Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

113533
BugünBugün180
DünDün1107
Bu HaftaBu Hafta1287
Bu AyBu Ay17885
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1135334
Online 16
   
Pazar, 06 Ekim 2019 14:38

07 Ekim – 13 Ekim Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by  Figen Kızıltaş

 

Koç burcunda ki dolunaya doğru giderken başlangıçlar ve sonlanmalar gündeme gelebilir.

 

07 EKİM PAZARTESİ

Haftaya Kova burcundaki Ay’ın ideallerimizi öne çıkaran; bizleri grup çalışmalarına ve toplumsal olaylara duyarlı kılan enerjileri eşliğinde giriş yapacağız.

Bugün etkisini hissettirecek olan Güneş Satürn arasındaki sert açı otorite konumundaki kişi ve kurumlarla olan işlerde sorumlulukları gündeme getirmekle beraber yer yer anlaşmazlıklar yaşanmasına da sebep olabilir. Başarı için disiplinli ve sıkı çalışmayı aksatmamak gerek..

Sabah saatlerinde Mars ile olumlu açı kuracak olan Ay ile kendimizi girişimci, dinamik, cesaretli ve yüksek bir motivasyonda hissedecek; günlük işlerimizle hızlıca ilgilenmeye başlayacağız. Hava burçları arasındaki bu pozitif kontak iletişim ve bilgi paylaşımlarını da olumlu etkileyecek; mantıklı karar almaya yatkınlığın yanında işbirliğine açık bir tutum sergilememize de olanak sağlayacak.

Akşamüstü saatlerine kadar olumlu etkisini sürdüren bu enerji Ay’ın Merkür ile Uranüs arasındaki karşıtlığını tetiklemesiyle yön değiştirebilir. Ufak çaplı bir kilitlenmeye yol açabilir. O saatlerden sonra işlerimizi istediğimiz akıcılıkta ilerletmekle ilgili sıkıntılar yaşayabiliriz. Bu yüzden sabit fikirli olmaktan kaçınmalı; gelen öneri ve teklifleri reddetmeden önce değerlendirmeye açık olmalıyız. Ayrıca yapılacak ters çıkışlar o ana kadar yolunda giden işlerin de bozulmasına yol açabileceğinden dikkatli olmalıyız. Bir çuval inciri berbat etmemek için vizyoner bir bakış açısıyla koşulları gözden geçirmeliyiz. Yakın ilişkiler adına da sabır gösterilmesi gereken bir süreç olabilir zira Ay Uranüs gerilimli açısı bazı soğukluk ve kopuşlara neden olabilir.

08 EKİM SALI

Sabah saatlerindeki Güneş ile Ay arasındaki olumlu açıyla günümüz pozitif etkilerle başlayacak gibi görünmekte…İdeallerimizi hayata geçirebileceğimiz fırsatlarla karşılaşabilir; kurulacak işbirlikleriyle hedeflerimize daha rahat ulaşabiliriz. Bağlı olduğumuz gruplarla olumlu bir iletişim kurabilir; takım çalışmalarında ise gelecek vaad eden adımlar atabiliriz.

Ay’ın bir sonraki açısı iyicil bir gezegen olan Jüpiter ile olacağından bu olumlu ve pozitif etkinin gün boyunca sürmesi olası…Yurtdışı işler, yabancıların da içinde olduğu faaliyetler, eğitim, yayıncılık, hukuksal konular ve tabiki de yolculuklarla ilgili pekçok yeni durum ortaya çıkabilir. İyimserlik ve gelecekten yan umut güne sanki damgasını vuracak gibi.

Günün önemli bir gelişmesi de Venüs’ün burç değiştirmesi olarak söylenebilir. Saat 20:05’te Venüs Akrep burcuna ilerleyecek ve önümüzdeki günlerde bu burçta seyrine devam edecek…Venüs Akrep burcunda pek rahat edemez… Hele de Yöneticisi Mars, Terazi burcunda ilerlemekteyken…Her ikisi de sürgündeymişçesine kısıtlı imkanlarla enerjilerini ortaya koyacaklarından gerek ilişkiler gerek işbirlikleri gerekse de finansal alanda bazı sorunlar yaşamaya açık olacağız. Aşk üçgenleri, kıskançlıklar, manipülasyonlar ve keyfimizi kaçıran durumlar önümüzdeki günlerde bizleri yorarken bir yandan da tutku ve derin duygusallık beraberliklerin rengini değiştirebilir.

Ay saat 21:27’den sonra boşlukta… 

09 EKİM ÇARŞAMBA

Ay bugün nerdeyse tüm gün boyunca Kova burcunda ancak boşlukta kalacak; saat 19:06 itibarıyla da burç değiştirecek…O yüzden bugün işlerimiz arzu edilen akıcılıkta ve hızda ilerlemeyebilir; girişimler ise ucu açık kalabilir. Ay’ın boşlukta olduğu zamanlarda genellikle yeni başlangıçlarda bulunmak yerine eksik kalan ve tamamlanması gereken işlerle ilgilenmek iyi sonuç verir. Ayrıca günü dostlarla, arkadaşlarla değerlendirebilir; önceden planladığımız ancak gerçekleştiremediğimiz gezileri yapabilir; hobilerimizi için ön araştırmalarımızı yapabiliriz. Belki tek başına kalmaktan ve yalnızlıktan da hoşlanacağımız bir gün de geçirebiliriz. Neden olmasın….

Akşam saatlerinde Balık burcuna geçen Ay ile birlikte ortama duygusal bir atmosfer hakim olabilir. Mantığımız bir nebze olsun devre dışı kalacağından hislerimiz ve sezgilerimiz bize yol gösterecek sanki…

Ay ilk açısını Venüs ile kuracağından bu duygusal motivasyon yüksek bir volümde ortaya çıkabilir. Tutkular, arzu ve istekler güçlü ifade edilebilir. İlişkiler adına olumlu adımlar atılabileceği gibi yeni tanışmaların yaşanması; beraberliklerin derinlik kazanması da mümkün görünüyor. Sevdiklerimizin en temel ihtiyaçlarını kalben anlayabilir; ruhumuzla onlara hitap edebiliriz.

10 EKİM PERŞEMBE

Ay Balık burcundaki yolculuğunu sürdürmekte…

Ay’ın Uranüs ile olan kontağından dolayı sürprizlere ve bizlerde farkındalık uyandıracak gelişmelere açığız.

Koşulların kaygan zeminde ve dalgalanmalara müsait olmasına rağmen Ay’ın Merkür ile olumlu açısı günün havasına kararlılık getirmekte…İç sesimizle aklımızı ve bilgimizi rahatlıkla birleştirebilecek; bir senteze varabileceğiz. Söylenin dışında gizlenen ve dile getirilmeyen noktaları da algılayabileceğiz. Bu süreçte anlaşma, sözleşme imzalamak; eğitimle alakalı bir adım atmak veya yaşantımızı yönlendirecek bir karar almak mümkün gözüküyor.

Günün enerjilerini iyi değerlendirmeye bakalım zira akşam geç saatlerde Ay Satürn olumlu açısıyla aldığımız karar ve hamleleri uzun vadeli kılma fırsatı var. Otorite konumundaki kişilerin de desteğini alarak hedeflerimize doğru yol alabiliriz.

Hislerimiz bu süreçte bizi yönlendirirken gerçekleri de göz ardı etmeyecek; olgun ve disiplinli bir tutum içinde olacağız.

11 EKİM CUMA

Ay Neptün kavuşumunun getirdiği hassasiyetler eşliğinde güne merhaba diyeceğiz. Balık burcunda yol alan bu iki gezegenin enerjisi bir yanıyla hayallerimizin önem kazanıp ilk sıraya çıkmasına neden olurken bir yandan da amaca giderken bizi tevekkel, fedakarlıklarda bulunmaya açık hale getirecektir. Belki koşulların pek net olmayışı ve belirsizlikler nedeniyle de karar almak ve plan yapmakla ilgili sorunlar yaşayabiliriz. En iyisi günün ilk yarısında akışta kalmak ve gelene göre adım atmak sanki.

Öğle saatlerinde Ay Jüpiter karesi( stresli) ve ardından devreye girecek olan Ay Pluto olumlu kontağı beklentilerle ilgili yeni gelişmeler getirecek…Krizi fırsata çevirelim derim…Fazla dağılmadan ve hayal dünyasında yaşamadan sadece gerçekleri ve yapabileceklerimizi belirleyelim ve azimle bu uğurda ilerleyelim…Güçlü ve konusunda yetkin kişilerin desteği bizlerle olabileceği gibi soyutu somuta çevirme şansımız var.

Ay saat 12:58 sonrasında boşlukta olacağından günün ilk bölümü değerlendirelim derim.

12 EKİM CUMARTESİ

Saat 07:46’da Koç burcuna geçen Ay ile güne oldukça aktif, dinamik enerjilerle giriş yapacağız…Cesaretimiz ve yeni başlangıçlar dürtümüz yüksek; rekabete girmeye açığız adeta savaşçı bir ruhtayız. Kendimizi öne sürmek ve becerimizi ilan etmek istemekte; istek ve hedeflerimize adeta bir çocuğun hevesiyle ve merakıyla ulaşma niyetindeyiz.

İlerleyen saatlerle birlikte Ay’ın Mars ile oluşacak karşıtlığı hem çabalarımızın artmasına yol açacağı gibi bizi engelleyen koşullarla savaşma gücü verecektir. Gerek ilişkilerde gerekse de işbirliklerinde bireysel hareket etmek yerine uyum ve dengeleri göz önünde bulundurarak adım atarsak başarıyı yakalamamız mümkün. Aksi takdirde sadece tartışma ve küskünlükler yaşanabilir. Mars Terazi burcundayken agresif davranmaya; niyet işbirliği iken birden ters yönde yol almaya meyilli olduğundan dikkatli ve temkinli olmalıyız.

Venüs Uranüs arasındaki gerilimli kontak ise bugün ve yarın ilişki ve işbirliklerinin yanı sıra finansal alanda beklenmedik gelişmelere işaret etmekte…Sıradışı, farklı kültür ve yapıda kişilerin tanışacağı ortamların yanı sıra çekim ve tutkunun ağır basacağı birliktelikler yaşanabilir. Aynı zamanda ilişkiler adına zorlu süreçler geçirileceğinden ani kopuş ve soğumalar da ortaya çıkabilir. Parasal anlamda da beklenmedik harcamalar yapılması olası… 

Ay’ın gün içinde başka herhangi bir gezegenle açısı olmayacağından bu enerjiler gün boyunca hissedilecek sanki…Mücadele ve isteklerimize ulaşma arzumuz güne damgasını da vuracak sanki…

13 EKİM PAZAR

Ay halen Koç burcunda ilerlemekte…Dolunay’a doğru yaklaşırken artık yaşamlarımızda son dönemde odaklandığımız alanlar netlik kazanmakta ve kararlar artık iyice belirlenmek üzere…Geçtiğimiz İki hafta boyunca yaşananlar, atılan adımlar hatta Nisan ayında belki başlattığımız bazı proje ve hamlelerle alakalı da bir geri dönüş yaşamamız mümkün.

Ay’ın Satürn ile gerilimli açısı günün ilk bölümünde bazı streslere, engele ve kısıtlanmalara yol açabilir…Yükümlülükleri ve sorumlulukları hatırlatan gelişmeler bir yandan keyfimizi kaçırırken bir yandan da bizleri disiplini davranmaya; hedefler adına enerjimizi doğru kullanmaya yöneltebilir. Otorite konumundaki kişilerle alakalı gelişmeler; gerçekleri göz önünde bulundurmayı gerektiren koşullarla mücadelemiz olabilir.

Güneş’in Jüpiter ile olan olumlu açısı geliştirici ve özgüven tazeleyici imkanlar yaratırken şans ve fırsatlar sağlayabilir.

Yine Ay’ın Jüpiter ile olan olumlu kontağı enerjimizi abartılı ortaya koyacak; risk alacak ve beklentileri gerçekleştirmek için yüksek çaba göstereceğiz.

Ay Pluto arasındaki gerilimli kontakla birlikte ideallerimiz için savaşacak; güç çekişmelerine girmekten çekinmeyeceğiz. Manipülasyon bizi yıldırmayacak sanki…

Koç burcunda dolunay

20 derece Koç burcunda gerçekleşecek olan bu Dolunay; 2019 Nisan ayından bu yana olgunlaşan konular çerçevesinde ortaya çıkabilir zira Dolunay’a kare açı yapan Satürn ve Pluto’nun o süreçteki derecelerinde ( yaklaşık olarak ) meydana gelecek. 2019 nisan ayında Satürn 20 derece Oğlak burcundaydı…14 Ekim’de gerçekleşecek olan Dolunay ise 20 derece Koç/ Terazi burcunda meydana geleceğinden geçmişe atıfta bulunan pek çok öge var gibi görünüyor. Dolunay’lar hasat ve yüzleşme zamanı artı karşıtlıkları görme süreci de olduğundan hem Nisan ayından hem de 28 Eylül’de başlanılan temalarla ilgili bazı karar ve sonlanmalar getirecektir.

Dolunay’ın yükselen burcu Yengeç; yöneticisi Ay da Koç burcunda…İşin içinde bir bitişin ardından gelen başlangıç teması var. Ancak bu başlangıç mücadele, çaba ve savaş gerektiren bir formda sanki…Ayrıca liderlik etmek, insiyatif almakla alakalı bir içerikte var…Ancak bu beceriyi ortaya koyarken özdisiplin geliştirmek gerekecek zira otorite konumundaki kişilerden, katı geleneksel kurallardan yana üzerimizde bazı engeller ve baskılar olacak…Dönüşümü gerçekleştirirken bir yandan da işbirliği ve uyum içinde kalmaya; adaletli olmaya gayret ederken bir yandan da istek ve teşebbüslerle alakalı cesur adımlar atılacak…Bir başka yorumla ise  geçmişte cesurca atılmış adımlar şimdi kitleler içinde yerini bulacak diyebiliriz… Jüpiter’in olumlu kontağı yüksek risk getirebileceği gibi gelecek vaad eden imkan ve şartların da oluşmasına yardımcı olacak sanki…

 

Read 1304 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.