Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

133879
BugünBugün94
DünDün511
Bu HaftaBu Hafta2027
Bu AyBu Ay18762
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1338797
Online 4
   
Pazar, 02 Ağustos 2020 17:46

03 Ağustos – 09 Ağustos Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Kova burcunda dolunay, haftaya yoğun bir gündemle, uyandırıcı ve sarsıcı gelişmelerle başlayabiliriz. Bireysel özgürlüklerimiz daha fazla önem kazanıyor.

 

 

03 Ağustos Pazartesi

Haftaya Kova burcundaki dolunayın sürprizlerle dolu ve sarsıcı etkileriyle başlıyoruz. Bayramın son gününde gerçekleşen bu dolunay yoğun Uranüs etkisi altındayken hepimizi şaşkınlığa uğratabilir, beklenmedik gelişmelerin fitilini ateşleyebilir. Güneş Aslan, Ay Kova ve Uranüs Boğa burcundayken ilk aklımıza gelen yönetim kademelerindeki olaylar ve ekonomik konular olacaktır. Dolunay anının haritasına baktığımızda iletişim, haberleşme ve eğitim konularını temsil eden Merkür’ ün Satürn baskısı altında görüyoruz ki muhtemelen önümüzdeki günlerde sosyal medyayla ilgili kısıtlamalara yenileri katılabilir. Dış ülkelerle ilişkilerimizde yaşanan güç gösterilerinin dozu artmaya devam edebilir ve bunun sonucu olarak ta para piyasalarında spekülatif hareketlenmeler yaşanabilir. Aslında tüm dünya liderlerinin teste tabii tutulacağı, gerekli yetkinliğe sahip olup olmadıklarının sorgulanacağı bir süreçteyiz. Dolunay olayların ortaya çıktığı, kararların alındığı dönemlerdir. Daha önce ne kadar plan yapmış ve strateji geliştirmiş olsak ta gelişmeler bizi çok ani ve beklenmedik kararlar almaya itebilir. Fazla hırslı, risk alarak hamlelerde bulunabilir, içinde bulunduğumuz şartlara uyum sağlamakta zorlanabiliriz. Kova burcunun temsil ettiği alanlardan biri olan teknolojik konularda sıkıntılar yaşanabilir, dijital güvenlikle ve telefonlarla ilgili sarsıcı olaylar ortaya çıkabilir. Aynı zamanda mecliste de kopmalar ve gerilim hatta değişim olabilir. Bireysel hak ve özgürlüklerimizi savunacağımız, sınırlarımızı zorlayacağımız, kendi kurallarımızı koymak için çıkışlar yapacağımız bir dolunay bizi bekliyor. Yenilenmek isteyebilir, var olanı kabullenmeyerek sıra dışı çıkışlar yapabiliriz.

04 Ağustos Salı

Dün yaşanan gelişmelerin ardından Ay hâlâ Kova burcundaki yolculuğuna devam ediyor. Alınan kararların deyim yerindeyse artçı sarsıntılarını hissederken bir taraftan da enerjimiz ve cesaretimiz oldukça yüksek. Özellikle sabah saatlerinde hiç beklemeden harekete geçmek ve kontrolü ele almak isteyebiliriz. Sosyal gelişmelere ve entelektüel konulara ilgimiz artabilir, akşama doğru hem romantik hem de sosyal ilişkilerde hoş saatler yaşanabilir, bilgi paylaşımlarından, alış verişlerden ve sevdiklerimizle bir arada olmaktan keyif alabiliriz.

05 Ağustos Çarşamba

Sabaha karşı Ay, Balık burcuna geçiyor. Artık olaylara daha sübjektif bir açıdan yaklaşabilir, kontrolü elden bırakıp akışta kalmak isteyebiliriz. Özveri ve uyum gerektiren konulara ılımlı yaklaşırken bir taraftan da duygusal iniş çıkışlar yaşayabiliriz. Etki altında kalacağımız birkaç gün geçirecek olmamıza rağmen akşam saatlerinde daha tutarlı ve akılcı davranmak isteyebilir, yeniliklere açık olabiliriz.

Bugün Merkür Yengeç burcundaki uzun süreliği yolculuğunu sonlandırıp 21 Ağustos tarihine kadar kalacağı Aslan burcuna geçiyor. Bu süreç içinde çok kararlı, kendinden emin sözler verip birazda haddini aşan konuşmalar yapabiliriz. Olayları dramatize ederek aktarabilir, emretmeye meyledebilir, karşımızdakini dinlemek yerine yüksek sesle konuşabiliriz.

 

06 Ağustos Perşembe

Ay, hâlâ Balık burcundayken bugün hayal kurmak ya da hayallerimizi gerçekleştirmek için adım atmak isteyebiliriz. Gerçi biraz enerjimiz düşük ve olaylara müdahil olmak istemeyebiliriz. Dini, ruhani ya da evrensel konulara ilgimiz artabilir, meditasyon, yoga gibi bizi dinginleştirip, sakinleştirecek aktivitelerde bulunabiliriz. Sanatsal ilham gerektiren işlerde başarılı olabilir, içimize doğanın gerçekleşmesine şaşırıp, duygusal açıdan naif, kararsız ve karmaşık olabiliriz. Ancak bir yandan da çevremizdekilerle empati kurup onların duygularını kendi duygularımız gibi içselleştirebiliriz. Venüs ve Kuzey Ay Düğümünün de birleşmesi sosyal dayanışmanın, sosyal medya ağları üzerinden yoğun olduğu, bilgi paylaşımlarının arttığı bir güne işaret ediyor.

07 Ağustos Cuma

Sabah saatlerinde düne oranla daha tutarlı ve sağlamcı olabilir, en azından altından kalkamadığımız konular için işin ustalarından, otoritelerden destek isteyerek yolumuza devam edebiliriz. Fakat öğleden Ay’ ın burç değiştirmek üzere olan Venüs’ le kurduğu gerilimli açı kararsız kalmamıza, memnuniyetsizliğe yol açabilir. İşbirlikleri ve anlaşmalarda sorun yaşanabilir, romantik ve sosyal ilişkilerde kısa süreli de olsa gerginlik olabilir. Saat 16:05’ te Ay’ ın Koç burcuna geçmesiyle birlikte cesaretimizde ve enerjimiz de belirgin bir artış olabilir. Özellikle gece yarısına doğru hızlı bir haberleşme trafiği oluşabilir, büyük, cesur ve harekete geçirici sözler edilebilir.

Bugün Venüs çok uzun süredir kaldığı İkizler burcunu terk edip Yengeç burcuna geçiyor. Ailevi değerlere yöneldiğimiz, vatan ve millet sevgisinin öne çıktığı bir dönemdeyiz. Romantik ilişkilerde daha koruyucu, kollayıcı olabilir, dip dibe ilişkilerden keyif alabiliriz. Bu süreçte maddi manevi değerlerimizi de koruma altına alabiliriz.  

08 Ağustos Cumartesi

Çok hareketli ve yoğun bir gündeyiz. Hafta sonunu dolu dolu geçirmek isteyebilir, fiziksel aktivitede bulunabilir, açık havada zaman geçirebiliriz. Güneş ile Ay arasında ki olumlu görünüm hem duygusal hem de düşünsel bir uyum içinde olacağımıza işaret ediyor. Enerjiler kolay aktığından bugün hedef ve isteklerimizi yerine getirebilir, planlarımızı çok zorlanmadan yerine getirebiliriz. Sosyal çevremizle de bir bütün içinde olup, kendimizi rahat ifade edebileceğimiz bir gündeyiz.

09 Ağustos Pazar

Haftanın son gününe geldiğimizde Ay, Koç burcundaki yolculuğunu sürdürüyor ancak düne oranla çok hararetli ve gerilim yüksek. Öfkemize hâkim olmalı, kışkırtmalara karşı soğuk kanlılığımızı korumalıyız. Gün boyunca sakarlıklar ve kazalara açık olabilir, acele etmekten dolayı sıkıntı yaşayabiliriz. Hızlı hareket etmek isterken önümüze bir çok engel çıkabilir ve bu engelleri soğukkanlılıkla aşmak yerine hemen çatışmaya girebilir, kavga edebiliriz. Gereksiz riskler almamalı, hırsla harekete geçmemeli ve mümkün olduğunca akılcı ve uyumlu olmalıyız.

İyi haftalar…………..

Read 933 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.