Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

131196
BugünBugün460
DünDün779
Bu HaftaBu Hafta3815
Bu AyBu Ay13548
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1311968
Online 5
   
Pazar, 03 Mart 2019 13:09

04 Mart – 10 Mart Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

 

Uranüs Boğa burcuna geçiyor, Balık burcunda yeniay, Merkür geri harekete başlıyor. Para ve güvenlik konularında ezber bozmaya başlıyoruz.

 

 

04 Mart Pazartesi

2019 yılının en hareketli gökyüzü olaylarının yaşanacağı haftaya başlarken Ay; Kova burcunda ki yolculuğunu sürdürüyor. Bugünü gruplar içinde ya da ekip çalışmaları yaparak geçirebilir, hak ve özgürlükler konusunda duyarlı davranabiliriz. Akşama doğru devreye giren Jüpiter desteği ile arkadaşlarla bir araya gelebilir, sosyal ortamlarda bulunabiliriz. Başladığımız bir işin rahat ilerlemesi için gereken yardımı alabilir, gündemi tartışarak, paylaşımlarda bulunabiliriz. Merkür; geri hareketine başlamadan önce iyice yavaşlıyor ve durağan konumuna geçiyor.

 

05 Mart Salı

Yarın gerçekleşecek yeniay öncesi gökyüzü adeta duruyor. Sabah saatlerinde yaşanan Ay/ Uranüs kontağı kısa bir süre için hareketlenme ve başlanan işlerin bitirilmesi için gereken enerjiyi sağlasa da hemen ardından Ay’ ın Balık burcuna geçmesiyle birlikte olayları kontrol etmekten vazgeçip, akışta kalmayı tercih edeceğiz. Uranüs’ ün Koç burcunda ki son gününü yaşadığımızdan yaklaşık son yedi yılda hayatımızda hangi alanlarda ne gibi değişiklikler yaşandığını değerlendirmeliyiz. Bugün önümüze geleni yaşamalı, hiç bir konuda yeni bir adım atmamalıyız.

 

06 Mart Çarşamba

Geldik haftanın en hareketli gününe. Bugün önemli üç gökyüzü olayı birden gerçekleşiyor. Uranüs, Boğa burcuna geçiyor, Balık burcunda yeniay oluyor ve Merkür yine Balık burcunda geri hareketine başlıyor.

Öncelikle Uranüs’ ün Boğa burcuna geçişinden bahsedelim. Uranüs ilk olarak 15 Mayıs 2018 tarihinde Boğa burcuna geçti, 6 Kasım 2018’ te Koç burcuna geri döndü ve bugün tekrar Boğa burcuna geçerek 7 Temmuz 2025 tarihine kadar burada kalacak. Uranüs gezegeni astroloji de, değişimlerle, sıra dışı gelişmelerle, farkındalıkla, devrimlerle, elektrik ve teknolojiyle, liberal ekonomilerle, geleneklere karşı durarak alternatif geliştirmeyle ilişkilendirilir. Uranüs; geçtiği burcun konularıyla ilgili değişimi ve farkındalığı harekete geçirir. Bu uzun yolculuğu süresince Boğa burcunun konuları olan tarım, kapital, toprak verimliliği, güvenlik ve sanat alanlarında önce farkındalığa ardından da değişime yol açacaktır. Bu süreç içinde alternatif tarım arayışları artabilir hatta yeni teknolojiler üretilebilir, bildiğimiz ve alıştığımız yatırım araçları bizim için bir güvence kaynağı olmaktan çıkabilir, üretim araçlarına, gayrimenkule ya da nakit paraya sahip olmak yeterli olmamaya başlayabilir. Özellikle internetteki güvenlik zaafları çok görünür olmaya başlayabilir ve hatta devlet ve bankacılık kurumları bu alanda çok zarar görebilir. Boğa alışkanlıklarla ve geleneksel düzeni devam ettirmekle çok ilgili bir burçtur. Uranüs gibi radikal olmaya meyilli bir gezegenle bir araya gelince alıştığımız ve güvendiğimiz dağlara kar yağma riski ortaya çıkabilir. Kime nereye kadar güveneceğimizi sorgulayacağımız, alışkanlıklarımızı değiştirmek zorunda kalacağımız bir süreçte olabiliriz. Yine bu süreçte farklı sanat dalları ortaya çıkabilir, sanat fazlasıyla dijitalleşebilir. Bu sayfada dönem dönem Uranüs’ ün bu yolculuğuyla ilgili bilgiler vermeye devan edeceğiz. Ülkemiz açısından baktığımızda ise önümüzdeki günlerde borsada çok ciddi iniş çıkışlar olacağını ve yöneticilerimizle ilgili sıkıntılar oluşabileceğini ilk etapta söyleyebiliriz.

Gelelim günün diğer önemli olaylarına. Saat 19:03’ te Balık burcunun 15 derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor. Bildiğiniz gibi yeniaylar gerçekleştiği burcun temalarıyla ilgili yeni girişimlere ve başlangıçlara fırsat verir. Ancak bu sefer Merkür’ de aynı zamanda üstelik Balık burcunun son derecesinde geri harekete başlayacağı için yenilenme ve başlangıç fırsatları bulamayabiliriz aksine bir hayalin peşine takılıp gitme ihtimali çok yüksek. Yola çıkma niyetimiz herkese faydalı olmak, sağlam sonuçlar elde etmek, yaşamımıza bir çeki düzen vermek olsa da tutacağımız yol bunların hiçbirini sağlamayacaktır. İdealize ettiğimiz kişi ve konularla ilgili hayal kurmaya muhtemelen devam edeceğiz. Gerçeklerle yüzleşmek ve kontrolü sağlamak yerine biraz değiştirilip önümüze sunulan söylemleri yeni bir fırsatmış gibi dinleyebiliriz ancak şimdilik değişen hiçbir şey olmadığını bilelim. Beklenti içine girmeden ve kimseyi idealize etmeden zamanının gelmesini beklemek yerinde olacaktır. Açıkçası bu yeniay; yenilikler yerine temcit pilavının süslenmiş bir halini önümüze sürmekten başka bir şey olmayacağından ilişkilerde ve yaşamımızın diğer alanlarında adım atmamamız gerekiyor. Yeniay derecesinin Neptün ve Jüpiter’ le kontağı bir başka hikayeyi daha anlatıyor ki; bu da skandalların ortaya çıkması olabilir. Seçim öncesinde yaşanabilecek bu tür olaylara seyirci kalsak ta içten içe kırılmalar ve güvensizlikler yaşanabilir.

Bu arada Merkür 28 Mart tarihine kadar geri harekette olacağı için son bir ayda attığımız her bir adımın tekrar üstünden geçmemizi gerektiren gelişmeler olacak.

 

07 Mart Perşembe

Dün gerçekleşen yeniayın ardından Ay; hâlâ Balık burcundaki yolculuğunu sürdürüyor. Gün içinde değişen duygu yoğunlukları yaşayabiliriz. Sabah saatlerinde kararlı ve planlı olmak istesek te; sonrasında iyimserlik, hayaller ve büyük beklentiler devreye girebilir. Henüz netleşmemiş konularda heyecanla harekete geçebilir, sonrada aslında eksik bilgiye sahip olduğumuzu anlayarak tekrar konuyla ilgili veri toplamaya başlayabiliriz. Tekrar tekrar aynı işi yapıp farklı sonuç beklemek gibi bir yanılgıya düşebiliriz. Güneş ve Neptün kavuşumu da işimizi daha zorlaştırabilir. İçinde bulunduğumuz sis bulutunu aşıp, gerçeklerle yüzleşmekte zorlanabiliriz. Tabii bu arada gökyüzünde gerçekten sis oluşabilecek bir gündeyiz.  Bugün akşama kadar biraz hayal kurup birazda yaptıklarımızın üstünden tekrar geçerek zaman geçirebiliriz. Günün en güzel sonucu ise empati kurmakta zorlandığımız kişilere daha duyarlı yaklaşabilmemiz ve sanatsal yaratıcılığımızın artması olacaktır.

 

08 Mart Cuma

Gece yarısından itibaren Ay; Koç burcunda hareket ediyor ve Kiron’ la kavuşuyor. Son günlerin akışta kalma, evrenle bağ kurma ve biraz da boş verme enerjisini muhtemelen bir başkasına yardımcı olmak için değiştirip harekete geçeceğiz. Kollektiften çıkıp tek başına hareket etme isteği yalnız kalmamıza yol açsa da bireyselliğimizi gerçekleştirmekten keyif alabiliriz. Öğleden sonra kalabalık ortamlara girebilir, sosyal faaliyetler içinde yer alabilir, kolay ilişki kurabiliriz. Romantik sürprizler hoşumuza gidebilir. Güneş ve Satürn arasında ki etkileşimde biraz daha ayaklarımızın yere basmasını ve en azından hayatımızdaki otorite figürlerinin desteğini alabileceğimizi işaret ediyor.

 

09 Mart Cumartesi

Ağır çekimde gibi geçen bir haftanın ardından hareketli bir hafta sonuna geldik. İsteklerimizi gerçekleştirmek, harekete geçmek ve kimliğimizi açığa çıkarmak için mücadeleye hazırız. Öğlene kadar olan süreçte yaptığımız programı engelleyen faktörler yüzünden erteleme yaşayabilir, gün boyunca istemediğimiz sorumlulukları yerine getirmeye çalışabiliriz ancak akşam saatlerinde her şeye rağmen harekete geçecek ve risk alarak isteklerimizin peşinden gideceğiz. Jüpiter kontağıyla birlikte enerjimiz çok yükselecek ve cesur hamlelerde bulunabileceğiz. Biraz zorlansak ta bildiğimizi okumak istediğimiz bir gece geçirebiliriz. Saat 20:15’ ten sonra Ay boşluğa gireceğinden gecenin nasıl sonuçlanacağını kestiremeyebilir, beklediğimizden daha fazla risk alabiliriz.

 

10 Mart Pazar

Saat 10:10’ da Ay Boğa burcuna geçerek boşluktan çıkıyor ve muhtemelen bir gece önce yaşananlarla ilgili sert bir yüzleşme yaşanıyor. Eğer geceyi sakin geçirmeyi başardıysak sabah hoş sürprizlere uyanabilir, günün kalanını planlanmamış organizasyonlarla geçirebiliriz. Hareketli olmamıza gerek kalmadan sevdiklerimizle bir arada olabilir ve zevkimize hitap eden ortamlara katılıp, yemekler yiyebiliriz. Akşama doğru ufak inatlaşmalar can sıkıcı olsa da mutlu ve sakin bir gün geçirmeyi başarabiliriz.

 

 

Read 2353 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.