Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

988218
BugünBugün328
DünDün634
Bu HaftaBu Hafta2169
Bu AyBu Ay11243
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar988218
Online 3
   
Pazartesi, 28 Ocak 2019 10:06

28 Ocak – 03 Şubat Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by  Figen KIZILTAŞ


 

Hedefleri doğru belirlemeli, önümüze bakarak ilerlemeliyiz.

 

 

 

28 OCAK PAZARTESİ

Haftaya, Kova burcundaki Güneş ile Akrep burcundaki Ay arasında oluşan Son dördün fazının getirdiği mücadeleli enerjiler eşliğinde giriş yapmaktayız. Her iki gezegenin sabit burçlardaki konumları istikrarlı ve kararlı olmayı; aralarındaki stresli kontak ise bu isteklerimizi gerçekleştirirken biraz uğraşacağımıza ve bizi engelleyen koşullarla karşılaşabileceğimize işaret etmekte…Bu şartlar hedef ve ideallerimize ulaşmak için çaba harcarken farklı stratejiler kullanacağımıza, tutkuyla hareket edeceğimize bir yandan da sezgilerimize kulak vermeyi ihmal etmeyeceğimize dair de bilgi vermekte…2019 Ocak ayı başında gerçekleşen Güneş Tutulması sürecinde başlatmış olduğumuz girişimlerle de alakalı olarak yeni durumların ortaya çıkması olası gözükmekte…Sabah saatlerinde hissettiğimiz bu gerilim ve mücadele gerektiren enerjileri öğle saatlerinde Ay’ın Satürn ile kuracağı olumlu kontakla biraz olsun kontrol altına alabilir; istek ve ihtiyaçlarımız doğrultusunda yönlendirme imkanı bulabiliriz. Bu süreç uzun vadeli adımlar atmak; ayağımızı zemine sağlam basarak ilerlemek ve konusunda otorite olan kişi ve kurumlardan destek almak için uygun saatler dilimi olabilir. Eş zamanlı olarak Ay’ın Neptün ile olumlu açısı devrede olacağından hayallerimizi gerçeğe dönüştürebilir; evrenin desteğini de yanımızda hissedebiliriz. Ancak yine de beklentileri makul seviyelerde tutmaya bakalım…Akşam geç saatlerde Ay’ın Pluto ile kuracağı pozitif açı düşüncelerde derinliğe; çok yönlü değerlendirmede bulunmaya ve güçlü kişilerle kurulacak bağlantılara işaret etmekte…

29 OCAK SALI

Ay Akrep burcunda ilerlerken 01:38 ila 17:33 saatleri arasını boşlukta geçirecek…Yani nerdeyse tüm gün boyunca işlerimizi istediğimiz akıcılıkta ilerletmekte zorlanacak; yeni girişimlerden uzak duracağız gibi…Ancak bu süreç tamamlanması gereken; eksik kalan iş ve uğraşlarla uygun bir zaman dilimi…Akşamüstü Yay burcuna geçen Ay ile birlikte bu sıkışık enerjilerden sıyrılacak; daha dinamik ve enerjik hissedeceğimiz bir atmosferde olacağız. Yay burcunun iyimserliği, maceraperestliği ve risk almaya yatkın tarafı baskın gelecek; moralimiz düzelecek; ideal ve hedeflerimiz peşinden coşkuyla koşmaya yöneleceğiz. Yurtdışı, yabancılarla olan işler; akademik alandaki çalışmalar, geleceğimizi şekillendirecek adımları atmak için elverişli ortamlara kavuşabilir; eğlenceye ve sosyalleşmeye vakit ayırabiliriz.

30 OCAK ÇARŞAMBA

Sabah erken saatlerden itibaren olumlu enerjiler altındayız. Ay’ın Kova burcunda kavuşumda olan Merkür ve Güneş ile olumlu açıları bizlere de pozitif yansıyacak gibi… Kova burcunda gerçekleşen Güneş / Merkür kavuşumu bizleri zihnen olumlu etkileyecek; dahiyane fikirlere; alternatif çözümlere ve alışılmışın dışında düşünmeye ve karar almaya yöneltecektir. Gruplarla veya aynı ideali paylaşmış kişilerle biraraya gelebilir; ortak bir platformda buluşabilir; bilgi ve birikimlerimizi doğru iletişim kanallarını kullanarak paylaşabiliriz. Söylemler ise akıcılık ve netlik içerebilir. Aynı zamanda bu kavuşum sosyal ve toplumsal alandaki işler için de uygun koşulları beraberinde getirebilir. Ayrıca gün boyunca anlaşma ve sözleşme imzalamak için uygun süreçlerdeyiz. Akşam saatlerine doğru Ay’ın Neptün ile kare açısı koşulları biraz öngörülemez kılsa da ilerleyen saatlerde oluşacak Ay/ Jüpiter kavuşumu  toparlanmaya imkan sağlayacak; ortaya çıkan belirsizlikleri silecektir. Akşam saatleri gerek aşk ilişkileri gerekse de sosyal yaşam adına hareketliliğe açık…

31 OCAK PERŞEMBE

Her ne kadar balsamik olarak adlandırdığımız kapanış enerjilerine doğru ilerlesek de gün oldukça pozitif koşullara açık…Ay; gün içinde önce Jüpiter ile kavuşacak ardından Mars’a olumlu görünüm yapacak; sonrasında Venüs ile kavuşacak nihayetinde Uranüs ile uyumlu açı kuracak…Ayrıca bugün Satürn ile Neptün arasındaki olumlu kontak hayallerimizi gerçeğe dönüştürmeye veya yaşadıklarımızı daha üst boyuttan değerlendirmeye ve evrenin desteğini almamıza yardımcı olacak… Gökyüzündeki ateş elementi yoğunluğu ve gezegenlerin olumlu ve akıcı açıları bizleri cesaretli kılacak; motivasyonumuzu arttıracaktır. Hamle yapmaktan çekindiğimiz konuları yeniden ele alabilecek; son bir gayretle farklı bir ivme kazandırmak isteyeceğiz. Bugün yine aşk ilişkileri, sosyal alan ve parasal işler adına oldukça hareketli geçebilir.

1 ŞUBAT CUMA

Ay 01:35 ila 03:47 saatleri arsında boşlukta kaldıktan sonra Oğlak burcuna ilerleyecek…Artık sorumluluklar adeta kapıda gibi…Geliştirdiğimiz ve üzerinde çalıştığımız işlerle alakalı gerçekçi değerlendirmelerde bulunacağımız; eksik ve verimsiz olan yönleri tespit edeceğimiz; işimize yaramayacak tarafları yeniden yapılandırma gayreti içinde olacağımız bir sürece adım atıyoruz. Önümüzdeki birkaç gün daha ciddi ve gerçekçi davranacak, beklentilerimizi minimumda tutacak; adımlarımızı sağlam atmaya çalışacağız. Bazı engeller ve kısıtlanmalar da yaşayabileceğimizden istediğimiz hızda ilerlemek pek mümkün olamayabilir. Bugün derecesel olarak gerçekleşecek Pluto ve Mars arasındaki stresli açı ise bizi bir yandan zorlayacak bir yandan da dayanma gücü, azim ve hırs getirecektir.  Bu sert enerjiyi doğru kanalize edebilirsek adeta bir komutan gibi davranıp hedefi onikiden vurabilir; olumsuz anlamda ise gözümüzü bürüyen hırsımız sonucunda hüsran yaşamaya açık olabiliriz.

2 ŞUBAT CUMARTESİ

Ay halen Oğlak burcundaki yolculuğunu sürdürmekte…Artık balsamik yani kapanış enerjilerinin oldukça yoğun hissedildiği ve bazı engellerle karşılaşabileceğimiz enerjiler altındayız. Ay; sabah saatlerinde Neptün ile olumlu açı kurduktan sonra Satürn ile kavuşacak…6 Ocak tarihinde yaşadığımız Güneş Tutulmasının yansımalarını bugün görme olasılığımız var zira Ay ve Satürn tam tutulma derecesinde olacaklar…Başlatmış olduğumuz girişim ve hamlelerin artık bir şekliyle ne minvalde olduğuyla alakalı geri bildirimler almamız mümkün görünüyor. Satürn ile Ay’ın kontağı bizleri gerçekçi kılacağından bazı şeyleri tüm açıklığıyla görebilir, kendimizle alakalı farkındalıklara varabilir; sınırlarımızı belirleyebiliriz. Evimiz, ailemiz, işimiz ve vatanımızla alakalı durumlar da gündemimizde vurgulu bir şekilde yer bulabilir. Ayrıca evrende herşey birbiri ardına vuku bulduğundan bu birkaç gün 5 Şubat tarihinde gerçekleşecek Yeniay öncesi hazırlık yapma ve atılacak yeni adımlar öncesi hazırlık zamanı olabilir. Hafta sonumuzu yeni girişimlerin alt yapılarını kurmakla; planlamaları yapmakla geçirebiliriz. Venüs Uranüs arsındaki olumlu ani karşılaşmalara; finansal alanda ise fırsatlara yol açabilir. Akşam saatlerinde temkinli ve sağduyulu davranmaya gayret edelim…Ay, Pluto ve Mars arsındaki stresli açıyı tetikleyeceğinden ortama gerginlik hakim olabilir.

3 ŞUBAT PAZAR

Bir çoğumuz için tatil günü olmasına karşın bugün yine sorumluluklar ön planda…Sabah erken saatlerden itibaren hareketlilik söz konusu…Ancak bu hareketlilik beraberinde gerginlik getirebilir. Saat 13:52’ de Ay boşluğa düşmeden önce son açısını Uranüs ile yapacağından ani ve beklenmedik koşulların ortaya çıkabileceği bir zaman diliminde olacağız. Ayrıca fevri tepkiler verebileceğimiz gibi planlarda aksama ve değişimlere de açığız. Saat 16:03’te Kova burcuna ilerleyen Ay ile iyiden iyiye kapanış enerjilerine gireceğiz…Venüs’ün de Yay burcunun son derecesinde oluşu ilişkiler ve finansal alanda bazı sıkışmaların yaşanmasına sebep olabilir.  

 

Read 1020 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.