Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

133881
BugünBugün110
DünDün511
Bu HaftaBu Hafta2043
Bu AyBu Ay18778
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1338813
Online 3
   
Pazar, 13 Eylül 2020 20:30

14 Eylül – 20 Eylül Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

 

Başak burcunda yeniay, yeni gündelik düzenler kurabilir, sağlığımızı daha ciddiye alabiliriz.

 

14 Eylül Pazartesi

Haftaya Aslan burcundaki Ay’ ın dışa dönük enerjileriyle başlıyoruz. Özellikle sabah saatleri oldukça hareketli geçebilir. Bütçemizi hesaba katmadan beğendiğimiz bir şeye beklenmedik para harcayabilir, birilerine gösteriş yapmak için sıra dışı çıkışlar ya da sürprizler yapabilir, ilişkilerde bir anda fazla coşkulu hemen ardından talepkâr davranabiliriz. Fazla inatlaşmadan bu saatleri sakin geçirebilirsek öğleden sonra uzlaşı ve uyum içinde hareket edebiliriz. Günün geri kalanını kendimizi cesaretle ifade ederek, sosyal ortamlarda eğlenceli faaliyetlerde bulunarak veya bol bol paylaşım yaparak geçirebilir, fikir alış verişlerinde bulunabiliriz. İçinde zevk ve estetik bulunduran çalışmalar yapabilir, sanatsal organizasyonlara katılabiliriz. Etkisini birkaç gün boyunca hissedeceğimiz Güneş/ Pluto kontağı güçlü kişilerden destek alabileceğimize ve hedeflerimizi yeniden düzenleyebilecek gücü kendimizde bulabileceğimize işaret ediyor. Yeniay öncesi kendimizi ve hayatımızı gözden geçirebiliriz.

15 Eylül Salı

Ay, hâlâ Aslan burcunda hareket ederken fazlasıyla cesur ve enerjik olabilir daha önce cesaret edemediğimiz riskleri alabilir, hızla eyleme geçebiliriz. Bugünü iyi değerlendirmeli, yüksek enerjisinden faydalanırken ilişkilerde veya bütçede dengeyi bozmamalıyız. Ay’ ın önce Yay burcundaki Güney Ay Düğümüyle ardından da Koç burcunda ki Mars’ la akıcı görünümleri yüksek bir kararlılık ve güçle yola çıkmamıza yardımcı olabilir ancak gözümüzü karartarak attığımız bu adımların boyumuzu aşmamasına dikkat etmeliyiz. Meydan okuma ve aşırı cesaret getiren bu enerji sonrasında fiziksel ve duygusal zorlanmalara yol açabilir. Üstelik Venüs, Uranüs arasında ki uyumsuz açı bütün bunları yaparken sevdiklerimizi kıracağımıza, uzlaşmaya yanaşmayacağımıza da işaret edebilir. Aynı zamanda risk alarak yapacağımız harcamalarda sıkıntıya neden olabilir, işbirlikleri bozulabilir. Saat 18:10’ da Ay boşluğa düşüyor ve 21:40’ a kadar boşlukta kalıyor. Bu süreçte geleceği etkileyecek büyük adımlar atmamalı, önemli kararlar almamalıyız. Zaten sonrasında Ay, Başak burcuna geçecek ve daha kılı kırk yararak davranmaya başlayacağız.

16 Eylül Çarşamba

Ay, Başak burcunda ilerlerken kapanış yani Balsamik fazda olacak. Gün içinde durum değerlendirmesi yapıp artıları eksileri gözden geçirebilir, enerjimizi harcayan, bizi yoran üstelik faydası da dokunmayan kişi ve konuları hayatımızdan çıkarabiliriz. Özellikle öğle saatlerinde devreye giren Uranüs görünümü farkındalık yaşamımızı neyin daha efektif olduğunu görmemizi sağlayabilir. Alternatif yollar geliştirerek daha pratik ve üretken olabilir, detay ve uzmanlık gerektiren çalışmalarda başarılı olabiliriz. Yarın gerçekleşecek yeniay öncesi hesabı kitabı doğru yapma zamanındayız. Biraz endişeli ve huzursuz olsak bile üstümüze düşen görevi yerine getirmeye hazırız.

17 Eylül Perşembe

Başak burcunun 25 derecesinde gerçekleşecek yeniay hem kişisel hayatlarımızda hem de ülkemiz için önemli gelişmelerin tohumlarının atılacağı bir sürece işaret ediyor. Yeniay derecesinin geri hareketteki Satürn’ le kurduğu görünüm kesinlikle sorumluluk alıp, yükü taşımamız gerektiğini gösteriyor. Öncelikle kişisel ve toplumsal sağlığımızın korunması için üstümüze düşeni harfiyen yerine getirmeli, kuralları esnetmeye çalışmamalı “ bana bir şey olmaz” mantığından çıkmalıyız. Bizi yoran ve endişelendiren bu süreçte işin ciddiyetini kavrayamaz, hafife alır ya da zafiyet gösterirsek sonrasında üzülebiliriz. Ay düğümlerinin de devrede olması; abartılı ve yalan yanlış haber akışının yoğunluğuna delalet edebilir. Yalnız bu durum tahmin ettiğimizden daha ağır karmik yükler getirebilir. Yaz ayları boyunca içinde olduğumuz süreci hafife alıp, gezip eğlenmiş olabiliriz ancak artık kurallara uymanın, akıllıca davranmamanın zamanı. Bir yandan temkinli olurken bir yandan da gündelik rutinlerimize yeni bir düzen kazandırıp daha üretken hale gelebilir, kısıtlamalar olsa bile verimliliğimizi artırabiliriz. Aslında kurduğumuz bu yeni düzen bir süre sonra bizim alışkanlığımız ve görevimiz haline dönüşeceğinden belki de daha sağlıklı ve hijyen olmaya dikkat edeceğimiz bir döneme başlayabiliriz. Salgının henüz etkisini yitirmediğini önümüzdeki günlerde net bir şekilde görüp, yeni kurallarla yaşamaya başlayacağız ancak bir taraftan da artık şaşkınlığımızı attığımızdan daha hazırlıklı olabiliriz. Yeniay haritasında ki Merkür/ Jüpiter sert açısı ısrarla sosyalleşme çabamızı ve bu çabanın getirdiği sıkıntıları anlatıyor olabilir ancak süreç içinde seçici olmayı, nereye kadar fedakârlık yapmamız gerektiğini öğreneceğiz.

Bu arada ülkemizin sınır komşularını ilgilendiren alanda yaşanan bu yeniay suların ısınmaya devam edeceğini ve diplomasi kanallarının kullanılmasının zor olacağını da gösteriyor. Hem sağlık hem de askeri personelle ilgili durumların ön planda olacağı bir dönemdeyiz. Kara sularımızda yaşanan anlaşmazlıklar çözüme kavuşacak gibi durmuyor. Üstümüzde baskı oluşturmaya çalışan yabancı devletlerle vereceğimiz diplomatik mücadele de sonuca ulaşamayabilir ancak tablonun çokta olumsuz olmayacağını süreci belki de biraz uzatarak yöneteceğimizi söyleyebiliriz. Yeniaylar daima yenilenmeler ve başlangıçlarla ilgilidir. Bu yeniayda sağlığımıza bakış açımızı yenileyip yeni hijyen koşulları oluşturacağımız bir düzeni başlatabilir.

18 Eylül Cuma

Dün gerçekleşen yeniayın ardından Ay Terazi burcunda hareket ediyor. Yeni düzenlemeler yavaş yavaş kendini göstermeye başlayabilir. Sabah saatlerinde Ay’ ın Kiron’la karşıtlığı bireysel hareket etmekte zorlanacağımıza ve bize önderlik edecek kişilere ihtiyaç duyacağımıza işaret ediyor. Eril figürlerle aramızda sorunlar yaşanabilir, taviz vermeye zorlanabiliriz. Fakat sonrasında çevremizdekilerle uyum içinde olabilir, kişisel bakımımızla uğraşabilir, sevdiklerimizle bir arada olabiliriz. Özellikle akşam saatlerinde romantik ilişkilerde hoş ve keyifli zamanlar geçirebiliriz. Ancak gece yarısına doğru ilişkilerde sıkıntılar olabilir, ufak çıkar çatışmaları ya da beklentilerin abartılması gibi sorunlar yaşanabilir.

19 Eylül Cumartesi

Duygusal iniş çıkışların bol olduğu bir güne uyanıyoruz. Sabah saatlerinde duygularımızı paylaşabilir, fikir alış verişinde bulunabilir, keyifli organizasyonlar planlayabilir, sosyal medya da aktif olabiliriz. Fakat hemen ardından uzlaşmakta zorlanacağımız, programımızın aksayacağı bir sürece giriyoruz. Üstümüzde baskı kuran, bizi olduğumuzdan farklı davranmaya iten gelişmeler olabilir, istemediğimiz yükleri taşımamız gerekebilir. Engeller mücadele ederken kendi isteklerimizden taviz verebiliriz. Duygusal yüklerin ağır olacağı bu durum akşam saatlerinde zirve yaparak patlama noktasına gelebilir. Karşımızdakilerle güç çekişmeleri yaşayıp, kopma noktasına gelebiliriz. Kırılgan ve sorunlu ilişkiler bu saatlerde iyice gerilebilir ve ani bitişler yaşanabilir. Gün boyunca kendi kendimizi doldurup sonrasında ani patlamalar yaşamamak için diplomatik olmaya çalışmalıyız. Yolculuklarda, gruplar içinde ve ilişkilerde soğuk kanlılığımızı korumalı, düşünmeden harekete geçmemeliyiz. Saat 17:30’ da Ay boşluğa giriyor ve 21:35’ te Akrep burcuna geçene değin boşlukta kalıyor. Bu saatleri durup düşünmek ve sakinleşmek için kullanabiliriz.

20 Eylül Pazar

Güne Akrep burcundaki Ay’ ın huzursuz ama derinleşmeye müsait enerjileriyle başlıyoruz. Dün yaşanan gerginliğin ardından öğlene doğru ani bir farkındalıkla harekete geçebilir ve bizden beklenmeyecek tavırlar sergileyebiliriz. Programımızı değiştirmemize yol açacak sürprizler yaşanabilir, ilişkilerde güven sorunları su yüzüne çıkabilir. Akşama doğru gerilim ve inatlaşmalar artabilir zaten bir süredir kırılgan bir seyir izleyen ilişkiler iyice kopma noktasına gelebilir. Bu hafta sonunu ilişkilerde sorun yaşamadan geçirmek için kendi içimize bakıp, karşımızdakilerle güç savaşlarına girmemek olacaktır. İyi haftalar……..

 

Read 718 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.