Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

128338
BugünBugün178
DünDün622
Bu HaftaBu Hafta3725
Bu AyBu Ay13716
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1283382
Online 12
   
Pazar, 24 May 2020 16:19

25 Mayıs – 31 Mayıs Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Merkür, Yengeç burcuna geçiyor. Sosyalleşmek ve gezmek isterken çabalarımızı boşa çıkarmamalı, dikkatli olmalıyız.

 

25 Mayıs Pazartesi

Bayramın ikinci günündeyiz ve sokağa çıkma yasağından dolayı farklı bir bayram geçiriyoruz. Ay; gece yarısından hemen sonra Yengeç burcuna geçiyor ve sembolizmine uygun olarak zamanımızı evde geçiyoruz. Gerçi gün içinde Ay’ ın Mars ve Uranüs’ le olumlu görünümlerinin olması bu kısıtlama halinde bile hareket halinde olacağımızı gösteriyor. Hep birlikte uyum ve beraberlik içinde, milli ve manevi duyguların yoğun olacağı, birbirimize hassasiyetle yaklaşacağımız bir bayram geçirmemiz dileğiyle….

26 Mayıs Salı

Günün ilk yarısı çevremizdekilere şefkatle yaklaşabilir, ihtiyacı olanlara yardım etmek, dayanışma içinde olmak isteyebiliriz. Neptün görünümü de devrede olduğundan hayal gücümüz devrede olabilir, geçmişe özlem duyabiliriz. Sezgilerimizin güçlü olmasının yanında inançlarımız da kuvvetlenebilir. Ancak gece yarısına doğru gerilim artabilir, kendimizi baskı altında ve bıkkın hissedebilir, duygusal açıdan huzursuz ve tedirgin olabiliriz.

27 Mayıs Çarşamba

Gece yarısından sonra Ay’ ın Yengeç burcundaki yolculuğu devam ederken abartılı bir duygusallık içinde olabilir, aşırı hassas tepkiler verebiliriz. Saat 09:30’ da Ay’ ın Aslan burcuna geçmesiyle birlikte hassasiyetler yerini cesarete ve özgüvene bırakabilir ancak Satürn karşıtlığı hareket etmemizi engelleyecek ve isteklerimizi yerine getirmekte zorlanacağız. Bugün bana bir şey olmaz duygusuyla risk almamız hiç iyi sonuçlar vermeyecektir. Özellikle sabah saatlerinde yaptığımız planlarda bir çok aksama olabilir, otorite figürlerinin engeline takılabilir, yasaklarla karşılaşabiliriz. Öğleden sonra nispeten rahat ilerlese bile gece yarısına doğru beklenmedik sorunlar ve tehlikeler baş gösterebilir, dikkatli olmakta fayda var.

28 Mayıs Perşembe

Ay, Aslan burcundaki hareketine devam ederken Merkür’ de bugün Yengeç burcuna geçiyor. Ülkemizin yükselen burcundaki bu hareket yolculukların ve temasların artacağını da gösteriyor olabilir. Üstelik 18 Haziran’ da Merkür’ ün Yengeç burcundaki geri hareketi önümüzdeki günlerde atacağımız adımların çok önemli olacağına işaret ediyor. Son aylarda yaşanan sıkıntıları bir anda çöpe atmamak için dikkatli olmaya devam etmeliyiz. Bugünün ana teması ekonomik konular olabilir, dün geceden beri etkisini hissedeceğimiz Ay/ Uranüs sert görünümü üretimle ve tüketimle ilgili farkındalıkları açığa çıkarabilir. Ayağımızı yorgana göre uzatmadıysak hem bireysel hem de ülke açısından zorlanmalar yaşayabiliriz. Üstüne üstlük inatlaşmalar ve kendi isteklerimize odaklanmamız parasal açıdan hepimizi sıkıntıya sokabilir. Özgürleşme ihtiyacı sert ve uzlaşmaz tepkiler vermemize neden olabilir. Saat 16:30’ dan sonra Ay boşlukta olacağından önemli adımlar atmamalı, içinde bulunduğumuz durumu gözden geçirip, eksiklerimizi gidererek günü tamamlamalıyız.

29 Mayıs Cuma

Sabah saatlerinde hâlâ Ay boşlukta olduğundan eylemlerimizi sonuca ulaştıramayabilir ya da ilerleme sağlayamayabiliriz. Ancak günün ikinci yarısında Ay Başak burcuna geçer geçmez daha verimli ve detaylı çalışmalar yapabiliriz. Öğleden sonra sağlık, hijyen konuları ön plana çıkmaya başlayabilir, kişisel bakımımızla ilgilenmek isteyebiliriz. Bir yandan işleri yetiştirmenin telaşına girebilir daha üretken olmak için çaba sarf edebiliriz. Dünya çağında salgınla ilgili olumlu gelişmeler yaşanıyor olsa bile rahata ulaşmak için hâlâ önümüzde uzun bir yol var, temkini elden bırakmamalıyız. Akşam saatlerinde işlerimizi halletmenin pratik yollarını bulabilir, teknolojiyi doğru ve yerinde kullanabiliriz.

 

30 Mayıs Cumartesi

Haftanın en stresli günlerinden birindeyiz. Kelimenin tam anlamıyla iki ileri bir geri gidip duracağız. Yoğun bir endişe içinde kararsız kalabilir, kendimizi yıpratabilir, detaylar içinde boğulup kalabiliriz. Bugün çevremizdekilerle, sevdiklerimizle uzlaşmakta sorun yaşayabilir, yaptığımız hiçbir şeyi beğenmeyip sonra bozabiliriz. Üstelik sakarlıkların ve kazaların da bol olduğu bir gündeyiz. Bunca zamandır idare etmiş olsak bile artık nedensiz yere ya da incir çekirdeğini doldurmayan konulara öfkelenebilir, kırıcı davranabilir, ilişkileri zora sokabiliriz. Herhangi bir girişimde bulunmadan ve etrafımızdakileri boş yere incitmeden mümkün olduğunca sakin bir gün geçirmeye çalışmalıyız. Eski tartışma ve sorunları tekrar gündeme getirmek, kıskançlık yapmak herkes için üzücü olabilir. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde de dikkatli olalım, aradığımızı bulamayabiliriz.

 

31 Mayıs Pazar

Dün yaşanan gerginliğin ardından gece yarısından sonra hayal kırıklıkları yaşayabilir, kendimizi kurban gibi hissedebiliriz. Ancak kendimizi daha güçlü hissedeceğimiz, sağduyulu olabileceğimiz bir sabaha uyanıyoruz. Öğle saatlerine kadar attığımız adımlar olumlu sonuçlanabilir, gerçekçi ve somut başarılar elde edebilir, doğru yatırım araçlarını belirleyebiliriz. Ancak saat 12:15’ te Ay boşluğa gireceğinden sonrasında bir belirsizlik yaşayabiliriz. Fakat 17:40’ ta Ay’ ın Terazi burcuna geçmesiyle birlikte daha sosyal ve uyumlu olabileceğiz. Sanat ve estetik içeren konularla uğraşabilir, etrafımızdakilerle ilişkilerimizi güçlendirebiliriz. Fakat gece yarısına doğru alınganlıklar ve anlaşmazlıklar devreye girebilir.

Read 1002 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.