Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

124916
BugünBugün1150
DünDün949
Bu HaftaBu Hafta1150
Bu AyBu Ay11585
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1249160
Online 8
   
Pazar, 09 Şubat 2020 22:59

10 Şubat – 16 Şubat Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Sevgililer günü gergin başlasa da tutku ve romantizm dolu ilerleyebilir. Mars Oğlak burcuna geçiyor, temkinli ama hırslı davranıp mücadelelerimizden daha başarılı çıkabiliriz.

 

10 Şubat Pazartesi

Haftanın ilk gününe Başak burcundaki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Dün gerçekleşen dolunayın ardından aldığımız kararları sağduyuyla değerlendirme ve uygulama zamanı. Günün erken saatlerinde devreye giren Uranüs açısı canlandırıcı ve yenileyici bir etki katabilir. Atladığımız detayların farkına varabilir, sorunlara farklı bir gözle bakarak, sıra dışı çözümler üretebiliriz. Öğle saatlerinde Güney Ay Düğümü görünümüyle birlikte sorumluluklarımızı hatırlatacak olaylar gündeme gelebilir, kariyer konuları ön plana çıkabilir. Fakat akşam saatlerinde iletişim kurmakta ve birbirimizi anlamakta zorlanabiliriz. Önemli görüşme, anlaşma ve imzaları saat 16:00 sonrasına bırakmamakta fayda var. Bilgi karmaşası, yalan yanlış sözler, aklımıza yatmayan fikirler kafamızın iyice karışmasına neden olabilir.

11 Şubat Salı

Ay; hâlâ Başak burcundayken duygusal iniş çıkışı bol bir gün geçirebiliriz. Gece yarısından itibaren Ay; önce Jüpiter’ le uyumlu ardından Neptün’le olumsuz görünüm yapacak. Heves ve iyi niyetle atılan adımlar kısa sürede ertelemeler ve engellerle karşılaşabilir. Özellikle gece yarısından sonra sanal ortamda vakit geçirenler yanıltıcı ve aldatıcı durumlarla karşılaşabilirler, dikkatli olalım. Sabah saatleri de bu belirsiz ve dağınık enerjilerle dolu olacağından ilerleme kaydedemeyebiliriz. Ancak öğlene doğru koşullar netleşmeye ve attığımız adımlardan sonuç almaya başlayacağız. Güçlü ve uzman kişilerden destek görebilir, boşa harcadığımız zamanı artık daha iyi kullanabilir, bir çok angarya ve detayda boğulmaktan kurtularak verimli, sağlam ilerleyen işler çıkarabiliriz. Otoritelerin yardım ve onayı da işimizi kolaylaştırabilir. Ancak akşam saatlerinde yine zorlayıcı durumlarla karşılaşabiliriz. Saat 21:25’ te Ay; son açısını Mars’ la yaptıktan sonra boşluğa düşüyor. Bu gece kazalara, sakarlıklara, gereksiz tartışmalara karşı dikkatli olmalı, incir çekirdeğini doldurmayan konular yüzünden gerilim yaşamamalıyız. Enerjimizi, paramızı ve emeğimizi boşa harcama ihtimalimiz var.

12 Şubat Çarşamba

Gece yarısından hemen sonra Ay; Terazi burcuna geçiyor ve son günlerde ihmal ettiğimiz sosyal hayatımıza özen göstermemiz gereken bir güne uyanıyoruz. Özellikle sabah saatlerinde hem özel hem de sosyal ilişkiler sürtüşmeler yaşayabilir, birbirimizi kırabiliriz. Sevdiklerimizi kendimize rakip olarak görebilir, kıskançlık yapabilir ya da rekabet gerektiren ilişkiler içinde olabiliriz. Sorun yaşadığımız kişilerle yüzleşebilir ve ilişkileri sonlandırabiliriz. İş görüşmeleri ve ortak hareket etmek açısından da uygun saatlerde değiliz. Alış veriş yaparken, uzun süreli sözleşmeler imzalarken, estetik zevk gerektiren işler yaparken de dikkatli olmalıyız. Öğle saatlerinden itibaren kadersel karşılaşmalar hayatımıza yön verebilir. Bugün bir şeylerle mücadele etmek yerine hemen vazgeçebilir, uyumlu olmak isterken kararsız kalabiliriz. 

13 Şubat Perşembe

Yoğun mücadele gerektiren, bol aksiyonlu bir güne başlıyoruz. Ay; Terazi burcunda ki yolculuğunu sürdürürken hem sosyal hem de iş hayatımızda tempo yüksek olabilir. Sabah saatlerinde aşırı beklentiye girebilir, abartılı tavırlar sergileyebiliriz. Ancak öğleden sonra gerçeklerle yüzleşmemiz gerekebilir ve sorumluluklar, görevler üstümüzde baskıya yol açabilir. Çalışmalarımızı ya da ilişkilerimizi yürütebilmek için taviz vermemiz gerekebilir, bizi manipüle eden durumlarla karşılaşabiliriz. Gerçi akşama doğru destekleyen ve zihnimizi açan kişilerle bir araya gelmemiz biraz nefes almamızı sağlasa da hâlâ mücadele etmemiz bir çok engelle karşı karşıyayız. İçten içe yetkinliğimizi ve uzmanlığımızı sorgulayabilir, daha disiplinli olmamız gerektiğini düşünebiliriz. Gece yarısına doğru her ne olursa olsun motivasyonumuz yüksek olacak ve mücadele etmekten kaçınmayarak cesur hamlelerde bulunabileceğiz.

14 Şubat Cuma

Sevgililer gününe Ay’ ın huzursuz olduğu Akrep burcunda başlıyoruz. Sabah saatlerinde duygusal gerginlikler, kıskançlıklar ya da ani program değişiklikleri yıpratıcı olabilir. Neyse ki bu gerilimli atmosfer öğleden sonra Kuzey Ay Düğümünün gece yarısına doğruda Merkür’ ün olumlu enerjleriyle yerini romantik ve duygusal saatlere bırakacak. Bu geceyi tamda adına yakışır şekilde değerlendirebilir, birbirimizi anlayabilir, şefkat ve koruma içgüdüsüyle hareket edebiliriz. Sevdiklerimiz için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağımız, sevgi ve anlayış dolu bir akşam bizi bekliyor. Sezgilerimizi dinleyerek karşımızdakileri anlayabilir ve derin paylaşımlarda bulunabiliriz.

15 Şubat Cumartesi

Güzel ve romantik bir gecenin ardından yine sakin bir ruh haliyle güne başlayabiliriz. Ancak bugün duygusal yoğunluk yerini görev odaklı, araştırmacı ve soğukkanlılıkla hareket eden bir duruma bırakabilir. Planlı, programlı olmak, atacağımız her adımı önceden hesaplamak ve sağlam bir zemine oturtmak isteyebilir hatta gelişmelere biraz şüpheyle yaklaşabiliriz. Sabah saatlerinde motivasyonumuz daha yüksek olabilir ve iyi niyetle girişimlerde bulunabiliriz fakat öğleden sonra daha manipulatif ve daha gerçekçi olabilir, çıkarlarımızı gözetmemiz gerektiğini düşünebiliriz. Gece yarısına doğru sürtüşmeler ve çatışmalar açığa çıkabilir, etrafımızdakilerin bizi yeteri kadar desteklemediğini fark ederek yalnız kalma ihtiyacı hissedebiliriz.

16 Şubat Pazar

Dün ilişkilerde araya giren soğukluğu bugün Yay burcuna geçen Ay’ ın neşeli enerjisiyle bertaraf edebiliriz. Gün boyunca iyimser, hareketli ve risk almaya meyilli olabilir, her şeyi kafamıza takmayabiliriz. Açık havada zaman geçirmek, spor yapmak ya da sosyal aktivitelerde bulunmak, paylaşımlarda bulunmak bize iyi gelecek. Kendi motivasyonumuz yüksek olduğu gibi çevremizdekileri de motive edebiliriz. Özellikle gecenin ilerleyen saatlerinde romantik ilişkilerde hareketlenme olabilir, cesur hamlelerde bulunabilir, duygularımızı alenen ifade etmekten çekinmeyebiliriz. Haftanın en eğlenceli gecesini geçirebiliriz.

Ayrıca bugün Mars gezegeni 30 Mart tarihine kadar kalacağı Oğlak burcuna geçiyor. Bu süreçte attığımız her adımda daha temkinli olabilir, enerjimizi, kaynaklarımızı iyi kullanabilir, kazanamayacağımız savaşlara girmeyebiliriz. Ancak hırslı ve hesaplı davranabileceğimiz içinde mücadelelerimizden başarılı çıkma ihtimalimiz çok yüksek.

İyi Haftalar………….

Read 1290 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.