Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

151717
BugünBugün14
DünDün956
Bu HaftaBu Hafta4693
Bu AyBu Ay19736
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1517176
Online 10
   
Pazar, 21 Haziran 2020 15:04

22 Haziran – 28 Haziran Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Venüs, düz hareketine dönüyor, Mars güçlü olduğu Koç burcuna geçiyor.

 

 

22 Haziran Pazartesi

Haftaya Yengeç burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Hafta sonu gerçekleşen Güneş tutulmasının etkileri hâlâ sürerken bir süredir ertelenen veya sürekli engellenmiş işleri bitirme isteğinde olabiliriz. Güneş, Ay ve Merkür Yengeç burcunda olduğundan alıngan ve kırılgan bir ruh halinde olmamıza rağmen öğle saatlerinde iletişim kurarak süregelen sorunları çözmeye çalışabilir, birbirimize empatiyle yaklaşabiliriz. Aslında gün boyunca naif, duygusal ve hassas bir yaklaşım sergilememiz mümkün ancak objektif olmakta zorlanabilir, olaylara hislerimizle yaklaşabiliriz. Bugün milli ve manevi değerlere düşkünlük gösterebilir, ev ve aileyi ilgilendiren konularla uğraşabiliriz. Akşam saatlerinde Neptün’ ün de devreye girmesiyle sezgilerimiz iyice güçlenebilir, ilham perileri gelebilir ya da duygularımıza hitap edecek hobilerle ilgilenebiliriz.

23 Haziran Salı

Gece yarısından sonra Ay’ ın Jüpiter ve Pluto’ yla kurduğu gerilimli açılar üstümüzde baskı hissetmemize, abartılı tepkiler vermemize ve gergin bir sabaha uyanmamıza neden olabilir. Karşımızdakilerin bizi anlamadığını düşünmemiz alınganlığa yol açabilir. Hemen ardından devreye giren Mars görünümü enerjimizi yükseltmekle birlikte tepkileri de artırabilir. Sabah saatlerini zihnimizi ve bedenimizi meşgul ederek, hareket halinde geçirmemizde fayda var. Saat 10:30 – 15:35 arası Ay boşlukta olacağından işlerin ne yönde ilerleyeceğini kestirmekte zorlanabiliriz ancak Ay Aslan burcuna geçtikten sonra Satürn’ le yapacağı sert açı karşımıza duvarlar çıkacağının göstergesi olabilir. Sözün özü gün boyunca anlaşmakta  ve ilerleme kaydetmekte oldukça zorlanabiliriz ancak gece yarısına doğru Venüs’ ün uyumlu etkisiyle tekrar bir araya gelebilir ve uzlaşmaya müsait bir zeminde buluşabiliriz.

24 Haziran Çarşamba

Sabah saatlerinde Ay, Uranüs ile gerilimli bir açı kurduktan sonra boşluğa düşüyor ve günün geri kalanında boşlukta kalıyor. Bugün ve yarın önemli bir konu için söz vermemekte fayda var. Harekete geçme enerjisi ve isteği olmasına rağmen koşullar tahmin etmediğimiz yönde gelişebilir, yönetmek ya da cesaretle hamle yapmak istediğimiz konularda hevesimiz kursağımızda kalabilir. Öğle saatlerinde Kiron’ un da etkisiyle kendimiz için kullanamasak dahi başkalarına önderlik yapabilir, özgüvenlerini yükseltebiliriz. Bugün aynı zamanda Neptün 29 Kasım tarihine kadar sürecek geri hareketine başlıyor. Hayallerimizi ertelememiz gereken ya da gerçeğe ne kadar uyup uymadığını görebileceğimiz bir dönem. Sanatsal konularda içe dönüp, yaratıcılığımızı sorgulayabiliriz.

25 Haziran Perşembe

Neredeyse gün boyunca Ay boşlukta. Zamanımızı kendimizi şımartmaya, eğlenceli konulara ayırabilir, etrafımızdakilerle sosyalleşebiliriz. Uzun süredir geri harekette olan Venüs nihayet düz hareketine başlıyor. Pandemi sürecinde sosyal mesafe kurallarına uymak için sosyalleşmeye bir süre ara verdik. Venüs’ ün düz harekete dönmesiyle birlikte hem romantik hem de sosyal ilişkiler canlanabilir ancak yaşananları unutup kaldığımız yerden devam etmemiz hastalığın hızlıca yayılmasına yol açabilir, hastalık henüz bitmedi aman dikkatli olalım. Bu arada Merkür geri hareketine devam ettiğinden gerek iletişim gerekse ticari konulardaki aksamalarda belirgin bir iyileşme göremeyebiliriz. Saat 20:05’ te Ay Başak burcuna geçerek boşluktan çıkıyor. Daha planlı, akılcı ve verimli olabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz.  

26 Haziran Cuma

Ay; Başak burcunda ilerleyişini sürdürürken güne ilişkilerde gerginlikle başlayabilir, ne istediğimizi bilemeyebilir ya da kararsız kalabiliriz. Bir şeyleri kontrol etmekte zorlanacağımızdan endişeli olabiliriz. Ancak öğle saatlerinde bu gerilimden kurtulup kendimizi daha rahat ifade edebilir, yaşamımızda sorun teşkil eden konulara akılcı ve makul çözümler bulabilir hatta belirgin bir ilerleme kaydedebiliriz. Üretken ve sağduyulu olabileceğimiz bir zaman dilimindeyiz.

Bugün ve yarın Mars Ay düğümleriyle oldukça zorlu bir açı kalıbı oluşturacak. Bu süreçte çabamız boşa gidebilir, zamanımızı ve emeğimizi gereksiz yere harcayabilir, sürekli kararsız kalabiliriz. Aynı zamanda sakarlıklar, kazalar, dikkatsizlikler ve unutkanlıktan dolayı başımız belaya girebilir, incir çekirdeğini doldurmayan kavgalar yaşayabiliriz. Kandırılmaya, kurban durumuna düşürülmeye karşı da dikkatli olmalıyız.

27 Haziran Cumartesi

Sabahın erken saatlerinde enerjimizi emen, yanıltıcı ve hayal kırıklığına yol açan bir durumdayız. Neyse ki sonrasında kendimizi daha güçlü ve mantıklı davranabileceğiz. Elimizden gelenin en iyisini yapabilir ve bunları yaparken de çevremizdekilerden destek alabiliriz. Öğle saatleri günün en verimli ve üretken zamanı olacaktır. Fakat akşama doğru işler iyice çığrından çıkabilir, alınan kararlardan vazgeçilebilir, başlanan işler yarım kalabilir, duygusal gerilim hat safhada olabilir. Bu süreçte çok dikkatli olmalı, gereksiz tartışmalara girmemeli, bedensel sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Atacağımız hiçbir adım sonuca ulaşmayacağından şartları fazla zorlamamalıyız. Saat 23:15’ te Ay’ ın Terazi burcuna geçmesiyle birlikte bu gerginlik yerini daha uzlaşmacı olmaya bırakacaktır.  

28 Haziran Pazar

Bugün Mars, uzun süre kalacağı ve güçlü konumda olacağı Koç burcuna geçiyor. Son aylarda düşen enerjimizi ve dağılan konsantrasyonumuzu geri kazanacağız. Daha kararlı, dinamik ve cesur olabileceğimiz, yüzleşmekten, hamle yapmaktan ve risk almaktan kaçınmayacağımız bir sürece giriyoruz. Dün gece yarısından itibaren Ay, Terazi burcunda ilerliyor. Çatışma ve gerilimden uzaklaşmak, sevgi ve saygı çerçevesinde ilişkiler kurmak isteyeceğimiz bir gündeyiz. Özellikle sabah saatlerinde uyumlu ve dengeli davranabilir, birbirimizi destekleyebiliriz. Gerçi öğleden sonra uzlaşmak biraz daha zor olabilir, ufak tefek alınganlıklar devreye girebilir ancak konuyu fazla uzatmamalı ve hobilerimize, keyif alanlarımıza yönelerek ilişkileri daha fazla germemeliyiz. İyi haftalar………………

Read 1907 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.