planlarının üstünden geçmek, teyit telefonları açmak ya da arkadaşlarla sohbet etmek için kullanabiliriz. Biraz boş bir telaş ve koşturmaca içinde olabiliriz. Ancak enerjimiz yüksek olduğundan öğlene kadar olan süreci eksik işleri bitirmekte kullanabiliriz. Sonrasında Ay, Yengeç burcuna geçiyor ve dolunay fazına doğru ilerliyor. Yarın gerçekleşecek dolunay öncesi aileye ve ülkeye dair konular gündeme oturabilir. Günün geri kalanını aileyle geçirilecek bir yılbaşı planlayarak, yiyecek alış verişi yaparak, yakın çevremizi mutlu edecek hediyeler hazırlayarak değerlendirebiliriz. Duygusal yoğunluk ve hassasiyet özellikle gece yarısına doğru artacağından, bencillik yapanlar ya da tek başına hareket edenlerden dolayı yaralanabilir bir yandan da kendimizi savunmamız, gerektiğinde harekete geçmemiz gerektiğini fark edebiliriz.

Etkisini birkaç gün boyunca yoğun olarak hissedeceğimiz Venüs/Güney Ay Düğümü kavuşumu ve Neptün sert açısı hem maddi hem de manevi değerlerimizle ilgili hayal kırıklıklarına işaret ediyor. Bu dönemde bir yatırıma yönelmek, yeni bir ilişkiye başlamak ya da dış görünümümüzde değişikliğe gitmek iyi olmayacaktır. Var olan ilişkilerde geçmişten gelen ama üstünde durulmamış, umursanmamış sorunlar birden büyütülebilir ve ayarsız tepkilere yol açabilir. Kendimizden ve karşımızdakinden çok şey beklemek yerine olaylara daha büyük bir pencereden bakmak daha doğru olacaktır.

30 Aralık Çarşamba

Bugün saat 06:30’ da Yengeç burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Alhena sabit yıldızıyla birleşen bu dolunay bir misyon yüklenmeye işaret eder. Bu misyon halk sağlığıyla ilgili olmakla birlikte değişim sürecindeki kapitalist sistemin yeni arayışlarını da gösteriyor olabilir. Dolunay anının haritasına baktığımızda Yay burcunun yükseldiğini ve öncü niteliğin ağır bastığını görüyoruz. Zaten geçen haftalarda çokça bahsettiğimiz Jüpiter/ Satürn burç değişimi yeni bir döneme gireceğimizi gösteriyordu. Şimdi ufak ufak bu değişimi hissedeceğimiz ve atağa geçeceğimiz bir zamana geliyoruz. Ülkemiz açısından bakıldığında sınır komşularımızla sorunlar depreşebilir özellikle açık sulardaki anlaşmazlıklar yeniden gündeme gelebilir ancak durumun lehimize gelişmesi mümkün. Her ne kadar tam bir çözüm gelmese de iletişim kanalları tam olarak kapanmayacak gibi görünüyor. Para piyasalarında bir tutarlılık oluşturulmaya çalışılsa da Mars’ ın Boğa burcuna geçeceği 07 Ocak sonrası güven krizlerinden dolayı iniş çıkışlar başlayacak. Özellikle 15 – 30 Ocak arası dikkat çekici olaylar yaşanabilir. Dolunay anının en dikkat çeken gökyüzü hareketi Venüs/ Neptün arasındaki sert görünüm. Bu dönemde yatırım yapmak, riskli hamlelerde bulunmak ya da bir konuyla ilgili büyük beklenti içine girmek tam bir hayal kırıklığı olabilir. Her şeyden önce sağlığımız açısından aşıdan ilk etapta tam bir koruma beklenmemesi gerekiyor. Hatta bu konuda iyimser bir tavır sergileyip ipleri gevşetirsek sonrasında ciddi sorunlar yaşayabiliriz.

Son günlerde sık sık duyduğumuz virüsün mutasyona uğramasıyla ilgili haberler biraz abartılmış olmakla birlikte hafife de almamak gerekiyor. Yılbaşı öncesi dolunayla birlikte hep beraber hareket halinde olabiliriz fakat Ay’ ın Merkür’ le gerilimli açısı yollarda sıkıntılar olacağını, iletişimde kopmalar yaşanacağını anlatıyor. Aile içi ilişkilerde de gerilim olabilir, beklediğimiz ilgi ve sevgiyi alamadığımızı düşünebiliriz. Gece yarısına doğru hem sezgilerimiz hem de manevi bağlarımız güçlenebilir, hayallere dalmak veya duygularımıza kapılarak sevdiklerimize kucak açmak iyi gelebilir.

31 Aralık Perşembe

Yılın son günü oldukça yoğun ve hareketli geçebilir. Sabah saatlerinde üstümüzde baskı hissedebilir, kendimizi ifade edemeyebilir ya da çevremizdekilerin dikte eden hal ve tavırlarından rahatsız olabiliriz. Bir yerlere yetişmek, bir şeyleri organize etmekte sorun olabilir. Akşama doğru bu gerilim iyice artabilir ve yüksek sesli tartışmalara, gereksiz kavgalara yol açabilir. Saat 16:45’ te Ay son açısını Mars’ la kurduktan sonra boşluğa düşecek. Bu süreçte yaşanan karmaşa öfkeyi ve saldırganlığı da beraberinde getirebilir. Yılbaşı gecesini zehir etmemek için planlı programlı olmalı, acele edip kazalara neden olmamalı, hazırlıkları son dakikaya bırakmamalı, bizi kışkırtan ortamlardan uzak durmalıyız. Saat 21:00’ de başlayacak dört günlük sokağa çıkma yasağı biraz sıkıntılı başlayacak gibi görünüyor. Saat 22:00’ de Ay’ ın Aslan burcuna geçişiyle birlikte daha özgüvenli, cesur ama risk almaya meyilli olabilir, otorite figürleriyle çatışabilir, yasaklardan dolayı engellendiğimizi hissedebiliriz. Sözün özüne gelirsek yılın son gününü hem fiziksel hem de duygusal açıdan hareketli geçirebilir, çabucak kışkırtılıp, çatışabiliriz. 2020 yılı şanına yakışır bir şekilde oldukça gürültülü bir gidiş yapabilir, dikkatli olalım. Her şeye rağmen gecenin ilerleyen saatlerinde yaşamdan daha fazla keyif alıp, eğlenmeyi başarabilir, 2020’ den kurtuluşumuzu kutlayabiliriz?

01 Ocak Cuma

Yeni yılın ilk gününde sabah erken saatlerde beklenmedik plan değişiklikleri yaşanabilir, ufak gerginlikler olabilir ancak durumu fazla büyütmez ve inatlaşmazsak günün kalanını keyif içinde geçirebiliriz. Bugünü kendimizi şımartmaya ayırabilir, geleceğe daha bir umut ve hevesle bakabiliriz. Her ne kadar sokağa çıkma yasağı olsa da ufak bir yürüyüş yapmak, kişisel bakımımızla ilgilenmek, uzun süredir zaman ayıramadığımız bir filmi seyretmek iyi olacaktır. Merkür ile Neptün arasındaki uyumlu görünümde işe yarayacak sabah saatlerinde biraz çatışsak bile sonrasında birbirimizi anlamaya çalışabilir, büyük resmi görmeye odaklanabiliriz.

02 Ocak Cumartesi

Dolunaydı, yılbaşıydı derken oldukça tempolu ve yorucu bir hafta geçirdik. Artık bugün daha neşeli, heyecanlı ve enerjik olabiliriz. Yeni bir şeylere başlamak, özgüven tazelemek ve duygularımızı dolu dizgin yaşamak için son derece uygun bir gündeyiz, kaçırmayalım. Özellikle romantik ilişkilerde keyif verici gelişmeler olabilir, içimiz kıpır kıpır olabilir. Bizi destekleyen, onaylayan ya da seven kişilerin varlığını hissedebilir, kendimizi ifade ederek, dışa açılabiliriz. Akşam saatlerinde risk almak ve maceraya atılmak isteyebiliriz ancak sokağa çıkma yasağına uygun davranıp daha ev içi aktivitelere, oyunlara yönelirsek iyi olacaktır. Sanırım bugün sosyal medya da kendimizi göstermek ve arkadaş grupları içinde aktif olmak isteyecek ve böyle de eğlenebileceğimizi keşfedeceğiz.

03 Ocak Pazar

Haftanın ve uzun bir yasağın sonuna geldiğimizde Ay; artık Başak burcunda hareket etmeye başlıyor. İhmal ettiğimiz görevlere geri dönüp, temizlik yapmanın, düzeni tekrar kurmanın zamanı geldi. Son günlerde sağlığımızı yeteri kadar özen göstermemiş, beslenme düzeninde aşırıya kaçmış olabiliriz. Şimdi doğru bir diyetle bedenimizi rahatlatabilir, hijyen koşullarına dikkat edebilir, zamanımızı iyi değerlendirmenin telaşına düşebiliriz. Sabah saatlerinde sorunlarımızı daha pratik yollarla çözebilir, farkındalığımız yüksek olduğu için verimliliğimizi artırabiliriz. Özellikle akşam saatlerinde bizi destekleyen kişilerden fikir alabilir, sağduyulu ve tutarlı bir zeminde ilerleyebiliriz. Dün yaşanan heyecan ve hevesi hissetmesek bile bugün uzun vadeli ve akılcı bir tutumla yarımızı planlayabiliriz.

Yeni yıl hepimize önce sağlık, sonra umut ve neşeyle gelsin.

Read 909 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.