Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

133878
BugünBugün80
DünDün511
Bu HaftaBu Hafta2013
Bu AyBu Ay18748
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1338783
Online 2
   
Pazar, 23 Ağustos 2020 16:45

24 Ağustos – 30 Ağustos Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Üretken, verimli bir o kadar da zorlayıcı bir hafta. Talep ve beklentilerde aşırıya kaçabiliriz.

 

24 Ağustos Pazartesi

Ağustos ayının son haftasına Akrep burcunda ki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Sabaha karşı gerçekleşen Uranüs sert görünümü güne gergin başlamamıza yol açabilir. Beklenmedik gelişmeler ya da inatlaşmalar para kaybetmemize, kendimizi güvende hissetmememize ve huzursuzluğa neden olabilir. Ancak öğleden sonra devreye giren olumlu görünümler ilişkilerde belirgin bir iyileşmeyi getirebilir. Önemli görüşme, iş ve imzaları günün ilerleyen saatlerine bırakmakta fayda var. Aynı zamanda romantik ilişkilerde de daha affedici, empatik ve duyarlı davranabilir, kırdıklarımızın gönlünü alabiliriz. Günün geri kalanında maddi ve manevi açıdan rahat akan bir enerji mevcut. Özellikle gece yarısına doğru ilham gerektiren konularda başarılı olabilir, derinlik ve sezgi gerektiren işlerle uğraşabiliriz.

25 Ağustos Salı

Sabah saat 09:30 civarı Ay boşluğa giriyor ve 15:50’ de Yay burcuna geçene kadar boşlukta kalıyor. Bu süreyi yarım kalan işleri tamamlayarak, düzen kurarak, temizlik yapıp fazlalıklardan kurtularak geçirebiliriz. Hem pratik hem de akılcı ve kalıcı çözümler üretebiliriz.

Akşama doğru Ay’ ın burç değiştirmesiyle birlikte daha iyimser ve hareketli olabiliriz ancak bir yandan da ikileme düşebilir, bulunduğumuz ortamdan hemen sıkılabiliriz. Kendimize üretken ve faydalı hedefler koymuşken macera isteğinin ağır basması planlarımızın bozulmasına ve vazgeçişlere yol açabilir. İlişkilerde de farklı beklentilerin getirdiği gerginlikler yaşanabilir.

Etkisini birkaç gün boyunca hissedeceğimiz Merkür/ Uranüs olumlu görünümü bugün kesinleşiyor. Hafta boyunca sağduyu, yüksek farkındalık ve bilinç bizimle olacak. Kurguladığımız teorileri pratiğe dökebilir, somut hale getirebiliriz. Aldığımız haberlerle harekete geçebilir, sıra dışı bir bakış açısıyla sorunlarımızı kolay yoldan çözebiliriz. Hem dünyada da hem de ülkemizde muhtemelen Covid 19 aşısıyla ilgili olumlu gelişmeler olabilir, sağlık ve hijyen konularında enteresan öneriler ortaya atılabilir. Faklı fikir ve görüşlerin ortaya atıldığı, ani aydınlanmaların yaşandığı bir süreç geçirebiliriz.

Yarın kesinleşecek Venüs/ Jüpiter karşıtlığının etkisini de hissetmeye başlıyoruz.

26 Ağustos Çarşamba

Ay, Yay burcundaki yolculuğunu sürdürürken duygusal iniş çıkışlar ve engeller yaşanabilir. Bugün için yaptığımız planlarda aksamalar olabilir, yanlış randevu ya da bilgi verebiliriz. Birbirimizle anlaşmakta ve uzlaşmakta zorlanacağımızdan bir süre sonra ufak hayal kırıklıkları yaşanabilir. Sözün özü bugün işleri yoluna koymak pekte kolay olmayabilir, detaylarda boğulabilir veya gözümüzden kaçan konular yüzünden sonuca ulaşamayabiliriz. Özellikle iletişim, haberleşme, yolculuk ya da imza süreci yaşayan işlerde iki adım ileri bir adım geri yaşanabilir.

Bugün kesinleşen Venüs/ Jüpiter karşıtlığı abartmaya çok meyilli olduğumuzu gösteriyor. Astroloji de iyiciller olarak adlandırdığımız bu iki gezegenin karşıtlığı hedonizme varan talep ve davranışları beraberinde getirir. Bu hafta aile ve kariyer konularında aşırıya kaçabilir, inançlarla ilgili fanatikleşebiliriz. Venüs Yengeç burcundayken evlilik tekliflerinde artışlar olabilir veya bütçeyi çok hesaba katmadan bir ev sahibi olmak için adımlarda atabiliriz. Ancak her halükârda fazla istekli ve fazla beklentili olma ihtimalimiz var. Yeme içmede, alış verişlerde ve taleplerde daha sağduyulu olmalı, yeteri kadar sözünü unutmamalıyız.

27 Ağustos Perşembe

Güne başlarken Ay, Yay burcunda ki yolculuğunu sürdürüyor. Önce Güney Ay Düğümüyle hemen ardından da Mars’ la etkileşime girip saat 15:05 civarı boşluğa düşüyor. Çok heyecanlı, enerjik ve iyimser olacağımız bir gündeyiz. Her türlü maceraya açık olabilir, yolculuklara çıkmak isteyebilir, yeni eğitimler almak için araştırmalar yapabiliriz. Tabii bu arada fazla ben bilirimci davranarak fanatik tavırlarda sergileyebiliriz. Din ve inançlar, yabancılar, yüksek eğitim ya da yargıyla ilgili konularda kimseye danışmadan harekete geçebilir, hemen tepki verebilir, kafamıza göre hareket edebiliriz. Hararetle bir konuyu tartışmaya ve heveslenmeye açık olduğumuz bugün fazla enerjimizi fiziksel aktiviteyle boşaltmakta fayda var. Ülkemiz açısından da askeri konularda hareketlilik ve güç gösterileri yaşanabilir. Saat 20:35’ te Ay’ ın Oğlak burcuna geçerek boşluktan çıkmasıyla artık daha sakin ve hesaplı adımlar atabiliriz.

28 Ağustos Cuma

Gün boyunca iş güç peşinde olabilir, elimizi attığımız her işte başarı gösterebilir, sonuca ulaşabiliriz. Her konuda uzmanlardan, profesyonellerden destek alabilir, en doğru hesabı yapabilir, maliyetleri iyi hesaplayabilir ve somut adımlar atabiliriz. Toprak elementinde ki bu gezegen yoğunluğu ve kolay akan görünümlerin tetiklenmesiyle birlikte hedeflerimizde gözle görünür bir iyileşme ya da ilerleme kaydedebiliriz. Bugün önemli iş, görüşme ve toplantıları yapabilir, alım satımlarda bulunabilir, doğru bilgileri, doğru kişilerden alabiliriz. Verimli ve üretken bir gün olduğundan iyi değerlendirmekte fayda var.

29 Ağustos Cumartesi

Ay, hâlâ Oğlak burcundayken düne oranla çok daha zorlayıcı etkiler altındayız. Hırslı ve katı bir tutum sergileyebilir, karşımızdakileri kırıp dökmekten çekinmeden yolumuzda ilerleyebiliriz. Aynı zamanda Merkür’ ün de Jüpiter’ le olan görünümü kendi düşüncelerimizi kabul ettirmek için çaba sarf edeceğimizi gerekirse manipülasyondan kaçınmayacağımızı gösteriyor. Sabah saatlerinde son derece gayretli, çabalı ve başarı odaklı olabilir, elimizden gelenin en iyisini yapmak isteyebiliriz. Ancak öğlene doğru sevdiklerimizin beklentileri bize yük gibi gelebilir, duygusal ya da naif tepkileri bizi engelliyormuş gibi hissedebiliriz. Aynı şeylerden keyif almadığımız zamansa kolaylıkla kırıcı olabiliriz. Sınırlarımızı zorlayacağımız ama üstümüzdeki baskıdan dolayı da depresif olabileceğimiz bir gündeyiz. Kalıcı, sağlam ve tutarlı adımlar atmak isteyebilir, elimizde ki işleri bitirip bir an önce sonuca ulaşmak isteyebiliriz. Özellikle gece yarısına doğru tavırlarımızı kontrol etmeli, gereksiz tartışmalarla olayı büyütmemeli, sakinliğimizi muhafaza etmeliyiz. Aşırı hırs ve kontrol etme isteği durumu içinden çıkılmaz bir hale getirebilir, güç savaşları onarılamaz tartışmalara yol açabilir.

30 Ağustos Pazar

Ay; gece yarısından sonra Kova burcuna geçiyor. Olaylara daha objektif bir gözle bakabilir, dünyadaki gelişmeleri yakından takip edebilir, kişisel özgürlüklerimize daha fazla önem verebiliriz. Bugün Merkür/ Neptün ve Venüs/ Pluto arasında ki karşıtlıklar bizi oldukça zorlayabilir. Her şeyden önce birbirimizi yanlış anlamaya meyilliyiz. Programımız suya düşebilir, önümüzü göremediğimiz için harekete geçmekte, karar almakta zorlanabiliriz. Birde üstüne üstlük sosyal ve romantik ilişkilerde zorlayıcı, vurdum duymaz ya da suçlayıcı tavırlar sergilememiz karşımızdakilerin de alınganlığıyla bir araya geldiğinde tüm günü gerilim içinde geçirmemize yol açabilir. Herkesin bir sınırı olduğunu bilerek fazla müdahil olmamalı, mümkün olduğunca kendi işimize bakmalı ve sakin kalmalıyız. Özellikle gece yarısına doğru hiç beklemediğimiz tepkiler alabilir, aslında olayların bizim anladığımız gibi olmadığını fark edebiliriz.

 

İyi haftalar…………

Read 962 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.