Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

131196
BugünBugün452
DünDün779
Bu HaftaBu Hafta3807
Bu AyBu Ay13540
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1311960
Online 3
   
Pazar, 24 Şubat 2019 21:54

25 Şubat – 03 Mart Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by  Figen KIZILTAŞ

 

Venüs Kova burcuna geçiyor, arkadaşlıklar ve idealler romantizmin önüne geçebilir.

 

 

 

25 ŞUBAT PAZARTESİ

Haftaya Akrep burcunda ilerleyen Ay’ın tutkulu ancak kararlı ve amaca yönelik hareket etmeye meyilli enerjileri eşliğinde ne istediğimize bilerek giriş yapıyoruz…Sabah erken saatlerden itibaren Pluto ile olumlu açı kuran Ay’ın etkisiyle planlı, programlı olacak hedeflerimiz doğrultusunda adımlar atabileceğiz. Ayrıca güzel analizlerde bulunabilecek; görünenin altındakileri kavrayabilecek karar almak gerektiğinde ise sezgilerimize de kulak vermeyi ihmal etmeyeceğiz. Güçlü ve konusunda yetkin kişi ve kurumlarla olan işlerde ise başarı kazanma şansımız var. Öğle saatlerinde Venüs ile Merkür arasındaki pozitif açıya Ay’ın da olumlu kontağı anlaşma ve işbirlikleri adına da fırsatlar yakalayabileceğimize işaret etmekte…Ancak dikkat edilmesi gereken koşullar da yok değil zira Venüs Güney Ay düğümüyle kavuşumda olacağından uyum ve dengeden yana olmamak; fazla ısrarcı ve katı davranmak zarara neden olabilir….Kuralına göre hareket edelim ancak gerektiğinde esnemeyi de bilelim derim…İkili ilişkilerin, estetiğin, artistik konuların temsilcisi Venüs’ün bu konumu bugün ve ertesi gün bizi zorlayabilecek koşulların ortaya çıkabileceğine dair bilgi vermekte…Ay saat15:15’ten sonra boşlukta olacağından önemli işlerimizi akşamüstüne değin tamamlamaya çalışalım.

 

26 ŞUBAT SALI

Ay; 00:20 itibarıyla yaklaşık iki buçuk gün yolculuğunu sürdüreceği Yay burcunda…Yay burcundaki Ay’ın; Balık burcundaki Güneş’in yine her ikisinin yöneticisi olan Jüpiter’in de Yay burcunda ilerlediğini göz önünde bulundurursak oldukça değişken, dinamik ve hareketli enerjiler altında olacağımız birkaç gün geçireceğiz…Bu kaygan zemin nedeniyle istediğimiz istikrarı sağlamak pek kolay değil; savrulmamak için çaba göstermek gerekecek sanki…Uluslararası konular, yabancıların içinde olduğu faaliyetler, yolculuklar, akademik çalışmalar ve eğitimle alakalı gelişmeler bu süreçte gündemimizi fazlasıyla meşgul edecek gibi… Zihinsel manada ise aklımızı karıştıran veya pek çok seçeneğin olduğu durumlar  gün boyunca karar almak ve adım atmakta bizleri yönsüz bırakabileceği gibi risk almaya yatkın kılabilir.

 

27 ŞUBAT ÇARŞAMBA

Günün erken saatlerinde gerçekleşecek Ay Neptün arasındaki stresli açı sonrasında Jüpiter ile kavuşacak olması gün boyunca duygusal ve zihinsel anlamda yalpalamaya; hassasiyete; fedakarca davranmaya yol açabileceği gibi bir yandan yaratıcılığımızı arttırabilir; soyut düşüncelerimizi somuta dönüştürmemize imkan verebilir. Geleceğe dair projelerimizi, ideallerimizi gerçekleştirmek adına pek çok fırsatla karşılaşabilir veya bizler buna zemin hazırlayabiliriz. Güneş ile Mars arsındaki akıcı açı bu kavuşumu alttan alta destekleyeceğinden hamlelerde bulunmaktan ve  adım atmaktan çekinmeyebiliriz. Ancak Jüpiter’in bu büyüten, fırsatlar getiren ve iyimserleştiren etkisiyle harmanlanan Güneş ve Mars arsındaki akıcı açı bizleri tedbirsizce hareket etmeye ve taşıyabileceğimizden fazla risk almaya yöneltebilir. Tedbiri elden bırakmadan bu pozitif koşulları lehimize kullanmaya bakalım….

 

28 ŞUBAT PERŞEMBE

Devam eden Güneş Mars uyumlu açısı gün boyunca dinamik ve harekete geçmeye hazır hissettirecek…Günün erken saatlerinde Merkür ile stresli açı kuracak olan Ay güne her alanda temkinli ve tedbirli başlamamız gerektiğine işaret etmekte zira hayal gücümüz yüksek; etkilemeye ve etkilenmeye açığız…Aynı zamanda çabuk değişen koşullar; zihnimizde uçuşan düşünceler; bilgi karmaşası; kararsızlık; yanılgılı söylem ve algı günün ilk yarısına damgasını vurabilir. Dikkat…Ay; son açısını Uranüs ile kurduktan sonra 09:18 ila 09:48 saatleri arasında kısa bir süre boşlukta kaldıktan sonra Oğlak burcuna geçecek…Değişim rüzgarına hazır olmalı…Oğlak burcuna ilerleyen Ay ile birlikte gökyüzündeki değişkenlik yerini daha stabil koşullara bırakacak; hayallerimizin yanında artık gerçekleri de varsayarak hareket edeceğiz…Sorumluluklarımız, yerine getirilmesi gereken görevler ajandamızda ilk sırayı alacak…Planlarımızı yaparken uzun vadeli olmasını arzulayacak; alt yapıyı ona göre kurma gayreti içinde olacağız.  Ayrıca bakış açımız daha geleneksellikten yana olacak; denenmişi baz alarak adımlarımızı atmak isteyeceğiz. Resmi kurum ve kuruluşlara ait işler, finansal konular da gündemimizde yer alabilir. Ay Oğlak burcuna geçince ilk açısını Koç burcunun ilk derecesindeki Kiron ile kuracak…Yani  hem yara almaya hem de şifalanmaya açığız…İçinde bulunduğumuz koşullardan ancak cesaret gösterdiğimiz kadar da mantılı, stratejik ve gerçekçi hareket edebilirsek kazanç ve başarı sağlayabiliriz…Etkisini gün boyunca hissedeceğimiz Güneş ve Ay arasındaki olumlu açı işlerin akıcı ilerlemesine; hayallerimizi gerçeğe dönüştürmeye yardımcı olacaktır.

 

01 MART CUMA

Güne Ay’ın Mars ve Güneş arasındaki uyumlu açılarının etkileri altında giriş yapacağız… Ancak Venüs ve Uranüs arasındaki sert ve kopartıcı enerjinin varlığı bu pozitif havayı zedeleyebilir. Önemli iş ve görüşmeleri yaparken, anlaşma imzalarken, karar alırken, harcamada bulunurken veya ikili ilişkilerle alakalı bir adım atarken sürprizlere hazırlıklı olmalı; dikkati ve tedbiri elden bırakmamalıyız…Dip not olarak ise yaklaşık üç hafta kadar önce başlattığımız konuları da ne derece verimli bir hale getirmiş; hale yola koymuş olduğumuzu farkedebiliriz… Öğleden sonraki Ay/ Neptün uyumlu açısı ve Ay Satürn kavuşumun olumlu etkileri sorumluluklar altında olsak dahi görev bilinciyle; gerçeklerle yüzleşerek ve kabullenerek hareket edeceğimize işaret etmesine karşın Venüs Uranüs arsındaki sert açının olumsuz etkisi altında olduğunu unutmamalı ve ancak Venüs saat 19: 46’dan sonra Kova burcuna geçtikten sonra rahatlayacağımızı bilmeliyiz…Venüs’ün Kova burcundaki yolculuğu süresince flörtte ve sosyal ilişkilerimizde daha özgün olacak; arkadaşlığı daha ön planda tutacak; özgürlüğümüzü kısıtlamayan beraberlikleri tercih edeceğiz…

 

02 MART CUMARTESİ

Ay halen Oğlak burcunda ilerlediğinden bir çoğumuz için bugün tatil günü olmasına rağmen işimizle, gücümüzle ilgilenerek veya ailemize karşı sorumluluklarımızı yerine getirerek geçirebiliriz. Sabah saatlerinde Ay’ın Pluto ile kavuşumundan dolayı düşünce ve duygularımızda derin ve tutkulu olabilir; bilinçaltımızın en gizli taraflarına yolculuk yapabiliriz.  Güney Ay düğümü ile kavuşan Ay ise kadersel veya geçmişe dair konuların yeniden ortaya çıkmasına  yol açabilir. Akşam saatlerinde Merkür ile uyumlu açı kuracak olan Ay duygularımızın rahat ifadesine, akıcı iletişime imkan sağlayabilir. Ancak geç saatlerde gerçekleşecek olan Ay Uranüs karesi bizleri zorlayabilir zira beklenmedik ve ani gelişen olaylar duygularımızı ve tepkilerimizi olumsuzlaştırabilir. Ay 21:47 ila 22:06 arasında boşlukta ilerledikten sonra Kova burcuna geçecek…Sürprizlere açık yaşanan bir zaman diliminden sonra Venüs ile kavuşacak olan Ay; koşulların ve ilişkilerin toparlanması adına fırsatlar doğurabilir. Her ikisi de iyicil olan bu gezegenlerin birlikteliği aşka, sosyal ortamlara hoş gelişmeler getirebilir.

 

03 MART PAZAR

Güne Kova burcundaki Ay Venüs kavuşumunun halen etkisinde olduğumuz pozitif etkileri altında başlayabiliriz. Dostlarımızla, arkadaşlarımızla veya bağlı olduğumuz grupla günü geçirmek isteyebiliriz. Toplumsal olaylar, içinde teknoloji, eğitim ve bilgi paylaşımlarının olduğu aktiviteler de bugün ilgimizi çekebilir. Ancak akşam saatlerinde gün içinde var olan olumlu havayı bozabilecek enerjiler devreye girebilir. Mars ile sert bir açı kuracak olan Ay keyfimizi kaçırabilecek olayların ortaya çıkmasına; fevri davranmamıza; inat ve ısrardan doğabilecek sorunların yaşanmasına yol açabilir.

 

Read 2193 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.