Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

102940
BugünBugün400
DünDün654
Bu HaftaBu Hafta1054
Bu AyBu Ay11071
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1029400
Online 7
   
Pazar, 14 Nisan 2019 19:21

15 Nisan – 21 Nisan Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

29 derece Terazi burcunda ikinci dolunay. 29 derece bize yapılacak bir şey kalmadığını ve durumu olduğu gibi kabullenip önümüze bakmamız gerektiğini gösteriyor. Tekrar aynı konularla ilgili hamle yapmak yerine yola devam etmemiz gerekiyor.

 

 

 

15 Nisan Pazartesi

Haftaya Aslan burcunda ki Ay’ ın özgüvenli ve keyifli enerjileriyle başlıyoruz ancak 04:38 ile 13:14 arası Ay boşlukta olduğundan yeni bir işe başlamadan var olan işleri tamamlamaya odaklanabiliriz. Sabah saatlerinde hafta sonunun dedikodusunu yapabilir, bir yandan da hızla hareket ederek kalan işleri kontrol altına alabiliriz. Öğleden sonra Ay’ ın Başak burcuna geçmesiyle birlikte daha planlı ve organize olmaya başlayabilir, detaylar üzerinde çalışabiliriz. Özellikle akşama doğru devreye giren Uranüs olumlu görünümüyle teknolojiyi daha çok kullanabilir ve farklı teknik arayışlarına girebiliriz. Üstünde çalıştığımız konu ve projeleri başka bir açıdan değerlendirebiliriz.

 

16 Nisan Salı

Ay, Başak burcunda ki yolculuğunu sürdürürken bir çok iniş çıkış yaşayabilir, yaptığımız her işin tekrar tekrar üstünden geçebiliriz.  Üstelik Venüs ile Jüpiter arasında ki sert etkileşim işi biraz daha zora sokabileceğimize işaret ediyor. Her şeyi bir arada yapmak isteyebilir, deyim yerindeyse fazla hayalci ve iyimser davranarak aç gözlülük yapabilir, birilerine laf yetiştirmeye çalışmaktan gereksiz bir efor sarf edebiliriz. Unutulan evraklar, trafikte boşa geçen zaman ve yalan yanlış bilgiler sonunda yaşanan koşturmaca ve yorgunluktan verim elde edememenin hayal kırıklığını yaşamaya başlayabiliriz. Kararsız ve yönsüz kaldığımız akşam saatlerinde en doğrusu şalteri indirip biraz dinlenmek olacaktır. Günün sonunda artık daha sakin ve akılcı olabilir, ne istediğimize karar verip, doğru seçimleri yapabilir, fazla ağır gelen konularla ilgile de otoritelerden ya da büyüklerden destek alabiliriz.

Etkisini yarında yoğun bir şekilde hissedeceğimiz Venüs/ Jüpiter görünümü bizi zorlamakla birlikte, akışta kalmamıza, evrensel ve manevi güçlere güvenmemize ve iyimserliğimizi muhafaza etmemize neden olacaktır. Ancak bir yan etki olarak, yemede içmede, beklentilerde ve harcamalarda aşırıya kaçabiliriz, dikkat.

 

17 Nisan Çarşamba

Zorlu geçen bir günün ardından sabah saatlerinde endişeli ve geçmişte yapılanlara takıntılı ruh halimiz devam ediyor olabilir. Memnuniyetsiz, ne istediğimizi bilemediğimiz ve abartılı tepkiler verdiğimiz bir sürenin ardından saat 14:21’ de Ay, Terazi burcuna geçerek boşluktan çıkıyor. Biraz iç huzur ve denge arayışında olmamıza rağmen bunu yakalamak çokta kolay olmayacak. Son zamanlarda içimize attığımız ne varsa birden açığa çıkabilir. Aslında son günlerde ki tutarsızlık devam ediyor diyebiliriz. Belki de en çok ihtiyacımız olduğu anda diplomatik davranmayı başaramadığımızdan sözlü çatışmaların kapısını açabiliriz. Duygularımızı doğru ifade edemeyebilir, karşımızdakileri zorlayabiliriz. Uzun bir süredir Balık burcunda hareket eden Merkür’ de bugün Koç burcuna geçtiğinden yaklaşık iki aydır biriktirdiğimiz, dilimizin ucuna gelip te yuttuğumuz ne varsa açığa çıkabilir. Zaten Cuma günü gerçekleşecek dolunay öncesi ilişkilerde bir sıkıntı olması da kaçınılmaz. Biraz aklımıza estiği gibi kimseye meyilli olmadan karar almaya meyilliyiz. Bu durum bizi yalnızlaştırsa bile açık açık konuşmamız karşımızdakiler üzerinde farkındalığa neden olabilir.

 

18 Nisan Perşembe

Sabah saatlerinde iletişim trafiği hızla akabilir, sosyal organizasyonlar yapma peşinde olabiliriz. Biraz sosyal medya da biraz da gruplar içinde zaman harcayabilir, bir yandan da işle ilgili görüşme ve toplantılara katılabiliriz. Öğlene doğru ticari işbirlikleri geliştirebilir, girişimlerde bulunabiliriz. Fakat sabah saatlerinde ki denge ve sosyalleşme ihtiyacı akşama doğru yerini çıkar çatışmalarına bırakabilir. Özellikle gece yarısına doğru sertleşen etkiler kendimizi kısıtlanmış ve bastırılmış hissetmemize neden olabilir.

 

19 Nisan Cuma

Sabah saatlerine; geceye oranla daha pozitif bir ruh haliyle uyanabiliriz ancak bugün saat 14:11’ de Terazi burcunda ikinci dolunay gerçekleşiyor. 21 Mart günü gerçekleşen birinci Terazi dolunayı (http://www.astrofiber.com/haftalik_yazilar/item/516-18-mart-%E2%80%93-24-mart-tarihli-g%C3%B6ky%C3%BCz%C3%BC-hareketleri ) bize her türlü ilişki de biraz daha özgürleşme ihtiyacında ve yol ayrımında olacağımızın işaretlerini vermişti. Şimdi 29 derecede gerçekleşen bu dolunay artık aldığımız kararlar doğrultusunda sona gelindiğini anlatıyor. Astroloji de 29 dereceler aneritik olarak adlandırılır ve sonlanmalarla, bitişlerle sembolize edilir. İlişkilerde, işbirliklerinde, adalet, diplomasi, politika gibi alanlarda yaşanan yol ayrımları bazı vazgeçişleri de beraberinde getirecektir. Dolunay haritasına baktığımızda Aslan burcunun yükseldiğini ve Güneş’ in dolunay’ ın hemen ardından Boğa burcuna geçeceğini görüyoruz. Öncelikle hızla kararlar alınıp, yoğun bir iletişim trafiği yaşanabilir, bilgi akışı artabilir. Ancak bu durumun nereye varacağını kestirmek de biraz zor olabilir. Hem kişisel hayatlarımızda hem de ülke açısından bu karar ve girişimler güven krizlerini tetikleyebilir, mali sıkıntılara yol açabilir. 29 derecenin anlamlarından biride yapılacak bir şey kalmadı, durumu olduğu gibi kabullenip önümüze bakmamız gerektiği yönündedir. Önümüzde ki günlerde tekrar aynı konularla ilgili hamle yapmak yerine yola devam etmemiz hepimizin hayrına olacaktır. Zaten Ay’ ın Akrep burcuna geçişiyle birlikte daha derin ve kapsamlı bir araştırma ihtiyacında olacak olayların aslını astarını merak edip yeni stratejiler kurmaya çalışacağız. Dolunayın gerginliği devam ederken Uranüs’ ün de devreye girmesiyle bir çok sürpriz yaşanabilir, beklenmedik adımlar kopuşu hızlandırabilir. Bu dönemde ekonomik açıdan dikkatli ve akılcı ilerlemeliyiz, zira spekülasyona açık bir ortam oluşabilir.

 

20 Nisan Cumartesi

Dün yaşanan gergin dolunayın ardından bugün hem Güneş hem de Venüs burç değiştiriyor. Güneş Boğa burcuna geçiyor, önümüzde ki günlerde kendimizi maddi ve manevi açıdan güvende hissetmek birincil hedefimiz olabilir. Uranüs’ ün de Boğa burcunda olması değişimin kaçınılmaz olduğunu işaret ediyor ancak bu değişimi minimize etmeye çalışabilir, mümkün olduğunca şartları olduğu gibi muhafaza etme çabasında olabiliriz. Tabii zaman içinde bunun ne kadarını başarabileceğimizi göreceğiz. Venüs’ de Koç burcuna geçerek ilişkilerde bencil ve sabırsız davranmamızı körüklüyor. Muhtemelen güven krizleri işbirlikleri ve ortaklıklarda sorunlara yol açacak.

Gün boyunca Akrep burcunda ilerleyen Ay; sadece Neptün’ le olumlu bir görünüm yapıyor. Sakinleşip, akışta kalma zamanı. Biraz daha anlayışlı olmaya çalışabilir, sezgilerimize kulak verebilir, gündemden uzaklaşıp, alt metinleri okumak için çaba gösterebiliriz. Hafta sonu gecesi olmasına rağmen fazla hareketli olmak içimizden gelmeyecek.

 

21 Nisan Pazar

Günün büyük bir çoğunluğunda Ay; Akrep burcunda ve boşlukta ilerleyecek. Dinlenmek, merak ettiğimiz konuları araştırmak, piyasa yoklaması yapmak, havayı koklamak için ideal bir gündeyiz. Kendimizi yakın hissettiğimiz kişilerle derinliği olan konuları paylaşabilir ya da kendi iç dünyamıza dalabiliriz. Aslında yaklaşan hareketliliğin ve dönüşümün içten içe hazırlığını yapabiliriz. Ancak saat 19:00’ da Ay’ ın Yay burcuna geçmesiyle birlikte tekrar enerji dolabilir, iyimser ve risk içeren adımlar atabilir veya geceyi romantik ilişkilerde keyif verici gelişmelerle tamamlayabiliriz. İyi haftalar

Read 1390 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.