Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

128340
BugünBugün201
DünDün622
Bu HaftaBu Hafta3748
Bu AyBu Ay13739
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1283405
Online 7
   
Pazar, 10 May 2020 16:57

11 Mayıs – 17 Mayıs Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

Merkür İkizler, Mars Balık burcuna geçiyor, Venüs geri harekete başlıyor. Bir çok gezegen geri hareketteyken yaptığımız hataları düzeltip, yeni düzenimize uyum sağlamalı, doğru yaptıklarımızı da bozmamalıyız.  

 

11 Mayıs Pazartesi

Haftaya Oğlak burcunda ki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Sorumluluklar, görev ve kısıtlamalar gündemde olsa bile farkındalığımız yüksek olacak ve işlerimizi daha pratik bir şekilde halletmenin yollarını arayacağız. Gerçi gün genelinde geçerli olan Mars/ Merkür karesi bakış açımızı değiştirmeye çok müsait olmadığımızı gösteriyor ancak yine de ağır yüklerden kolay bir şekilde kurtulmanın yollarını bulabiliriz. Bugün fazlasıyla inatlaşabilir, konuya baştan “hayır” diyerek girebilir hatta biraz sivri dilli olabiliriz. Karşımızdakileri dinlemememiz iletişimi daha da zorlu bir hale sokabilir.

Günün sonunda hem Merkür’ ün hem de Mars’ ın son derecelerde olması ve Satürn’ ün geri gitmek üzere durağan hale gelmesi bugünkü girişimlerimizin ilerlemesinin zor olduğu hakkında bizi uyarıyor. Var olan işleri bir an önce sonuca ulaştırmak, şartları fazla zorlamamak yerinde olacaktır. Ülkemiz haritasına baktığımızda ise borçlanmalar, faizler ve ödemelerle ilgili sıkıntıların olacağı birkaç gün geçirebiliriz.

12 Mayıs Salı

Ay, hâlâ Oğlak burcunda ama dünkü ağır enerjileri üstümüzden atmış olacağız ve artık daha rahat ilerleme kaydedeceğiz. Özellikle sabah saatlerinde Ay’ ın olumlu görünümler kurması destek alabileceğimizi, girişimlerimizde onaylanacağımızı ve tecrübemizi kullanabileceğimizi gösteriyor. Gerçi 13:30 – 18:40 arası Ay boşlukta olduğundan yeni bir işe kalkışmamak gerekiyor ama sabahki planlarımızın tıkır tıkır işlemesi çalışmalarımızdan olumlu sonuçlar almamızı sağlayacaktır.

Bugün Merkür; iletişim becerilerini daha rahat kullanabileceğimiz İkizler burcuna geçiyor. Önümüzdeki günlerde yüzeysel ama akıcı bir iletişim trafiği yaşanabilir, bilgi ve haber alışverişi hızlanabilir, ticari faaliyetlerde de artış görülebilir. Kuzey Ay Düğümü ve Venüs İkizler burcundayken Merkür’ ünde geçişiyle birlikte kısa yolculuklarda ve turizm faaliyetlerinde hareketlenme yaşanabilir ancak Venüs bu hafta içinde geri harekete başlayacak olması temkini elden bırakmamamız gerektiğini gösteriyor.

Bugünün bir diğer önemli gökyüzü olayı da Satürn’ ün Kova burcunda geri harekete başlaması olacak. Yeni kurduğumuz düzenleri gözden geçirebilir, teknolojiyi nasıl kullandığımızı sorgulayabilir hatta özgürlüğümüzü geri kazanmak için biraz daha anarşist bir tavır sergileyebiliriz. Fakat bir çok gezegenin geri harekette olacağı bu süreçte yasaklara başkaldıran bir tavır sergilemek içinde bulunduğumuz toplumu ciddi bir sıkıntıya sokabilir, dikkat. Aynı zamanda kariyerle ilgili adımlarımızda engellere takılabilir, büyük çaplı yatırımlar da aksamalar yaşanabilir.

Günün enerjilerine geri dönersek akşam saatlerinde son derece keyifli ve iletişime açık olabilir, mesafemizi koruyarak sosyalleşebilir özellikle sosyal medyayı aktif kullanabiliriz. Öğrenmek, düşüncelerimizi paylaşmak ve fikir almak için uygun saatlerdeyiz.

13 Mayıs Çarşamba

Bu hafta bir çok gezegen hareket halinde bugün de hem Venüs İkizler burcunda geri hareketine başlıyor hem de Mars Balık burcuna geçiyor. Önce Venüs’ ün geri hareketine bakacak olursak önümüzdeki 42 gün boyunca (25 Haziran’ a kadar) ilişkiler ve işbirliklerinde bir zorlanma olabilir. Yeni bir ilişkiye başlamak, yeni insanlarla tanışıp, sosyal gruplara girmek beklediğimiz sonuçları vermeyebilir. Evlenmek, nişanlanmak, sözlenmek, yeni bir ortaklık kurmak gibi konularda da olumsuz gelişmeler yaşanabilir. Bu dönemde yaptığımız alış verişlerden sonrasında memnun olmayabilir, estetik açıdan girişimlerimizden mutsuz olabiliriz. Venüs’ ün İkizler burcundaki geri hareketi parasal alanda da zorlanmalara neden olabilir. Hatta bu süreçte eski ilişkileri canlandırmaya çalışmak ve tekrar sosyalleşme çabalarına girişmekte toplum sağlığı açısından riskler oluşturabilir. Sözün özü sosyal mesafemizi korumak, estetik ve zevk amaçlı riskler almamak ve büyük ticari hamlelerde bulunmamak en doğrusu olacaktır.

Mars gezegeni de 28 Haziran tarihine kadar kalacağı Balık burcuna geçiyor. İnançlarımız doğrultusunda harekete geçeceğimiz günler bizi bekliyor. İslâm dünyasının mübarek Ramazan ayını yaşadığı bu dönemde manevi duyguların artışı sürpriz değil ancak bütün dünyada yardımlaşma, mazlumun yanında durma ve tevekkel içinde olma hali yaşanabilir. Mars Balık burcundayken şartları zorlayıp, mücadele etmek yerine koşullara uyum sağlayıp, akışta kalmayı tercih edebiliriz. Saldırmak yerine savunmayı seçerek sağlığımız için kendimizi korumaya alabilir, fiziksel enerjimizi fazla harcamadan kendimize saklayabilir ya da daha meditasyon amaçlı aktivitelerde bulunabiliriz.

Gün içinde ise sabah saatleri biraz gergin olabilir ama sonrasında gündemi takip edip, toplumsal konularla ilgilenebiliriz.

14 Mayıs Perşembe

Ay; hâlâ Kova burcunda ilerlerken bir yandan yapıp bir yandan yıkma eğiliminde olabiliriz. Sevdiklerimizden tanıdıklarımızdan destek alıp girişimlerde bulunabilir, yeniliklere açık olabilir, sosyalleşebiliriz ancak öğleden sonra karşımıza çıkan engellerle mücadele etmemiz gerekebilir. Kendi bildiğimizden şaşmamamız sıkıntıya yol açabilir. Otoriteler tarafından özgürlüğümüz kısıtlanıyormuş gibi gelebilir.

Pluto, Satürn ve Venüs geri hareketteyken bugün Jüpiter’ de geri harekete başlıyor. Gökyüzünde geri harekette bu kadar gezegen olması bizim de içimize, geçmişe ve hatalarımıza odaklanacağımız bir dönemde olduğumuza işaret ediyor. Salgın öncesi yaşamımıza dönmek için acele edip bir kısır döngü içine girebiliriz. İlişkiler, girişimler, kariyer, yatırımlar neredeyse yaşamın tüm alanlarıyla ilgili başlangıçlar açısından hiç uygun bir zamanda değiliz. Astroloji haritaları zamanın kalitesini görmek açısından önemli ipuçları sunar. Girişimlerde bulunmak, yeni bir işe başlamak ya da rehavete kapılmak doğru olmayacaktır. En doğrusu var olan düzeni iyileştirme, hatalarımızı, eksiklerimizi görerek var olanı yapılandırma, derin araştırmalar ve analitik gözlem yapmak olacaktır. Jüpiter; hem de Oğlak burcunda geri hareketteyken şansımıza güvenmek hiçte akıllıca olmaz. Ancak kötüye giden bir yatırımı ya da kariyeri düzeltmek için fırsat yakalayabiliriz.

15 Mayıs Cuma

Sabah saatlerinde Ay, Balık burcuna geçerek Mars’ la kavuşum yapmaya başlıyor. Mars gezegeni Balık burcuna geçtiğinde ülkemiz haritasında yolculuklar, eğitim, yurt dışıyla ilişkiler ve inançlarla ilgili konulara hareketlilik kazandırmaya başlamıştı. Şimdi Ay bu hareketliliği aktive ederek saydığımız alanlarda ani kararlar alınmasına ve üstünde düşünülmeden harekete geçilmesine yol açabilir.

Sabah saatlerinde alıngan ve hassas olabilir, sürekli savunma yapabilir, kendimizi kurban gibi hissedebiliriz tabii sakarlıklar ve ufak tefek kazalar bu durumu daha da tetikleyebilir. Gün genelinde de oldukça iniş çıkışlı bir ruh halindeyiz. Bir yandan her şeyi kontrol altında tuttuğumuzu düşünüp kendimizi güçlü hissedebilir veya güçlü kişilerden destek alarak istek ve hedeflerimize ilerleyebilir bir yandan da mızmızlanıp, memnuniyetsiz tavırlar sergileyebiliriz. Özellikle akşam saatlerinde kararsızlık, ikilemde kalma ve etrafımızdakilerle uzlaşamama, iletişim kuramama gibi sorunlar yaşayabiliriz. Belirsizlik ve vazgeçişler sinirlerin gerilmesine neden olabilir, lafın nereye gittiğini hesap etmeden konuşabiliriz.

 

16 Mayıs Cumartesi

Hafta sonuna geldiğimizde hâlâ Balık burcunda ki Ay’ ın belirsizlik içeren enerjileri altındayız. Dün alelacele alınan kararlardan vazgeçmek isteyebiliriz. Bugün manevi açıdan çok güçlü olabilir, yardımlaşma ve fedakârlık içeren çalışmalar içinde yer alabiliriz. İnançlarımız doğrultusunda ibadet etmek, ilham gerektiren sanatsal faaliyetlerde bulunmak ya da sadece kendi içimize dönerek huzur bulmak isteyebiliriz. Fazla enerjik ve aktif olmasak ta evrensel düzene teslim olarak, ruhen dolu olabiliriz. Ancak bir yandan da sevdiklerimizle birbirimiz anlamakta zorlanabilir, fazla derin ya da tam tersi fazla yüzeysel olduklarından yakınabiliriz. Bir şeyleri ya da birilerini gözümüzde fazla büyütmenin hayal kırıklığını yaşayabiliriz.

17 Mayıs Pazar

Birkaç gündür belirsizlik ve kararsızlık içeren konular sabah saatleri itibariyle netleşebilir ve günün kalanını ne istediğimizi bilerek ve plan yaparak geçirebiliriz. Gerçi hemen harekete geçemeyebiliriz ama en azından artık bir programımız ya da yol gösterenimiz olabilir. Güneş ile Jüpiter arasında ki rahat akışta daha iyimser ve sağduyulu olmamızı sağlayacak hayalperestlikten çıkmamıza olanak sağlayacak. Saat 16:36’ da Ay’ ın Koç burcuna geçmesiyle birlikte enerjimiz ve harekete geçme isteğimiz artacak, önümüzde ki günlerde ne yapacağımıza karar verip bir eylem planı hazırlayabilir daha fazla ilişki ve iletişim halinde olabiliriz. Özellikle akşam saatleri daha neşeli ve canlı olacağımızdan kendimizi iyi hissedebilir, gün genelinde mutlu olabiliriz. İyi haftalar……….

 

Read 952 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.