Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

131196
BugünBugün458
DünDün779
Bu HaftaBu Hafta3813
Bu AyBu Ay13546
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1311966
Online 3
   
Pazar, 17 Şubat 2019 18:07

18 Şubat – 24 Şubat Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 


Başak burcunda dolunay, hem yaşamımızda hem de ilişkilerimizde temizlik zamanı. Kiron Koç burcuna geçiyor. Ben kimim sorusuna yanıt aramaya başlayabiliriz.

 

18 Şubat Pazartesi

Haftaya Aslan burcunda ki Ay’ ın yüksek enerjisiyle başlıyoruz. Bugün özgüvenimiz yüksek olabilir, dikkatleri üstümüzde toplamaktan keyif alabilir, kendimizi ya da sevdiklerimizi şımartabiliriz. Özellikle akşam saatlerinde Ay’ ın Jüpiter’ le olumlu görünüme doğru ilerlemesiyle hareketlilik daha da artabilir, risk almak ya da kalabalıklar içinde sosyal organizasyonlarda bulunmak isteyebiliriz. İşler bir anda yolunda gitmeye başlayabilir veya hızlı ilerleme kaydederek beklediğimiz desteği alabiliriz. Yalnız Güneş’ in Kova burcunun son derecesinde olması inatlaşmaya, ego savaşlarına yol açabilir. Önümüzde ki birkaç gün yoğun olarak hissedeceğimiz Venüs/ Satürn kavuşumu ise romantik ilişkilerde soğumaya veya mesafeye yol açabilir. Harcamalarımızı kısabilir, keyif almak yerine görevlere odaklanmak isteyebiliriz. Yalnız bu süreçte yapılan işbirlikleri, anlaşmalar, yeni başlayan ilişkiler uzun vadeli ve kalıcı olabilir. Kendimizden yaşça büyük kişilerle bir araya gelebilir, bir otoritenin bize yol göstermesini isteyebiliriz. Aynı zamanda Venüs’ ün Merkür’ le yapacağı uyumlu görünüm ve Merkür Neptün kavuşumu bir tarafı sezgiye dayanan makul ve mantıklı kararlar alabileceğimizin bir taraftan da aktif hayal gücünün getirdiği ilhamın göstergesi. Burada tek sıkıntı gerçekleri bir yana bırakıp fazla hayal peşinde koşmak ve tutamayacağımız sözler vermek olacaktır.

Bugün Kiron sekiz seneye yakın kalacağı Koç burcuna geçiyor. Kiron; bu süreçte hayatımızda risk almak, cesaret göstermek ve harekete geçmekle, sabırla, bir şeyi ilk yapan olmakla ilgili konularda ki eksiklerimizi bize gösterecek ve bu eksiklerimizi gidermek için çaba sarf ederken başkalarına şifa verebileceğiz. Kiron; Koç burcundayken “ben kimim ve ne istiyorum” sorusuna cevap arayabiliriz.

 

19 Şubat Salı

Oldukça hareketli bir gün daha bizi bekliyor. Gece yarısından hemen sonra Ay/ Jüpiter kontağı sonrasında ise Ay/ Uranüs olumlu görünümü hoş sürprizlere açık, enerji dolu girişimlerde bulunmamıza neden olabilir. Gün boyunca başladığımız işleri sonuca ulaştırmaya çalışabilir, cesur hamlelerde bulunabiliriz. Akşama doğru ise olayların seyri bambaşka bir hale dönüşebilir. Önce Güneş’ in Balık burcuna ilerlemesi ardından Ay’ ın Başak burcuna geçmesi ve saat 18: 53’ te Başak burcunda oluşan dolunay bizi farklı ruh hallerine sürükleyebilir. Balık, Başak ekseninin 0 derecesinde gerçekleşen bu dolunay tam bir temizlik zamanında olduğumuzu işaret ediyor. İşimize yaramayan, bizi yoran kişi ve durumlardan kurtulmanın tam zamanı. Fazlalıkları atarken kararlı davranabilir, sağlığımıza çok daha özen gösterebilir hatta kötü alışkanlıklardan kurtulmak ve diyete başlamak için harekete geçebiliriz. Bütün dolunaylar içinde açığa çıkma ve karar alma enerjisi taşır. Bu dolunayda da bazı konuların gözümüzde büyüttüğümüz kadar zor, karmaşık ya da vazgeçilmez olmadığını görebiliriz. Kendi faydamız için karşımızdakini anlamalı, onların kafa karışıklığından etkilenmeden kendi yolumuzu çizebilmeliyiz. Burada ki ana tema neyin hayrımıza olduğuna karar vermek olacaktır. Ülkemiz açısından baktığımızda ise komşularımızla ilişkilerimizde yeni bir dönemin başında olabilir, duyarlı ama bizim lehimize işleyecek, pratik çözümler üretmeye meyilli olabiliriz. Büyük idealler peşinde koşarken “şeytanın ayrıntıda gizlendiğini” unutup bazı detayları gözden kaçırmış olabiliriz. Şimdi ihtiyacımız olan doğru parçaları bir araya getirerek bütüne ulaşmak olacaktır. Gece yarısına doğru devreye giren Ay/ Mars görünümü kararlı ve hesaplı adımlar atabileceğimizi gösteriyor.

 

20 Şubat Çarşamba

Dün gerçekleşen dolunayın ardından olaylar hızla ve iniş çıkışla ilerlemeye başlayabilir. Güne enerjik ve planlı başlamamıza rağmen öğleden sonra bir yandan kafa karışıklığı yaşayabilir bir yandan da detaylı hesaplarla uğraşabiliriz. İyisi mi her yaptığımız hesabı tekrar tekrar gözden geçirmek olacaktır çünkü bugün atacağımız imzaların ve adımların uzun süre bağlayıcılığı olabilir. Büyük beklentiler içine girmek hayal kırıklığı getirebilir, işlerimiz kısa süreliğine ertelenebilir ya da sandığımızdan daha fazla zaman alabilir. Birbirimizi anlamakta zorlanabilir, yanlış ya da eksik bilgi kurbanı olabiliriz. Yine de günün sonunda sevdiklerimizden ve otoritelerden aldığımız destekle doğru hamleleri yapmış olabiliriz. Bugün dengeyi tutturmakta zorlanabilir, aynı şeyi birkaç defa tekrarlayabiliriz.

 

21 Şubat Perşembe

Sabaha karşı Pluto ile son açısını yaptıktan sonra Ay; neredeyse tüm gün boşlukta. Dünün iniş çıkışlı olaylarının ardından bugün yarım kalan işleri tamamlamanın, eksikleri gidermenin hatta dağılan düzeni toplamanın tam zamanı. Karşımıza fazla bir engel çıkmadan detaylara dalabilir, ufak tefek göz görünmeyen ama sonuçta önemli konular uğraşabilir, kişisel bakımımızla ilgilenebiliriz. Saat 17:18’ de Ay’ ın Terazi burcuna geçmesiyle birlikte sosyalleşme ihtiyacımız artabilir, başımızı gömüldüğümüz işlerden kaldırabiliriz.

 

22 Şubat Cuma

Güne uyumlu ve keyifli bir ruh haliyle başlayabilir, son zamanlarda ihmal ettiğimiz dostları arayabiliriz. Sosyal medya paylaşımları ve bizi mutlu edecek uğraşlarla nispeten sakin bir süre geçirebiliriz. Ancak akşama doğru sorumluluklar üstümüze binmeye ve yaptığımız planları ertelememize yol açabilir. Zaman ve kaynak sorunu yaşayabilir, ilişkilerde aramıza mesafe koyabilir ya da kendimizi engellenmiş hissedebiliriz. Zaten bugün ve yarın etkisini yoğun olarak göreceğimiz Merkür/ Jüpiter uyumsuz görünümü biraz maymun iştahlılığa ve her şeyi bir arada yapma isteğine yol açabilir. Büyük vaatlerde bulunabilir, azcık bilgiyle çok yol kaydetmeye kalkıp yarı yoldan dönebiliriz. Karar almakta zorlanacağımız aldığımız kararlardan da hemen sonra cayacağımız bir gündeyiz.

 

23 Şubat Cumartesi

Hafta sonuna girerken ilişkilerde oldukça zorlanacağız. Haksızlığa uğradığımızı düşünebilir, saygısızlıktan ve kabalıktan şikayet edebilir, uzlaşmakta ve anlaşmakta sıkıntı yaşayabiliriz. Tüm bunlar bir anda büyük tepkilere yol açabilir, üstümüzde ki baskıdan kurtulmak için çekip gidebilir ya da ilişkileri sonlandırabiliriz. Venüs’ ün Pluto’ yla kavuşumu yaşadığımız ilişki ya da işbirliğini dönüştürmemiz gerektiğini, güçlü olanın karşısındakine kendi isteklerini dayatacağını işaret ediyor olabilir. Bu durum hem özel hem sosyal hem de iş ilişkilerinde gücü elinde tutanın baskıcı tavrına maruz kalacağımızı anlatıyor. Aynı zamanda manipülasyona uğrayabiliriz. Ancak elimizdeki bilgiyi doğru kullanırsak ve olayları derinlemesine araştırırsak içinde bulunduğumuz krizden çıkabilir, kendimizi doğru bir şekilde ifade edebiliriz. Saat 18:56’ da Ay’ ın Akrep burcuna geçmesiyle birlikte huzursuzluğumuz ve şüpheciliğimiz artabilir.  

 

24 Şubat Pazar

Gece yarısından hemen sonra Ay’ ın açıları geceyi oldukça hareketli geçireceğimize işaret ediyor. Uzlaşmaya yanaştığımız ve birbirimizi anlamak için çaba sarf ettiğimiz saatlerin hemen ardından güven krizleri yaşayabilir, kıskançlıktan kaynaklanan kavgalar yaşayabiliriz. Pazar sabahına duygusal açıdan tutkulu başlayabilir, gün boyunca karşımızdakilerin hamlelerini ölçüp biçmeye çalışabilir, kendi iç sesimizi dinleyebiliriz. Dünün zorlu enerjilerinin altından bugün kontrolü elden bırakmadan sessiz ve derinden ilerlemek, araştırmak ve fikir almak isteyebiliriz. Akşama doğru sakinleşip, manevi ihtiyaçlarımızı ön plana çıkarabilir, akışta kalmaya ve karşımızdakilerle empati kurmaya çalışabiliriz. İyi haftalar….

 

Read 2484 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.