Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

131197
BugünBugün469
DünDün779
Bu HaftaBu Hafta3824
Bu AyBu Ay13557
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1311977
Online 4
   
Pazar, 17 Mart 2019 15:10

18 Mart – 24 Mart Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Terazi burcunda dolunay ve Venüs/ Mars görünümleri, ilişkiler açısından hareketli bir haftadayız. Birbirimize daha özgür olacağımız alanlar tanımalıyız.

 

18 Mart Pazartesi

Haftaya Aslan burcunda ki Ay’ ın cesur ve özgüvenli enerjisiyle başlıyoruz. Ancak öğlene kadar olan süreçte gerek özel gerekse sosyal ilişkilerde yoğun bir gerilim söz konusu. Karşımızdakilerin bizden bağımsız aldıkları kararlar canımızı sıkabilir, kıskançlıkla karşılaşabilir ya da baskıya maruz kalabiliriz. Ay’ ın Mars/ Venüs arasında ki olumsuz görünümü tetiklemesiyle güven sorunları yaşayabiliriz. Önemli görüşmeleri öğleden sonraya bırakmak daha iyi olacak aksi takdirde kolayca inatlaşabilir ve uzlaşmaz bir tutum sergileyebiliriz. Bu olumsuz enerjiler günün ilerleyen saatlerinde yerini iyimser ve neşeli bir ortama bırakıyor. Sert tartışmalar yerine olayları daha olumlu bir bakış açısıyla görebilir, özgüven tazeleyebilir ve hayattan keyif almaya bakabiliriz. Merkür/ Mars arasında ki uyumlu görünümde kararlarımızı tekrar gözden geçirmemiz, hızlıca çözümler üretmemiz için bir fırsat getirebilir. Saat 18:20’ den sonra Ay; boşluğa düşeceğinden akşamı yeni bir işe adım atmadan yarım kalan işleri tamamlayarak ya da sadece eğlenceli işlerle uğraşarak geçirebiliriz.

 

19 Mart Salı

Sabaha karşı ( 04:42) Ay; Başak burcuna geçerek boşluktan çıkıyor. Güne bizi uğraştıran ya da oyalayan işlere çözüm arayarak, daha verimli ve sonuç odaklı olmak için alternatifler üreterek başlayabiliriz. Özellikle sabah saatlerinde farkındalığımız yüksek olduğundan hiçbir ayrıntı gözümüzden kaçmayabilir. Sağlığımıza, kişisel bakımımıza zaman ayırabilir, farklı beslenme ya da diyet programlarını araştırabilir, alternatif tıbba ilgi duyabiliriz. Düzen kurmak, temizlik yapmak gibi keyifsiz ama gerekli işlere odaklanabilir, günümüzü tamamen faydalı olmaya çalışarak geçirebiliriz. Etkisini birkaç boyunca hissedeceğimiz Mars/ Pluto görünümü de gün boyunca yoğun bir konsantrasyon sağlayabileceğimizi, dayanıklılık sergileyerek zor işlerin altından kalkabileceğimizi gösteriyor.

 

20 Mart Çarşamba

Ay, hâlâ Başak burcunda ilerlerken dünkü gibi stabil ve kararlı kalmakta zorlanacağız. Bugün çok koşturma içinde geçebilir, planlarımızı ya ertelemek ya da yeniden düzenlemek zorunda kalabiliriz. Sabah saatlerine karmaşa ve bulanıklık hâkim olabilir, kısa süreli hayal kırıklıkları ve kararsızlıklar yaşanabilir. Birçok önemli işi bir arada halletmeye çalışırken bazılarında tökezleyebilir, yanlış anlaşılabilir, eksik bilgiyle yola çıkabiliriz. Ancak bir yandan da artık kesinleşen Mars/ Pluto üçgeni ve Merkür/ Pluto görünümü gibi uyumlu açılar dayanaklılık, hızla strateji oluşturma ve sağduyulu önlemler almamızı sağlayarak başarı getirecek. İnce hesap ve maliyet bilgisi gerektiren konuların bütün zorluklara rağmen üstesinden gelebilir, ufak tefek yanlışlıkların ve iletişim kazalarının altından kalkabiliriz. Önemli olan hatayı fark ettiğimiz anda hemen revizyona gitmek olacaktır. Gerektiğinde otorite konumundaki kişilerin desteğini alabilir, ayaklarımızın yere daha sağlam basmasını sağlayabiliriz. Tabii bu arada abartılı beklentiler içine girmemekte fayda var. Günü kurtarmanın yolu fazla iş yükünden ya da programdan kurtulup daha az konuya odaklanmak olabilir.

 

21 Mart Perşembe

Bugün ilkbahar ekinoksunun yaşandığı, gece ile gündüzün eşit olduğu, astrolojik takvimin başladığı bir gün olarak zaten çok önemliydi birde üstüne Terazi burcunda gerçekleşen dolunay geldiği için iyice önemli bir hâl aldı.

Önce Güneş’ in Koç burcuna girdiği âna göre çıkarılan giriş haritasına bakalım. Dünya astrolojisine göre harita değişken bir yükselen burçta olduğu için önümüzdeki üç ay boyunca geçerli olacaktır. Detaylara fazla girmeden tüm haritaya baktığımızda ülkemiz sınırlarını ilgilendiren bir konuda hareketlilik yaşanacağını ve bu hareketliliğin askeri temellerinin olacağını söyleyebiliriz. Sonuçları askeri olarak başarılı olmakla birlikte, ekonomik olarak zorlu olabilecek bu sınır hareketliliği uzun vadeli güvenlikle ilgili olabilir. Ancak mali açıdan biraz sıkıntılı bir süreçten bahsediyor olabiliriz.

Yine bugün saat 04:43’ te Terazi burcunun 0 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor. Hem öncü burçlarda hem de sıfır derecede gerçekleşen bu dolunay; olayların çok hızlı ilerleme kaydedeceğini anlatıyor. Her türlü ilişkiyle ilgili çok önemli bir süreçten geçiyoruz ve Merkür hâlâ geri hareketinde. Birbirimize özgür olmak için alan tanımamız gerekiyor. Uzlaşma sağlayabilmek için her şeyden önce bir güven ortamı oluşmalı, özellikle romantik ilişkilerde sosyalleşebilmeliyiz. Bu dolunayın sosyal medya, yayıncılık ve teknolojik iletişim konularına da vurgu yapması olası. Bu dönemde kurulan yeni ilişkiler çok uzun vadeli olmasa da yaralarımızı sarmamızı sağlayabilir, yeteri kadar güven vermese de neşe verebilir ve bireyselliğimizi ön plana çıkarabilir. Dolunaylar olayların açık seçik ortaya çıktığı ve kararların alındığı zamanları anlatır. Bugün kesinleşen Venüs/ Mars dik açısı ve ben/ biz ekseninde gerçekleşen dolunay ilişkilerde geçmişin muhasebesinin ardından bir yol ayrımında olduğumuzu gösterebilir.

On gün sonra yapılacak seçimlerde bu dolunayın etkisinde olacağından enteresan sonuçlara yol açabilir. Gerçi sürprizler beklemiyoruz ancak güven tazeleme de sorunlar olduğu net bir şekilde görülebilir.

 

22 Mart Cuma

Dün gerçekleşen dolunayın ardından Ay; Terazi burcunda ki yolculuğunu sürdürüyor. Nezaketimizi ve diplomasiyi korumakta biraz zorlanabiliriz. Her ne kadar herkesi memnun etmeyi umarak yola çıksak ta otoriterler, büyükler, ebeveynler ya da kurumsal yapılarla çatışmak zorunda kalabiliriz. Fakat bizi destekleyen gruplar içinde olabilir, danışabileceğimiz kişilerle bir araya gelebiliriz. İyimserliğimizi muhafaza etmemizi sağlayan koşullar ve fikir alışverişleri kendimizi kolay ifade etmemizi sağlayacak, günün sonunda sosyal bir gruba ait olmanın rahatlığını yaşayabileceğiz.  Bugün yapacağımız girişimlerde eksik evrak, yanlış başvuru gibi konular bize zaman kaybettirebilir. Ancak akşam saatlerinde kalabalık ortamlarda, sevdiklerimizle bir arada olmanın konforunu yaşayabiliriz. Zaten saat 21:10 itibariyle Ay, boşluğa düşeceğinden geceyi dinlenerek ve sosyal medya da dolaşarak tamamlayabiliriz.

 

23 Mart Cumartesi

Sabah saatlerinde Ay; Akrep burcuna geçiyor ve Uranüs’ le sert bir görünüm yapıyor. İki gün önce gerçekleşen dolunayın koparıcı etkilerini bu hafta sonu görmeye başlayabiliriz. Bugün ani gelişen olaylara verdiğimiz tepkiler çok beklenmedik olabilir. Bir anda tahammülsüz ve gözü kara olabilir, çözüm yerine sonuna kadar inatlaşma yoluna gidebiliriz. Öğlene kadar olan süreçte tavırlarımızı kontrol altına alabilirsek sonrasında daha kolay ilerleme sağlayabilir, konuya tam anlamıyla hâkim olup, derinlemesine araştırmadan harekete geçmeyiz. Etkisini bugün ve yarın çok net hissedeceğimiz Merkür/ Neptün kavuşumu geçmişte ki olaylara hassasiyetimizi artıracak ve gerçekleri olduğu gibi görmemizi zorlaştıracaktır.

 

24 Mart Pazar

Ay, Akrep burcunda ki hareketini sürdürürken düne oranla daha sakin olabiliriz. Sorup, soruşturarak, konuları tekrar tekrar masaya yatırarak ve danışarak hareket edebilir, affetmeye ya da empati kurmaya yatkın olabiliriz. Artık kesinleşen Merkür/ Neptün görünümü hayallere dalmamızı kolaylaştıracağı gibi bir taraftan da yaratıcı ve sezgisel kararlar almamızı sağlayabilir. Bugün içsel bir huzursuzluk yaşayabiliriz ancak bir taraftan da bundan kurtulmak için ruhsal çalışmalara yönelebilir, ruhsal bir derinlik arayışında olabiliriz. Her ne kadar kendimizi tinsel ortamlara yakın hissetsek te ayağımızı yere sağlam basmamızı sağlayan kişi ve durumlarla karşı karşıya olduğumuzdan sağduyumuzu yitirmeden harekete geçeceğiz. Ancak gece yarısına doğru çok dikkatli olmalıyız. Zira özellikle ilişkilerde gerilim ve öfkenin dozu artabilir.

İyi haftalar……….

 

Read 2504 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.