Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

131197
BugünBugün469
DünDün779
Bu HaftaBu Hafta3824
Bu AyBu Ay13557
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar1311977
Online 4
   
Pazar, 03 Şubat 2019 18:17

04 Şubat – 10 Şubat Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

Kova burcunda yeniay. Hayatımızda reform yapmanın, yeni hedefler ve idealler belirlemenin tam zamanı

 

04 Şubat Pazartesi

Güne; Kova burcunda ki Ay’ ın enerjileriyle başlıyoruz. Gece yarısında gerçekleşecek yeniay öncesi Ay, kapanış ( balsamik) fazında olduğundan objektif bir bakış açısıyla içinde bulunduğumuz durumu değerlendirmek için çok uygun ancak harekete geçmek için yarını beklemeliyiz. Artık önümüze bakmanın zamanı geldi. Duygularımıza fazla kapılmadan yapılması gerekeni yapacak, angaryalarımızdan kurtularak yolumuza devam edebileceğiz. Sosyal açıdan hareketli olabileceğimiz, düşüncelerimizi özgürce ifade etmek ve arkadaşlarımızla bir arada olmak isteyebileceğimiz bir gündeyiz. Gün boyunca devam eden Merkür/ Jüpiter olumlu görünümü de doğru haberlere ulaşabilmemizi, faydalı bilgi alış verişlerini ve iletişim yeteneğinin artışını işaret ediyor. Ancak önemli görüşme ve imzaları yarın yeniay sonrasına bırakmak daha doğru olacaktır.

Venüs gezegeni bugün Oğlak burcuna geçiyor. Önümüzde ki günlerde ilişkilerimizi çıkarlarımız doğrultusunda yönlendirebiliriz. Ancak bir yandan da uzun vadeli, kalıcı ve tutarlı ilişkiler kurabilir, ciddi ve sorumluluk sahibi olmanın faydasını görebiliriz. Harcama yaparken de neye ihtiyacımız olduğunu belirleyip, paramıza daha fazla sahip çıkabiliriz.

 

05 Şubat Salı

Gece yarısından sonra 00:04’ te Kova burcunun 15 derecesinde bir yeniay oluşuyor. Yeniaylar bilindiği gibi başlangıçlar ve yenilenmelerle ilgilidir. Kova burcunda ki yeniayda yaşamımızda reform yapmak, yeni ideallere, hedeflere ilerlemek için gereken fırsatları beraberinde getirecek. İstanbul’ a göre çizilen yeniay haritasında Terazi burcunun yükseldiğini ve tam karşısında Mars gezegenini görmekteyiz. Bu dönem başladığımız konularda hızlı bir ilerleme kaydedebiliriz. Gerçi bu başlangıçlar bazı ilişkilerin bozulmasına yol açsa da yenilenmek için ihtiyacımız olan cesareti bulabiliriz. Alternatifler üretmek, her zaman gittiğimiz yolların dışına çıkmak, yeni arayışlara girmek için çok uygun bir zamandayız. Bu yeniay kişisel hayatlarımızda hedeflerimize odaklanmak, ilişkilerimizde ki sınırları belirlemek ve kendimize yeni bir düzen kurmak için gereken enerjiyi verecek. Önümüzde ki günlerde teknolojik aletlerimizi yenileyebilir, yeni teknolojiler öğrenebilir, iletişim araçlarını daha efektif kullanabiliriz. Önümüzde ki günlerde görüş ve düşüncelerimizi ifade edebilir, olaylara daha tarafsız bir gözle bakabilir, doğru değerlendirmeler yapabiliriz. Bu günlerde başlayan girişimler hızlı ama kalıcı bir ilerleme kaydedebilir.

Kova burcu bireysel hak ve özgürlüklerle, toplumsal konularla ilişkilendirilir. Hem kendimiz hem de içinde bulunduğumuz toplumun haklarına daha çok sahip çıkma ihtiyacı hissedebilir, bu konularda ki duyarlılığımız artabilir. İnsan ve hayvan hakları ihlalleriyle ilgili çalışmalar yapabilir, çevre kirliliği, iklimsel hareketlenmeler gibi konulara eğilebiliriz. Ülkemiz açısından değerlendirdiğimizde ise finansal alanda reform gerektiren hareketlenmeler olabilir, devlet yeni ödeme planları açıklayabilir. Çok fazla spekülatif dalgalanma olacak gibi durmuyor ancak iyimser bir havanın hâkim olması fazla umutlanmaya da yol açabilir.

 

06 Şubat Çarşamba

Sabah saatlerinden itibaren Ay; Balık burcunda hareket etmeye başlayacak. Yeniayın ardından akışta kalıp durum değerlendirmesi yapmak için uygun bir gün. Acele etmeden fırsatları gözden geçirebilir, biraz sağduyumuza biraz da sezgilere kulak vererek akılcı seçimler yapabilir, yeni olana yer açmak için fazlalıklardan kurtulabiliriz. Özellikle Ay’ ın Venüs’ le olumlu bir görünüm yapacağı öğle saatleri görüşmeler yapmak, iletişim kurmak ya da talepte bulunmak için son derece uygun olacaktır.

 

07 Şubat Perşembe

Ay; hâlâ Balık burcunda ki ilerleyişini sürdürürken hafta başından beri süregelen tutarlılık ve denge bugün biraz bozulabilir. Gerçi Güneş’ in Jüpiter’ le, Merkür’ ün de Mars’ la yaptığı uyumlu açılar fırsatlar ve girişimler açısından olumlu olsa da, Ay’ ın açıları abartılı beklentilerin yol açacağı hayal kırıklığına karşı uyarı niteliğinde. İyi şeyler beklemek için doğru yerde doğru adımı atmamız gerekiyor. Kimsenin bizim adımıza bu adımları atmasını beklememeli ya da fırsatları kaçırmamak için bir koltukta bir çok karpuzu taşımaya çalışıp hepsini birden düşürmemeliyiz. Yeniay enerjisinden güç alarak attığımız adımlara destek bulabilir, bizimle yürüyecek kişilerle bir araya gelebiliriz. Fakat bir konuya kanalize olmalı, her şeyi bir arada istememeli, kısacası odak noktamızı doğru belirlemeliyiz. Bugün seçim yapmak ve doğru zamanı belirlemek konularında sorun yaşayabiliriz.

 

08 Şubat Cuma

Bugün Ay; neredeyse bütün gün boşlukta. Yeni bir işe başlamak yerine elimizdekileri işleri bitirebilir, eksiklerimizi tamamlayabiliriz. Ay’ ın Kiron’ la kavuşumu gün boyunca kendimizi ve çevremizdekileri iyileştirmek, yardımlaşmak için uygun olacağımızı gösteriyor. Kırılgan bir ruh halinde olmamıza rağmen sevdiklerimize onları dinleyerek, empati kurarak ya da sadece yanlarında olarak şifa verebiliriz. Ayrıca manevi açıdan güçlenmek için çalışmalar yapabilir, ruhen ve bedenen arınabiliriz. Saat 17:34’ de Ay’ ın Koç burcuna geçmesiyle birlikte hafta sonuna hızlı ve hareketli bir geçiş yapabiliriz.

 

09 Şubat Cumartesi

Haftanın en yoğun ve sert enerjileri olan günündeyiz. Ay Koç burcundayken önce Venüs’ le ardından da Satürn’ e sert görünümler yapıyor. Kıpır kıpır olacağız ve kendimizi ifade etmek, kontrolü ele almak ve harekete geçmek için güçlü istekler duyacağız. Tabii bu durum ilişkilerimize olumsuz yansıyabilir, bencillik ve çıkar çatışmalarından dolayı sevdiklerimizle aramız bozulabilir. Bir taraftan gözümüzü karartıp girişimlerde bulunmak isterken bir taraftan da yetersizlik hissedebiliriz. Özellikle akşam saatlerinde önümüze engeller çıkabilir, otorite figürleri tarafından müdahale edilebilir ya da zamanı doğru kullanamamış olabiliriz. Bugün atacağımız her adımda fazlasıyla mücadele etmemiz gerekebilir. Bundan dolayı her aklımıza geleni hemen yapmamalıyız.

 

10 Şubat Pazar

Güne çok yoğun bir enerji ve neşe ile başlayabiliriz. Gün boyunca sosyal ortamlarda bulunmak, açık havada yürüyüşler yapmak ve bir hedef belirleyerek ilerlemek için çok uygun. Özellikle öğle saatlerinde sürprizlere açık olabilir, bir yandan bizi baskılayan ve yolumuzdan çevirmeye çalışanlarla mücadele ederken bir yandan da çevremizdekilerin desteğiyle bildiğimiz yolda şaşmadan ilerleyebiliriz. Risk almayı, ekstrem çalışmalar yapmayı hatta kendimizi fiziksel olarak zorlamayı isteyeceğimiz bir gündeyiz. İyimser bir ruh halinde de olduğumuzdan gözü kara davranabiliriz. Tatil günü olmasına rağmen tembellik yapmak istemeyecek ya da fırsat bulamayacağız. Akşam saatlerinde öfke katsayımız artabilir, her etkiye anında tepki vererek ortamın gerilmesine yol açabiliriz. Aşırı hız ve iyimserlik ufak tefek kazalara neden olabilir, dikkatli olmalıyız.

Bugün Merkür gezegeni Balık burcuna geçiyor ve uzun bir sürede burada kalacak. Sezgilerin güçlendiği, simgeleri daha rahat okuyabildiğimiz ama zihinsel konsantrasyonumuzun zayıfladığı bir dönemdeyiz. Bu süreçte karar vermekte zorlanabilir, çabucak etki altında kalabiliriz. İyi haftalar.....

 

Read 2524 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.