Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

133878
BugünBugün80
DünDün511
Bu HaftaBu Hafta2013
Bu AyBu Ay18748
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1338783
Online 2
   
Pazartesi, 17 Ağustos 2020 00:20

17 Ağustos – 23 Ağustos Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

Aslan burcunda yeniay. Ortam daha da ısınabilir, cesur ve uzlaşmaz hamlelerle liderlik ve güç savaşları yaşanabilir.

 

17 Ağustos Pazartesi

Haftaya Yengeç burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Ancak gece yarısından sonra Ay Satürn’le gerilimli bir açı yaptıktan sonra boşluğa düşüyor ve 08:40’ da Aslan burcuna geçerek boşluktan çıkıyor. Önümüzdeki günlerde Aslan burcunda bir yeniay gerçekleşeceğinden bir iki gün boyunca ateş enerjisi çok yoğun olabilir hava ısınabilir. Güneş/ Merkür kavuşumu, Merkür/ Mars olumlu görünümü günü hareketli, özgüvenli ve atak geçireceğimizin habercisi. Bugün topluluklar içinde kendimizi ifade edebilir, oldukça cesur kararlar alabilir hatta büyük söylemlerde bulunabiliriz. Kendimizi ön plana çıkarabilir, keyif alacağımız konularla uğraşabiliriz. Risk içeren ticari faaliyetlere girişebilir, kendi işimizi kurmak isteyebilir, bol bol paylaşımda bulunabiliriz. Ancak gece yarısına doğru fazla cesaret öngöremediğimiz olayların yaşanmasına neden olabilir, krizlerle baş etmek ve alternatifler geliştirmek zorunda kalabiliriz.  

18 Ağustos Salı

Ay; hâlâ Aslan burcundayken kendimizle ilgilenebilir hem kendimizi hem de sevdiklerimizi şımartabiliriz. Bugün romantik ve sosyal ilişkilerde aktif olabilir, kalabalıklar içinde keyifli organizasyonlar yapabilir ya da alış verişe çıkabiliriz. Ay; artık balsamik fazda olduğundan yeni bir işe başlamak, önemli konularda karar alıp, imza atmak için uygun değil ancak eğlenceli bir gün geçirmek elimizde. Bilgi paylaşımlarında bulunurken geleceğe yönelik araştırmalarda yapabiliriz.

19 Ağustos Çarşamba

Bugün Aslan burcunun 26 derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor. Deyim yerindeyse bütün senenin en ateşli yeniayı bu olacak. Merkür’ ün Regulus sabit yıldızıyla kavuştuğu, yeniay derecesinin Mars’ tan görünüm aldığı bu süreç hem ülkemizde hem de bütün dünyada liderlerin aktif ve saldırgan söylemleri ön planda olabilir. Herkes inisiyatif kullanmak, elini taşın altına sokmak, cesaretini ve gücünü göstermek üzere harekete geçeceğinden kısa süreli de olsa sert ve uzlaşmaz adımlar atılabilir. Bu dönemde dünya genelinde yöneticilerin kendini göstermek, taviz vermemek ve güç savaşlarına girmek gibi bir tavırları olabilir. Aynı zamanda spekülatif para hareketleri, borsada, fon, tahvil gibi yatırım araçlarında iniş çıkışlar yaşanabilir. Dış ülkelerin düşmanlıklarıyla karşılaşabilir, çıkar çatışmalarından dolayı gerilim yaşayabiliriz. Ancak yeniay derecesiyle Satürn arasındaki gergin görünüm yaşanan bu “efelenmelerin ve taşkınlıkların” ardından bir süre sonra düzeni korumak adına soğukkanlı olunacağını gösteriyor. Hararetin oldukça artacağı bir iki haftanın ardından daha akl -ı selim ve mantıklı adımlar atılacaktır. Kişisel hayatlarımızda ise düşünmeden ön plana çıkacağımız, haddini aşan paylaşımlarda bulunacağımız bir taraftan da daha önce cesaret edemediğimiz konularda adımlar atabileceğimiz bir iki hafta var önümüzde. Ağzımızdan çıkan sözlere dikkat etmeli, intikam ya da büyüklük taslayan laflar etmemeliyiz.

Günün geri alanına baktığımızda ise saat 11:20’ de Ay Başak burcuna geçiyor. Arı gibi çalışabilir, verimli bir koşturmaca içinde olabiliriz.  

20 Ağustos Perşembe

Sabah saatlerinden itibaren kolay ve üretken bir enerji akışı var. Detay ve özen gerektiren işlerde başarılı olabilir, elimizi attığımız konularda rahatlıkla ilerleyebiliriz. Uzmanlardan destek alabilir, doğru yatırımları yapabilir, akıllıca kariyer adımları atabiliriz. Bu arada kişisel bakım ve sağlığımıza da ayrı bir önem verebilir, yeni bir beslenme programı uygulamaya çalışabiliriz. Ancak akşam saatlerinde biraz hayal kırıklığı ve karmaşa yaşayabilir, organize olmakta zorlanabiliriz.

Ayrıca bugün Merkür gezegeni çok güçlü olduğu Başak burcuna geçiyor. Planlı ve hesaplı düşüneceğimiz, boş konuşmalardan kaçacağımız, duygularımızı ifade etmekten hoşlanmayacağımız bir süreçteyiz. Merkür, Başak’ tayken konsantrasyonumuz ve dikkatimiz yüksek olabilir anacak aynı oranda endişe seviyemizde yükselebilir. Kılı kırk yararak karar alıp, titizlikle fikirlerimizin ve söylemlerimizin üstünden geçebiliriz.

21 Ağustos Cuma

Ay; saat 06:40 – 12:15 arasında boşlukta ilerleyeceğinden yeni bir işe kalkışmasak ta başladığımız işleri tamamlamak için çok uygun bir zamandayız. Temizlik yapabilir, yarım kalan veya ihmal ettiğimiz konulara eğilebilir, verimlilikle çalışabiliriz. Öğleden sonra Ay’ ın Terazi burcuna geçmesiyle birlikte ilişkilere odaklanabilir, sosyal yaşamımızı canlandırabiliriz. Günün geri kalanını içinde sanat, estetik ve sosyalleşme barındıran konularla geçirebilir, uyumlu işbirlikleri kurabiliriz.

22 Ağustos Cumartesi

Ay; hâlâ Terazi burcundaki ilerlerken özellikle romantik ilişkilerde alınganlıklar yaşayabilir, en ufak bir şeyi büyütüp küsebiliriz. Açık açık konuşmak yerine içten içe kurmak sorunu abartmamıza yol açabilir. Alış verişlerde de abartıya kaçabilir, biraz da gösteriş ya da saygı görmek için fazla harcama yapabiliriz. Üstümüzde baskı kurmaya kalkışan kişilere taviz verebilir, huzurumuz kaçmasın diye geri adım atabiliriz. İlişkilere açık olsak ta duygusal açıdan huzurlu olmadığımız bir gündeyiz. Bugün Güneş Başak burcuna geçiyor. Önümüzde ki bir ay boyunca attığımız her adımı kontrol edip, her işi mükemmel yapmaya çalışarak kendimizi yıpratabiliriz. Sağlıkla ilgili konuları daha ciddiye alıp, endişeleneceğimiz bir dönemdeyiz.

23 Ağustos Pazar

Oldukça zorlu bir sabaha uyanıyoruz. Öfkemizi kontrol etmeli, kazalara karşı dikkat etmeliyiz. Bir anda ortam gerginleşebilir, hemen parlayıp çevremizdekileri ve kendimizi zora sokabiliriz. Hem özel ilişkilerde hem de aile ilişkilerinde gerilim olabilir, toparlanması zor adımlar atılabilir, yüzleşme ve suç üstüler yaşanabilir. Öğle saatlerine kadar çok dikkatli olmalı, tartışmalara girmemeli, düşünmeden harekete geçmemeli ve sakinliğimizi muhafaza etmeliyiz. Saat 13:15’ ten sonra Ay’ ın Akrep burcuna geçmesiyle birlikte kendi içimize dönebiliriz. Bundan sonrasında ruhumuzu şifalandırmak ve akıllıca hamleler yapmak için manevi çalışmalara yönelebiliriz. İyi haftalar………..

Read 870 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.