Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

113530
BugünBugün148
DünDün1107
Bu HaftaBu Hafta1255
Bu AyBu Ay17853
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1135302
Online 19
   
Pazar, 29 Eylül 2019 19:56

30 Eylül - 06 Ekim Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Merkür; Akrep burcuna, Mars; Terazi burcuna geçiyor. Daha çok dinleyip daha az konuşabilir, mücadeleden kaçabiliriz.

 

30 Eylül Pazartesi

Haftaya Terazi burcunda ki Ay’ ın uyumlu enerjileriyle başlıyoruz. Gerçi sabaha karşı Ay; Merkür kavuşumunun ardından boşluğa düşüyor ancak yine de öğlene kadar olan süreci ilişkilerimizi düzenlemekle ve iletişim kurmakla geçirebilir, bol bol paylaşımda bulunabiliriz. Saat 12:42’ de Ay’ ın Akrep burcuna geçmesiyle birlikte daha derin ve yoğun duygular içine girebiliriz. Önümüzde ki bir kaç gün boyunca Venüs/ Pluto arasında ki olumsuz görünümün de etkisiyle ilişkilerde daha manipülatif, zorlayıcı ve şüpheci davranabilir, güven sorunları yaşayabiliriz. Özellikle akşam saatlerinde beklenmedik olayların patlak vermesiyle bir taraftan farkındalığımız artarken bir taraftan da tepkilerimizi kontrol altına alamayabiliriz.

 

01 Ekim Salı

Günün tamamında Ay olumlu görünümler yapıyor. Geçen hafta başlanan işlerin hızla ve sağlam adımlarla ilerlemesi mümkün. Otoritelerden ya da uzmanlardan destek alarak girişimlerimizi yapabilir, üstelik hayal gücümüzü ve sezgilerimizi de kullanabiliriz. Bugün karşımızdakileri rahatlıkla anlayabilir veya kendimizi, ne istediğimizi anlatabiliriz. Duygular yoğun olmasına rağmen olaylara daha nesnel ve çıkarlarımız doğrultusunda yaklaşabiliriz.

 

02 Ekim Çarşamba

Sabah saatlerinde hırs ve tutkuyla işlerimizi bitirmeye, attığımız adımlardan sonuç almaya odaklanabiliriz. Öğleden önce hayatımızda eleme yapabilir, işime yarar ya da yaramaz diyerek rahatlıkla kestirip atabiliriz. Yaşamımızda ki fazlalıkları temizlemek, angaryalardan kurtulmak için uygun bir zaman. Saat 14:45’ ten sonra ise Ay, Yay burcuna geçiyor ve son günlerin sert ve tutkulu enerjileri yerini iyimserliğe bırakıyor. Özellikle akşam saatleri sosyalleşme, gruplarla bir araya gelme ve keyifli organizasyonlarda bulunmak için son derece uygun.

 

03 Ekim Perşembe

İniş çıkışların bol olduğu bir gün geçirebiliriz. Her konuda aşırıya kaçmaya meyilliyken sık sık yanılgıya düşebilir, tabiri caizse boyumuzdan büyük işlere kalkışabiliriz. Bugün iki ileri bir geri yapıp henüz konuya tam hâkim olmadan harekete geçersek başladığımız işleri yarım bırakmak zorunda kalabiliriz. Gökyüzünde iki önemli gezegen hareketinin olduğu bir gündeyiz. Hem Pluto uzun süredir devam eden geri hareketini sona erdirip düze dönüyor hem de Merkür Akrep burcuna geçiyor. Düzenler, kariyer, sorumluluklar ve yaşamı inşa ettiğimiz diğer konularla ilgili yaptığımız dönüşümlerin sonuçlarını almaya başlayabiliriz. Tabii bu bugünden yarına gerçekleşecek bir durum değil ancak önümüzde ki birkaç ay boyunca ağırdan ama köklü değişimler yapabiliriz. Merkür’ ün Akrep burcuna geçmesiyle daha araştırmacı ve derinlemesine bir bakış açısı kazanabiliriz. Önce karşımızdakileri konuşturup sonra ağzımızda ki baklayı çıkarabilir ya da öğrendiklerimizi kendimize saklayabiliriz.

 

04 Ekim Cuma

Saat 10:34’ den itibaren Ay, Yay burcunda boşlukta ilerliyor. Gün boyunca biraz dağınık ama hevesli olabiliriz. Başladığımız işlerle ilgili gelişme kaydedebilir, çevremizdekilerden destek alabilir, bilgi edinebiliriz. Ancak yeni bir işe kalkışmak açısından uygun bir zamanda değiliz. Bugün Mars gezegeni Terazi burcuna geçiyor. Mücadele kabiliyetimizi, fiziksel enerjimizi ve cesaretimizi simgeleyen Mars; Terazi burcunda kendini gösteremez. Önümüzdeki günlerde istediğimizi yapmak için mücadele etmek yerine taviz vermeyi, cesaret göstermek yerine vazgeçmeyi tercih edebilir, ilişkileri doğru yönetemeyebiliriz.

Ay’ ın Oğlak burcuna geçtiği 20:45’ ten sonra gerilimin arttığı, kazalara açık bir zaman dilimine giriyoruz. Sevdiklerimizle aramızda yaşanabilecek gerginliği konuşarak çözmeye çalışabiliriz.

 

05 Ekim Cumartesi

Güne ufak sürprizlerle başlayabilir, telaş ve heyecanla işlerimizi bitirip zamanımızı doğru kullanmak isteyebiliriz. Sorumluluklarımızı aksatmadan planlarımız dahilinde bir gün geçirmeye odaklanmışken karşımızdakilerden beklediğimiz tepkiyi alamayabilir, istediğimiz desteği ve duyguyu bulamadığımız için gerginlik yaşayabiliriz. Bugün romantizm adına atılan adımlar istediğimiz gibi ilerlemeyebilir, karşımızda bir duvar varmış gibi hissedebiliriz. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde yaptığımız program aksayabilir, karamsar ve geçmişe takılmış bir ruh haline bürünebilir, karşılıklı suçlamalarda bulunabiliriz.

 

06 Ekim Pazar

Zorlu geçen bir gecenin ardından sabah saatlerinde biraz daha anlayışlı ve duyarlı olabilir, paylaşımlarda bulunabiliriz ancak hemen ardından zorlayıcı ve engelleyici enerjiler devreye giriyor. Duygusal alış verişte bulunmakta çok zorlanabilir, birbirimizi anlamayabilir ve kendi isteklerimizi gerçekleştirmek için katı bir tutum sergileyebiliriz. Bugün her türlü ilişki bizi yorabilir, alınganlık yapabilir, karşımızdakilerim tavrından tatmin olmayabilir, manipülasyona maruz kalabiliriz. Günü temkinli ve görevlerimize odaklanmış bir şekilde geçirip hem sosyal ve hem de özel çevremizden fazla beklenti içine girmemeliyiz.

 

 

Read 1219 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.