Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

143222
BugünBugün148
DünDün620
Bu HaftaBu Hafta3744
Bu AyBu Ay5832
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1432221
Online 5
   
Pazar, 06 Aralık 2020 16:29

07 Aralık – 13 Aralık Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Cesaret ve enerji yüklenip riskli adımlar atabilir, boyumuzdan büyük işlere kalkışabiliriz.

 

07 Aralık Pazartesi

Haftaya Başak burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Özellikle sabah saatlerinde tıkanmış işlere sıra dışı çözümler üretebilir, beklenmeyen destekler alarak kolaylıkla ilerleme sağlayabiliriz. Bir şeylere başlamak ve girişimlerde bulunmak için öğle öncesi saatleri kullanabiliriz ancak sonrasında birbirimizi anlamakta zorlanabilir, iletişim trafiğinde aksilikler yaşanabilir. Otorite figürleriyle ya da çevremizdekilerle ilişkilerimizde gerilimler olabilir. Muhtemelen karşımızdakilerin bizi anlamadığından şikayet edecek, yolumuza taş konulduğunu düşüneceğiz. Bugün öğleden sonra duygusal ve zihinsel açıdan tatmin olamayabilir, sürekli karar değiştirebilir, endişeli bir ruh haline bürünebiliriz.

08 Aralık Salı

Güne kadersel olayların getirdiği kafa karışıklığı ile başlayabilir, önümüzü görmekte zorlanabiliriz. Bu aşamada karar almak ve bir işe başlamak için uygun bir süreçte değiliz. Uzun süredir bizi rahatsız eden, geçmişten beri süregelen olayların karşımıza çıkmasıyla ne yapacağımızı bilemeyebilir, çözüm üretemeyebiliriz. Çok kolay takıntı yapabilir, sağlıkla ilgili konularda fazlasıyla telaş ve endişe yaşayabiliriz. Her açıdan karmaşanın hâkim olduğu bu saatlerde atacağımız adımlara dikkat etmeli, artı bir gerilim yaratmamalıyız. Ancak öğle saatlerinde Venüs’ ün ardından Pluto’ nun olumlu görünümlerinin devreye girmesiyle bu puslu hava dağılacak ve daha rahat ilerleme sağlayabileceğiz. İlişkilerimizi bir düzene sokabilir, etkin kişilerden destek alabilir, verimli ve üretken olabiliriz. Özellikle akşam saatlerinde girişimlerimizde başarıya ulaşabilir, doğru maliyet hesaplarıyla, kârlı çıkacağımız alış verişler ya da yatırımlar yapabiliriz.

09 Aralık Çarşamba

Oldukça karmaşık bir o kadar da yoğun enerjilerin olduğu bir güne başlıyoruz. Ay Gece yarısından sonra Terazi burcuna geçiyor. Birkaç gün boyunca sosyal ve romantik ilişkiler gündemimizde önemli yer tutabilir, ortaklıklar ya da işbirlikleri içine girebiliriz. Fakat sabah saatlerinde hayatımızda ki eril figürlerden dolayı yaralanabilir, birlikte hareket etmekte zorlanabiliriz. Karşımızdakilerin tek başına karar alması veya tek başına atmak zorunda olduğumuz adımlar duygusal kırılmalara yol açabilir. Günün kalanında denge ve adalet arayışında olabilir, uyum için gerekirse taviz verebiliriz.

Bu arada Mars’ ın Güney Ay Düğümüyle, Güneş’ in de Neptün’ le olan görünümleri iniş çıkışlara neden olabilir. Fazla cesaret ve iyimserlikle harekete geçmek ve kolay risk almak hatalı davranışlara ve kayıplara neden olabilir. Önünü arkasını düşünmeden aldığımız kararlarda yanılabilir, kandırılabiliriz. Heves, umut ve iyi niyetle adım atarken bilginin ya da olayların tamamına hâkim olmadığımızı, gördüğümüzden başka şeylerinde devrede olduğunu dikkate almalıyız.

10 Aralık Perşembe

Ay, hâlâ Terazi burcunda ilerlerken sabah saatlerinde uyumlu ve dengeli olabilir, fikir alış verişlerinde bulunabilir, bol bol paylaşım yapabiliriz. Eğitim, yurtdışı gibi konularda girişimlerde bulunabiliriz. Fakat aniden gelişen olaylar öfke patlamalarına yol açabilir, dikkatli olalım. Özellikle öğlene doğru istemeden de olsa karşımızdakileri kırabilir, ciddi bir gerilim yaşayabiliriz. Tabii bu arada kazalara, sakarlıklara da dikkat etmeliyiz. Bugün özellikle sosyal medya paylaşımlarında abartıya kaçmamalı, sataşmalara karşı hemen tepki vermemeliyiz. Romantik ilişkilerde beklentilerimiz üst seviye de olabilir, daha fazla ilgi isteyebiliriz. Akşama doğru gerilim tırmanabilir, aradığımız uyum, denge ve huzuru bulamayabiliriz. Önemli iş, görüşme ve imzaları bugün yapmamakta fayda var.

11 Aralık Cuma

Dünden beri süre gelen gerilim gece yarısından sonra da devam edebilir ancak sabaha karşı Ay’ ın Akrep burcuna geçmesiyle birlikte daha soğukkanlı olabiliriz. Hafta ortasından beri devam eden Güneş/ Mars/ Güney Ay Düğümü görünümü artık maksimum seviyeye ulaştığından hayatımıza renk ve heyecan katmak isteyebilir, fiziksel aktivitelerde bulunabiliriz. Gerçi içinde bulunduğumuz pandemi süreci sosyalleşmemizi ve seyahat etme isteğimizi engellese de daha fazla hareket edip biriken fazla enerjiyi atmaya çalışabiliriz. Bir şeylere başlayacak cesareti kendimizde bulacağımızdan girişimlerde bulunup risk alabiliriz. Ay düğümlerinin durağan konumları kadersel ve karmik konularında devrede olacağına ve iyimser, neşeli ama bir o kadar da tehlikeye açık olacağımıza işaret ediyor.

Gün içinde rahatlıkla konsantre olup, derinlemesine düşünebilir, her şeyi didik didik araştırabilir, başarma isteğiyle dolabiliriz. Fakat akşama doğru beklenmedik gelişmeler olabilir. Bir yandan farkındalığımızı artıran durumlar yaşanırken bir yandan da sarsıcı ve güvenimizi zedeleyen olaylarla karşılaşabiliriz.

12 Aralık  Cumartesi

Gün genelinde işimize gücümüze bakabilir, etliye sütlüye karışmadan daha alttan ve derinden ilerleyebiliriz. İşleri bir düzene koyup kafamızda ki plana göre hareket edebiliriz. Akşam saatlerinde duygusal paylaşımlar artabilir, sevdiklerimizle romantik ve tutku dolu anlar yaşayabiliriz. Meditasyon yapmak, dua etmek, kendimizi dinlemek ve derinleşmek için çok uygun bir gündeyiz. Kişisel bakımımızla ilgilenip alış veriş yapabilir, hediyeler alabilir hatta para harcama da biraz aşırıya kaçabiliriz. Özellikle internet üzerinden yapılan alış verişlerde dikkatli olmalıyız zira Merkür/ Neptün sert görünümü de artık devrede olduğundan kolayca yanıltılabiliriz. Ancak geceyi sevdiklerimizle, keyif aldığımız ortamlarda geçirebiliriz.

13 Aralık Pazar

Sabah erken saatlerde ( 05:40) Ay’ ın Yay burcuna geçmesiyle birlikte iyimser ve neşeli bir ruh haline bürünebiliriz. Yarın gerçekleşecek yeniay öncesinde artık yeni bir işe başlamamalı ve önemli kararlar almamalıyız. Kapanış evresinde olduğumuzdan elimizdeki işleri bitirmeye ve eksikleri tamamlamaya odaklanabiliriz. Gün genelinde rahat bir enerji akış olduğundan olayları akışına bırakıp günü gelişine yaşayabiliriz. Ancak devam eden Merkür/ Neptün karesi yalan yanlış bilgilere ve kandırılmaya açık olacağımızı gösteriyor. Deyim yerindeyse hemen “gaza gelmemeli” herkese hemen güvenmemeliyiz. Verilen sözler tutulamayabilir, planlarımız ertelenebilir, yolculuklar zorlaşabilir. Yay burcunda gerçekleşecek yeniay öncesi bugünü şartları zorlamadan ve önemli adımlar atmadan keyifle geçirmeye bakmalıyız.

Read 923 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.