Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

988227
BugünBugün337
DünDün634
Bu HaftaBu Hafta2178
Bu AyBu Ay11252
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar988227
Online 6
   
Pazar, 20 Ocak 2019 18:28

21 Ocak – 27 Ocak Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by 

Aslan burcunda Ay Tutulması. Bu tutulma kendi elimizi güçlendirmek için çaba sarf etmemizi, vasıf kazanmamızı ve gerektiğinde liderliği üstlenmemizi söylüyor. Duygusal olarak teatral tepkiler vermeye müsait bir zamandayız.

 

21 Ocak Pazartesi

Haftaya 0 derece Aslan burcunda gerçekleşen Ay Tutulmasıyla başlıyoruz. Son zamanlarda tutulmalarla ilgili bir çok spekülasyonla karşılaşıyoruz. Kamuoyunun dikkatini çekmek için olsa gerek çeşitli isimler konuluyor ve abartılı yorumlar yapılıyor. Her şeyden önce tutulma sizin doğum haritanızı nasıl etkiliyor ona bakmak gerekiyor. Bazen zayıf etkileri olan bir gökyüzü hareketi bile doğru yeri tetikliyorsa büyük bir etki yaratacaktır yani bu konuda eğer dünya astrolojisinden bahsetmiyorsak fazla da genelleme yapmamakta fayda var. Süper kanlı Ay Tutulması ifadesi gökyüzünde zaman zaman gerçekleşen astronomik olaylardır. Tutulma esnasında Ay; dünyaya oldukça yakın, tutulma derecesi Ay Düğümlerine yakın ( tam tutulma) ve tutulma Güneş’ in doğuşuna oldukça yakın. Tabii bu saydıklarımız tutulmanın enerjisini yükseltir ancak daha önce de dediğim gibi aslolan sizin doğum haritanız nasıl etkileniyor. Burada ülkemiz açısından genelleme yaparsak finansal alanda spekülatif hareketlenmeler, yöneticilere güven ve yeteneklerinin sınanması söz konusu olabilir. Özellikle İstanbul’ a göre çıkarılan tutulma haritasında yükselen burcun Ay düğümleriyle ve Merkür’ le kavuşumda olması önümüzde ki günlerde açık açık düşmanlıkla karşılaşacağımıza işaret ediyor.  ( daha bir çok astrolojik gösterge de beraberinde fakat profesyonel olmayan okuyucularımızı da göz önüne alarak fazla teknik bilgiye girmemeyi tercih ediyoruz) Eskiden beri süregelen sert ve zorlu söylemler hiç beklenmedik bir anda karşımıza çıkabilir, suçlamalar havada uçuşabilir. Bu tutulma kendi elimizi güçlendirmek için çaba sarf etmemizi, vasıf kazanmamızı ve gerektiğinde liderliği üstlenmemizi söylüyor. Duygusal olarak teatral tepkiler vermeye müsait bir zamandayız. Temkinli olacağız derken hiç adım atmamak sıkıntıya yol açabilir, sonuçta gökyüzünde ki ateş elementi yoğunluğu harekete geçmemiz gerektiğiyle ilgili. Yaklaşık iki yıldır Aslan burcunda gerçekleşen tutulmalar aslında bu sürecin sonucunda tüm dünyada yönetim kademelerinin zorlanacağına ve liderlik becerilerinin sorgulanacağına işaret ediyor. Maalesef bunların bize geri dönüşü ekonomik iniş çıkışlar olabilir.

Sabah 08:15’ de gerçekleşen tutulma sonrasında gün fazlasıyla hareketli ve gergin geçebilir. Kendimizi yıpratabilir, çok koşturabilir ve bir çok kişiyle görüşüp istediğimiz sonuca ulaşamayabiliriz. İlişkileri ve şartları fazla zorlamadan ilerlersek daha iyi olacaktır.

22 Ocak Salı

Bugün şartlar biraz daha lehimize ilerleyebilir. Artık daha fazla destek alabilir ve attığımız adımlarda hızlı ilerleme kaydedebiliriz. Gün boyunca bir çok fırsatla karşılaşabilir, kendimizi doğru ifade edebilir, özgüven ve cesaretle kontrolü ele alıp, inisiyatif kullanabiliriz. Ani gelişen olaylar hoş sürprizlere yol açabilir. Tutulmanın gergin enerjilerinin ardından çok daha rahat ve neşeli bir gün geçirebilir, duygusal iniş çıkışlar olmadan, keyiflere yönelebiliriz. Hem girişimler hem de ilişkiler açısından olumlu bir gündeyiz, umarım doğru kullanıp, hayırlı sonuçlar alabiliriz. Yalnız abartılı yeme içmeye ve fazla risk almaya müsaitiz bu konuda dikkatli olalım.

23 Ocak Çarşamba

Hareketli geçen son iki günün ardından sabah saat 06:20’ de Ay Başak burcuna geçiyor. Özgüven, neşe ve umut yerini endişeye bırakabilir. Attığımız adımların ardından hesap kitap yapabilir, kılı kırk yarabilir, aslında çok mantıklı hareket etmedik diyerek vazgeçebiliriz. Üstelik Merkür/ Uranüs arasında ki sert etkileşim patavatsızlık yapmaya, düşünmeden konuşmaya ve son dakika aksaklıklarına, evrak sorunlarına yol açabilir. Gerçi bir taraftan alternatif geliştirip bir anda “enteresan fikirler” de üretebiliriz ancak gün genelinde karar almak ve girişimlerde bulunmak için uygun bir zamanda değiliz.

24 Ocak Perşembe

Özellikle sabah saatlerinde kafa karışıklığı ve kararsızlık yaşayabiliriz. Bitaraftan kafamızda bir sürü düşünce ve hesap yapabilir bir taraftan da nereye gideceğimizi bilemediğimizden ortada kalabiliriz. Her konuyu detaylıca planlayalım derken işin aslını gözden kaçırabiliriz. Hem zihinsel hem de bedensel sağlık sorunları zorlayıcı olabilir. Öğlene doğru biraz toparlansak bile iki ileri bir geri adım atacağımızdan henüz netleşemeyebiliriz. Aslında sonuç almak için biraz daha zamana ihtiyacımız olabilir. Saat 16:50’ de Ay’ ın boşluğa girmesiyle birlikte eksiklerimizi giderip, yarım kalan işleri toparlamaya başlayabiliriz.

Bugün Merkür Kova burcuna geçiyor. 10 Şubat’ a kadar zihinsel konsantrasyonumuz ve entelektüel kapasitemiz artabilir. Sosyal medya paylaşımları çoğalabilir ya da teknolojik konular merakımızı uyandırabilir. Bu süreçte toplumsal konulara ve insani değerlere daha çok eğilebilir, ilkelerimizi ve hedeflerimizi anlatabilir, daha objektif bir bakış açısı geliştirebiliriz.

25 Ocak Cuma

Sabah saatlerinde Ay’ ın Terazi burcuna geçmesiyle birlikte haftanın en sosyal ve dengeli gününe başlıyoruz. Günü sevdiklerimizle birlikte geçirebilir,  alış verişe çıkabilir, sinema, tiyatro, sergi gibi etkinliklere katılabiliriz. Bugün paylaşımcı, objektif ve genelde iyimser bir ruh halinde olabiliriz. Girişimlerimizde bizi destekleyen ve fikir veren kişilerle bir araya gelebilir, duygularımızı rahatlıkla kimseyi kırmadan ifade edebiliriz. Her türlü görüşme ve anlaşma açısından uygun bir gün olmakla beraber Jüpiter/ Mars olumlu görünümü de bizi hem girişimci hemde risk almaya hevesli kılabilir. Fırsat olarak gördüğümüz konuların peşinden koşacak cesarete ve enerjiye sahibiz.

26 Ocak Cumartesi

Düne oranla ilişkilerde zorlayıcı bir gündeyiz. Ani öfke krizleri ve yolumuza çıkan engeller bütün keyfimizi kaçırabilir. Duygusal iniş çıkışlar dengeyi kaybetmeye, sevdiklerimizi kırıp dökmemize neden olabilir. Bugün mümkün olduğunca sakinliğimizi korumalı, adil olmaya çalışmalıyız. Öğle saatlerinde bir süre için ilişkileri dengede tutabilsek bile sonrasında üstümüzde baskı hissedebilir, manipülasyona maruz kalabiliriz. Şartları zorlamadan ve tartışmaları körüklemeden hareket etmeli, çok bunaldığımızda kavgaya girmeden çıkıp gitmeliyiz.

27 Ocak Pazar

Dün başlayan gerginlik gece yarısına doğru tırmanmış olabilir. Ne yazık ki sabah saatlerinde de gerginliği devam ettirip beklenmedik kararlar alabiliriz. Uzun bir süre verdiğimiz tepkilerin sonuçlarını kestiremeyeceğimizden ani ve aşırı tepkiler sakınmakta fayda var. Saat 10:31 itibariyle Ay; Akrep burcuna geçiyor. İçsel huzursuzluk ve gerilimden kurtulmakta zorlanabilir, kendi içimizde uyumsuzluk yaşayabiliriz. Bu arada olan bitene kılıf uydurmaya ve olayları kendimize yontmaya da meyilliyiz. Hafta sonu maalesef hem ruhen hemde bedenen huzurlu ve sakin olamayacağımızdan büyük planlar yapmamalı, beklenti içine girmeden akışta kalarak ilişkilerimizi bozmamalıyız. Özellikle akşam saatlerinde yaptığımız program aksayabilir ve gereksiz atışmalarla birbirimizi kırabiliriz.

İyi haftalar…………..

Read 1168 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.