Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

131199
BugünBugün490
DünDün779
Bu HaftaBu Hafta3845
Bu AyBu Ay13578
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1311998
Online 2
   
Pazar, 10 Mart 2019 23:05

11 Mart - 17 Mart Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by  Figen KIZILTAŞ


Mars Satürn arasındaki uyumlu açı bu hafta dayanaklılık gerektiren konularda başarı getirebilir.

 

 

11 Mart Pazartesi

Haftaya Boğa burcunda ki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Sabah saatlerinde gerçekleşecek olan uyumsuz Venüs görünümü güne ilişkilerde gerilim yaşayarak başlayacağımıza işaret ediyor. Aradığımız huzur ve güveni bulmakta zorlanabilir, sakinliğimizi muhafaza edemeyebiliriz. Uzlaşma gerektiren görüşmeleri öğleden önce yapmamakta fayda var. Öğle saatlerinde harekete geçmemizi sağlayacak olaylar yaşanabilir, özellikle mali açıdan önlem almaya yönelebilir ya da istemesek te risk alabiliriz. Ekonomik açıdan iniş çıkışların olduğu, güven duymakta zorlandığımız saatlerin ardından akşama doğru kontrolü ele alabilir, sağlam, tutarlı ve uzun vadeli adımlar atabiliriz. Sabırla ilerleyip, içinde bulunduğumuz durumu muhafaza ederek iyileştirme yolunda olabiliriz.

 

12 Mart Salı

Dün yaşanan huzursuzluğun aksine güne keyifli ve sakin bir başlangıç yapabiliriz. Gerilime yol açan etkiler yerini anlayış, uzlaşı ve empatiye bırakabilir. Saat 12:32’ de Ay; son açısını yaptıktan sonra boşluğa düşeceğinden günün geri kalanında yarım kalan işlerimizi tamamlayabilir, eksiklerimizi giderebilir, bir süredir ihmal ettiğimiz dost ve yakınlarımızla iletişime geçebiliriz. Aslında biraz dinlenmek ve kendimizi şımartmak için keyif aldığımız konularla ilgilenmek içinde uygun bir zaman. Saat 18:48’ de Ay İkizler burcuna geçerek boşluktan çıkıyor. Uzun vadeli huzur ve güven arayışımız yerini, entelektüel meraklara, sosyal ortamlarda bulunma isteğine ve hızlı bir iletişim trafiğine bırakıyor.

 

13 Mart Çarşamba

Ay İkizler burcunda ki yolculuğunu sürdürürken Güneş/ Pluto ve Mars/ Satürn arasında olumlu görünümler oluşuyor. Ay’ ın da neredeyse gün boyunca olumsuz hiçbir açısı olmadığından haftanın en verimli günündeyiz diyebiliriz.  Sosyal ortamlarda varlık gösterebilir, kendimizi doğru ifade edebilir, ilişki ve işbirliklerinde uyumlu davranabilir, anlaşmaya varabiliriz. Ama en önemlisi dayanıklılık gerektiren konularda büyük başarı gösterebiliriz. Sezgilerimizi ve sağduyumuzu aynı anda kullanabilir, ince hesap ya da maliyet bilgisi isteyen alış verişler yapabiliriz. Gün boyunca çok meşgul olabiliriz ancak elimizi attığımız her işten memnuniyet duymamız ve altından kalkmamız mümkün olacaktır. Tabii Merkür’ ün geri hareketini unutmadan yeni bir girişimde bulunmak yerine var olan gündemi en iyiye götürmek ve fırsatları lehimize çevirmeye bakmalı, kaçtığını düşündüğümüz fırsatlarınsa üstüne gitmeliyiz.

 

14 Mart Perşembe

Ay bugün de İkizler burcunda…Ay bu burçtaki yolculuğunda günün erken saatlerinden itibaren pek çok gezegenle açı kuracağından gün oldukça hareketli ve dinamik geçebilir. Ay önce Güneş ile Jüpiter arsındaki kare açıyı tetikleyecek sonrasında Güneş ve Merkür’e sert bir kare yapacak… Yani gün boyunca içinde bulunduğumuz atmosfer fazlasıyla değişken olacak ve kaygan bir zeminde ilerlemek durumunda kalacağımızdan istikrarı yakalamak pek kolay olmayacak…Güneş ile Jüpiter arasındaki kare açı beklentilerimizi yükseltebileceği gibi bir fırsat ve imkanları da beraberinde getirebilir; yurtdışı, yabancılarla ve eğitimle ilgili konuları da aktifleştirebilir. Öğle saatlerinde Ay’ın da bu ikiliye katılımıyla adeta her kafadan sesin çıktığı bir ortam oluşturacak…Yine Ay’ın Merkür’e olan stresli konumu planların istendiği gibi akmayacağına;  vaad edilenlerin tekrardan revize edileceğine; anlaşmazlıklar yaşanabileceğine işaret etmekte…Fikir alış verişlerinde, bilgi paylaşımlarında problemlere, yanlış anlaşılmalara ve tartışmalara açığız… Gün boyunca etkisini hissettirecek Satürn Mars uyumlu enerjisi bizi hamle yapmaya yöneltse de ilerisi öngörülemeyecek ve çok seçenekli şartlarda karar almak zor olabilir. Ay saat 15:30’da boşluğa geçecek…Günün geri kalan bölümünde girişimlerden uzak durmalı; eldeki işlerimize yoğunlaşmalıyız…Ay; 23:49 itibarıyla artık Yengeç burcundaki ilerleyişinde…

 

15 Mart Cuma

Balık burcundaki Güneş Merkür kavuşumuyla hem zihin hem de duygu dünyamızın derinliklerine inebileceğimiz enerjiler altındayız…Duygusal zekamızı en verimli haliyle kullanabilir; mantık, sezgi ve hislerimizi rahatlıkla harmanlayarak düşünebilir; hayallerimizi gerçeğe dönüştürecek planları yapabiliriz… Yengeç burcuna ilerleyen Ay ile ise birkaç gündür yaşanan inişli çıkışlı hava artık geride bırakabilir; duygularımızla hareket edeceğimiz bir sürece adım atabiliriz…Artık evimiz, ailemiz, sevdiklerimiz, bizleri ruhsal manada tatmin ve mutlu eden konular ön plana çıkacak gibi görünüyor… Ay’ın Kiron’a stresli açısı belki eski yaralarımızı bizlere anımsatabilir veya yaralandığımız konularda bize şifa sağlayacak deneyimler getirebilir. Ay’ın Uranüs ile olan olumlu kontağı da farkındalığımız üzerinde olumlu etki edebilir. Ay gün boyunca herhangi başka bir gezegenle açıya girmeden ilerleyecek…

 

16 Mart Cumartesi

Gün Ay’ın Satürn’e stresli; Mars’a ise uyumlu açıları eşliğinde başlayacak…Sorumlulukları yerine getirmek her ne kadar zor olsa da azmedecek; üstesinden gelmek için çaba harcayacağız gibi…Bizleri karamsarlaştıran durumlara rağmen enerji ve motivasyonumuzu kaybetmeyeceğiz. Öğle saatlerinde ise güç  savaşlarına ve çekişmelerine açık enerjiler var. Ay’ın Pluto ile olan karşıtlığı hem duygusal hem de bedensel zorlayacak gibi görünüyor. Yüksek oktavdan tepkiler verebilir; orta yolu bulmakta zorlanabiliriz. Ancak Merkür’ün Ay ile kuracağı uyumlu açı sayesinde  bu negatif etkiyi geride bırakabilir; sağduyuyla ilerleme şansı yakalayabiliriz. Bu olumlu atmosferde kendimizi rahat ifade edebilir; doğru iletişimi kurabiliriz. Ayrıca Merkür’ün Pluto ile olan olumlu kontağının da desteğiyle anlaşma, sözleşme, eğitim, yolculuklarla ilgili alanlardaki işlerde yolunda gidebilir. Konusunda bilgili, yetkin kişilerle paylaşımlar yapılabilir. Akşam saatlerinde Güneş ve Ay’ın yine uyum içinde hareket etmeleri bizlere de pozitif yansıyabilir. Eşimizle dostumuzla sevdiklerimizle samimi duygular içinde bir gece geçirebiliriz. Ay saat 21:03 sonrasında boşlukta…

 

17 Mart Pazar

Ay saat 03:56 itibarıyla Aslan burcunda…Aslan burcuna ilerleyen Ay ile özgüvenimizi tazeleyeceğimiz ve kendi varlığımızla ilgili gelişmelerin yaşanacağı bir zaman dilimine giriş yapmaktayız… Ay Aslan burcuna geçer geçmez Uranüs ile stresli bir açı kuracağından beklenmeyeni beklemeli; sürprizlerin ortaya çıkabileceğini bilmeliyiz. Güç çatışmaları ve gösterileri de yaşanabilir. Ani gelişen durumlar tüm güne damgasını vurabilir.

 

 

 

Read 2093 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.