Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

133879
BugünBugün95
DünDün511
Bu HaftaBu Hafta2028
Bu AyBu Ay18763
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1338798
Online 3
   
Pazar, 19 Temmuz 2020 19:46

20 Temmuz – 26 Temmuz Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Yengeç burcunda ikinci yeniay. Mücadele ve sorumluluklar artabilir, dayanıklılığımız test edilebilir.

 

20 Temmuz Pazartesi

Yeni haftaya Yengeç burcundaki yeniayın etkileriyle başlıyoruz. Hatırlayacağınız üzere 21 Haziran’ da da Yengeç burcunda bir yeniay gerçekleşmişti. Bir ay içinde aynı burçta iki kez yeniay olması Yengeç burcunun simgelediği ev, aile, gayrimenkul konuları, vatan, milli ve manevi değerler, halk, çocuklar gibi temalara özellikle vurgu yapmakta. Ancak bu sefer yeniay derecesi Satürn, Pluto ve Jüpiter’ le karşı karşıya. Öncelikle 21 Haziran civarında başladığımız konularda engellerle karşılaşabiliriz. Önümüzdeki birkaç gün ülke olarak kısıtlanacağımız, kural ve kanunlarda düzenlemelere gideceğimiz bir dönemdeyiz. Başka ülkelerden açık açık düşmanlık görebilir, bir şeyleri yapmaya, kararlar almaya zorlanabiliriz. Aynı durum kendi hayatlarımız içinde geçerli olacaktır. Duygularımızı ifade edemeyebilir, karşımızdakiler tarafından suçlanabiliriz. Gayrimenkul alım satımıyla ilgili Haziran ayı içinde atılan adımları yeniden gözden geçirebilir ya da ailevi konularda belirgin bir sıkıntı yaşayabiliriz. Her yeniay beraberinde başlangıç enerjisini de getirir ancak geçen yeniayda Merkür ve Venüs geri hareketteydi, bu yeniayda da bir çok engel ve baskı var. Dolayısıyla iki ileri bir geri adım atarak ve zorlu mücadelelerden geçerek bir şeyleri başarabileceğimiz bir süreçteyiz. İstemediğimiz sorumlulukları üstlenmek zorunda kalabilir, kendimizi kandırmaktan vazgeçip olayları olduğu gibi görebiliriz. Gün boyunca otoritelerin, kurumsal yapıların ve katı kuralların baskısını ensemizde hissedebiliriz. Bu arada salgın hastalıkla ilgili de gelişmeler yaşamımızda kısıtlamalara yol açabilir.

21 Temmuz Salı

Güne Aslan burcunda ki Ay’ ın yüksek enerjisiyle başlamış olsak bile devam eden Güneş/ Satürn karşıtlığı hem ruhen hem de fiziksel engellerin henüz aşılamadığına işaret etmekte. Elimizi attığımız işlerde yetkinliğimiz sorgulanabilir, hedeflerimize varmakta zorlanabilir ya da eksik evrak gibi konularla uğraşabiliriz. Öğle saatlerinde beklenmedik iniş çıkışlar yaşanabilir, yönümüzü, stratejimizi değiştirmek durumunda olabiliriz. Olaylara geniş bir perspektiften bakmaya zorlanacağımız için inatçı ve katı bir tutum sergileyebiliriz. Fakat moralimizi bozmadan değişimlere ayak uydurabilirsek akşam saatlerinde hem cesaretimiz hem de enerjimiz yükselecek, sosyal yaşantımız daha da hareketlenecek.

22 Temmuz Çarşamba

Ay; neredeyse gün boyunca boşlukta olacağından yeni bir işe başlamak için uygun bir gün olmayabilir ancak elimizdeki işleri tamamlama, yaşamdan keyif alma, fiziksel aktivitelerde bulunma ya da sosyal ortamlara girmek için son derece uygun bir gün. Bugün Güneş’ te Aslan burcuna geçiyor ve kendimizi ifade etme, ortaya çıkma, hedeflerimize kararlılıkla yürümeyle ilgili motivasyonumuz artıyor. Sıra dışı fikirler üretebilir, farklı konulara merak salabilir, özgün çözümler bulabiliriz. Önemli iş, görüşme ve imzaları yarına ertelemeli mümkün olduğunca eğlenceli faaliyetlerde bulunmalıyız.

23 Temmuz Perşembe

Gece yarısından hemen sonra Ay, Başak burcuna geçerek boşluktan çıkıyor. Gün boyunca detay gerektiren konular üzerinde hummalı bir çalışma yapabilir, verimli ve üretken olabiliriz. Bir çok kişiden destek alabileceğimiz, işin uzmanlarına danışabileceğimiz, başarılı çalışmalar yapabileceğimiz bir gündeyiz. Uzmanlaşmak, öğrenmek, üstünde çalıştığımız projeleri mükemmelleştirmek ya da revize etmek için son derece uygun enerjiler altındayız.

24 Temmuz Cuma

Bugün ilişkilerde hem de alış verişlerde dikkatli olmalıyız. Bir ürünü ya da hizmeti ederinden çok daha pahalıya alabilir ya da bariz bir şekilde kandırılabiliriz. Verilen sözlerin tutulmama, alınan kararlardan cayılma ihtimalini göz önünde bulundurmalıyız. Romantik veya sosyal ilişkilerde de sivri dilli ve eleştirel olmanın sıkıntısını yaşayabilir, çevremizdekileri küstürebiliriz. Yanılgıya ve hayal kırıklığına açık olmamıza rağmen ayaklarımızın yere basmasını sağlayacak destekler alabilir, fazla açılmadan toparlanmamızı sağlayacak kişilerle bir araya gelebiliriz. Bugün mali konularda adım atarken mutlaka bir uzmana danışmalı, araştırma yapmadan harekete geçmemeliyiz.

25 Temmuz Cumartesi

Güne Terazi burcunda ki Ay’ ın enerjileriyle uyanıyoruz. İlişkilere odaklanacağımız, karşımızdakilerin düşünce ve duygularına önem vereceğimiz bir gündeyiz. Alış verişe çıkabilir, kişisel bakımımızla ilgilenebilir, sosyal aktiviteler içinde yer alabiliriz. Arkadaşlarımızla bir arada olmaktan keyif alacağımız, enerjilerin kolay akacağı bir zaman. Ancak akşama doğru aradığımız ve huzur ve dengeyi bulmakta zorlanabilir, kolayca alınabilir, birbirimiz anlamakta güçlük çekebiliriz.

26 Temmuz Pazar

Sabah saatleri gerilimli ve yoğun geçebilir, özellikle ilişkilerde tartışmalar yaşanabilir. Bugün kazalara ve sakarlıklara karşı ekstra dikkatli olmalı, acele etmemeli, hızdan kaçınmalıyız. Huzursuz ve gergin enerjilerle dolu olacağımız için sportif aktiviteler, bedensel hareketlilik içinde olmak iyi gelecektir. Karşımızdakileri kırmadan, sözlerimize dikkat etmeli mümkün olduğunca uyumlu olmalıyız. Öğleden sonra bu huzursuzluk yerini işbirliklerine ve sosyal açıdan aktif olmaya bırakabilir. Zamanımızı sevdiklerimizle geçirebilir, ortak keyif alanları bulabilir veya romantik saatler geçirebiliriz. İyi haftalar……………..

Read 1013 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.