Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

131200
BugünBugün500
DünDün779
Bu HaftaBu Hafta3855
Bu AyBu Ay13588
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1312008
Online 5
   
Pazar, 10 Şubat 2019 20:52

11 Şubat – 17 Şubat Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by  Figen KIZILTAŞ


 

Mars ile Uranüs Koç burcunda son kez kavuşuyor. Bu oluşum yaklaşık 85 yıl boyunca bir daha gerçekleşmeyecek. Farkındalığın artacağı, hızla karar alıp, alternatifler üreteceğimiz, hemen harekete geçeceğimiz bir haftadayız.

 

 

11 ŞUBAT PAZARTESİ

Hafta boyunca Koç burcunda nerdeyse kavuşumda ilerleyen Mars ve Uranüs’ün hararetli, spontan ve eyleme dönük enerjileri altındayız…Bu yoğun enerji bizleri hedef odaklı ve başarılı olmaya yöneltirken rekabete ve risk almaya da meylettirebilir. Mars hamle gücümüzü arttırırken Uranüs yeniliklere, farklılıklara ve alternatif çözümler üretmemize olanak sağlayabilir. Sabaha karşı erken saatlerde bu kavuşumu tetikleyecek olan Ay; gerilimli zamanlar yaşamamıza yol açabilir. Fevri tepkiler verebilir; öfkemizi kontrol etmekte zorlanabilir; ani ve gözü pek davranışlarda bulunabiliriz. Ayrıca bu zaman diliminde fazla iyimserlik veya düşünmeye vakit ayırmadan hamle yapmaya yatkınlık bizleri risklere, kazalara ve sakarlıklara açık kılabilir…Dikkat…02:48 ila 04:29 saatleri arasında Ay boşlukta kaldıktan sonra Boğa burcuna geçecek… Boğa burcuna ilerleyen Ay ile birlikte birkaç gün maddi manevi huzur, konfor ve güven arayışında olacak; istikrarlı koşulların peşinden koşacağız. Ay, bu burca girer girmez yine ilk derecelerde olan Balık burcundaki Merkür ile uyumlu bir açı kuracağından yaratıcılığımızı ve hayal gücümüzü de işin içine katarak düşünecek; adımlarımızı atarken sezgilerimizden faydalanabileceğiz. Ay ve Merkür’ün bu olumlu kombinasyonu yeri gelecek inatçılığımızı törpüleyecek; bizlere esneklik kazandıracak yeri gelecek uçuşan fikirlerin odaklanmasına; ideallerin sağlam bir zemine inşa edilmesine yardımcı olacaktır. Merkür’den ayrılan Ay; akşam saatlerinde Oğlak burcundaki Venüs ile olumlu açı kuracağından gün bir hayli bereketli ve fırsatlara açık seyredebilir. Özellikle finans ve yönetimle alakalı işler adına pozitif gelişmeler yaşanabilir. Ayrıca sanatsal, artistik ve estetik temalı konular adına da hoş ve çarpıcı durumlar ortaya çıkabilir. İkili ve sosyal ilişkiler ise akşam saatlerinde mesafeli ancak saygı çerçevesinde uyum ve denge içinde ilerleyebilir.

 

12 ŞUBAT SALI

Günün ilk yarısında Boğa burcundaki yolculuğuna devam eden Ay; önce Balık burcundaki Neptün ardından Oğlak burcundaki Satürn ile olumlu açı kuracak…Yani sorumluluk sahibi, tedbirli, kararlı, dikkatli, disiplinli, gerçekçi, ne istediğimizi ve sınırlarımızı bilen bir ruh halinde olacağız. Üzerinde emek harcadığımız işlerle alakalı yapılandırmaya açık; uzun vadeli adımlar atmaya ise meyilliyiz. Önümüzde; ideallerimizi somuta çevirmek adına fırsat ve imkanlar var…. Günün ikinci yarısında yine Ay’ın Pluto ile kuracağı olumlu kontak sayesinde güçlü, nüfuslu ve konusunda yetkin kişilerin destekleri de bizimle beraber olacak gibi görünüyor. İstek ve arzularımıza ulaşabilmek için azim ve dirayetle hareket edebilecek; yılmadan yol almaya bakacağız gibi… Karşılaşabileceğimiz sorunlara çözüm bulmak; alternatif çıkarımlarla hedefe erişmek için gereken motivasyona da sahibiz sanki…Ancak hafta başından beri gökyüzünde etkisini sürdüren Mars Uranüs arasındaki kavuşumun tetikleyici ve hamle yapmaya olanak tanıyan etkisini olumlu kullanmaya bakalım zira olumsuz kullanımda herşeyi berbat olabilir; fırsatlar avcumuzdan kayıp gidebilir.

 

13 ŞUBAT ÇARŞAMBA

Sabaha karşı erken saatlerde Ay; Güneş ile gerilimli açı kurduktan sonra saat 01:27’den öğlen 12:32’ye değin uzunca bir süre boşlukta ilerleyecek…Bu yüzden günün ilk yarısında istediğimiz ettiğimiz akıcılığı yakalayamayabilir; hedeflerimizi gerçekleştirirken bazı sıkışıklar yaşamaya açık olabiliriz. Güneş ve Ay arasında İlk Dördün fazı olarak tabir edilen bu kare açı geçtiğimiz hafta yeniay ile birlikte başlattığımız girişimlere vurgu yapan gelişmeleri beraberinde getirecek gibi görünüyor…Bu enerji yoğunluğunda amaçlarımız uğruna mücadeleden kaçmayacak; belki gelenekleri bir tarafa bırakarak değişim ve değiştirme arzusunda olacağız…Ancak baskıya ve kısıtlanmaya ise tepkili davranışlar sergileyeceğiz…Yine bugün Mars ve Uranüs derecesel kavuşumlarını tamamlayacağından var olan koşulların aniden yön değiştirmesi ve farklı bir ivme kazanması da mümkün…Öğle saatlerinde İkizler burcuna geçen Ay ile artık günün atmosferi değişecek; gelişmeler durağanlıktan çıkıp dinamik bir hal alacaktır…Önümüzdeki birkaç gün boyunca bilgi alış verişi yoğunlaşabilir; sözleşme ve anlaşmalarla alakalı yeni durumlar ortaya çıkabilir; eğitime dair konular bizleri fazlasıyla meşgul edebilir. Her ikisi de artık hava burcunda olan Güneş ve Ay ile iletişim ve sözel paylaşımlar hızlanacak; gelişmeleri objektif bir bakış açısıyla değerlendireceğiz. Ancak akşam geç saatlerde Balık burcundaki Merkür ile gerilimli açı kuracak olan Ay; anlaşmazlıklara, fikir tartışmalarına, çok seçenekli durumlardan dolayı kararsız kalmaya, yanılgılı söylemlere, aldanma ve hayal kırıklıklarına yol açabilir. Sonradan pişman olmamak adına ağzımızdan çıkanı kulağımız duymalı; karşımızdakini empati kurarak dinlemeli; tedbirli ve sağduyulu davranarak hareket etmeye çalışmalıyız.

 

14 ŞUBAT PERŞEMBE

Ay halen İkizler burcunda…Günün ilk bölümünde Ay’ın diğer herhangi bir gezegenle kontağı olmayacağından süreci akışta kalarak geçirebiliriz.  Öğleden sonra ise Ay’ın Neptün’e gerilimli açısının yarattığı belirsizlik ve yönsüzlüğün yanı sıra hayal dünyasında gezinme veya hayal kırıklıklıları içinde geçirmemiz mümkün.  Değişken burçlar arasında gerçekleşen bu açı ortada pek çok fikrin ve seçeneğin olduğuna; rasyonellikle sezgiler arasında kalacağımıza da işaret etmekte…Ancak yaratıcılığımızın arttığı bir zaman dilimi olacağından yapılacak çalışmalarda kreatif tarafımızı ve ikna edici yönümüzü ortaya çıkarmamız olası gibi…Ayrıca bu saatler ibadet, dua ve dileklerin kabulü için elverişli olabilir. Akşam geç saatlerde Ay’ın Jüpiter ile kuracağı karşıtlık istek ve beklentilerimizin yükselmesine, abartılı reaksiyonlar vermemize, müsrifliğe varan cömertlikte olmamıza yol açabilir. Ayrıca yerine getirmeyeceğimiz vaadlerden kaçınıp; düşüncelerimizi karşımızdakilere ifade ederken özenli olmaya bakalım. Günün diğer önemli bir gelişmesi ise Mars’ın burç değiştirerek artık yolculuğunu Boğa burcunda sürdürecek olması…Mars Boğa burcundayken sabırlı, temkinli ve sağlam adımlarla ilerleme arzusu getirmekle birlikte zararlı bir konumda olacağından önümüzdeki günler istikrarsız geçebilir; maddi manevi anlamda huzuru ve güvenceyi sağlamakta zorlanabiliriz. Duygusal alanda ise sakin görünsek dahi güçlü tepkiler göstermeye açık olabilir; içten içe kıskançlık ve inatçılık ederek ilişkilerimizi zora sokabiliriz. Ancak bir süre daha Venüs Oğlak burcunda ilerleyeceğinden sorunları kontrol altına almak kolay olacaktır.

 

15 ŞUBAT CUMA

Ay bugün de İkizler burcundaki yolculuğunu sürdürmekte…Güneş ve Ay arasındaki akıcı açı 15:50’ye değin işlerimizi istediğimiz yönde ilerletebileceğimizin habercisi gibi…Geçtiğimiz günlerde başlattığımız girişimlerle alakalı güzel gelişmelere şahit olabilir; bir ileri noktaya taşıma imkanı bulabiliriz. Ay son açısını Uranüs ile kurduktan sonra kısa bir süre için boşlukta kalacak sonrasında 17:03’teYengeç burcuna geçecek…Gökyüzünde Yengeç burcunun özelliği olan duygusallığın vurgulanacağı bir süreç başlayacağından artık dış dünyadan sıyrılıp iç dünyamıza yöneleceğiz…Evimize, ailemize, sevdiklerimize, bizi manen tatmin eden konulara çok daha fazla odaklanacak; hislerimiz doğrultusunda karar alıp harekete geçeceğiz. Ay ilk açısını Mars ile kuracağından akşama doğruna saatlerin hareketli geçme ihtimali var. Her iki gezegende ilk derecelerde olacağından yeni başlangıçlar için hevesli davranabiliriz.

 

16 ŞUBAT CUMARTESİ

Sabah saatlerinde Merkür ile uyumlu kuracak Ay hem duygusal hem de zihinsel manada pozitif hissettirebilir. Günün ilk bölümünde yakınlarımızla biraraya gelebilir; çevre gezilerine çıkabilir; kültürel faaliyetlerde bulunabilir; iletişime açık olabiliriz. Ancak ilerleyen saatlerde Ay; Venüs ve Satürn ile karşıt açısının gerilimli enerjilerine maruz kalacağımızdan dengede kalmak ve huzuru yakalamak pek kolay olmayabilir. Özellikle akşamüstü saatlerinden sonra kısıtlandığımızı hissedebilir; aşılması gereken engellerle mücadele etmek durumunda kalabiliriz. Ayrıca sorumlulukları arttıran koşullardan dolayı gece boyunca kendimize pek vakit ayıramayabiliriz. Sevdiklerimizin yanı sıra otorite konumundaki veya yaşlı kişilerle de ilişkilerde dikkatli olmakta fayda var.

 

17 ŞUBAT PAZAR

Ay halen Yengeç burcunda…Sabaha karşı erken saatlerde Ay’ın Pluto’dan alacağı sert açı içsel huzursuzluk yaşamamıza neden olurken Ay’ın öğleden sonraki saatlerde Uranüs ile gerilimli açı da bu huzursuzluğun katmerlenmesine nihayetinde duygusal patlamaların meydana gelmesine yol açabilir. Gün boyunca sağduyumuzu kaybetmemeye gayret edelim…Ay; 17:19 ila 18:21 saatleri arasında boşlukta ilerledikten sonra Aslan burcuna geçecek…Ve geçer geçmez Mars ile gerilimli bir açı kuracağından yüksek özgüven, egonun öne çıkması söz konusu olabilir.

 

Read 2244 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.