Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

102940
BugünBugün408
DünDün654
Bu HaftaBu Hafta1062
Bu AyBu Ay11079
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1029408
Online 6
   
Pazar, 28 Nisan 2019 14:35

29 Nisan – 05 Mayıs Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Boğa burcunda yeniay. Huzur, güven ve bereket için yeni eylem planları hazırlamalı, uzun vadeli yatırım planları yapmalıyız.

 

 

 

29 Nisan Pazartesi

İlişkiler ve iletişim açısından zorlayacak bir haftaya sakin ve olumlu enerjilerle başlıyoruz. Ay Balık burcunda ilerlerken Güneş ve Uranüs’ le uyumlu görünümler yapıyor. Hayal gücümüzü de kullanarak sağlam adımlar atma şansımız olacak. Bu arada hayatımızda yapmak istediğimiz değişiklikleri yumuşak geçişlerle ve etrafımızdakilerden destek alarak yapabiliriz.  Özellikle akşam saatlerinde zorlandığımız konularla ilgili yardım alabiliriz.

30 Nisan Salı

Dün yaşanan sakinliğin ve huzurun aksine oldukça karmaşık bir güne uyanıyoruz. Hayal gücümüzün fazla çalışması bizi abartılı tepkiler vermeye ve büyük beklenti içine girmeye yöneltebilir. Ne istediğimize kendimiz karar verememişken gereksiz tartışmalara girebiliriz. Özellikle günün ilerleyen saatlerinde yanlış anlamalar, yalan ve eksik bilgiler ya da kafamızda kurguladığımız konular yüzünden kırıcı olabiliriz. Duygusal iniş çıkışların çok yoğun olması kararsızlığa ve ilerleyememeye neden olabilir. Bugün net kararlar almamaya, suçlayıcı ve kırıcı olmamaya dikkat etmeliyiz. Atacağımız imzaların, yapılan görüşmelerin ve hesapların yanıltıcı olma ihtimali var ayrıca sakarlıklar ve unutkanlıklarda devrede olabilir. Akşama doğru devreye giren Satürn olumlu görünümü bir süre için sakinleşmemize ve “ben ne yapıyorum” sorusunu yöneltmemize yol açsa da hemen ardından yine aşırıya kaçma tehlikesi var.

01 Mayıs Çarşamba

Sabah saatlerinde dünden kalan karmaşanın izleri devam ediyor olabilir. Eksiklerimizi tamamlamak isterken çokta başarılı olamayabilir, işi gücü bir türlü toparlayamayabiliriz. Merkür’ ün de Satürn’ le olan zorlu görünümü karşımıza bir sürü engel çıkacağına işaret edebilir. Yanlış yerde, yanlış zamanda olabilir, gecikebilir, derdimizi bir türlü anlatamayabiliriz. Ay; saat 13:25’ e kadar boşlukta olacağından yeni bir konuyla ilgilenmek ya da başlamak için uygun bir zaman değil. Ancak bu saatten sonra Ay, Koç burcuna geçeceğinden biraz daha kontrollü ve atak olabiliriz. Gerçi şimdide yalnız başına hareket etmekten doğan sıkıntılar devreye girebilir ancak başkalarına cesaret vermek için uygun koşullar içindeyiz. Bugün ve yarın olayları lehimize çevirmek için şartları fazla zorlamamalı, karşımızdakilerin üstüne giderek kışkırtmamalıyız.

Bugün Satürn uzun bir geri harekete başlıyor. Kariyerimizi ilgilendiren konularda ilerleme durabilir. Bu dönem yapılandırmaya, inşa etmeye çalıştığımız işler durağanlaşabilir ancak bir yandan da yaptıklarımızın üstünden geçip daha da sağlamlaştırma fırsatımız olabilir. 18 Eylül’ de Satürn düz hareketine dönene dek şansımıza güvenerek adım atmamakta fayda var. Kazançlarımızda azalma ihtimaline karşı da dikkatli olmalıyız.

02 Mayıs Perşembe

Haftanın hareketli ve nispeten daha olumlu bir günündeyiz ancak yine de mücadele etmemizi gerektiren konular peşimizi bırakmayacak. Gün boyunca yeni işbirlikleri ve ortaklıklar peşinde koşabilir, ilişkilerimizde heyecan arayışında olabiliriz. Yeni kişilerle tanışmak ya da duygularımızı açık açık ifade etmek isteyebiliriz. Ancak düşüncelerimizi bu kadar cesur dile getirmeye çalışmak pek kolay olmayacak. Yaşamımızda ki otorite figürlerine rağmen adım atmaya uğraşırken manipülasyona maruz kalabilir, kararlarımızı değiştirmemiz için baskı görebiliriz. Yani yine iletişimde zorlanabilir, fikirlerimizden dolayı sıkıntı yaşayabiliriz.

03 Mayıs Cuma

Gece yarısından itibaren Ay; birçok görünüm yapacak. Uzun ve hareketli bir gece yaşanabilir, dikkatli olmakta fayda var. Gecenin bir vakti aklımıza eseni yapmaya kalktığımızda karşımıza engeller çıkabilir ya da suçlayıcı ifadelerle karşılaşabiliriz. En iyisi enerjimizi fiziksel hareketlerle boşaltıp geceyi uyuyarak geçirmek olacaktır. Güne çok enerjik ve iyimser bir ruh haliyle başlayabilir, her şeyin altından kalkacağımızı düşünerek risk almaya meyilli olabiliriz. Özellikle sabah saatleri görüşmeler, anlaşmalar açısından çok uygun. Hakkımızı arayabilir, talep edebilir, kimliğimizi ön plana çıkarabilir ve çevremizdekilere liderlik edebiliriz. Gerçi biraz aşırı tepkiler gösterip fazla hırslı da davranabiliriz ancak akıllıca ilerlersek sıkıntılı konuları aşabiliriz.  Saat 11:48’ den itibaren Ay boşluğa düşüyor ve neredeyse günün tamamı boşlukta geçiyor. Pazar günü gerçekleşecek yeniay öncesi bütün işleri çabucak sonuca ulaştırmak, eksikleri gidermek ya da yüklerden kurtulmak için uygun bir zaman dilimindeyiz. Biraz kendimizle birazda keyfi konularla ilgilenebiliriz.

04 Mayıs Cumartesi

Yarın Boğa burcunda gerçekleşecek yeniay öncesi tam bir kapanış evresindeyiz. Bu kapanışın bize güven veren mali konularda olma ihtimali var. Bu arada hem Jüpiter hem de Satürn’ ün geri harekette olması kurumsal yapıların zorlanacağı bir dönemde olacağımıza işaret ediyor. İş ve gelir fırsatları azalabilir. Bu hafta ekonomik açıdan daralma veya güvensizlik yaşanabilir.

Sabah saatlerinden itibaren huzur ve konfor ihtiyacımız artabilir, maddi manevi değerleri muhafaza etmek için farklı arayışlara girebiliriz. Bugün inat etmeden karşımıza geleni yaşamalı, uzun vadeli çıkarları gözetmek için direnmemeliyiz. Hatta mali yük getiren konu ve işlerden vazgeçmek için en uygun zamandayız. Akşama kadar tembellik yapmak, sosyal ortamımızda keyifli organizasyonlara katılmak ve güzel sofralarda oturmak isteyebiliriz.

05 Mayıs Pazar

Gece yarısından hemen sonra saat 01:45’ te Boğa burcunda yeniay gerçekleşiyor. Yeniay haritasına baktığımızda hem kişisel hayatlarımızda hem de ülkemizde önemli kararların eşiğinde olduğumuzu görüyoruz. Harita da Kova burcu yükseliyor; Satürn, Pluto ve Güney Ay düğümü 12. evde konumlanmış. Özellikle finansal özgürlüğümüzü ve bireyselliğimizi tehdit eden öğelerle karşılaşabiliriz. Perde arkasında ki gizli düşmanlıklar ülkemizin kaynakları üzerinde güvensizlik hissetmemize yol açacak fırsatlar yakalayabilirler. Acilen topraklarımızın bereketi ve güvenliği için gerekli önlemleri almalıyız. Aynı zamanda Jüpiter/ Mars arasında ki karşıt görünümde yurtdışından gelecek haberlerin yıpratıcı ve kışkırtıcı olacağıyla ilgili olabilir. Boğa burcu, güven, huzur, sadakat ve bereketle ilişkilidir. Bu konularda yenilenmeli ve girişimlerde bulunmalıyız. Yeniayın ardından gelecek açılar umut verici olduğundan özellikle tarım politikalarıyla ilgili uzun vadeli, sağlam ve tutarlı adımların atılacağını umut ediyoruz. Bu yeniay sonrası mecliste, sözü geçen dernek ve kurumlarda da bir hareketlenme hatta değişiklik gündeme gelebilir.

Kişisel hayatlarımıza baktığımızda biraz daha sahip olduklarımıza tutunmak söz konusu olabilir. Örneğin lüks ve keyfi harcamalardan kaçınabilir, biriktirme ve kendimizi güvence altına almak adına girişimlerde bulunabiliriz. İlişkilerimizde sadakat ve huzur arayışımız artabilir, temkinli ve risksiz değişimlere yönelebiliriz. Sabit bir burcun orta derecelerinde gerçekleşen bu yeniay direnç göstermeyle ilgili olabilir. Ancak bunun yerine yenileyici ve özgürleştirici eylem planları hazırlamak, doğru hesaplar yapmak içinde bulunduğumuz krizlerin çözümünü kolaylaştıracaktır.

İyi haftalar

Read 1298 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.