Bizi Takip Edin  

   

Ziyaretçi İstatistikleri  

988232
BugünBugün342
DünDün634
Bu HaftaBu Hafta2183
Bu AyBu Ay11257
Tüm ZamanlarTüm Zamanlar988232
Online 5
   
Pazar, 13 Ocak 2019 20:03

14 Ocak – 20 Ocak Tarihli Gökyüzü Hareketleri

Written by  Figen KIZILTAŞ

 

 

Tutulma mevsiminin ortasında gelişmeler ani ve beklenmedik olabilir.

 

14 OCAK PAZARTESİ

Koç burcundaki Ay’ın Pluto ve Güneş’e hem motive eden hem de stres yaratan açıları eşliğinde yeni bir haftaya başlayacağız…Sabah erken saatlerden itibaren bir şeyleri hemen sonuca vardırmaya ve rekabete girmeye meyilliyiz. Ancak sakin kalmaya ve sabırlı olmaya gayret etmeli; sıradan bir askerden çok bir komutan edasıyla stratejik hamlelerde bulunmaya özen göstermeliyiz.  Aynı zamanda geçtiğimiz hafta Güneş Tutulmasıyla birlikte başlattığımız projelerle ilgili yeni gelişmelere de açık olduğumuz bir süreçteyiz. Gün boyunca da Merkür ile Neptün arasındaki uyumlu enerjiler söylem ve ifadelerimize olumlu yansıyacağından karşımızdakileri ikna edici ve etkileyici konuşmalar yapabilir; yumuşak bir ûslup takınabiliriz. Sağlam bilgi birikimimizi hedeflerimiz adına etkili kullanabiliriz. Öğleden sonraki saatlerde Ay’ın Ay düğümleriyle kuracağı kontak ise kadersel durumların ortaya çıkmasına; bazılarımız için dönüm noktası sayılabilecek gelişmelerin yaşanmasına zemin hazırlayabilir. Akşam 18:56 ila 21:32 saatleri arasında Ay, Uranüs ile kavuşum yaptıktan sonra kısa bir süre boşlukta kalacak… Beklenmeyeni bekleyebilir; sürprizlere karşı hazırlıklı olmalıyız.

15 OCAK SALI

Ay Boğa burcunda…Girişimci ve rekabetçi yönümüzün azaldığı artık elimizdekileri korumanın, istikrarlı ilerlemenin ve güven verici olmanın önemli olduğu bir zaman dilimindeyiz. Ay’ın Boğa burcunda yolculuğu sırasında genellikle maddi manevi anlamda huzurumuzu ve konforumuzu sağlamak isterken hayalciliği bir kenara bırakarak gerçekçi olur; ayağımız yere basarak ilerlemeyi tercih ederiz. Gün boyunca sürecek bu olumlu etkiler eşliğinde hedeflerimiz için kalıcı ve uzun vadeli olacak adımlar atabilir; görüşmeler yapabiliriz. Ayrıca bize keyif veren uğraşlara yönelebilir; kendimizle de ilgilenebilir; iç huzurumuzun peşinde olabiliriz. Harcamada bulunurken ise ihtiyaç mı değil mi gerekli mi gereksiz mi ayırdını yapabiliriz. Akşam geç saatlerde Ay’ın Satürn ve Merkür ile olumlu açıları bizleri mantıklı, akılcı, planlı ve sebatkar kılabilir. Başarıya odaklanacağımızdan işlerimizi belli bir program dahilinde ilerletebilir; güçlü ve konusunda yetkin kişilerle işbirliği içinde hareket edebiliriz.

16 OCAK ÇARŞAMBA

Önceki gece gerçekleşen ve etkisini gün ortasına değin hissettiren artı ilerleyen saatlerde yine Ay’ın Merkür, Neptün, Pluto ve Güneş’e olan pozitif açılarıyla perçinlenen bu ahenkli koşullar sorumluluklarımızı yerine getirmekten kaçmayacağımıza; birikim ve deneyimlerimizden faydalanacağımıza işaret etmekte. Günün ilk saatlerinden itibaren görüşme yapmak; anlaşma imzalamak, bilgi alış verişlerinde bulunmak, kariyerimize faydası dokunacak adımları atmak için uygun bir zaman diliminde olacağız gibi…Ay, 21:32’den sonra boşlukta…Günü lehimize kullanmaya bakalım…

17 OCAK PERŞEMBE

Ay, saat 04:01 itibariyle artık İkizler burcunda…Hem bedenen hem de zihnen hızlı ve hareketli geçecek bir güne uyanacağız…İletişimde açıklığın; bilgi paylaşımlarında etkin koşulların; ulaşımla ilgili alanlarda yeni gelişmelerin olduğu yeni duyuru ve anonsların yapıldığı bir güne hazır olmalıyız. Ancak Ay’ın değişken niteliğinden dolayı bazen ikilemde kalma; fikir ayrılıkları ve planlarda farklılıklar yaşanması da muhtemel…Venüs ve Mars arasındaki olumlu açı ise ilişki, işbirlikleri ve sosyal yaşama da pozitif yansıyacak; bizleri canlı ve coşkulu kılacaktır. Keyif verecek organizasyon ve davetlere katılabilir; ufkumuzu geliştiren kişilerle tanışabilir; yurtdışı ve yabancıların içinde olduğu programlara dahil olabiliriz. Ancak akşam geç saatlerde gerçekleşecek Ay Venüs karşıtlığı bazı karışıklara yol açabilir. Temkinli olmakta, sınırları zorlamamakta, seviyeyi korumakta ve gereksiz konuşmalar yapmamakta fayda var. Ayrıca harcamalarımızda da dikkatli olmalıyız. Yanılma payımız var. Ay’ın Mars ile olan akıcı kontağı ise hızlı karar almaya ve fevri davranışlar göstermemize neden olabilir. Yine dikkat…

18 OCAK CUMA

Ay’ın Neptün ile olan stresli açısı zihnimizi bulandırabileceğinden, akıl karışıklığı, yanlış anlaşılmaya yol açabileceğinden olabildiğinde iletişimde uyanık olmamız gereken bir zaman diliminde olacağımıza işaret etmekte…Sabaha karşı da Jüpiter ile yapacağı karşıtlık duygusal ve zihinsel anlamda aşırılıklara, pek çok düşüncenin aklımıza üşüşmesine, yüksek beklentiye veya hayallere neden olabilir. Bu her an değişebilecek zemin ve koşullarda karar almak ve ilerleyeceğimiz yönü belirlemek kolay olmayabilir. Ay’ın Neptün ve Jüpiter ile kontağını diğer bir yönüyle de yaratıcılığımızı arttıracağından; yüksek ve farklı bir algıya neden olacağından zihnimizin sıra dışı çalışma ihtimali de var. Gün ortasından sonra Merkür ve Pluto kavuşumu imdadımıza yetişecek; dağıldığımız konularda derin ve kapsamlı düşünme fırsatı getirecektir. Gerçekçi bakış açısıyla değerlendirmelerde bulunabilecek; stratejik davranabilecek; yolundan çıkmış işler için belli bir sistem kurmamıza yardımcı olacaktır.

19 OCAK CUMARTESİ

Ay İkizler burcunun son derecelerinde…Uranüs ile pozitif bir açı kurduktan sonara Ay 04:32 ila 06.44 saatleri arasında boşlukta ilerleyecek ve sonrasında Yengeç burcuna geçecek. Ay Uranüs ile olumlu açı içindeyken Güneş Uranüs ile gerilimli bir açı kuracağından sabaha karşı erken saatler beklenmedik durumlara, sürprizlere ve şok edici gelişmelere açık görünüyor. Ay’ın Yengeç burcuna geçişiyle birlikte artık duygusal bir atmosferin hakimiyetine gireceğiz. İş güç ve sorumluluklara belki biraz ara verecek; kendimize ve iç dünyamıza dönecek; önceliklerimizi değiştireceğiz. Sezgilerimiz, içgüdülerimiz bizi yönlendirecek; hislerimiz doğrultusunda hareket edeceğiz. Evimiz, ailemiz, sevdiklerimiz, bizi manen tatmin eden işlerle ilgilenmeyi tercih edeceğiz. Ayrıca ülkemizi, vatanımızı ilgilendiren gelişmelerle daha yakın durabiliriz.

20 OCAK PAZAR

Sabaha karşı erken saatlerde Ay’ın önce Mars ile gerilimli açısı sonra Satürn ile karşıtlığı duygusal çalkantılara ve dalgalanmalara yol açabilir. Fevri tepkiler verebileceğimiz gibi depresif ve karamsar olma ihtimalimiz var. Bugün öğle saatlerinde Güneş burç değiştirerek Kova burcundaki yolculuğuna başlayacak…Artık önümüzdeki bir ay boyunca yeniliklere ve kendimizi aşmaya açık olacağız. İdeal ve hedeflerimizin peşinden gidecek; bunları gerçekleştirirken alternatif fikir ve düşüncelerin yanında bizden farklı kişilerin de desteğine hayır demeyeceğiz. Toplumsal alanda ise hak ve özgürlükleri ilgilendiren durumlar; halkların ihtiyaçlarına yönelik gelişmeler, teknik ve teknolojik işler süreçte oldukça gündemi ele geçirebilir. Grup faaliyetleri ve organizasyonlarla ilgili çalışmalar da ön plana çıkabilir. Akşam saatlerinde Ay’ın Merkür ve Pluto’ya olan sert açıları fikir çatışmalarına, ruhen ve fikren gerginliğe yol açabilir. Yarın gerçekleşecek ve yoğun enerjiler barındıran Ay Tutulması öncesinde hiç te şaşırtıcı değil.

 

 

 

 

 

Read 1060 times
   
© (2012-2015) AstroFİBER - Sitede yayınlanan bütün yazıların hakları AstroFİBER'e aittir. Kaynak gösterilerek bile olsa yazıların bütünü ya da bir kısmı özel izin alınmadan kullanılamaz.